تحریم ها در افغانستان ویرانگر است. دی سی کجاست؟

[ad_1]

کالای ناو، افغانستان - 28 اکتبر: نمای کلی از کمپی که در آن خانواده های فقیر برای زندگی در چادرهای فرسوده تلاش می کنند، در 8 کیلومتری کالا ناو، مرکز استان بادگیس در افغانستان در 28 اکتبر، 2021. برخی خانواده ها از طریق گدایی امرار معاش می کنند، در حالی که برخی دیگر به دلیل فقر می خواهند فرزندان خود را بفروشند.  (عکس از احمد صدیقی / خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ)

نمای کلی اردوگاهی که برخی از خانواده‌ها از طریق گدایی امرار معاش می‌کنند و برخی دیگر به دلیل فقر به فکر فروختن فرزندان خود هستند در کالا-نائو، افغانستان، در 28 اکتبر 2021.

عکس: احمد صدیقی / خبرگزاری آنادولو / گتی ایماژ

ماههای بعد دولت افغانستان تحت حمایت ایالات متحده به دست طالبان افتاده است و مردم عادی افغان اکنون با بدترین زمستان خود در دهه های اخیر روبرو هستند. به لطف فروپاشی اقتصادی که همراه با خروج ارتش ایالات متحده است، همراه با اعمال تحریم ها و توقف کمک های بشردوستانه، میلیون ها افغان باید با چشم انداز واقعی قحطی مبارزه کنند. برخی خواهند مرد. بسیاری از آنها به دلیل مرگ های قابل پیشگیری جان خود را از دست خواهند داد.

در حالی که در هفته‌های اخیر معافیت‌های تجاری بشردوستانه محدودی ارائه شده است، سازمان بهداشت جهانی قبلاً هشدار داده است که اگر اقدامات جدی انجام نشود، ممکن است تا یک میلیون کودک افغان در زمستان امسال در نتیجه سوءتغذیه جان خود را از دست بدهند. کودکان در حال حاضر بار سنگین فاجعه انسانی را به دوش می کشند، همراه با داستان های وحشتناک کودکانی که برای پرداخت هزینه غذا فروخته می شوند. و زمستان شدیداً سخت این کشور از قبل احساس می شود: افغان ها در حالی که با خانواده هایشان از کشور فرار می کنند، در حال یخ زدن هستند.

سیاست تحریم‌های ایالات متحده مستقیماً مقصر است، و افغان‌ها را از مرز عبور می‌دهد، زیرا آنها در حال حاضر برای مقابله با همه‌گیری کووید-19 و تحولات سیاسی ناشی از فروپاشی دولت مرکزی تلاش می‌کنند. همانطور که پل اشپیگل، مدیر مرکز سلامت بشردوستانه دانشکده بهداشت عمومی جان هاپکینز بلومبرگ، در دسامبر امسال، پس از بازگشت از سفر به افغانستان از طرف سازمان جهانی بهداشت، نوشت: «من به وضوح می توانم بگویم که اگر ایالات متحده و سایر دولت های غربی سیاست های تحریمی خود را در افغانستان تغییر ندهید، افغان های بیشتری بر اثر تحریم ها خواهند مرد تا از طالبان.

این مرگ ها نتیجه تصمیمات سیاسی عمدی اتخاذ شده در ایالات متحده خواهد بود. در کنار تحریم های جدید اعمال شده پس از تسلط طالبان، ایالات متحده نزدیک به 10 میلیارد دلار از دارایی های بانک مرکزی افغانستان را در اینجا مسدود کرد. دولت بایدن علیرغم تظاهرات مردمی مداوم افغان ها از آزادسازی این بودجه خودداری کرده است.

