سفیر سابق هائیتی درباره رئیس جمهور گفت: او را کنار بگذارید.

[ad_1]

کمی قابل توجه است در جلسه استماع کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در مارس 2021 با عنوان “توصیه های سیاسی در مورد هائیتی برای دولت بایدن”، یک سفیر سابق در هائیتی توصیه کرد که راه مقابله با رئیس جمهور آشفته یوونل مویس، “کنار گذاشتن” و پذیرفتن آنچه او «گزینه نخست وزیری» نامید.

ایالات متحده از موئیس ناراضی بود و با نزدیک شدن به انتخابات جدید در میان وخامت اوضاع در میدان، خواهان انتقال سریعتر بود.

پاملا وایت، سفیر سابق آمریکا در جلسه استماع مورد سوال سخنگوی تد دویچ، دی فلا، گفت: “خوب است که او کناره گیری کند، اما فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد.” وایت از سال 1985 تا 1990 افسر خدمات خارجی در هائیتی بود و از سال 2012 تا 2015 سفیر بود. فاسد، کسانی که از بخش سیاسی نیستند، کسانی که از بخش خصوصی نیستند – نامزدهای واقعا خوبی وجود دارد. من آنها را نام نمی برم، اما چندین هستند.”

به نظر می رسد وایت به معنای “کنار گذاشتن” در معنایی فرضی است و در مورد آینده هائیتی بدون رئیس جمهور سابق به عنوان یک مانع بحث می کند، اما این عبارت با توجه به ترور او در ماه ژوئیه توسط مزدوران کلمبیایی که گفته می شود توسط عناصر نخبگان سازماندهی شده بودند، معنای جدیدی پیدا می کند. نظراتی در میان مردم هائیتی در فضای مجازی منتشر شده است و این ظن را در جزیره ایجاد می کند که ایالات متحده عملیات علیه مویس را تایید می کند.

وایت روز چهارشنبه به The Intercept گفت: «هیچ کس عاقل فکر نمی کند که من با قتل او کاری داشته باشم. «من نمی‌خواهم بیانیه‌ای را که خیلی واضح بود توضیح دهم. حق من ثابت شده است. موسی مواد ریاست جمهوری نبود. او کاملاً حمایت خود را از دست داده بود [of] مردم هائیتی با دلیل.”

پس از اینکه جوسلرم پریورت سلف او کمتر از یک سال بعد از سمت خود کنار رفت، مویس در فوریه 2017 برای یک دوره پنج ساله سوگند یاد کرد. در حالی که مخالفان او می‌گویند که او باید پنج سال پس از خروج رئیس‌جمهور قبلی از قدرت کناره‌گیری کند، مویس می‌گوید دوره او در فوریه 2021 زودرس است و او قصد دارد تا انتخابات جدید در قدرت بماند.

در 5 ژوئیه، آریل هنری، جراح مغز و اعصاب متحد با رئیس جمهور سابق میشل مارتلی، توسط مویس به عنوان نخست وزیر معرفی شد. هنری که در حال جابجایی و ترک دولت است اما اخیراً در کمیته ای برای نظارت بر واکنش کشور به کووید-19 حضور داشت، قبلاً یکی از اعضای شورای خردمندان، گروهی متشکل از هفت رهبر هائیتی تحت حمایت ایالات متحده بود. دو روز بعد، موسی در اتاق خوابش تیراندازی شد و هنری شروع به مبارزه برای تبدیل شدن به رهبر واقعی کشور کرد.

یک دادستان مسئول رسیدگی به قتل فاش کرد که هنری بلافاصله پس از قتل، دو مکالمه تلفنی با جوزف بادیو، یکی از مقامات سابق دادگستری در هائیتی، متهم به رهبری عملیات داشته است. رودولف جاار، سرمایه‌دار ادعایی توطئه، روز جمعه به درخواست ایالات متحده در جمهوری دومینیکن دستگیر شد. جاار، یک تاجر هائیتی که قبلاً به اتهام قاچاق مواد مخدر محکوم شده بود و به عنوان مخبر اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده خدمت می کرد، به نیویورک تایمز گفت که او در چیزی که او را آدم ربایی می دانست، نه قتل، دست داشت، زیرا به او گفته شده بود. تایید آمریکا را داشت. جاار گفت: “اگر دولت ایالات متحده در این امر دخالت داشت، پس امن بود.”

همانطور که The Intercept در ماه ژوئیه گزارش داد، مزدوران کلمبیایی که این حمله را انجام دادند توسط یک شرکت مستقر در فلوریدا استخدام شدند. حداقل هفت نفر از آنها توسط ارتش آمریکا آموزش دیده اند.

HAIT-سفارت آمریکا-سفید

سفیر پاملا وایت در 27 اوت 2015 یک کنفرانس مطبوعاتی در سفارت ایالات متحده در پورتو پرنس، هائیتی برگزار می کند.

عکس: هکتور رتامال / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

در جلسه مارس، وایت پس از گفتن اینکه چندین نامزد خوب برای نخست وزیری وجود دارد که می توانند پس از «کنار گذاشتن» رئیس جمهور قدرت را در دست بگیرند، پیشنهاد کرد که گام بعدی بازآفرینی شورای انتخابات کشور یا CEP با مشروعیت کافی برای تثبیت دولت است. CEP پس از کودتای مورد حمایت ایالات متحده در سال 2004 که منجر به سرنگونی ژان برتراند آریستاید، حامی چپ‌گرای الهیات رهایی‌بخش شد، که اولین رئیس‌جمهور منتخب دموکراتیک هائیتی در سال 1991 شد، نظارت می‌کند. دو بار برای ریاست جمهوری بازگشت، از 1994-96 و 2001-04.)

“سپس ما این اجلاس را داریم که به آن می رسیم و CEP قدیمی را بیرون می آوریم، ما یک اجلاس داریم که در آن شرکت کنندگان به میز برمی گردند و بحث می کنند که چگونه می توانیم نماینده مناسب را به دست آوریم تا به او اطلاع دهیم که یک CEP داشته باشد. وایت گفت: می خواهم بگویم که این تصمیمی است که من می بینم در آینده نزدیک اتفاق می افتد.

وایت به اینترسپت گفت که اوضاع در هائیتی از کنترل خارج شده است، اما در این میان دخیل نیست. “کل این حماسه شگفت انگیز است. شما بیش از اندازه کافی شخصیت های شیطانی برای بررسی دارید. او گفت: “من یکی از آنها نیستم.”

وایت در این جلسه گفت: «مشکل دولت‌های انتقالی این است که ما دوباره در این آشفتگی به سر می‌بریم و این کار را در اینجا کند می‌کند». … من چند سال پیش در نیویورکر یک قطعه نوشتم یا در مورد مقاله ای صحبت کردم و گفتم فکر می کنم این دقیقاً همان چیزی است که ما به آن نیاز داریم. اما من فکر می کنم در حال حاضر می توانیم از گزینه نخست وزیر استفاده کنیم.

وایت در حال پاسخ به سوال دویچ بود که گفت هیچ انتخاباتی در صورت مشاهده توسط مویس نمی تواند مشروع تلقی شود. به طرز متناقضی، او پیشنهاد کرد که رئیس جمهور باید در دفاع از دموکراسی برکنار شود. دویچ پرسید:

هر انتخابات یا همه پرسی که توسط دولت موسی مشاهده شود، به طور خودکار توسط مردم هائیتی غیرقانونی تلقی می شود. ما در محل دیدیم، من دست اول شنیدم که گروه های حقوق بشر و رهبران مخالف ادعا می کنند که دوره مویس در 7 فوریه به پایان رسیده است و برای برگزاری انتخابات اکنون به یک دولت موقت نیاز است. سفیر وایت، سوالی که با شما دارم این است که اگر شورای موقت انتخابات نتواند استانداردهای آزاد، عادلانه و معتبر را برآورده کند، اما رئیس جمهور فعلی کناره گیری نکند، چگونه کنگره و دولت بایدن و جامعه بین المللی می توانند نقشی مسئولانه داشته باشند. نقشی در تضمین اعتبار و قانونی بودن همه انتخابات و سپس تسهیل پذیرش عمومی نتایج و میانجیگری بین دولت مویس و مخالفان؟

پاسخ وایت به دویچ دومین بار در شهادتش بود که او پیشنهاد کرد که مویس را «کنار بگذارند»، که از این ایده حمایت می‌کند که او درباره چگونگی توسعه سیاست هائیتی در غیاب او صحبت می‌کند، نه لزوما. که ایجاد اجباری غیبت او باید. هدف باشد «تصور یک انتخابات موفق امسال در هائیتی برای من دشوار است. با کنار گذاشتن این سوال که آیا رئیس جمهور مویس باید در فوریه ترک می کرد یا باید در فوریه آینده می رفت، من پاسخ آن را نمی دانم، اما معتقدم در حال حاضر نهادهای لازم برای اطمینان از انتقال آرام وجود ندارد. که در [U.S. government]او گفت: “OAS و سازمان ملل متحد گفته اند دوره موئیس در سال 2022 منقضی می شود، اما چندین کارشناس قانون اساسی هائیتی و همچنین شرکت های حقوقی در هاروارد، ییل و دانشگاه نیویورک با این نظر مخالف هستند.”

او گفت: «در اینجا چند پیشنهاد سریع وجود دارد. «اگر رئیس جمهور مویس استعفا ندهد، باید استعفا دهد. باید کاملاً شفاف و صادقانه باشد. او باید بازیگران مربوطه را پای میز بیاورد. یک هائیتی مورد احترام باید نخست وزیر شود. او باید فوراً CEP فعلی را منحل کند و یک اجلاس با همه بازیگران سیاسی مربوطه برای ایجاد یک CEP قانونی تشکیل دهد.

در اواسط سپتامبر، دادستان هائیتی اتهامات مربوط به نقش هنری در قتل را فاش کرده است. هنری از دادستان ارشد خواست تا او را اخراج کند. وقتی او نپذیرفت، هنری هر دوی آنها را اخراج کرد. کمتر از دو هفته بعد، زمانی که ایالات متحده از هنری حمایت کرد، دانیل فوت، فرستاده آمریکا به هائیتی، در اعتراض به این موضوع استعفا داد و تا حدی به تمایل ایالات متحده برای حمایت از هنری اشاره کرد. در پایان سپتامبر، هنری با اطاعت CEP را منحل کرد.

در مصاحبه ای با نیویورکر در اکتبر 2019، که وایت در کنگره به آن اشاره کرد، او احساسات مشابهی را ابراز کرد. وایت گفت: «تصمیم غرب برای برگزاری انتخابات فوری در کشورهایی که دهه‌ها تحت کنترل دیکتاتورها و شبه‌نظامیان بی‌رحم بوده‌اند، هرگز مؤثر نبوده و نخواهد بود». ما به کمی تفکر خلاقانه نیاز داریم که چگونه کشوری با تحصیلات پایین و سطح فقر بالا می تواند برای ارائه خدمات اولیه به شهروندان خود عمل کند. انتخابات آنقدر فاسد است و افرادی که در انتخابات شرکت می کنند آنقدر بی تجربه هستند که نمی توان آن را تصمیم خوبی دانست. در بهترین حالت، شورایی متشکل از هائیتی‌های باسواد و با تجربه یک دولت ائتلافی – که شامل نمایندگانی از تجارت و جامعه مدنی خواهد بود – با مشاوران ارشد غربی تشکیل خواهند داد. وی افزود: “این یک برنامه توسعه دقیق واقع بینانه خواهد بود تا همه شهروندان بتوانند آن را ببینند، با بودجه واقعی، بدون ساختمان های لوکس بزرگ، بدون ماشین های لوکس یا بودجه های پرسود سفر. حضور قوی پلیس نیز کمک بزرگی خواهد بود، به ویژه اگر آنها برای ارائه خدمات واقعی به مردم آموزش دیده باشند، نه فقط امنیت. اما اگر کسی فکر می کند که انتخابات جدید همه مشکلات هائیتی را حل می کند، متأسفانه در اشتباه است.

در مورد اظهاراتش در جلسه مارس، وایت به The Intercept گفت که او فقط در مورد خودش صحبت می کرد، که در جلسه استماع انجام داد. «هیچ چیزی که گفتم ربطی به سیاست آمریکا ندارد. او گفت: «من قطعاً از طرف دولت بایدن صحبت نمی کنم. “من شخصاً آرزو می کنم که ما (USG) – دولت ایالات متحده – شجاعت کنار گذاشتن هنری را داشته باشیم. نمی توان به او اعتماد کرد.»

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin penetrasyon testiistanbul duşakabinbetroad girişElektronik sigaraturkuaz korsan taksi