خدمه کالیفرنیا مبارزه با آتش سوزی های عظیم دریافت برخی از اخبار خوب: ‘آب و هوا واقعا همکاری با ما’

آتش نشانانی که با فروغ های تاريخی در شمال کاليفرنيا مبارزه می کردند، روز سه شنبه در تحت کنترل گرفتن آتش سوزی های عظيم پس از آن که شرايط آب و هوا روز قبل به آنها کمک کرد، پيشرفت کردند.

رعد و برق خشک، بادهای شدید و درجه حرارت گرم هنوز تهدید به شعله ور کردن آتش سوزی های جدید در بخش هایی از ایالت طلایی را از طریق بعد از ظهر سه شنبه، اما مقامات آتش نشانی گفتند که آنها تا به حال موفقیت مبارزه با سه فروغ در حال سوختن در اطراف منطقه خلیج سان فرانسیسکو به عنوان آنها آماده شدن برای “ماراتن” برای سرکوب بقیه آتش سوزی.

مارک برونتون، رئیس عملیات با وزارت جنگلداری و حفاظت از آتش سوزی کالیفرنیا که به کال آتش معروف است، می گوید: «آب و هوا واقعا ً با ما همکاری می کند.»

با این حال ، که آب و هوای خوب ممکن است در اینجا به ماندن : درجه حرارت پیش بینی می شود در روزهای آینده به آخر هفته افزایش می یابد.

دانیل برلانت معاون مدیر کال آتش گفت: «ما قرار است به روند گرم شدن و خشک شدن بازگردیم.»

دولت گاوین نیوزوم روز دوشنبه گفت که دولت “استقرار هر منبع ما در اختیار ما” به عنوان بیش از 14،000 آتش نشان نبرد بیش از 650 آتش سوزی است که در ماه اوت شعله ور شده است.

برلانت می گوید در این آتش سوزی ها دست کم هفت نفر جان خود را از دست داده اند و ۱۴۰۰ سازه تخریب شده است. حدود ۱۷۰ هزار نفر همچنان تخليه شده اند و در حالی که حدود ۵۰ هزار نفر از روز يکشنبه اجازه بازگشت به خانه های خود را داشتند، حدود ۷۵ هزار سازه همچنان در تهديد اين سه آتش سوزی باقی مانده اند.

کیفیت هوا در حال تبدیل شدن به یک مسئله فزاینده، بیش از حد. بسیاری از دره مرکزی تحت هشدار کیفیت هوا از خدمات ملی آب و هوا است. غلظت “ذرات کوچک (PM2.5) در منطقه خلیج تقریبا پنج برابر حد متوسط روزانه تعیین شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست است، گفت: Coty جن، استادیار در مرکز مطالعات ذرات جوی در دانشگاه کارنگی ملون.

جن می گوید: «حتی افراد سالم در جریان این رویداد دود فعلی، سردرد، بینی های خونین و غیره را گزارش می کنند.»

کیفیت هوای کالیفرنیا بدتر از کیفیت هوای هند است: که در همه گیر خوب نیست

در اینجا چیزی است که ما می دانیم سه شنبه:

سه آتش سوزی بزرگ کاليفرنيا همچنان در اطراف سان فرانسيسکو می سوزد

دو مجتمع آتش نشانی به نام های مجتمع رعد و برق LNU در شمال سان فرانسیسکو و مجتمع رعد و برق SCU در جنوب شرقی رشد کرده اند تا دومین و سومین آتش سوزی بزرگ تاریخ کالیفرنیا باشد.

سه آتش سوزی در تمام طرف منطقه خلیج در حال سوختن است: مجتمع رعد و برق LNU در حال سوختن 352,000 هکتار و 27% مهار شد; مجتمع رعد و برق SCU سوخته است 363,000 هکتار دوشنبه شب با مهار 15%; و مجتمع رعد و برق CZU در جنوب 78،000 هکتار سوزانده شده است و 17 ٪ مهار شده بود.

در سراسر کالیفرنیا، بیش از ۱۳٬۰۰۰ اعتصاب روشنایی از ۱۵ اوت ثبت شده است که صدها فروغ را شعله ور کرده است. بیش از ۱۴ هزار آتش نشان، ۲۴۰۰ موتور و ۹۵ فروند هواپیما در حال مبارزه با آتش سوزی ها هستند.

برلانت بعد از ظهر سه شنبه در حالی که آتش نشانان در سراسر منطقه خلیج پیشرفت هایی داشته اند، گفت: «تعداد مهار در تعدادی از جبهه ها افزایش یافته است.»

مجتمع رعد و برق LNU مرگبارترین و آسیب رسان ترین مجتمع در شمال کالیفرنیا بوده است که صدها خانه را ویران کرده و دست کم پنج نفر را کشته است. بیش از ۳۰٬۰۰۰ سازه نیز مورد تهدید قرار گرفت.

کالیفرنیا در آتش است: گرداب های آتش، گردبادهای آتش، ابرهای آتش و رعد و برق خشک چه هستند؟

با اين حال اواخر روز دوشنبه در هکتاری که بر اثر آتش سوزی SCU سوزانده شده بود، پيشی گرفت که ۱۸ سازه را منهدم کرده و بيش از ۲۰ هزار نفر را تهديد کرده است.

برونتون می گوید در «بهترین روز هنوز» آتش نشانان، بالگردها ۲۰۰ هزار گالن آب را در مجتمع رعد و برق CZU کاهش دادند.

دفتر ملی خدمات آب و هوا در سان فرانسیسکو گفت انتظار می رود برخی از جریان هوا برای پاک کردن دود در امتداد ساحل سه شنبه، هر چند شرایط دودی و مبهم هنوز هم انتظار می رود.

آتش سوزی های بزرگ دیگر شامل مجتمع رعد و برق Butte/Tehama/Glenn در غرب رد بلوف و آتش رودخانه جنوب سالیناس بود که هر دو هر کدام نزدیک به ۵۰٬۰۰۰ جریب سوزانده بودند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر