مجله مقاله بر اساس DNA اویغور را پس می گیرد

[ad_1]

با ارزش مجله علمی مقاله‌ای را بر اساس نمونه‌های DNA از نزدیک به 38000 مرد در چین، از جمله تبتی‌ها و اویغورها که تقریباً مطمئناً رضایت لازم را ندادند، پس گرفت.

استعفای نادر از Human Genetics با جنگ صلیبی دو ساله توسط یک دانشمند بلژیکی همراه شد تا ناشران را وادار به تحقیق در مورد تحقیقاتی کند که او و دیگران می گویند که در نقض حقوق بشر شریک هستند.

نویسندگان مقاله از نمونه‌های DNA از سراسر چین برای ارزیابی تنوع ژنتیکی بین و درون گروه‌های قومی استفاده کردند. سردبیران مجله به دلیل تردید در روند رضایت آگاهانه مقاله را پس گرفتند. بر اساس اعلامیه خروج منتشر شده در 11 دسامبر، سه نویسنده، از جمله دو نویسنده اصلی، با پس گرفتن مقاله موافقت کردند. Human Genetics توسط Springer Nature منتشر شد که دو مقاله دیگر را به دلایل مشابه در ماه اوت و سپتامبر پس گرفت.

دانشمندی که کمپین عقب نشینی را رهبری کرد، ایو مورو، گفت که از این که اسپرینگر نیچر تحقیق کرده است، سپاسگزار است، اما هنوز کارهایی برای انجام دادن وجود دارد و اشاره کرد که یافته های این مقاله در بیش از دوجین مقاله دیگر استفاده شده است. مورئو، متخصص بیوانفورماتیک در دانشگاه لوون بلژیک، گفت: «این فقط یک موضوع رضایت آگاهانه نیست، بلکه یک موضوع کنار کشیدن و عدم انتشار تحقیقاتی است که به وضوح با آسیب جدی مرتبط است. این سوال را مطرح می کند که چه اتفاقی برای این تقریباً 40000 پروفایل DNA خواهد افتاد. پروفایل ها در یک پایگاه داده در آلمان باقی می مانند، که می تواند آزادانه توسط هرکسی که در سیستم ثبت نام کند جستجو کند.

حداقل 9 نفر از 30 نویسنده مشترک این مقاله به ادارات پلیس یا آکادمی های پلیس چین و چندین نفر دیگر وابسته به بخش های پزشکی قانونی در دانشگاه های چین هستند. مورئو گفت که اغلب در ازای جمع‌آوری نمونه‌ها و داده‌ها، مکان‌هایی به محققان داده می‌شود تا در ازای جمع‌آوری نمونه‌ها و داده‌ها، هم‌نویس شوند، و این احتمال می‌رود که حداقل برخی از نمونه‌های چینی توسط پلیس جمع‌آوری شده باشد. وزارت امنیت عمومی چین که بر پلیس چین نظارت دارد، در حال ساخت یک پایگاه داده ملی DNA است اعتراض مدافعان حقوق بشر

یکی از نویسندگان اصلی سند برداشته شده، لوتز روور، پایگاه داده آلمانی را که در بیمارستان تحقیقاتی Charité در برلین قرار دارد، مدیریت می کند. این پایگاه که پایگاه داده مرجع برای هاپلوتیپ کروموزوم Y یا YHRD نامیده می شود، اغلب توسط پلیس در سراسر جهان برای جستجوی اطلاعات بیشتر در مورد نمونه های DNA خاص استفاده می شود. اخیراً از نظر گنجاندن DNA از گروه قومی روم تحت تعقیب، و همچنین DNA از اویغورها و چینی‌ها که به اعتقاد کارشناسان اخلاق بدون رضایت آگاهانه جمع‌آوری شده است، غربالگری شد.

روور بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

این عکس که در 2 ژوئن 2019 گرفته شده است، تأسیساتی را نشان می دهد که گمان می رود یک اردوگاه بازآموزی است که در آن اقلیت های قومی عمدتا مسلمان در آرتوکس، شمال کاشغر در منطقه غربی سین کیانگ چین بازداشت می شوند.  در حالی که مسلمانان سراسر جهان پایان ماه رمضان را با نماز صبح و جشن‌های این هفته جشن گرفتند، تخریب اخیر ده‌ها مسجد در سین‌کیانگ نشان‌دهنده فشار فزاینده اویغورها و سایر اقلیت‌های قومی در منطقه سنگین پلیس است.»  (عکس از GREG BAKER / AFP) / به تاریخ خبرگزاری فرانسه چین-سیاست-حقوق-مذهب-سین کیانگ، تمرکز توسط ایوا شیائو و پاک یو (عکس توسط گرگ بیکر / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ خوانده می شود)

در 2 ژوئن 2019، در آرتوکس، شمال کاشغر در منطقه غربی سین کیانگ چین، تأسیساتی که گمان می‌رود یک اردوگاه بازآموزی است که در آن اقلیت‌های قومی عمدتاً مسلمان بازداشت می‌شوند، دیده شد.

عکس: گرگ بیکر / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

در چند سال گذشته، دولت چین اویغورها و اعضای دیگر گروه‌های قومی عمدتاً مسلمان را در اردوگاه‌های وحشیانه زندانی کرده و آنها را مجبور به کار کرده است. مقامات DNA را از تقریباً تمام ساکنان سین کیانگ و تبت به عنوان بخشی از یک برنامه نظارتی گسترده تر جمع آوری کرده اند. آنها در سایر نقاط کشور نمونه هایی را از گروه های متمرکز، از جمله افراد مبتلا به بیماری روانی، جمع آوری کردند. آنها همچنین DNA مردان را در سراسر کشور هدف قرار می دهند، با استفاده از یک تکنیک موثر و قدرتمند که بر توالی های منحصر به فرد یافت شده در کروموزوم Y یا مردانه متمرکز شده است. با جمع‌آوری داده‌های Y-STR تنها از بخشی از مردان، پلیس می‌تواند برای بخش بسیار بزرگ‌تری از مردان، درختان خانوادگی بسازد.

انفجار در فناوری DNA مقرون به صرفه نیز باعث سوء استفاده پلیس در ایالات متحده شده است. در چین، امیل دیرکس، دانشجوی دکترا در دانشگاه تورنتو که مجموعه داده‌های Y-STR را مطالعه می‌کند، گفت: «شما یک کمپین ملی و چند ساله برای هدف قرار دادن افراد برای مجموعه‌های تبارشناسی یا ژنومی دارید، که هیچ‌یک از آنها تحت بررسی نیستند یا اینکه آیا آنها شناخته شده یا مشکوک به ارتباط با شخصی هستند که موضوع تحقیقات جنایی است.”

YHRD، پایگاه داده آلمانی، بزرگترین مجموعه نمونه های Y-STR در جهان است که شامل 300000 پروفایل است. پروفایل ها نامی ندارند، اما پلیس اغلب از آنها برای تعیین منشاء جغرافیایی احتمالی مظنون استفاده می کند، سپس از این نشانگر برای ایجاد فرضیاتی در مورد قومیت مظنون استفاده می کند.

“اگر اعتقاد بر این باشد که جامعه ما نقض حقوق بشر را تایید یا حتی تحمل می کند، اعتماد عمومی به ژنتیک به سرعت از بین خواهد رفت.

مورو برای اولین بار در ژوئن 2020 به سردبیران اسپرینگر نیچر در مورد روزنامه ابراز نگرانی کرد. در ژوئیه گذشته، او با اشاره به سوگند بقراطی که بسیاری از آنها در زمان دکتر شدن گرفتند، به هیئت تحریریه مجله نامه نوشت و درخواست کمک کرد. او نوشت: «اعتماد عمومی به ژنتیک انسانی بستگی به توانایی جامعه ما برای انجام شفاف تعهدات اخلاقی خود دارد. “اگر اعتقاد بر این باشد که جامعه ما نقض حقوق بشر را تایید یا حتی تحمل می کند، اعتماد عمومی به ژنتیک به سرعت از بین خواهد رفت.

در ایمیلی که بعداً به هیئت تحریریه ارسال کرد، او نگران بود که سؤالاتش «به دلیل ملاحظات استراتژیک و تجاری توسط ناشرانی که از ضرب و شتم یک خرس قدرتمند می‌ترسند، مبهم شده است» و دلیل آن منافع مالی مجلات فعال در چین است.

Springer Nature بلافاصله به درخواست های The Intercept برای اظهار نظر پاسخ نداد.

ایمیل مورئو به هیئت تحریریه بحث داغی را برانگیخت. یکی از دانشمندان به اظهار نظر او در مورد علایق تجاری پاسخ داد و خاطرنشان کرد که علم در حال “لغزش” از دست دانشمندان متخصص است – و نه فقط در ژنتیک انسانی و پزشکی.

گودرون راپولد، متخصص ژنتیک در دانشگاه هایدلبرگ و یکی از اعضای هیئت تحریریه، به اینترسپت گفت: «این کار شامل تحقیقات DNA بر روی منابعی بود که به تعهدات اخلاقی احترام نمی‌گذارند، بنابراین هنجارها و مقررات اخلاقی فعلی را نقض می‌کنند. او گفت که قبلاً از داده های کروموزوم Y در کار خود استفاده کرده بود، اما این عقب نشینی را “علامت هشداری برای آینده” می دانست.

در ماه آگوست، ایمیل‌های مورو به هیئت تحریریه مجله دیگری که پژوهش‌های سنگینی را منتشر می‌کرد، ژنتیک مولکولی و پزشکی ژنومیک، هشت دانشمند را بر آن داشت تا در اعتراض به این موضوع استعفا دهند.

ورونیکا لیپفورد، مورخ علم در دانشگاه فرایبورگ، گفت: “چین بهترین و درخشان ترین نمونه ای است که می توان به آن فکر کرد، زیرا همه ما موافقیم که نقض حقوق بشر در چین بسیار جدی است.” همراه با راپولد، اخیراً یک مقاله تفسیری در Nature در مورد سوء استفاده از DNA روماها نوشته است. اما ما نباید فراموش کنیم که به جای دیگری نگاه کنیم. بسیاری از داده‌ها از جمعیت‌های به حاشیه رانده شده در سراسر جهان، در رژیم‌های غیردموکراتیک و همچنین در دموکراسی‌ها، به روشی مشابه توسط نیروی پلیس جمع‌آوری شده است.»

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinkameralı su tesisatçısı