کشاورز مایکل اباتی در حال مبارزه تا پایان در توسل قانونی با IID در امپریال ولی

وکلای کشاورز مايکل آباتی روز دوشنبه دادخواست ارائه دادند و درخواست کردند ديوان عالی کاليفرنيا پرونده ای را عليه ناحيه آبياری امپريال مطرح کند و به نبرد برای کنترل بر بخش آب رودخانه کلرادو کاليفرنيا ادامه دهد.

این آخرین تشکیل پرونده از دادگاه می خواهد که حکم دهد که کشاورزان امپریال ولی حق مالکیت آب را دارند که در حال حاضر با این منطقه ساکن است. این نشان می دهد که آباتی، صاحب زمین قدرتمند در دره امپراتوری، به احتمال زیاد آماده به خسته کردن تمام دوره های قانونی عمل قبل از او را از مبارزه سال های طولانی خود را علیه IID تعظیم.

دادخواهی در سال ۲۰۱۳ زمانی آغاز شد که اباتی طرح توزیع عادلانه ولسوالی آب را به چالش زد که سندی بود که شرح می داد چگونه آب در میان بخش های مختلف در زمان کمبود محدود خواهد شد. اکثریت قریب به اتفاق آب این ولسوالی به آبیاری حدود نیم میلیون جریب زمین های کشاورزی می رود.

اما اون بخش از توسل قانوني به نظر ميرسه با نتيجه به نفع اباتي یک دادگاه محاکمه در سال ۲۰۱۷ حکم داد که طرح توزیع عادلانه ناعادلانه است. IID با لغو طرح خود در سال ۲۰۱۸ پاسخ داد و یک هیئت سه قاضی حکم دادگاه پایین تر در سال جاری را تأیید کرد.

اما IID در یک سوال کلیدی دیگر پیروز شده بود، با دادگاه تجدید نظر ضربه زدن به تصمیم دادگاه محاکمه که تحریک کننده های محلی حق قانون اساسی محافظت شده به آب است.

آباتی، هر چند، هنوز هم در آن نقطه مبارزه می کند و در حال تلاش برای خشم برخی از کنترل بر آب رودخانه با ارزش به دور از هیئت مدیره IID به آن را به چند خانواده که دره برای نسل پرورش داده اند.

دادگاه تجدید نظر در حکمی به نفع IID نوشت: «ما با اباتی آغاز می کنیم که تعدادی استدلال برای حمایت از دیدگاه او نسبت به حقوق کشاورزان مطرح می کند. هیچ کدام شایستگی ندارد.»

در عوض، آنها گفتند، IID مسئولیت مدیریت آب را بر عهده دارد و باید آن را عادلانه به کاربران داخلی، کشاورزان، مصرف کنندگان صنعتی و هر دیگری در این ولسوالی توزیع کند، وظیفه ای که از طریق این پرونده ها و پرونده های مربوط به دادگاه دیده می شود. بر اساس کد آب کالیفرنیا، استفاده کشاورزی برای استفاده داخلی دوم می شود.

فرانک اوسوالت، مشاور عمومی IID در بیانیه ای در پاسخ به تشکیل پرونده گفت: «IID همواره استدلال کرده است که آقای آباتی و تمام آب کاران دیگر در داخل قلمرو خدمات IID حق خدمت دارند.» وی تصریح کرد: تصمیم گیری در مورد چگونگی تخصیص آن در میان همه کاربران آب در اختیار صدا از IID است. این دو اصل با حکم دادگاه تجدید نظر تأیید شد.»

تیم آباتی در تشکیل پرونده خود در روز دوشنبه گفت این حکم در سطح تجدید نظر با تصمیم ۴۰ Bryant v. Yellenساله دیوان عالی آمریکا به نام برایانت در برابر یلن که به پرسش های آبیاری در دره نیز می رسید در تضاد است.

وکلای اباتی در این دادخواست نوشتند که نظر دادگاه تجدید نظر «پیامدهای نامطلوبی در برنامه ریزی آب، بازارهای آب، و برنامه های حفاظت از آب کشاورزی در سراسر ایالت خواهد داشت، زیرا آن ها به آبیاری زمین دارانی تکیه می کنند که حقوق قابل تعریفی برای آب در زمین های خود دارند که ممکن است منتقل، فروخته یا اعتبار داشته باشند.» به عبارت دیگر، مگر اینکه به کشاورزان حقوق آب داده شود، اباتی استدلال کرد، شرکت در طرح ها و بازارهای سراسر ایالت با مشکل مواجه خواهند شد.

تیم حقوقی او همچنین به شدت به اهمیت فراگیر پرونده تکیه کردند و نوشتند: «این مسائل آب برای کشاورزان در امپریال ولی که منافع اموال و معیشت شان در خطر است و به عنوان یک کل به دولت اهمیت اساسی دارد.»

IID قادر است سالانه چندین میلیون هکتار آب را منحرف کند و آن را به تنها بزرگترین کاربر آب رودخانه کلرادو تبدیل کند.

اما به عنوان یک سیاره گرم شدن همچنان به بدتر شدن شرایط در حوضه رودخانه کلرادو در حال حاضر بسته آب، هفت ایالت، چند قبیله بومی آمریکا و مکزیک در حال ادعا برای برش پای همیشه کوچک. توافقی به نام طرح احتمالی خشکسالی حوضه پایین تر می تواند باعث کاهش بیشتر به بخش آب کالیفرنیا، تاثیر کاربران از جمله IID و کسانی که آن را در خدمت، مانند آباتی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر