سان فرانسیسکو – کوین گالوین، مدیر حفاظت از آب که در کوهپایه های اوکلند زندگی می کند، صبح دوشنبه از خواب بیدار به “خشک، هوای دودی با خاکستر در آن’ و خانه بوی محل آتش اردوگاه.

میلیون ها نفر از همنوعانش کالیفرنیایی ها در همان هوای مضر نفس می کشیدند.

صدها آتش سوزی که در حال ویران کردن بخش هایی از ایالت، به ویژه شمال و مرکز کالیفرنیا، کیفیت هوا بیش از swaths بزرگ در زمانی که ساکنان در حال حاضر در معرض خطر بالای بیماری ریوی به دلیل همه گیر COVID به شدت رو به وخامت گذاشته است.

“بیشتر اگر نه همه مناطق شهری عمده در کالیفرنیا شده اند توسط هوای ضعیف در طول هفته گذشته تحت تاثیر قرار,” کالیفرنیا هیئت منابع هوایی به ایالات متحده آمریکا امروز گفت, و اضافه کرد که بالاترین سطح PM2.5 – ذرات ریز است که می تواند به عمق ریه ها برسد – در سانتا کروز شهرستان و منطقه خلیج مونتری ثبت شد.

بر اساس شاخص کیفیت هوا آژانس حفاظت از محیط زیست، تا ساعت ۲:۳۰ بعد از ظهر دوشنبه حدود یک سوم دولت طلایی هوایی تلقی می شد که برای همه اعضای عموم مردم ناسالم بود. این ارزیابی شامل نقاط بسیار پرجمعیت مانند منطقه خلیج سان فرانسیسکو، فرزنو و پایتخت ساکرامنتو بود.

در زمان هایی در طول چند روز اخیر، بخش هایی از منطقه خلیج توسط لایه نازکی از خاکستر پتو شده اند در حالی که بدترین کیفیت هوا در جهان را تحمل می کنند. بر اساس purpleair.com، امتیاز بعد از ظهر دوشنبه ۵۴۸ غرب سن خوزه سه برابر نزدیک ترین رقم جهانی بود.

“غلظت ذرات کوچک (PM2.5) در منطقه خلیج تقریبا پنج برابر حد متوسط روزانه تعیین شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست است. این بدتر در منطقه خلیج در حال حاضر از شهرهای مگا مانند دهلی نو، که برای کیفیت هوای ضعیف شناخته شده است، گفت: Coty جن، استادیار در مرکز مطالعات ذرات جوی در دانشگاه کارنگی ملون. “حتی افراد سالم در حال گزارش سردرد، بینی خونین، و غیره، در طول این رویداد دود فعلی است.

در نهایت، یک استراحت: آتش سوزی های عظیم سوزان کالیفرنیا، اما رطوبت کمک می کند تا نگه داشتن رعد و برق ترس در خلیج در حال حاضر

سازمان حفاظت محیط زیست یک شاخص کیفیت هوا روزانه را بر اساس پنج آلاینده عمده تنظیم شده توسط قانون هوای پاک محاسبه می کند: ازن سطح زمین، آلودگی ذرات (که با نام ذرات نیز شناخته می شود)، مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد و دی اکسید نیتروژن. به گزارش وب سایت، ذرات ریز جدی ترین تهدید بهداشتی را AirNow.gov دهند

وب سایت می گوید: «این ذرات میکروسکوپی می توانند به اعماق ریه های شما نفوذ کنند.» آنها می توانند طیف وسیعی از مشکلات بهداشتی، از سوزاندن چشم ها و آبریزش بینی گرفته تا بیماری های مزمن قلبی و ریه تشدید شده ایجاد کنند. قرار گرفتن در معرض آلودگی ذرات حتی با مرگ زودرس مرتبط است.

سازمان حفاظت محیط زیست هشدار می دهد که ماسک های جراحی و پارچه ای و بانداناها که اغلب برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا استفاده می شوند، در برابر استنشاق دود محافظت نمی کنند. ماسک های درجه بالاتر N-95 تا حد زیادی انجام می دهند، اما آنها در عرضه کوتاه هستند و بیشتر برای کارکنان پزشکی خط مقدم محفوظ است.

هیئت منابع هوایی به مردم مناطق آسیب دیده توصیه می کند که با پنجره ها و درهای بسته خود در داخل بمانند، تهویه مطبوع را در محیط چرخشی اجرا کنند و شرایط محلی را پیگیری کنند.

گالوین گفت که او و همسرش در حال محدود کردن قرار گرفتن در معرض خارج برای خود و دختر 9 ساله خود، امی، که برخی از حرکت های منفی است.

“ما اجازه می دهیم او را با ما در پیاده روی سگ بیرون برود و سعی کنید به برخی از آفتاب، او گفت: “اما ما در حال تلاش برای محدود کردن زمان در فضای باز خود را کمی، و این نوع در نتیجه زمان صفحه نمایش بیشتر است.

البته اثرات نامطلوب هوای دودی به خوبی فراتر از آن می رود که باعث زمان بیش از حد در مقابل یک کامپیوتر می شود. کالیفرنیا نزدیک به ۶۷۳٬۰۰۰ مورد از ۵٫۷ میلیون مورد COVID-19 را در آمریکا به ثبت رسانده است که تا کنون جهان را در آن رده رهبری می کند.

دکتر جان واتسون، کارشناس اندازه گیری کیفیت هوا و تاثیر آلاینده های هوا در موسسه تحقیقات کویر در رینو، نوادا می گوید شیوع دود تنها ساکنان را در برابر این بیماری بسیار مسری آسیب پذیرتر می کند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de