وکلای متهمان توطئه 11 سپتامبر می گویند که مردم بیشتر از آنها درباره شکنجه مردان می دانند.

[ad_1]

وکلای مدافع برای مردان متهم به برنامه ریزی و اجرای حملات 11 سپتامبر می گویند روزنامه نگاران و سایر افراد جامعه اطلاعات بیشتری در مورد شکنجه هایی که موکلانشان متحمل شده اند در وب سایت های سیاه سیا نسبت به وکلایی که آنها را نمایندگی می کنند، دریافت کرده اند.

وکلا، از جمله یکی از وکیل خالد شیخ محمد، سازمان دهنده 11 سپتامبر، به دادگاه نظامی در گوانتانامو در این ماه گفتند که خلاصه پردازش شده تلگراف های سیا که به وکلای پنج مهاجم متهم ارائه شده است، حاوی جزئیات مهمی مانند تاریخ و تاریخ نیست. استفاده از تکنیک های شکنجه در همین حال، روزنامه‌نگاران The Intercept و سایر نشریات، و همچنین اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، با درخواست مستقیم از سیا تحت قانون آزادی اطلاعات، به تلگرام‌ها دسترسی بیشتری پیدا کردند.

دیوید نوین، وکیل محمد، به دادگاه گفت: «ما تمایز واضحی بین آنچه در این پرونده بزرگ در زمان افشا در اختیار متهمان قرار دارد، از یک سو، و عموم مردم تحت FOIA، از سوی دیگر، داریم. و بدیهی است که شرایطی وجود دارد که در آن وکلایی که در رشته امنیتی فارغ التحصیل شده اند و از افرادی که در این پرونده سرمایه ای برای جان خود محاکمه شده اند، دفاع می کنند، کمتر از آنچه در دسترس عموم است حق دارند.

حذفیات – نتیجه یک فرآیند بوروکراسی بی حس کننده که در آن دادستان ها اساساً تلگراف ها را قبل از به اشتراک گذاشتن با وکلای متهم بازنویسی می کنند و مطالبی را که آنها خیلی حساس یا بی اهمیت می دانند حذف می کنند – آخرین نشانه از ناکامی دولت در ارائه حمایت محکم از مردان متهم است. حملاتی که بیش از 20 سال پیش باعث کشته شدن 3000 نفر شد.

اسناد سیا که بازجویی و شکنجه محمد و سایر متهمان را مستند می کند، قبل از انتشار ویرایش شده است، به این معنی که برخی از اطلاعات پنهان شده است، با نشانه هایی از توجیه قانونی، که ممکن است شامل نگرانی در مورد امنیت ملی، حریم خصوصی یا اینکه انتشار می تواند تجارت را به خطر بیندازد. اسرار اما حتی این اسناد تجدید نظر شده اغلب جزئیات بیشتری نسبت به خلاصه های بهداشتی تهیه شده توسط دادستان در پرونده 11 سپتامبر را شامل می شود.

ویرایش شده

این تلگراف به مقر سیا از بازجویان در یک سایت سیاه که از طریق قانون آزادی اطلاعات به دست آمده بود در دادگاه نظامی گوانتانامو در 4 نوامبر 2021 به نمایش درآمد. به ویژه تاریخ این بازجویی، 17 مارس 2003.

تصویر صفحه: FOIA، به دست آمده از The Intercept

به عنوان مثال، خلاصه‌های ارائه شده برای دفاع از بازجویی‌های محمد در سایت‌های سیاه بین دستگیری او در 1 مارس 22 مارس 2003 – یک فاصله حساس سه هفته‌ای – شامل تاریخ نمی‌شود. با این حال، دنیل دیفرایا، روزنامه‌نگار مستقل و مشارکت‌کننده Intercept از FOIA برای به دست آوردن بیش از 50 سند سیا مربوط به بازجویی‌ها و شکنجه‌های محمد قبل از 22 مارس استفاده کرد. تلگراف های ارائه شده تحت FOIA همچنین شامل جزئیات و روایات اصلی از زبان تیم های بازجویی سیا است. در خلاصه های پاک شده، این کلمات توسط دادستانی مجدداً تنظیم شده است. در سال 2019، The Intercept تلگراف هایی را از گنجینه DeFraia منتشر کرد که حاوی اطلاعاتی بود که هنوز در اختیار وکلا در مورد پرونده کمیسیون نظامی متهم کردن محمد و چهار همدست ادعایی او در حملات 11 سپتامبر نیست.

درور لادین، وکیل کارکنان پروژه امنیت ملی، به اینترسپت گفت: «ویرایش متناقض نشان می‌دهد که دولت واقعاً به ویرایش فقط آنچه ضروری است اهمیتی نمی‌دهد، و در واقع به وضوح مواردی را که عمومی هستند بیش از حد ویرایش می‌کند.»

“آنچه آنها پنهان می کنند کمتر برای امنیت ملی و بیشتر برای حفاظت از اطلاعاتی است که ممکن است برای آژانس ناخوشایند باشد.

کوتاهی ها به ویژه در پرونده 11 سپتامبر بسیار مهم است، زیرا متهمان در صورت مجرم شناخته شدن می توانند به اعدام محکوم شوند. لادین گفت که محکومیت آنها ممکن است تا حد زیادی به آنچه سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده با آنها انجام داده اند بستگی داشته باشد.

برای اینکه مدافع این موضوع را به طور کامل بررسی کند، باید تصویر کاملی از آنچه با آنها انجام شده است. لادین گفت: «وقتی سیا از تاریخ‌ها، مکان‌ها، افراد درگیر، افراد مسئول جلوگیری می‌کند، بسیار بسیار دشوار می‌شود که این یک تصویر واقعاً ملموس باشد. “این یک چیز است که فقط کلمات “شکنجه” یا “رفتار تحقیر آمیز” را دور بریزید. این یک چیز دیگر است که واقعاً هر روز برای شخصی که بارها و بارها در آب خیس شده است یا گرسنه است یا با دستانش حلق آویز شده است، زندگی می کند.

جیمز کانل، وکیل اصلی عمار البلوچی، متهم 11 سپتامبر، از اسنادی استفاده کرد که تحت FOIA و سایر دستورات حذف طبقه بندی در دسترس عموم قرار گرفته بود تا به افشاگری تنظیم شده توسط دادگاه و به چالش کشیدن شکاف های اطلاعاتی که از دادستان ها دریافت کرده بود، استفاده کند.

“گاهی [the cables released under FOIA] کانل به اینترسپت گفت: آنها اطلاعاتی دارند که دولت بر اساس آن از امتیاز امنیت ملی استفاده کرده است. «در این شرایط، عموم مردم بیشتر به اطلاعات طبقه بندی شده دسترسی پیدا می کنند تا حفاظت.

پس چرا دولت این اطلاعات را از دید وکلا و قضات در یک پرونده پرمخاطب سرمایه مخفی می کند؟

خلیج گوانتانامو

جیمز کانل سوم، مشاور ارشد عمار البلوچی، در 23 ژانویه 2017 در کمپ عدالت است.

عکس: میشل شپرد / تورنتو استار از طریق گتی ایماژ

جیسون لئوپولد، خبرنگار BuzzFeed News که پرونده های FOIA او منجر به انتشار هزاران صفحه ویرایش شده از اسناد سیا در رابطه با گزارش شکنجه سنا شد، گفت: “ضبط ها در نهایت اقدامات بد دولت را نشان می دهد.” “آنچه آنها پنهان می کنند کمتر برای امنیت ملی و بیشتر برای حفاظت از اطلاعاتی است که ممکن است برای آژانس ناخوشایند باشد.

در اوایل ماه جاری در گوانتانامو، جلسات پیش از محاکمه 11 سپتامبر بر تلاش ها برای کشف اطلاعات بیشتر در مورد هماهنگی بین سازمان های دولتی در بازجویی و شکنجه پنج مرد که با هم در حال محاکمه هستند، متمرکز شد.

دیوید بروک، وکیل برجسته رمزی بن الشیب، گفت: “اگر اسناد پس از بیانیه ای ظاهر شود که چیزی در آنجا وجود ندارد، اولین بار نخواهد بود.” این پنجاهمین باری نخواهد بود که در طول این مراحل می‌توانم بازسازی کنم.»

تیم های دفاعی از زمان شروع جلسات پیش از محاکمه در سال 2012 به دنبال اسناد و شاهدان از دادستان بوده اند. دادستانی بیش از نیم میلیون صفحه از جمله 23000 صفحه مربوط به برنامه استرداد، بازداشت و بازجویی سیا یا RDI را ورق زده است. اما شکایت های آغازین تا سال نهم ادامه دارد، زیرا دولت کنترل می کند که دفاع چه خواهد دید. موضوع طبقه‌بندی امنیت ملی دسترسی به سوابق کامل رویدادهایی را که در سایت‌های سیاه و فراتر از آن رخ داده است را محدودتر می‌کند. بحث در مورد آنچه می تواند ارائه شود اغلب در جلسات غیرعلنی شنیده می شود که نه متهم و نه مردم نمی توانند در آن شرکت کنند و اسناد و مدارک در پرونده موجود نیست.

در دهه 1920، پس از حملات 11 سپتامبر، اسناد و اطلاعات مربوط به توطئه های 11 سپتامبر و برنامه سیا برای واگذاری تعقیب القاعده در گزارش های دولتی مانند گزارش کمیسیون 11 سپتامبر و سنا در سال 2014 علنی شد. مطالعه کمیته اطلاعاتی برنامه بازداشت و بازجویی سازمان اطلاعات مرکزی. آنها همچنین به عنوان مدرک در دادرسی کیفری و مدنی به ثبت عمومی رسیده اند. از طریق درخواست FOIA از روزنامه نگاران، سازمان های حقوق بشر و شهروندان؛ از طریق درخواست برای حذف طبقه بندی به سازمان های دولتی؛ و در سوابق نگهداری شده در آرشیو ملی و کتابهای منتشر شده توسط اعضای جامعه اطلاعاتی، مانند “بازجویی بهبود یافته” توسط روانشناس سیا، جیمز ای. میچل.

در سپتامبر امسال بود که رئیس جمهور جو بایدن فرمان اجرایی را امضا کرد و به وزارت دادگستری دستور داد تا از طبقه بندی اسناد مربوط به تحقیقات FBI در 11 سپتامبر نظارت کند. در میان اسنادی که در وب سایت آژانس در پاسخ به آن منتشر شد، سندی با الزامات اطلاعاتی FBI بود که قبلاً در شهادت کمیسیون نظامی در 11 سپتامبر ظاهر شد. به گفته کانل، وکیل بلوچی، نسخه جدید منتشر شده با نسخه ای که او در اکتبر 2019 در دادگاه از آن استفاده کرد، متفاوت است.

کانول به اینترسپت گفت: «درخواست اطلاعاتی FBI، که تحت فرمان اجرایی منتشر شده است، شامل بیش از دوازده عنصر ویرایش شده توسط نسخه ارائه شده توسط دادستان در زمان کشف است، از جمله آنچه به نظر می رسد نام رمز تحقیقات باشد. ماه

به دست آوردن هر مدرکی اغلب برای متهمان 11 سپتامبر یک فرآیند طولانی و طاقت فرسا است. وکلای مدافع درخواست هایی را برای وادار کردن دولت به ارائه اطلاعات به آنها ارائه کردند که پس از آن ماه ها قبل از تصمیم قاضی در دادگاه مورد مناقشه قرار گرفت. و سپس، همانطور که در این ماه در دادگاه شنیده شد، ممکن است مدارک به هر حال ارائه نشود.

شان ام. گلیسون، وکیل مصطفی الهاوساوی، به سرهنگ متیو ان. مک کال گفت: «دولت این رویکرد را اتخاذ می کند که افشاگری را تحویل نمی دهد مگر اینکه ما با همه چیز سند به سند با پیشنهادهایی برای اجرا و مستندسازی مطالبات مبارزه کنیم. ، که در مرداد ماه منصوب شد و چهارمین قاضی است که به این پرونده ریاست می کند. اگر تدبیرشان این است، جناب، ما برای همیشه در این مورد قضاوت خواهیم کرد.»

هنگامی که جلسات دادگاه در سپتامبر امسال، در بیستمین سالگرد حملات، از سر گرفته شد، مک کال با بیش از 10500 اظهارات در این پرونده روبرو شد. جلسات این ماه که در 19 نوامبر در خلیج گوانتانامو به تعویق افتاد، چهل و سومین جلسه مقدماتی است که از زمانی که پنج متهم در می 2012 به دست عدالت سپرده شدند.

در ژانویه 2020، قبل از توقف رسیدگی به دلیل همه‌گیری، روانشناسانی که تکنیک‌های شکنجه سیا را طراحی کردند، میچل و بروس جسن، شهادت دادند در حالی که متهمان در فاصله چند متری و اعضای خانواده قربانیان و خبرنگاران در 11 سپتامبر شهادت دادند. گالری. این روش ها، از جمله تخته آب، برای «شرط دادن» زندانیان برای ارائه اطلاعات به بازجویان و بازجویان طراحی شده است.

تمامی اظهارات و اعترافاتی که متهمان از سال 1381 تا شهریور 1385 در اماکن سیاه بوده اند قبلاً از پرونده قضایی حذف شده است. دفاع اکنون در تلاش است تا اظهارات متهم را در ژانویه 2007 سرکوب کند، زمانی که تیم به اصطلاح خالص FBI روند بازجویی را در گوانتانامو از سر گرفت. در این ماه، دادگاه متوجه شد که ماموران FBI جزئیاتی در مورد برنامه RDI سیا ارائه کرده اند، واقعیتی که کمیته اطلاعات سنا، که گزارش شکنجه 2014 را تهیه کرده بود، ظاهراً از آن اطلاعی نداشت.

وکلای مدافع به دادگاه گفتند که بازجویی های FBI باید رد شود، با این استدلال که اظهارات زندانیان گوانتانامو به دلیل تأثیر عمیق شکنجه قبلی آنها داوطلبانه نبود. موضع دادستان این است که اظهارات این افراد به FBI باید مجاز باشد، زیرا چهار ماه از پایان شکنجه آنها در سیاهی و بازجویی مجدد آنها در گوانتانامو می گذرد.

کانل در حال پیگیری پرونده های FOIA خود است تا اسنادی را ارائه دهد که در زمان کشف رد شده است. در 18 اکتبر، در یک پرونده دادگاه منطقه ای ایالات متحده در واشنگتن دی سی، سیا اعلام کرد که 765 سند واجد شرایط را شناسایی کرده است که نشان دهنده 3125 صفحه مطالب برای پردازش و ارائه به کانال به صورت فصلی از ژانویه 2022 است.

در دادگاه گوانتانامو، دادستان کل کلیتون جی. تریوت جونیور داوطلب شد تا اسناد طبقه بندی شده سیا را که قبلاً به دفاع ارائه شده بود، بررسی کند. وی گفت: “به هیچ وجه مردم نباید بیشتر از متهمی که به اعدام محکوم می شود، در مورد همان موضوع اطلاعات دریافت کنند.” ما در این مورد در یک توافق خشونت آمیز هستیم».

دنیل دیفری در این گزارش ها مشارکت داشت.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesbuy stripe accountPendik EscortTuzla Escortinstagram gizli hesap görmeinstagram not sözleriMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahis