پروژه ای برای دموکراسی ترکیه مرتبط با یک شبکه ضد ایرانی و طرفدار اسرائیل

[ad_1]

پروژه دموکراسی ترکیهیک گروه حامی سیاسی که در تابستان امسال با هدف اعلام شده ترویج دموکراسی در ترکیه تأسیس شد، ویژگی شگفت انگیزی دارد که اعضای ترک در هیئت مدیره آن حضور ندارند. این سازمان در یک بیانیه مطبوعاتی با اعلام ایجاد آن گفت که “متعهد به تشویق ترکیه برای اتخاذ یک سیاست دموکراتیک تر است.” دو ترک که به طور علنی در این پروژه شرکت داشتند – آیکان اردمیر سیاستمدار سابق ترکیه و سلیمان اوزرن، آکادمیک – اندکی پس از راه اندازی آن از لیست اعضای هیئت مشاوران وب سایت حذف شدند.

پروژه دموکراسی ترکیه دارای فهرستی غنی از شاهین ها، مقامات سابق دولت آمریکا و دیپلمات هایی است که روابط نزدیکی با اسرائیل و کشورهای عربی خلیج فارس دارند.

اگرچه هیچ ترک واقعی به طور علنی با این گروه مرتبط نیست، پروژه دموکراسی ترکیه دارای فهرستی غنی از شاهین ها، مقامات سابق دولت ایالات متحده و دیپلمات های دارای روابط نزدیک با اسرائیل و کشورهای عربی خلیج فارس، از جمله یک مقام سابق دولت بوش برای مبارزه با تروریسم فرانسیس است. تاونسند، جوزف لیبرمن، سناتور سابق ایالات متحده و مشاور امنیت ملی تهاجمی مشهور دونالد ترامپ، جان بولتون، رئیس جمهور سابق آمریکا. بولتون که بیشتر به خاطر طرفداری از رویارویی آمریکا با ایران شهرت دارد، در هنگام راه اندازی پروژه دموکراسی در ترکیه در توییتی نوشت: «زمان آن رسیده که زنگ خطر را در مورد ترکیه به صدا در آوریم.

تحت حاکمیت حزب عدالت و عدالت حاکم سرسخت خود، دموکراسی در ترکیه در سال های اخیر با شکست های جدی مواجه شده است، اما مشخص نیست که پروژه دموکراسی ترکیه دقیقاً برای رسیدگی به این موضوع چه می کند. با این حال، این سازمان با شبکه‌ای از گروه‌های پول تاریک با بودجه خوبی ارتباط دارد که مواضع سیاست خارجی ایالات متحده در خاورمیانه را که در راستای منافع امنیتی عربستان سعودی، امارات و اسرائیل است، تبلیغ می‌کنند.

در مرکز همه چیز مارک والاس، سفیر سابق دولت جورج دبلیو بوش در سازمان ملل متحد قرار دارد. والاس در حال حاضر نه تنها رهبر پروژه دموکراسی ترکیه، بلکه رهبر سازمان ضد ایرانی متحد علیه ایران هسته ای یا UANI است. پروژه ضد تروریسم گروه حمایت از تروریسم یا CEP. و حتی یک سازمان غیرانتفاعی مبتنی بر هنر با تمرکز بر حقوق بشر در ایران به نام پیکان آرت کار. هشت نفر از 11 مدیریت ارشد و اعضای هیئت مشورتی پروژه دموکراسی ترکیه در UANI، CEP یا هر دو سمت دارند.

UANI و CEP سوالاتی را در مورد اهداف و منابع مالی خود، از جمله اینکه آیا آنها از دولت ها و شخصیت های سیاسی خارجی حمایت مالی دریافت می کنند، مطرح کردند. پروژه دموکراسی ترکیه به درخواست اظهار نظر در مورد بودجه و منابع حمایتی خود پاسخی نداد.

شبکه گروه فشار

پروژه دموکراسی ترکیه هنوز بودجه خود را علنی نکرده است. اما سازمان های نزدیک به هم UANI و CEP در یک سازمان ادغام شده به نام پروژه متحد ضد افراط گرایی قرار می گیرند. اگرچه هرگز هیچ یک از منابع مالی خود را فاش نکرد، اما این شبکه سازمان‌ها بین سال‌های 2009 تا 2019 بیش از 101 میلیون دلار درآمد داشته است، بر اساس بررسی اظهارنامه‌های مالیاتی، که آن را به یکی از بزرگترین شبکه‌های فشار سیاست خارجی ایالات متحده بر پول سیاه تبدیل می‌کند. امروز.

مقاله ای در جولای 2021 در سایت خبری شرکتی و دولتی Intelligence Online در مورد ایجاد پروژه دموکراسی ترکیه، به روابط گسترده والاس با توماس کاپلان، سرمایه گذار میلیاردر معروف به سرمایه گذار و حامی سرسخت گروه های مدافع والاس با ایران اشاره می کند. .

کاپلان همچنین والاس را به‌عنوان مشاور ارشد در گروه الکتروم خود استخدام می‌کند، شرکتی که در «سهام عمومی در بخش‌های فلزات و معادن» سرمایه‌گذاری می‌کند – کالاهایی که کاپلان و والاس برای سرمایه‌گذاران به‌عنوان حفظ یا قدردانی در صورت وجود بی‌ثباتی سیاسی در میانه به بازار عرضه کرده‌اند. شرق.

این مقاله در اینتلیجنس آنلاین همچنین به ارتباطات گسترده کاپلان با خانواده سلطنتی در خلیج فارس اشاره می کند، چیزی که او در حضورهای عمومی گذشته با اشتیاق به آن اشاره کرده است. به ویژه، کاپلان روابط تجاری و بشردوستانه گسترده ای با امارات متحده عربی دارد.

تلاش‌ها برای بررسی امور مالی پشت شبکه گروه‌های فشار سیاست خارجی مرتبط با کاپلان یک مانع غیرعادی را کشف کرده است: دولت ایالات متحده، که پرونده سال 2013 علیه کاپلان و UANI را رد کرده است. این پرونده ادعا می کند که کاپلان و UANI توسط منافع خارجی فاش نشده تأمین مالی شده اند. دولت، با اشاره غیرمعمول به اسرار دولتی به عنوان شخص ثالثی که در دعوای مدنی دخیل است، به طور مرموزی گفت که اجازه دادن به این پرونده به جلو، امنیت ملی ایالات متحده را به خطر می اندازد.

با وجود در دسترس بودن اسناد عمومی که داده‌های کلی در مورد تأمین مالی این شبکه توسط سازمان‌های تحت رهبری والاس ارائه می‌دهد، اطلاعات خاص در مورد اهداکنندگان غیرشفاف باقی می‌ماند. با این حال، نشانه های دوره ای از نقش سخاوتمندانه کاپلان در تأمین مالی این فعالیت ها وجود داشت. فهرست های اهداکنندگان UANI که در سال 2015 در سایت خبری تحقیقاتی LobeLog منتشر شد، نشان داد که تراست های تحت کنترل کاپلان در سال 2013 843000 دلار به UANI کمک کردند که تقریباً نیمی از درآمد سازمان در سال جاری را نشان می دهد.

نیویورک، نیویورک - 24 سپتامبر: دکتر توماس اس. کاپلان، دوستدار محیط زیست، بشردوست و سرمایه گذار در طول اجلاس سالانه کنکوردیا 2018 - روز اول در گراند حیات نیویورک در 24 سپتامبر 2018 در نیویورک روی صحنه سخنرانی می کند.  (عکس از ریکاردو ساوی / Getty Images برای Concordia Summit)

سرمایه گذار میلیاردر توماس کاپلان در اجلاس سالانه کنکوردیا 2018 در 24 سپتامبر 2018 در نیویورک روی صحنه سخنرانی کرد.

عکس: ریکاردو ساوی / Getty Images برای Concordia Summit

تامین مالی از خارج از کشور

در سال 2015، والاس قبل از اینکه به عنوان شاهد به عنوان رهبر پروژه برای مبارزه با افراط گرایی خدمت کند، بیانیه ای “حقیقت در شهادت” را به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ارائه کرد. والاس می نویسد: «تاکنون فقط کمک های فردی و خصوصی دریافت کرده ایم. CEP از دولت های خارجی پول دریافت نکرده است. ما در مورد بودجه CEP هم با دولت ایالات متحده (وزارت امور خارجه) و هم با دولت های خارجی مختلف در آینده بحث کردیم.»

تعدادی از ایمیل‌های فاش شده که چندین سال پیش منتشر شد – که گمان می‌رود از حساب یوسف العتیبه سفیر امارات در ایالات متحده باشد – به نظر می‌رسد که نشان‌دهنده آزار و اذیت شبکه مالی خارجی، به‌ویژه از سوی امارات و عربستان سعودی است. ایمیلی از والاس به اوتابا در 3 سپتامبر 2014 به “برآورد هزینه” برای یک “تالار گفتمان” آینده اشاره کرد، اگرچه مشخص نبود که این رویداد یک رویداد UANI یا راه اندازی CEP است که بعداً در ماه انجام شد.

یکی دیگر از تبادل ایمیل های فاش شده از ژانویه 2015 به حمایت امارات از CEP اشاره کرد و تاونسند از اوتایبا برای ترتیب دادن ملاقات با محمد بن زاید، وارث تاج و تخت ابوظبی کمک خواست. تاونسند ایمیل خود را با تشکر از اوتایبا برای “حمایت از تلاش های CEP” به پایان رساند.

بار دیگر در آگوست 2016، سناتور سابق جمهوری خواه نورم کولمن که اکنون یک لابیگر سعودی است، به دستور عادل بن احمد الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی برای اعطای وضعیت مالیاتی به CEP، به اوتیبا نامه نوشت. همانطور که کلمن به سفیر امارات نوشت: “وزیر خارجه الجبیر توصیه کرده است که در این مورد با شما تماس بگیرم. پروژه مقابله با افراط گرایی 501c4 است. اگر سوالی دارید به من بگویید.»

اگر شهروند ایالات متحده هستید و توسط یک شهروند ایالات متحده بودجه دریافت می کنید، می توانید همه این نوع کارها را انجام دهید، اما اگر به دستور یک دولت یا سازمان خارجی بودجه دریافت کنید یا اقدامی انجام دهید، فارا وارد عمل می شود.

اگر CEP و UANI بودجه خارجی دریافت کنند، ممکن است فعالیت‌های آنها نیاز به ثبت نام تحت قانون ثبت نمایندگان خارجی یا FARA داشته باشد، قانونی که ثبت نام برای اشخاص حقوقی در ایالات متحده را الزامی می‌کند که در «فعالیت‌های سیاسی» فعالیت می‌کنند.

هیچ یک از گروه ها تحت FARA ثبت نام نکردند، اما با وجود پیشنهادات، شواهد محکمی مبنی بر تامین مالی خارجی وجود نداشت.

بن فریمن، مدیر ابتکار شفافیت سیاست خارجی در مرکز سیاست بین‌الملل، برای UANI، CEP و پروژه دموکراسی ترکیه، گفت: «همه این گروه‌ها در فعالیت‌هایی مشارکت دارند که با تعریف FARA از فعالیت سیاسی مطابقت دارد. آنها اهداف بسیار روشنی در رابطه با سیاست خارجی ایالات متحده دارند و فعالانه در تلاش هستند تا بر بخش هایی از مردم – و در برخی موارد خود سیاستمداران – در جهت این اهداف سیاسی تأثیر بگذارند.

اگر شهروند ایالات متحده هستید و توسط یک شهروند ایالات متحده بودجه دریافت می کنید، می توانید همه این نوع کارها را انجام دهید، اما اگر از طرف یک دولت یا سازمان خارجی بودجه دریافت کنید یا اقدامی انجام دهید، فارا وارد عمل می شود. فریمن اضافه کرد.

منافع هماهنگ

راه اندازی پروژه دموکراسی ترکیه در تابستان امسال به طور قابل پیش بینی خشم رسانه های طرفدار دولت ترکیه را برانگیخت که این سازمان را بخشی از توطئه تعدادی از دشمنان این کشور برای تضعیف ثبات آن توصیف کردند.

طی دهه گذشته، ترکیه درگیر یک کشمکش داخلی بین حامیان حزب حاکم عدالت و آزادی و جنبش گولن بوده است، یک شبکه سیاسی ممنوعه که طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه آن را به کودتای 2016 متهم می کند. ترکیه همچنین روابط خصمانه داشته است. در سال های اخیر با کشورهای عربی خلیج فارس مانند امارات و عربستان سعودی و همچنین اسرائیل.

به نوبه خود، والاس و کاپلان در مرکز شبکه رو به رشد سازمان هایی با بودجه خوب باقی می مانند که اهداف سیاست خارجی آنها با منافع امنیتی اعلام شده دولت های ابوظبی و تل آویو منطبق است. علیرغم سخنان متکبرانه مندرج در بیانیه های ماموریت، ناظران گفتند که راه اندازی پروژه دموکراسی ترکیه به نظر می رسد به جای حمایت از لیبرال دموکراسی، منافع رقبای منطقه ای ترکیه را ارتقا دهد.

سارا لی ویتسون، مدیر اجرایی دموکراسی برای جهان عرب اکنون، همچنین به نام DAWN مستقر در خاورمیانه، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن که پس از ترور جمال حاشقی تأسیس شد، گفت که پیشینه این سازمان بیشتر از یک هدف سیاسی تا انسان دوستانه.

ویتسون گفت: «به سوی یک دموکراسی اشتباه در خاورمیانه، در حالی که اعضای هیئت مدیره آن از سلطنت مطلقه عربستان سعودی و امارات متحده عربی دفاع و ترویج می‌کنند، دولت آپارتاید اسرائیل و دیکتاتوری در مصر نشان می‌دهند که این گروه تمرکز سیاسی است، نه مبتنی بر ارزش.”

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagrakameralı su tesisatçısıAşk Büyüsübuy stripe account