همانطور که همه اینها آشکار شد، صدای انتقاد از خروج ارتش ایالات متحده در تابستان امسال به دلایل بشردوستانه از بین رفت. پس از عقب نشینی، بسیاری از مفسران و رهبران سیاسی استدلال کردند که یک ضرورت بشردوستانه در پشت درگیری وجود دارد، به ویژه حمایت از زنان افغان. بسیاری از استدلال‌های بشردوستانه و فمینیستی سال‌ها برای توجیه اشغال نظامی، که اغلب توسط همان افرادی که ادعا می‌شود از او دفاع می‌کرد، تحقیر می‌کردند، استفاده می‌شد. در مقابل، پایان دادن به رژیم تحریم‌های کنونی و آزاد کردن وجوهی که در اختیار افغان‌ها است، عملاً برای غیرنظامیان، از جمله زنان و کودکان، که به‌ویژه در معرض خطر هستند، کار مثبتی خواهد داشت.

ناهماهنگی شناختی نشان داده شده را شاید مایکل مک کال، نماینده تگزاس، یک جمهوری خواه در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان به بهترین وجه برجسته کرد. تابستان امسال مک کال سرنوشت زنان افغان را محکوم کرد. او در مصاحبه ای گفت: “ما شاهد آشکار شدن این کابوس هستیم – یک فاجعه نامحدود با ابعاد حماسی.” و آنچه که من واقعاً بیش از همه نگران آن بودم، رها شدن زنان بود و اینکه چه اتفاقی برای آنها می افتاد.» زمانی که دولت بایدن معافیت‌های تحریمی را برای اجازه دادن برخی کمک‌های بشردوستانه اعمال کرد، مک کال به محکوم کردن این کمک‌های محدود روی آورد – حتی در حالی که گزارش‌های خبری از فروپاشی اقتصادی که به زندگی افغان‌ها، از جمله زنان و کودکان ویرانی به بار آورد، اشاره کرد.

با آشکار شدن این کابوس جدید، اضطراب نشان داده شده در ماه اوت تا حد زیادی محو شده است.

کابل، افغانستان - 21 دسمبر: افغان ها با در دست داشتن بنرها در تظاهرات و راهپیمایی به سمت ساختمان سفارت سابق ایالات متحده شرکت کردند که خواستار آزادی دارایی های مسدود شده در افغانستان و از سرگیری سرمایه های بین المللی در بحبوحه وخامت اوضاع اقتصادی و وخامت اقتصادی شدند. کابل، افغانستان، دسامبر. 21، 2021. پس از تسلط طالبان، منابع مالی بین المللی برای افغانستان به حالت تعلیق درآمد و دارایی های این کشور در خارج از کشور مسدود شد.  (عکس از بلال گولر / خبرگزاری آنادولو از طریق گتی ایماژ)

افغان‌ها با در دست داشتن بنرهایی اعتراض کردند و به سمت ساختمان سابق سفارت ایالات متحده راهپیمایی کردند و خواستار آزادی دارایی‌های مسدود شده افغانستان و بازپرداخت وجوه بین‌المللی در بحبوحه وخامت شرایط اقتصادی و فقر فزاینده در کابل، افغانستان در 21 دسامبر 2021 شدند.

عکس: بلال گولر / خبرگزاری آنادولو / گتی ایماژ

بسیاری از شکست های تحریم ها

تحریم ها یکی از وحشیانه ترین ابزارهای اجباری در ابزارهای سیاست خارجی ایالات متحده است – و گاهی اوقات مورد علاقه سیاستمداران قرار می گیرد، اگرچه به ندرت نتایج سیاسی به همراه دارد. افغانستان تنها نمونه‌ای از رژیم تحریم‌های بی‌رحمانه است که بی‌مسئولیت تمام مردم غیرنظامی را ویران می‌کند. برای چندین دهه، ایرانیان تحت برخی از ویرانگرترین تحریم‌ها در جهان بوده‌اند. موانع حتی در برابر بی ضررترین سرمایه گذاری های تجاری در حال افزایش است. جوانان آنجا نمی توانند زندگی سازنده ای را در کشور تصور کنند. تحریم‌ها علیه ایران در دوران دولت ترامپ تشدید شد، اما در دوره جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، به عنوان بخشی از تلاش ناامیدانه برای وادار کردن به تسلیم کامل برنامه هسته‌ای ایران ادامه یافت.

حتی تحریم‌های دوران جنگ سرد علیه کشورهایی مانند کوبا، بدون هیچ دلیل قانع‌کننده ژئوپلیتیکی، همچنان پابرجاست. در نمونه‌ای اخیر که تقلید از سیاست تحریم‌های کوبا را برجسته می‌کند، شرکت اجاره‌ای Airbnb به دلیل انجام تجارت در جزیره و اجازه دسترسی کوبایی‌ها به خدمات اقامتی خود جریمه شد. این تنها آخرین محدودیت در توانایی مردم عادی کوبایی برای انجام معاملات بزرگ اقتصادی یا تجارت با شرکت های مستقر در خارج از کشور و در نتیجه در معرض خطر تحریم های ایالات متحده بود. اگرچه این تحریم‌ها سال‌هاست که برقرار بوده و زندگی را برای کوبایی‌ها سخت می‌کند، اما این تحریم‌ها کمک چندانی به اهداف سیاست خارجی آمریکا نکرده است.

ویلیام لئوگراند، استاد دولت در دانشگاه آمریکایی و کارشناس رژیم تحریم‌های کوبا می‌گوید: «تحریم‌ها علیه کوبا در دستیابی به اهداف سیاسی آن کاملاً بی‌اثر بوده است». «آنها رژیم را تغییر ندادند. تنها کاری که آنها انجام دادند صدمه زدن به مردم کوبا بود.»

وضعیت افغانستان هنوز هم می تواند به عنوان یکی از مرگبارترین موارد خشونت علیه غیرنظامیان ناشی از تحریم های ایالات متحده برجسته شود. دولت افغانستان که در طی دو دهه اشغال ایالات متحده ساخته شده است، ایجاد شد تا کاملاً به حمایت خارجی، به ویژه سیستم مراقبت های بهداشتی وابسته باشد. با لغو ناگهانی کمک ها و اعمال تحریم ها، میلیون ها افغان از جمله زنان و کودکان اکنون در معرض خطر هستند.

بعید به نظر می رسد تحریم ها کاری را انجام دهد که 20 سال جنگ نتوانست انجام دهد: ایجاد یک دولت با ثبات برای دور نگه داشتن طالبان از قدرت.

داستان های بیشتر از گرسنگی، مرگ و میر ناشی از سرما و خانواده های متلاشی شده به دلیل نیازهای اقتصادی احتمالاً نتیجه رویکرد فعلی برای جلوگیری از دسترسی به وجوه متعلق به افغان ها و امتناع از کمک است. و بعید به نظر می رسد که چنین اقداماتی کاری را انجام دهد که 20 سال جنگ نتوانسته است انجام دهد: ایجاد یک دولت با ثبات برای دور نگه داشتن طالبان از قدرت.

اگرچه تحریم ها علیه افغانستان اهداف سیاسی ایالات متحده را محقق نمی کند، اما آنها مانند بسیاری از کشورهای دیگر توانسته اند عواقب ناگواری را برای آسیب پذیرترین قشرها داشته باشند. دموکرات ها در مجلس نمایندگان از بایدن خواستند که وجوه متعلق به بانک مرکزی افغانستان را آزاد کند، اما دولت تاکنون با این اقدام مخالفت کرده است. یکی از دلایل ممکن است این باشد که تغییر مسیر، وحشیگری سیاست اصلی – استفاده از تحریم‌ها برای جلوگیری از دسترسی بانک‌های مرکزی خارجی به منابع مالی خود – را آشکار می‌کند که دولت آمریکا در موارد دیگر به انجام آن ادامه می‌دهد. در همین حال، رژیم تحریم‌های گسترده‌تر علیه افغانستان همچنان پابرجاست و مردم عادی افغانستان بیشترین فشار را بر عهده می‌گیرند.

برای کمک به افغانستان برای پیشرفت در جبهه بشردوستانه، فقط کمک به افغانستان کافی نیست. جورجیو کافایرو، مدیر اجرایی Gulf State Analytics و دستیار پروژه امنیت آمریکا نوشت: «جنگ مالی واشنگتن علیه این کشور باید پایان یابد. “کسانی که در غرب نگرانی زیادی در مورد عدم آزادی زنان افغان در طالبان ابراز کرده اند، باید در زمستان امسال نیز مراقب بقای آنها باشند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinkameralı su tesisatçısı