قوانین ضد BDS می تواند حق تحریم را تغییر دهد

[ad_1]

وقتی یک گروه از مدیران سال گذشته برای مصاحبه با سناتور ایالتی بارت هستر، رهبر اکثریت جمهوری خواه و حامی اصلی لایحه ای که مجریان ایالتی را ملزم به تحریم اسرائیل می کند، از ساختمان کنگره در آرکانزاس دیدن کردند، آنها به طور غیرمنتظره ای با سناتور گرگات مواجه شدند. لیدینگ، مانند تقریباً همه همکارانش در سنای ایالات متحده، به این لایحه رای مثبت داد. او که به وضوح توسط دوربین ها آماده نشده بود، به سازندگان فیلم گفت که وقتی برخی از انتخاب کنندگانش از رای او انتقاد کردند، او “کاملاً آن را فراموش کرده بود، او حتی مطمئن نبود که من چگونه رای دادم.” … ما در طول جلسه چندین هزار بار رای دادیم و این یکی از آنها بود [bills] به دلایلی در رادار من نبود.”

هستر با خوشحالی گفت: “جنبش فلسطینی اینجا نیست تا طرف دیگر قضیه را آموزش دهد.” «هیچ کس طرف دیگر دعوا را نشنید. بعید میدونم سوالی باشه همین الان پرواز کرد.»

این مبادله در یکی از تکان دهنده ترین صحنه های بایکوت ثبت شد، فیلم جدیدی که در این ماه منتشر شد و تلاش های قانونگذاری ایالات متحده برای سرکوب انتقاد از اشغال فلسطین توسط اسرائیل را مستند می کند. لیدینگ به سازندگان فیلم گفت که «متاسفم[s] او بیشتر در مورد آن نمی داند «زمانی که به این لایحه رای داد و اگر می داد ممکن بود مخالف باشد. نمی‌دانم، متأسفانه، بسیاری از آرکانسیون‌ها می‌دانند که این یک قانون است.»

آرکانزاس یکی از 33 ایالتی است که از سال 2015 قانون مجازات تحریم اسرائیل توسط قانونگذاران ایالات متحده را تصویب کرده است. این لوایح در پاسخ به حمایت روزافزون جهانی از جنبش صلح آمیز تحت رهبری فلسطین برای مقابله با اشغالگری از طریق تحریم، فروش و تحریم علیه اسرائیل موسوم به BDS این فیلم که توسط Just Vision تهیه شده است، جزئیاتی در مورد موذیانه بودن قوانینی که عملاً بدون نظارت یا دفع عمومی تصویب شده است، و شکنندگی حمایت های قانون اساسی برای محافظت از حقوق آمریکایی ها برای حمایت و بیان دیدگاه های سیاسی مخالف دولتشان است.

جولیا باچا، کارگردان فیلم، با اشاره به ملاقات برنامه ریزی نشده با لیدینگ به The Intercept گفت: «این لحظه در فیلم کاملاً نمادی از نحوه تصویب این لوایح است. درست است، آنها باید به بسیاری از لوایح رای دهند، اما اگر این لایحه به عنوان طرفدار اسرائیل ارائه شود، دموکرات ها و جمهوری خواهان به آن رای مثبت می دهند و اکثریت قریب به اتفاق آنها، من آن را بدیهی می دانم، به آن رای ندادند. حتی حوصله خواندن کامل آن و درک قانون اساسی آن را ندارم.»

این فیلم داستان افرادی در سه ایالت را روایت می کند که از امضای تعهدنامه علیه BDS به عنوان شرط دریافت بودجه دولتی امتناع کردند: آلن لووریت، بنیانگذار و ناشر آرکانزاس تایمز، یک نشریه کوچک و رایگان که به شدت به تبلیغات دولتی متکی است. آژانس ها میکل جردال، وکیل آریزونا که قرارداد دولتی برای ارائه خدمات حقوقی به زندانیان داشت. و باهیا آماوی، آسیب شناس گفتار کودکان فلسطینی-آمریکایی از تگزاس، که مبارزه او با قانون ضد BDS ایالتی برای اولین بار توسط The Intercept در سال 2018 گزارش شد.

این تحریم به دنبال جردال و آماوی صورت می گیرد زیرا آنها با موفقیت قوانین ایالت های خود را به چالش می کشند. قهرمانان در نهایت قراردادهای خود را پس گرفتند و قانونگذاران را مجبور به اصلاح این لوایح کردند، اگرچه آریزونا و تگزاس به جای لغو آنها، دامنه قوانین را محدود کردند.

لووریت که خود را محافظه‌کار سابق می‌نامد، اصولاً از امضای این وعده امتناع کرد، اگرچه روزنامه او هیچ برنامه‌ای برای پیوستن به جنبش BDS نداشت. او پس از اصرار یکی از مشتریان تبلیغات ایالتی خود بر امضای این قول، از آرکانزاس در مورد اصلاحیه اول قانون اساسی در سال 2018 شکایت کرد.

پرونده وی هنوز حل نشده است و هیئتی از هشتمین دادگاه استیناف ایالات متحده در حال بررسی تصمیم قبلی به نفع وی است. این پرونده احتمالاً در دادگاه عالی ایالات متحده است.

لووریت در این نشست گفت: «ما هیچ‌کس را تحریم نمی‌کنیم، فقط می‌گوییم: «شما حق ندارید به ما بگویید سخنرانی ما چگونه باشد، و اگر بخواهیم تحریم کنیم، می‌توانیم، به شما ربطی ندارد». فیلم: “ما اینجا یک بسته بزرگ پول قدیمی داریم و آن را به شما می دهیم، با شما تبلیغ می کنیم، اما در اینجا چند شرط وجود دارد که ابتدا باید آنها را رعایت کنید، مانند موقعیت سیاسی که باید بگیرید” – در از نظر سیاست خارجی، برای خدا، و ما در آرکانزاس هستیم.

در یک پست اخیر، لووریت دوچندان کرد: “مقاله ما بر شایستگی Sims Bar-B-Que برادوی تمرکز دارد – چرا باید قولی را درباره کشوری در خاورمیانه امضا کنیم؟”

Bahia_Pres-Conference_Court_Credit-Jonah-Candelario_2

بهیا اماوی در یک کنفرانس مطبوعاتی صحبت می کند. اماوی که فلسطینی است، در قرارداد خود با مدرسه دولتی در آستین تگزاس از امضای زبان ضد تحریم خودداری کرد.

هنوز: “بایکوت”

سنت آمریکایی

بایکوت منشأ لوایح BDS را در شورای تبادل قانونگذاری آمریکا یا ALEC، گروهی که رهبری بسیاری از تلاش‌های محافظه‌کار قانون‌گذاری ایالتی را برعهده دارد، ردیابی می‌کند. این مستند همچنین توضیح می‌دهد که چگونه دولت اسرائیل با ایجاد یک نهاد غیردولتی برای هدایت میلیون‌ها دلار به گروه‌های آمریکایی، که به نوبه خود برای لوایح لابی می‌کردند، قوانین ایالات متحده را علیه مداخله خارجی دور زد.

یکی از دریافت کنندگان اصلی، مسیحیان متحد برای اسرائیل بود، یک گروه انجیلی که به یکی از قوی ترین مدافعان قوانین طرفدار اسرائیل در ایالات متحده تبدیل شده است. این فیلم یک مشارکت عجیب ایدئولوژی و راحتی بین دولت اسرائیل و مسیحیان انجیلی آمریکایی را توصیف می کند که معتقدند مرزهای کتاب مقدس اسرائیل باید بازسازی شود تا عیسی مسیح به زمین بازگردد. در این مرحله، هستر، سناتور ایالات متحده، به سازندگان فیلم گفت: “هر کس، یهودی یا غیر یهودی که مسیح را نپذیرد، فکر می کنم به جهنم خواهد رفت.”

Palestine Legal، گروهی که از حقوق حامیان فلسطینی آزادی در ایالات متحده دفاع می کند، خاطرنشان کرد که اقدامات برای مبارزه با BDS در سال های اخیر افزایش یافته و در پاسخ به چالش های قانونی، مانند کاهش زبان، که فقط برای شرکت های بزرگتر اعمال می شود، تکامل یافته است. نه پیمانکاران فردی و در حالی که برخی از مقررات – مانند تگزاس، مرتبط کردن دسترسی به صندوق‌های کمک‌رسانی دولتی در بلایای طبیعی با وعده عدم تحریم اسرائیل – پس از محکومیت گسترده لغو شده است، سایر اقدامات بر قراردادهای دولتی، سرمایه‌گذاری عمومی مانند صندوق‌های بازنشستگی و دسترسی دانشگاه‌ها به بودجه فدرال تأثیر گذاشته است. . در سطح فدرال، کنگره تلاش کرده است تا قوانینی را علیه BDS تصویب کند، از جمله لایحه ای که تحریم اسرائیل را جرم انگاری می کند.

تحریم، که در فیلم‌های آرشیوی از تاریخ طولانی تحریم‌های سیاسی کشور آمیخته می‌شود، استدلال می‌کند که اعمال اعتقادات سیاسی از طریق نگه داشتن پول سنتی است که بخشی جدایی ناپذیر از روحیه آمریکایی است.

لووریت در مصاحبه اخیر خود با The Intercept گفت: «من دولت اسرائیل را متهم نمی‌کنم که هر کاری در این کشور برای دفاع از خود انجام می‌دهد. من از سیاستمداران و نمایندگانم انتظار دارم که از روش آمریکا دفاع کنند و از حقوق ما به عنوان آمریکایی دفاع کنند و از این اتفاق جلوگیری کنند. من به قانون اساسی و نمایندگان دفاعی خود نگاه می کنم و این چیزی است که به آن نمی رسیم.»

من به قانون اساسی و نمایندگان دفاعی خود نگاه می کنم و این چیزی است که ما به آن نمی رسیم.

جردال، یک وکیل اهل آریزونا، در دهه 1980 در تظاهراتی که خواستار رهایی از آپارتاید در آفریقای جنوبی بود، شرکت کرد و یک بار با اقدامات اداری برای به تعویق انداختن جلسه هیئت امنای کالج اوبرلین، دانشگاه خود مواجه شد. جوردال که اکنون شرکت‌هایی را که از اشغال اسرائیل سود می‌برند، مانند هیولت پاکارد تحریم می‌کند، گفت: «این اقدام کوچک نافرمانی مدنی ما بود، زیرا آنها از شرکت‌هایی که در آفریقای جنوبی تجارت می‌کنند دست نمی‌کشند». “این یک چیز بسیار مشابه است، این احساس که، یک لحظه صبر کنید، ما نباید از آپارتاید سود ببریم. خیلی ساده است.”

اماوی که یک فلسطینی است به The Intercept گفت که نمی تواند خود را مجبور کند که زبان ضد تحریم را که در قراردادش با منطقه مدرسه دولتی آستین نوشته شده امضا کند، در حالی که خانواده اش تحت اشغال اسرائیل در کرانه باختری زندگی می کردند. تنها گفتاردرمانگر کودکان در منطقه که به زبان عربی صحبت می کند، در نتیجه کار خود را از دست داد. اماوی تاکید کرد که نبرد قانونی او علیه دولت برای حفاظت از ارزش های آمریکایی بود. “این واقعا توهین آمیز بود. من فقط نمی توانستم اجازه دهم این اتفاق بیفتد، “او با اشاره به وعده گفت. من چهار فرزند دارم که آمریکایی‌های فلسطینی هستند و می‌خواهم مطمئن شوم که در جامعه‌ای زندگی نمی‌کنند که در آن به دلیل فلسطینی بودن مورد تحقیر قرار می‌گیرند. و من می خواهم مطمئن شوم که آنها می توانند از حقوق خود به عنوان آمریکایی استفاده کنند.”

دادگاه عالی ایالات متحده حکم داد که تحریم ها توسط متمم اول 40 سال پیش و با تصمیم متفق القول شامل تحریم مشاغل سفیدپوست به نام NAACP در شهرستان کلیبورن، می سی سی پی، محافظت می شود. این تصمیم مدتهاست که به عنوان حمایت از حق شرکت در تحریم شناخته شده است. اما یک قاضی در آرکانزاس خلاف این حکم را صادر کرد، بنابراین Leverit و اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا درخواست تجدید نظر کردند و در راند هشتم به هیئتی متشکل از سه داور پیروز شدند. لزلی راتلج، دادستان کل آرکانزاس، با موفقیت از دادگاه خواست تا در مورد پرونده تجدید نظر کند.

“شما ممکن است به اسرائیل و فلسطین اهمیت ندهید. اما باید توجه داشته باشید که آیا این به عنوان قلابی برای قانون گذاری در ایالت شما و در سطح فدرال علیه آزادی بیان استفاده می شود.

برایان هاوس، وکیل ACLU که دو مورد از سه پرونده شرح داده شده در قانون را تحت تعقیب قرار می دهد، گفت: «تا چند سال پیش، زمانی که این قوانین ضد BDS در سراسر کشور ظاهر شد، همه فهمیدند که کلیبورن از حق تحریم دفاع می کند. فیلم، گفت: The Intercept. در عوض، او گفت، اکنون به نظر می رسد که دولت ادعا می کند که “در اصل، کلیبورن تنها از حق دعوت به تحریم دفاع می کند، نه از حق مشارکت.”

موافقان در حال حاضر از نزدیک به دنبال تجدید نظر کمیسیون دور هشتم در این تصمیم هستند. با توجه به سابقه طولانی تحریم‌ها در این کشور تا پارتی چای بوستون، تحریم اتوبوس مونتگومری، آپارتاید آفریقای جنوبی، برای دادگاه تکان‌دهنده خواهد بود که بگوید حق ندارد در یک تحریم سیاسی شرکت کند. هاوس گفت تحریم کنید. “این یک سنت غنی است.”

منتقدان می گویند که قوانین ضد BDS نه تنها خلاف قانون اساسی است، بلکه یک سابقه خطرناک نیز ایجاد می کند. قانونگذاران تگزاس از قانون ایالتی علیه BDS به عنوان الگویی برای تصویب لوایحی استفاده کرده اند که از تضمین قراردادهای دولتی توسط شرکت هایی که سوخت های فسیلی و سلاح گرم را تحریم می کنند، جلوگیری می کند. این فیلم خاطرنشان می کند که حداقل چهار ایالت دیگر قوانین مشابهی را معرفی کرده اند.

یک صحنه در بایکوت احتمالات را نشان می دهد و نشان می دهد که چگونه متن لایحه از حمایت تنبیهی از BDS به مواضع دیگری مانند “حمایت از زندگی سیاه پوستان مهم است” یا “حمایت از صلح سبز” تغییر می کند.

لارا فریدمن، رئیس بنیاد صلح خاورمیانه گفت: «شما ممکن است به اسرائیل و فلسطین اهمیت ندهید. “اما شما باید مراقب باشید که آیا این به عنوان قلابی برای قانون گذاری در ایالت شما و در سطح فدرال علیه آزادی بیان استفاده می شود.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagrabuy stripe accountPendik Eskort Kızlaristanbul kadıköy escortinstagram gizli hesap görmeinstagram not sözleriMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisVan Escortdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü