خانواده ای می گویند که یک زندانی سابق گوانتانامو پس از بازگشت به یمن ناپدید می شود

[ad_1]

عبدالقادر المدفری او یک دستیار پزشکی جوان بود که آرزو داشت پزشک شود. هیچکس نمی توانست تصورش را بکند که او در 25 سالگی در دو دهه آینده ابتدا توسط آمریکا و سپس توسط امارات متحده عربی زندانی شود. مانند بسیاری از مردان مسلمان بی گناه که بلافاصله پس از 11 سپتامبر در شبکه سیا گرفتار شدند، المدفری نیز توسط نیروهای آمریکایی در پاکستان ربوده شد و با کلاه و غل و زنجیر به خلیج گوانتانامو منتقل شد. او که به‌عنوان مظنون القاعده برای مدت نامحدودی بازداشت شد، آینده‌اش را به شرم‌آورترین زندان آمریکا می‌دید. او به عنوان یکی از اولین زندانیان گوانتانامو، در بازجویی شکنجه شد و به مدت 14 سال در بازداشت بود.

در سال 2016، با این امید که محاکمه او به پایان رسیده باشد، آل مدفاری به همراه 14 زندانی دیگر آزاد شد. وطن او، یمن، برای بازگشت بسیار ناآرام بود، اما امارات قول بازسازی و اسکان مجدد داد. توافق با یک کشور ثالث که توسط وزارت امور خارجه مذاکره شد، به عنوان یک قطعنامه اولیه توسط رئیس جمهور باراک اوباما برای بستن زندان بدنام که در پایان دوره او بسته شد، انجام شد.

اما امارات متحده عربی به جای اینکه به المدفری و همکارانش فرصتی برای بهبودی پس از سال ها سوء استفاده ارائه دهد، آنها را تعطیل کرد، اقدامی که دولت ترامپ نادیده گرفت. یک سال بازداشت بدون ارتباط با دنیای خارج به پنج سال افزایش یافت. وکلا به خانواده المدفری گفتند که او در انزوا رو به وخامت است. پس از فشار وکلا و رسانه ها، سرانجام المدفاری و دیگران ماه گذشته از بازداشت در امارات آزاد و به خانواده هایشان تحویل داده شدند. وکلای ناموفق خواستار انتقال زندانیان سابق گوانتانامو به یک کشور ثالث امن مانند عمان یا قطر شده اند و نسبت به بازگشت به کشورشان به یمن هشدار داده اند، کشوری که درگیر جنگ داخلی است و بدترین بحران انسانی جهان را تجربه می کند.

پس از زندانی شدن در امارات متحده عربی، یک مادفاری به شدت آشفته ذهنی دیگر همان فردی نیست که خانواده اش در گوانتانامو با او صحبت می کردند. امین المدفری، برادری که در خارج از یمن زندگی می کند، به اینترسپت گفت که اعضای نزدیک خانواده در یمن برای او کاملاً غیرقابل تشخیص بودند. او آنها را متهم کرد که امیری هستند که با او حقه بازی می کنند.» او حاضر نشد با کسی صحبت کند و با نزدیک شدن هیجان زده و ترسیده شد. بستن چشمان المدفری تنها راهی بود که نیروهای امنیتی امارات متحده عربی او را متقاعد کردند که پایگاه خود در مقلا، بندری در یمن را ترک کند و به همراه برادر و عمویش به پایتخت بازگردد.

در 11 نوامبر، المدفری برای اولین بار از زمان ورود به خانه خانواده اش درخواست کرد که برای قدم زدن بیرون برود. در حالی که خانواده‌اش در خیابان‌های صنعا، پایتخت، همراهی می‌کردند، المدفری هجوم برد. خانواده که وحشت زده بودند، نمی دانستند چه اتفاقی افتاده است تا اینکه یکی از آشنایان پلیس بدترین ترس آنها را تأیید کرد: او توسط اعضای شبه نظامی حوثی در یک ایست بازرسی بازداشت شده بود.

ما نمی دانیم که او کجا بازداشت شده است.

امین گفت که ناپدید شدن او خانواده را دیوانه کرد. پس از دو دهه تلاش برای آزادی او، یک خواهر هنوز در شوک است و یک برادر بزرگتر در بیمارستان بستری شده است و پس از اطلاع از این خبر، روزها در آنجا بستری شده است. (اینترسپت نام برخی از اعضای خانواده مدفاری را که به دلیل صحبت با رسانه های کشور محل سکونت خود از آزار و اذیت و تلافی می ترسند، فاش نمی کند.)

المدفاری از آن زمان در مکان نامعلومی بازداشت شده است. امین در واتس اپ گفت: او پنهان است و اجازه مصاحبه ندارد. ما نمی دانیم که او کجا بازداشت شده است. در شبکه های زندان یمن شکنجه و ناپدید شدن فراوانی وجود دارد. وجود زندان‌های مخفی که توسط امارات اداره می‌شود، جایی که زندانیان یمنی در ایالات متحده تحت شکنجه و بازجویی قرار می‌گیرند، توسط آسوشیتدپرس و هدی السراری، وکیل حقوق بشر یمنی، به خوبی مستند شده است. حوثی ها، دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن و سایر احزاب متخاصم متهم به اداره زندان های مخفی خود پر از شکنجه شده اند.

عبدالرحمن برمن، وکیل حقوق بشر یمنی و مدیر اجرایی مرکز عدالت آمریکا که انتقال به یمن را هماهنگ می کند، از دستگیری المدفری تعجب نکرد. بارمن در بیانیه ای که از عربی ترجمه شده است به The Intercept گفت: «برخی از همرزمان بازگشته او ممکن است ربوده و به زور ناپدید شوند، به ویژه پس از جنگ و هرج و مرج یمن. بارمان با اشاره به هوتوها و شورای انتقالی جنوبی تحت حمایت امارات افزود: «بیشتر مردان بازگشتی متعلق به مناطق تحت کنترل گروه های مسلح هستند که به قانون و حقوق بشر احترام نمی گذارند».

آزار و شکنجه شورشیان حوثی که در سال 2014 دولت یمن تحت حمایت عربستان را سرنگون کردند و اکنون 80 درصد از جمعیت 30 میلیونی یمن را تحت کنترل دارند، امیدهای زندانیان سابق را برای زندگی جدید در این کشور پیچیده می کند. شورشیان که بخشی از یک جنبش شیعی تحت حمایت ایران هستند، با دولت یمن، القاعده در یمن و شبه نظامیان دولت اسلامی مخالفند. از آنجایی که ایالات متحده به زندانیان سابق گوانتانامو مظنون به مشارکت در القاعده بود، آنها در معرض خطر بالای آدم ربایی، ناپدید شدن و قتل در یمن هستند. به گزارش آسوشیتدپرس، امیران همچنین صدها یمنی مظنون به جنگجویان القاعده یا داعش را بازداشت کردند. زندانیان سابق گوانتانامو که به یمن باز می گردند نیز مورد هدف القاعده برای استخدام قرار می گیرند.

بستگان زندانیان یمنی محبوس در زندان گوانتانامو در مقابل سفارت ایالات متحده در صنعا، یمن، در 11 ژانویه 2014 خواهان آزادی آنها هستند. عکس عبدالقادر المدفری در ردیف پایین، پنجمین سمت چپ است. . عکس منصور عدایفی بالای عکس المدفاری است.

عکس: محمد هویس / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

سایه بلند گوانتانامو

پس از انتخاب ایالات متحده به عضویت شورای حقوق بشر سازمان ملل در ماه گذشته، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، قول داد که “حکومت هایی را که حقوق بشر را نقض می کنند، پاسخگو باشد” و “به کار خستگی ناپذیر برای حمایت از فعالان حقوق بشر ادامه دهد.” سخنرانی بایدن توانایی منحصر به فرد را برجسته کرد. ایالات متحده برای دفاع از حقوق بشر و در عین حال مرتکب تخلفات خود و غفلت از قربانیان اخیر خود.

آلکا پرادان، مشاور حقوق بشر، گفت: «پس از چندین دهه شکنجه و بازداشت خودسرانه این مردان، این مسئولیت قانونی و اخلاقی ماست که اطمینان حاصل کنیم که آنها از هرگونه نقض بیشتر حقوق خود در کشورهایی که آنها را به آن‌ها می‌فرستیم مصون می‌مانند.» The Intercept گفت: در کمیسیون های نظامی خلیج گوانتانامو. «ایالات متحده باید علناً از امارات بپرسد که این افراد کجا هستند و چگونه برنامه‌ریزی می‌کنند تا امنیت آنها را تضمین کنند.

«ایالات متحده باید علناً از امارات بپرسد که این افراد کجا هستند و چگونه برنامه‌ریزی می‌کنند تا امنیت آنها را تضمین کنند.

منصور ادیفی، زندانی سابق گوانتانامو، توضیح داد که جدای از ایمنی اولیه، اکثر زندانیان سابق گوانتانامو هرگز خدمات توانبخشی، غرامت مالی یا فرصتی برای زندگی “مانند یک فرد عادی” دریافت نکرده اند. ادیفی یمنی پس از 14 سال زندان در سال 2016 مجبور شد برخلاف میل خود به صربستان برود و زندگی خود را در آنجا “گوانتانامو 2.0” نامید. زندانیان سابق مدت‌هاست که از آزار و اذیت، نظارت و انگی که گوانتانامو به آنها وارد می‌کند صحبت کرده‌اند. ادیفی گفت: ما همچنان از زندگی تحت محدودیت رنج می بریم. “ما نمی توانیم سفر کنیم. اجازه کار نداریم ما اجازه دریافت مدارک مسافرتی یا گواهینامه رانندگی را نداریم. ادیفی که اکنون با گروه حمایت از زندانیان CAGE به عنوان هماهنگ کننده پروژه در گوانتانامو مرتبط است، گفت که بدون فشار ایالات متحده هیچ چیز تغییر نخواهد کرد.

اینکه وحشت بازداشت خودسرانه گوانتانامو همچنان زندگی مردانی را که از درهای سیمی آن عبور کرده‌اند – و 39 نفری که در زندان مانده‌اند – تهدید می‌کند، هم برای مطبوعات و هم برای دولت ایالات متحده ناتوانی در تبعیت کافی از سوء استفاده‌ها است. پس از 11 سپتامبر رخ داد.

پرادان گفت: «به نظر می رسد سیاست ما این است که تا زمانی که با مردان مسلمان سروکار داریم، هیچ کس اهمیتی نخواهد داد که چه بر سر آنها می آید. بسیاری از ما به مدت 20 سال شاهد بودیم که این سیاست تمام اعتمادمان را از بین می برد.»

در واقع، اکثر آمریکایی‌هایی که می‌دانند زندان گوانتانامو در دوران دولت اوباما بسته نشده بود، به‌طور شگفت‌انگیزی از بازداشتگاه مبهم و غیرقانونی حمایت می‌کنند. این واقعیت که اکثر بازداشت شدگان کاملاً بی گناه بودند و صرفاً در کشورهای فقیر در ازای پول پاداش به سیا فروخته شدند، عمداً سوء تفاهم شده است. از 780 زندانی که در گوانتانامو نگهداری می شوند، تنها شش مرد تا به حال به محاکمه در دادگاه نظامی مراجعه کرده اند، پنج نفر در جلسات پیش از محاکمه برای 11 سپتامبر.

شکست داخلی در رویارویی با میراث گوانتانامو درها را برای دولت ترامپ باز گذاشت تا زندانیان سابق را نادیده بگیرد زیرا آنها در زندان های مخفی بدون مراقبت های بهداشتی کافی پنهان شده بودند. برای خانواده المدفری، این موضوع مرگ یا زندگی شد. امین گفت: ما چاره ای نداریم جز اینکه به مقامات صنعا مراجعه کنیم. وی ادامه داد: ما در تلاش هستیم تا از میانجی‌هایی برای توضیح وضعیت روحی و روانی وی استفاده کنیم، اما تاکنون هیچ قول قانع‌کننده‌ای برای آزادی او دریافت نکرده‌ایم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagrakameralı su tesisatçısıAşk Büyüsübuy stripe account