تیراندازی پلیس به جیکوب بلیک، توضیح داد

يک عضو شبه نظامی خود شناسايی شده ۱۷ ساله در تيراندازی های مرگبار دو نفر دستگير و به قتل متهم شده است و مظنون تيراندازی سومی در کنوشا در ايالت ويسکانسين است که تظاهرکنندگان خواستار پاسخگويي در تيراندازی پليس به جيکوب بليک، سياه پوست ۲۹ ساله شده اند.

سه شنبه شب، سومين روز ناآرامی ها در شهر، تنش ها در يک پمپ بنزين نزديک بالا گرفت، جایی که گروهی از مردان با اسلحه که گفته بودند از اموال محافظت می کنند با معترضان در اصابت کرد. تصاویر ویدئویی آنلاین از تیراندازی ها نشان می دهد که مردم پس از یکی از مردان مسلح که کایل ریتنهاوس ۱۷ ساله شناخته می شود، در تلاش برای گرفتن او و تصاحب تفنگ به سبک AR-15 او تعقیب می کردند. در طول تعقیب و گریز، ریتنهاوس سفر می کند و به زمین می افتد و در آنجا به چند نفر از افرادی که او را دنبال می کردند شلیک می کند. پس از تیراندازی بلند می شود و به سمت مسئولان اجرای قانون راه می رود که او را دستگیر نمی کنند، علی رغم اینکه تماشاگران فریاد می زدند که تازه مرتکب جرم شده است.

به گزارش اداره پلیس کنوشا، دو نفر از سه نفر به طرز مرگباری مورد اصابت قرار گرفتند و دیگری با «جراحات تهدیدآمیز جدی، اما غیر جانی» به بیمارستان برده شد. پليس گفت تحقيقات که توسط پليس کنوشا و اف بی آی رهبری می شود، هنوز مشخص نکرده است که آيا هر دو مرگ به ریتنهاوس متصل است يا نه.

ناآرامی ها در کنوشا در ۲۳ اوت، پس از انتشار ویدئویی در رسانه های اجتماعی، پلیس را دستگیر کرد که چندین بار در حالی که اقدام به ورود به یک وسیله نقلیه می کرد، بلیک را در محدوده نزدیک تیراندازی کرد.

روز دوشنبه وزارت دادگستری ويسکانسين با انتشار بيانيه ای اعلام کرد تيراندازی بليک در حالی روی داد که ماموران کنوشا به يک حادثه داخلی گزارش شده پاسخ می دادند. معلوم نیست چه کسی در منازعه داخلی دست داشته و بلیک چگونه به آن متصل است؛ ویدیو در دسترس ارائه می دهد شواهد کمی در مورد آنچه در دقایق قبل از تیراندازی صورت گرفت. اسامی افسران نیز به طور رسمی منتشر نشده است.

پدر بلیک که جیکوب بلیک نیز نام دارد دوشنبه شب به روزنامه شیکاگو سان تایمز گفت که پسرش هشت سوراخ در بدنش دارد و اکنون از کمر به پایین فلج شده است. پزشکان گفتند معلوم نيست که آيا بليک، پدر شش فرزند، برای هميشه فلج خواهد شد يا نه.

در همين حال ماموران درگير در تيراندازی در مرخصی اداری قرار گرفته اند. وزارت دادگستری ایالتی در کنار گشت ایالتی ویسکانسین و کلانتری شهرستان کنوشا رهبری تحقیقات در مورد این حادثه را بر عهده دارد و می گوید یافته های خود را ظرف ۳۰ روز به یک دادستان ارائه خواهد کرد که پس از آن مشخص خواهد کرد که آیا هر گونه اتهامی را تحت فشار قرار دهد یا خیر.

مادر بلیک، جولیا جکسون، در حالی که تخریبی را که در کنوشا اتفاق می افتد محکوم می کند، از سیاستمداران درخواست کرده است که «کشور ما را تعمیر کنند». او روز سه شنبه به سی ان ان گفت: «به عنوان مادرش لطفاً اموال را بسوزونید و باعث ویرانی و پاره کردن خانه های خودتان به نام پسرم نکنید.»

اين تيراندازی در ميان اعتراضاتی عليه وحشيانه پليس صورت می گیرد که از اواخر ماه مه در سراسر جهان در جریان است و از سياه پوستان آمريکايی طرفداری می کند، مانند جورج فلويد و برونا تيلور که به دست ماموران پليس کشته شده اند. تیراندازی بلیک تنها تماس های معترضانی را که می گویند آمریکایی ها باید برای مبارزه با چرخه مضر وحشیگری پلیس و تحت فشار قرار دادن قانونگزاران برای بازپرداخت پلیس به خیابان ها ادامه دهند، تیز می کند.

با این حال، در ویسکانسین، جایی که در سال های اخیر چندین تیراندازی پلیس بلندپایه به مردان سیاه پوست صورت گرفته است، قانونگزاران در حال حاضر به بسته ای از اصلاحات پلیس عقب رانده می شوند – و هنوز دیده می شود که آیا اعتراضات تا زمانی که اتهامات وارده مطرح شود یا تغییراتی صورت گیرد، ساکت خواهد شد یا خیر.

بر اساس یک گزارش پلیس، پلیس ساعت ۵:۱۱ بعد از ظهر روز یکشنبه در محله ویلسون هایتس کنوشا به محل حادثه داخلی فراخوانده شد. معلوم نیست چه کسی به پلیس زنگ زده است.

قبل از وقوع تیراندازی، بلیک در تلاش بود تا درست بعد از ساعت ۵ بعد از ظهر یک «مشاجره لفظی» بین دو زن را در هم بشکند، چند شاهد به کنوشا نیوز گفتند. شاهدان همچنین به این نشریه گفتند که بلیک غیر مسلح است. مقامات هنوز اين جزئيات را تائيد نکرده اند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinkameralı su tesisatçısımobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirmehtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme