افغان های گرسنه برای دور زدن تحریم های طالبان از رمزارز استفاده می کنند

[ad_1]

زمانی که طالبان فرشته فورو نگران است که این گروه مکتب خود را در هرات، سومین شهر بزرگ کشور، تعطیل کند. Code to Inspire، یک سازمان غیردولتی که توسط فروغ تأسیس شده است، برنامه نویسی کامپیوتری را به زنان جوان افغان آموزش می دهد و طالبان با تحصیل متوسطه برای زنان مخالف هستند.

ماه ها بعد، تصویر بسیار متفاوت – و بدتر – با آنچه فورا تصور می کرد است. مدرسه زنده ماند و بیشتر مجازی شد، اما از یک اردوگاه آموزشی کدنویسی به یک سازمان پشتیبانی تبدیل شد. بزرگ‌ترین خطر برای شاگردان فروغ، کمبود آموزش نبود، بلکه گرسنگی بود. این انجمن به دنبال راهی برای ارائه چک های اضطراری زنان بود، اما توسط بانک هایی که نمی خواستند خطر نقض تحریم های سنگین ایالات متحده را تهدید کنند، متوقف شد.

او گفت که جی پی مورگان چیس بارها از تلاش های او برای انتقال پول جلوگیری کرده است و به طور فزاینده ای نگران دانشجویانی است که می گویند در بانک های محلی افغانستان به پول دسترسی ندارند – که بسیاری از آنها محدودیت های شدید برداشت را بسته اند یا اعمال کرده اند. در پاسخ، او به ارز دیجیتال روی آورد تا پرداخت های اضطراری ماهانه ارائه دهد تا به دانش آموزان کمک کند تا بتوانند غذای کافی برای زنده ماندن داشته باشند.

وی گفت: «از سپتامبر، ما کمک های نقدی، حدود 200 دلار در ماه، برای هر خانواده ارسال کرده ایم، زیرا اکثر دانش آموزان ما می گویند که خانواده آنها شغل خود را از دست داده اند. آنها تنها نان آور خانواده هستند. Code to Inspire به گیرندگان خود به BUSD پرداخت می کند، سکه به اصطلاح پایدار، که ارزش آن به دالر آمریکا می بندد، و سپس زنان آن را در مبادلات پولی به افغانی، واحد پول محلی تبدیل می کنند. ما راهی امن برای دخترانمان ایجاد کرده‌ایم که بتوانند ارزهای دیجیتال خود را نقد کنند و هزینه‌ها را بپردازند تا بتوانند هزینه‌های پزشکی، غذا و هر آنچه را که نیاز دارند بپردازند.»

استفاده از ارز دیجیتال چندین مزیت دارد: افغان هایی که از دست طالبان فرار می کنند می توانند دارایی های خود را بدون خطر با خود ببرند. آژانس‌های بشردوستانه که به دنبال دور زدن بانک‌ها و فرار محتاطانه از طالبان هستند، می‌توانند پول نقد را مستقیماً به نیازمندان ارائه دهند. اگر کمک‌ها مستقیماً از طریق یک تراکنش دیجیتال ارائه شود، می‌توان از قاچاقچیان و واسطه‌هایی که ممکن است بسته‌های کمکی را دزدیده یا بخواهند بفروشند، دور زد.

“من هنوز باور ندارم که بتوانم بدون ترس پول به دست بیاورم [it] به گونه‌ای شفاف مصادره شد، «TN، یک دانشجوی ۲۱ ساله طراحی گرافیک در هرات، در بیانیه‌ای به The Intercept به Code to Inspire گفت. “ایجاد پورتفولیوی BUSD یک تجربه بسیار آسان و لذت بخش بود، با دانستن اینکه چقدر سریع و به این روش شخصی می توانید حتی در افغانستان پول در بیاورید.”

در حالی که کد به الهام بخش در مقایسه با اکثر سازمان‌های افغانی در موقعیت تکنالوژی منحصربه‌فردی قرار دارد، فروو تنها نیست که معتقد است راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک چین می‌تواند به افغان‌های نیازمند در بحبوحه بحران اقتصادی بی‌سابقه کمک کند.

چندین سازمان غیردولتی و سازمان های بشردوستانه دیگر – که با انتخاب بین بانک های ورشکسته روبرو هستند، که هنوز به دلیل تحریم ها و شبکه های حوالی پولشویی های غیررسمی که بسیاری از آنها می ترسند با قاچاق مواد مخدر مرتبط است یا توسط طالبان کنترل می شود، با مشکل روبرو هستند – در حال بررسی استفاده از ارز دیجیتال به عنوان جایگزین هستند.

یک وکیل آمریکایی که به گروه‌های بین‌المللی در افغانستان مشاوره می‌دهد، گفت که موکلانش به آزمایش ارزهای دیجیتال نزدیک می‌شوند، اگرچه او آزادی شناسایی سازمان‌های غیردولتی را نداشت و برای محافظت از هویت آنها خواستار ناشناس ماندن شد. برخی دیگر به روشی قابل مشاهده تر برای استفاده از قدرت ارزهای دیجیتال برای ارائه کمک قدم برمی دارند.

“شما می توانید بدون دست زدن به بانک ها، بدون دست زدن به دولت افغانستان یا طالبان، تجارت کنید، آن را به خارج بفرستید یا در خارج دریافت کنید.

سانزار کاکار، یک آمریکایی افغان متولد سیاتل که در پروژه های تجاری در افغانستان از جمله یک شرکت حمل و نقل محلی مشابه اوبر کار می کرد، این برنامه را ایجاد کرد. کاکر گفت: «ما در تلاش هستیم تا این مشکل را حل کنیم، زیرا 22.8 میلیون افغان به سمت گرسنگی راهپیمایی می کنند، از جمله 1 میلیون کودک در زمستان امسال که ممکن است از گرسنگی بمیرند. HesabPay که در سال 2019 راه اندازی شد، به افغان ها کمک می کند تا پول خود را با استفاده از ارز دیجیتال انتقال دهند.

کاکار، که امیدوار است در کنار USDC، یک سکه ثابت دیگر، حواله افغان ها را تسهیل کند، گفت: “ما نمی توانیم از طریق بانک ها پول دریافت کنیم، اما 88 درصد خانواده های افغان حداقل یک گوشی هوشمند دارند.” این در حال راه‌اندازی فروشگاه‌های مبادله‌ای است که در آن افغان‌ها می‌توانند کدهای QR را دریافت کنند یا ارزهای رمزنگاری شده را در برابر ارزهای سخت معامله کنند.

کاکار گفت: «شما می توانید بدون دست زدن به بانک ها، بدون دست زدن به دولت افغانستان یا طالبان، آن را به خارج از کشور بفرستید یا آن را به خارج از کشور دریافت کنید. همه اینها در شبکه بلاک چین است.

بحران نقدینگی ریشه فاجعه فزاینده در افغانستان است. پس از خروج نیروهای آمریکایی در اوت گذشته، این کشور یک شبه منزوی شد. ایالات متحده دارایی های بانک مرکزی افغانستان را مصادره کرد و انتقال ارز آمریکایی را متوقف کرد. شرکت ها در لهستان و فرانسه قراردادهایی را برای چاپ محموله ها برای افغان ها امضا کرده اند. تقریباً بلافاصله، انجمن جهانی ارتباطات مالی بین بانکی، معروف به سیستم سوئیفت، که در قلب تراکنش های مالی بین المللی قرار دارد، خدمات را در افغانستان متوقف کرد. بانک‌های تجاری نمی‌توانستند وام بدهند و مشتریان خرد نمی‌توانند پول خود را از بانک‌ها برداشت کنند.

خروج جامعه بین‌المللی از ترس اینکه هرگونه معامله در افغانستان تحریم‌ها علیه طالبان را نقض کند، اقتصاد را متوقف کرده است. نزدیک به چهار پنجم بودجه افغانستان توسط کشورهای خارجی قبل از خروج ایالات متحده تامین می شد.

دولت بایدن معافیت هایی را از تحریم های کمک های بشردوستانه صادر کرده است. با این حال، به گفته The Intercept، این مجوزها از وزارت دارایی کمک زیادی به کاهش بحران مارپیچ نکرده است. رهبران طالبان که در تحریم‌ها فهرست شده‌اند، مسئول پست‌های ارشد در دولت افغانستان هستند، که باعث شده بسیاری از بانک‌ها به مسدود کردن تراکنش‌های معمول ادامه دهند، زیرا به این نتیجه می‌رسند که هر گونه مالیات یا وظیفه‌ای که به دولت پرداخت می‌شود می‌تواند خطر نقض تحریم‌ها را داشته باشد. فراتر از الزامات و هزینه های مربوط به رعایت تحریم ها، توانایی انجام تجارت عادی در کشور را مختل می کند که منجر به بیکاری گسترده و افزایش شدید هزینه های مواد غذایی و سوخت می شود.

بنابراین، اگرچه کمک های بشردوستانه از نظر فنی مجاز است، اما محدودیت های بانک ها آن را از نظر عملکردی غیرممکن کرده است. چندین بانک آمریکایی که توسط The Intercept با آنها تماس گرفته شد از اظهار نظر در مورد سابقه تعلیق تراکنش ها با افغانستان خودداری کردند. ما از تمام قوانین و مقررات تحریم‌های اقتصادی تبعیت می‌کنیم و پرداخت‌های مربوط به سازمان‌های غیردولتی را بر این اساس پردازش می‌کنیم. سخنگوی ولز فارگو گفت: ما اطلاعات بیشتری برای به اشتراک گذاشتن نداریم.

گزارش های جدید همچنان پیامدهای ناگوار فروپاشی اقتصادی کشور را نشان می دهد. والدین کودکان را در ازدواج های ترتیب داده شده می فروختند تا غذای کافی برای زنده ماندن بخرند. به گزارش سرویس حقوق بشر محلی، اخیراً یک معلم لیسه در قندهار پس از حداقل چهار روز غذا نخوردن از گرسنگی جان باخت. یونیسف تخمین می زند که 3.2 میلیون کودک دچار سوءتغذیه هستند و بیش از 1 میلیون کودک در معرض خطر فوری گرسنگی قرار دارند. سازمان ملل می گوید که تنها 2 درصد از جمعیت 40 میلیونی افغانستان غذای کافی دریافت می کنند.

دولت بایدن 782 میلیون دلار کمک را تصویب کرده است زیرا از ماه اکتبر اقتصاد افغانستان را خفه کرده است. این بودجه شامل سرپناه، غذای اضطراری و خدمات بهداشتی و 1 میلیون دوز واکسن کووید-19 است.

چالش ها به با این حال، معرفی پرداخت‌ها و تراکنش‌های ارزهای دیجیتال پرشتاب است. کوین شوماخر، معاون رئیس اجرایی زنان در امور زنان افغان گفت: «ما این گزینه را بررسی کرده ایم، اما برای ما نیست. “چگونه حقوق 1100 کارمند در 16 استان را که بسیاری از آنها خواندن و نوشتن ندارند، با ارز دیجیتال پرداخت می کنید؟”

شوماخر افزود: «حتی کوچکترین نوسانات در نرخ ارز کریپتو می تواند هزاران دلار را از کتاب های شما پاک کند. او همچنین می‌ترسد که خزانه‌داری و IRS به حسابرسی‌هایی که شامل پرداخت‌های ارزهای دیجیتال می‌شود، نگاه تحقیرآمیز داشته باشند. در نهایت، تعداد بسیار کمی از تامین کنندگان در افغانستان ارز دیجیتال را درک کرده و از آن استفاده می کنند.

کاکر و فرو گفتند که نوسانات در ارزش را می توان با استفاده از سکه های پایدار که به دلار متصل هستند و در معرض نوسانات شدید در ارزش گذاری که در ارزهای رمزپایه محبوب مانند اتریوم یا بیت کوین رخ می دهد، کاهش داد. بسیاری از افغان‌ها از بایننس، یک پلتفرم تجارت بین‌المللی استفاده می‌کنند که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا سکه‌های پایدار را همراه با سکه‌های سوداگرانه‌تر بخرند و بفروشند.

کاکر توضیح داد که مراحل زیادی در برنامه او وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که کاربران احراز هویت می شوند. HesabPay، شرکت کاکار، تبلیغاتی را در ایستگاه های تلویزیونی و رادیویی افغانستان برای توضیح این محصول اجرا می کند که از فناوری بیومتریک (مانند تشخیص چهره) برای شناسایی مصرف کنندگان استفاده می کند.

«اگرچه این فناوری‌ها غیرمتمرکز هستند، اما شما نمی‌خواهید با طالبان درگیر شوید، بلکه می‌خواهید مستقیماً به مردم کمک کنید.

کاکر گفت: همه چیز در بلاک چین است، همه چیز در یک دفترچه دائمی خارج از کل سیستم بانکی است، اما تحت صلاحیت وزارت دارایی است، بنابراین آنها می دانند که این پول برای تامین مالی تروریسم استفاده نمی شود.

تراکنش‌های دیجیتال بدون پول نقد که بانک‌های سنتی را دور می‌زنند، همچنان خطراتی را به همراه دارد، به‌ویژه برای شهروندان آمریکایی یا مؤسسات مالی که پلتفرم‌هایی را برای افغان‌ها تسهیل یا سرمایه‌گذاری می‌کنند.

راشل ظفر، کارمند سابق امور بشردوستانه ایالات متحده در افغانستان، اکنون با اهداکنندگان ارزهای دیجیتال برای جمع آوری پول برای منطقه همکاری می کند. ظفر با اشاره به اینکه کمک کنندگان آمریکایی نگران نقض تصادفی تحریم ها هستند، گفت: «اگرچه این فناوری ها غیرمتمرکز هستند، شما نمی خواهید با طالبان کاری داشته باشید، بلکه می خواهید مستقیماً به مردم کمک کنید.

ظفر با کریپتو برای افغانستان کار می کند، یک موسسه خیریه که به کمک کنندگان کمک می کند تا برای پروژه های بشردوستانه پول جمع آوری کنند. یکی از این پروژه ها ASEEL است، برنامه ای که در ابتدا به عنوان یک بازار به سبک Etsy عمل می کرد و به صنعتگران افغان در فروش کالاهای دست ساز کمک می کرد. این شرکت اکنون در حال تبدیل شدن به یک سازمان حمایتی است که بسته های غذا و دارو را توزیع می کند.

ASEEL بیت کوین، لایت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال اصلی را که برای خرید لوازم استفاده می شوند، می پذیرد. اما همانطور که نصرت خالد، موسس ASEEL توضیح داد، به دلیل تحریم ها نمی تواند پرداخت های نقدی مستقیم در افغانستان را تضمین کند.

ما به 55000 نفر کمک کرده‌ایم، تلاش زیادی در طول شش ماه گذشته. خالد با اشاره به سرویس اجرای تحریم های وزارت دارایی گفت: اما ما فقط به دلیل وضعیت OFAC می توانیم بسته های کمکی بسازیم.

با وجود منحنی یادگیری تند و موانع متعدد برای ورود، استفاده از کریپتو در افغانستان به عنوان یک بهبود بی قید و شرط در وضعیت موجود تلقی می شود. ظفر به یاد می آورد که سال ها پیش در افغانستان کار می کرد، زمانی که افراط گرایان به ون های حامل پول به داخل کشور حمله کردند. فرو گفت که حساب بانکی خواهرش به دلیل همکاری با گروه های غربی توسط طالبان پس از خروج آمریکا از این کشور مخفی شد. روز به روز اخبار جدیدی در مورد تعطیلی بانک ها منتشر می شود.

با ارز دیجیتال، جیب کوچک فروم در افغانستان زنده می ماند. فرو گفت: «گروهی از دانشجویان ما به تازگی بورس تحصیلی ما را به پایان رسانده اند که 77 نفر از آنها هستند. به عقیده من، از جمله اولین زنان کدگذار بلاک چین در افغانستان. خیلی هیجان انگیز است، اگرچه شرایط در زمین چندان خوشایند نیست.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin penetrasyon testiistanbul duşakabinbetroad girişElektronik sigaraturkuaz korsan taksi