به سمت کانن عجیب و غریب دیزنی

بزرگترین سوال پیرامون مولان زنده-اکشن اکنون در دیزنی+این است که آیا عدالت را به فیلم انیمیشن سال ۱۹۹۸ انجام داده است یا خیر. اما برخی از طرفداران یک سوال بسیار خاص تر در ذهن خود Mulan دارند: آیا مولان سال ۲۰۲۰ هنوز عجیب تر خواهد بود؟

اگر شما هرگز واقعا از مولان به عنوان یک فیلم عجیب و غریب فکر نمی کردم، اشکالی ندارد. این کار، پس از همه، ویژگی های عاشقانه دگرجنس گرایانه بین شخصیت عنوان crossdressing آن و رهبر نظامی که گردان او پس از تغییر قیافه خود را به عنوان یک پسر می پیوندد. اما برای بسیاری از مخاطبان عجیب و غریب، مولان یک روایت عجیب و غریب سمینال است – و آن را به سختی تنها فیلم دیزنی به ادعای این افتخار است. در طول پانتئون فیلم های دیزنی، نسل هایی از طرفداران عجیب و غریب دیزنی داستان ها و شخصیت هایی پیدا کرده اند که آینه خود و تجربیات شان هستند. این فیلم ها و شخصیت مسلما شامل “کانن عجیب و غریب” از دیزنی — و در میان آنها ، مولان مسلما یکی از مهم ترین است.

مبارزه مولان برای پذیرش جنسیت تجویز شده خود را، سردرگمی جنسی و جنسیتی خود را هنگامی که او در تلاش برای جا با تمام پسران “دیگر” در ترکیب تیم ملی خود، مشخصه های کلاسیک از مبارزات هویت است که تعداد بی شماری از نوجوانان عجیب و غریب و تراجنسیتی مواجه هستند – به خصوص در شرایطی که آنها انتظار می رود به مطابقت با نقش های جنسیتی سفت و سخت است.

بالاد شخصیت درون نگر، “بازتاب”، با پرس و جو معروف آن، “بازتاب من چه زمانی نشان خواهد داد که من در داخل هستم؟” به راحتی می تواند به عنوان یک سرود تراجنسیتی خوانده شود، و حتی شامل اشاره ای به “عبور”، یک مفهوم بسیار مهم در جوامع ترانس است. چه بیشتر، در آنچه به نظر می رسد اشاره ای sly به گفتمان عمومی در اطراف عجیب و غریب و هویت ترانس در دهه 90، یک شخصیت ادعا می کند که اگر مولان مجاز به crossdress، “ارزش های سنتی از هم خواهد پاشید!” سپس تروپ قهرمان لباس متقاطع در یک عاشقانه گیج کننده جنسی درهم تنیده می شود، توطئه ای که برای تزریق عجیب و غریب به داستان ها از شکتور و فراتر از آن استفاده شده است.

دیزنی، با متمایل شدن معروف خود به سمت به تصویر کشیدن شخصیت های آشکارا همجنس گرا تقریباً مطمئناً قصد تولید روایتی آشکارا همجنس گرایانه در مولان را نداشت. تا این سال به بعد، یک فیلم پیکسار ، دیزنی هیچ شخصیت متنی عجیب و غریب در فیلم های خود را ندارد. هیچ sidekicks عجیب و غریب حضور داشتند ، چه رسد به یک شخصیت اصلی است. با این حال روایت های دیزنی مدت هاست که به جامعه عجیب و غریب گره خورده است، تا حدودی با طراحی. به عنوان شان گریفین کتاب زنگ تینکر و شیطانی کویینز یادداشت، دیزنی تا به مدت طولانی مخاطبان همجنسگرا را هدف قرار – و تا حدودی به این دلیل که مخاطبان عجیب و غریب کارشناسان در همکاری انتخاب روایت ظاهرا مستقیم برای خود هستند.

گریفین نوشت: «این ایده که لزبین ها و مردان همجنس گرا می توانستند دیزنی را تماشا کنند و با استفاده از متون (فیلم ها، برنامه های تلویزیونی، پارک های تم، سوابق و غیره) برای بیشتر کردن تعریفی از تمایلات جنسی شان در ابتدا خیره کننده و تحریک آمیز است.»

“شواهد تاریخی نشان می دهد که لزبین ها و مردان همجنس گرا آثار دیزنی را از دیدگاه غیر دگرجنس گرایانه در طول تاریخ این شرکت خوانده اند … تا زمانی که شواهد نشان داد که مخاطبان همجنس گرا دیزنی را از طریق یک “حساسیت همجنسگرایان” درک می کردند، سپس رابطه ای وجود داشت که آیا دیزنی آن را تأیید کرده یا نه.”

دلیل اینکه مخاطبان عجیب و غریب در این امید بستن مشترک بسیار خوب شده اند این است که هنگامی که آن را به سینمای عجیب و غریب می آید، داستان های عجیب و غریب و تراجنسیتی اغلب از طریق خواندن زیرمتنی از روایت های ظاهرا مستقیم یا سیسجندر تفسیر می شود. اغلب این خوانش ها عمداً در حاشیه فیلم درج یا اشاره می شوند، در تمرینی که به «کدنویسی» عجیب و غریب معروف است. این برون یابی زیرمتن عجیب و غریب به حدی معمول است که بخش عمده ای از آنچه ما سینمای عجیب و غریب “کانن” می نامیم، فیلم هایی هستند که خوانش های عجیب و غریب شان تأثیر فرهنگی گسترده ای داشته است، حتی اگر خودشان از نظر متنی عجیب تر ن باشند. ببینید ، به عنوان مثال ، خواندن به طور گسترده Bride of Frankenstein ای تاسیس عجیب و غریب از فیلم هایی مانند عروس فرانکنشتاین و یا عمدا عجیب و غریب کد شورشی بدون علت.

در داخل کانن انیمیشن دیزنی، این نوع خوانش ها را می توان در همه جا یافت. ما می توانیم انتخاب کنید از tropes مکرر و تم است که به ما اجازه می دهد برای توصیف فیلم ها و شخصیت ها به عنوان عجیب و غریب کد. طرح های دیزنی اغلب شامل شخصیت ها به نحوی تحت تحول جادویی، طرد شده به دلیل تفاوت های خود را، و اشراق برای پیدا کردن جای خود را در درون یک جامعه دوست داشتنی – تمام تم هایی که به راحتی می تواند به عنوان allegories عجیب و غریب و ترانس و یا به عنوان “عجیب و غریب مطالعات دوره سقوط خدمت می کنند.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinkameralı su tesisatçısımobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirmehtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme