آتش سوزی کالیفرنیا به روز رسانی : Redwoods سوختگی در پارک ایالتی حوضه بزرگ ، رعد و برق بیشتر ممکن است این آخر هفته

صدها آتش سوزی در کاليفرنيا در حال سوختن است، صد هزار نفر تحت دستور تخليه قرار دارند و فرماندار خواستار کمک ۱۰ ايالت آمريکا، کانادا و استراليا برای رام کردن فروغهايي است که منطقه ای به اندازه رود آيلند را سوزانده است.

دولت گاوین نیوزوم می گوید تا روز جمعه حدود ۵۶۰ آتش سوزی در حال سوختن بود. آتش سوزی ها دست کم شش نفر را کشته، ۳۳ نفر و آتش نشانان را مجروح کرده و بيش از ۵۰۰ خانه و ساختمان های ديگر را منهدم کرده است.

بسیاری از فروغ ها با محاصره رعد و برق بی سابقه نزدیک به ۱۲٬۰۰۰ اعتصاب در طول یک دوره سه روزه برانگیخته شد.

نیوزوم می گوید: «این حملات رعد و برق دقیقا ً هفته ای پیش آمد که ما برخی از گرم ترین دماهای ثبت شده در تاریخ بشر – دمای ۱۳۰ درجه در بخش جنوبی ایالت کالیفرنیا- را تجربه می کردیم.» “اين آتش سوزي ها داره منابع ما رو دراز ميکنه و پرسنلمون رو دراز ميکنه”

سرویس ملی آب و هوای منطقه خلیج روز شنبه گفت که رعد و برق بیشتری می تواند دوباره در این آخر هفته امکان پذیر باشد، تا سه شنبه، آوردن “پتانسیل آتش سوزی جدید شروع می شود.”

آتش سوزی کالیفرنیا: این است که چگونه طوفان رعد و برق می تواند آتش سوزی شروع

اين چيزيه که ما ميدونيم .

نقشه: در حال حاضر چند آتش سوزی در کالیفرنیا در حال سوختن است؟

حدود 560 آتش سوزی در حال سوختن از روز جمعه، با سه مجتمع آتش سوزی بزرگ – شامل ده ها تن از آتش سوزی – کنده کاری راه خود را از طریق جنگل، کشور دره و مناطق روستایی در شمال و مرکز کالیفرنیا.

گروهی از آتش سوزی ها در دره ناپا معروف به مجتمع رعد و برق ال.ان.یو از طریق شهرستان های ناپا، سونوما، لیک، یولو و استانیسلاوس در حال گسترش بود. به گزارش کال آتش، این آتش سوزی بیش از ۴۶۸ مایل مربع را سوزانده است و ۱۵٪ مهار شده است.

سیسیلیا آگیار کاری نماینده کالیفرنیا روز جمعه گفت: تک تک شهرستان های من در آتش هستند. “گوش کن چي داريم ميگيم. تخلیه. این اطراف نچسب.»

در جنوب بیشتر، در نزدیکی سن خوزه، مجتمع رعد و برق اس.سی.یو در شهرستان های سانتا کلارا، آلامادا، کنترا کوستا، سن خواکین و استانیسلاوس در حال سوختن بود. آتش سوزی نزدیک به ۴۳۰ مایل مربع را سوزانده و ۱۰٪ مهار شده است.

شرق سیلیکون ولی، مجتمع رعد و برق سی.زد.یو در شهرستان های سانتا کروز و سن ماتئو بیش از ۹۸ مایل مربع را سوزانده و ۵٪ مهار شده است.

“ما آتش سوزی در حال سوختن است که در حال سوزاندن غیر روحانی از زمین به اندازه ایالت رود آیلند. اندازه ایالت رود آیلند.» نانسی پلوسی رئیس مجلس روز شنبه گفت. “خیلی خیلی غم انگیز است … همه ما آتش نشانانمان را قاطع می کنیم.»

صدها درخت در پارک ایالتی بیگ حوضه ردووز می سوزانند

قدیمی ترین پارک ایالتی کالیفرنیا، پارک ایالتی بیگ باسین ردوودز، در اثر آتش سوزی ها آسیب دیده است، که صدها جنگل سرخ عظیم ساحلی باستانی را سوخته است – برخی بیش از هزار سال.

به گزارش اداره پارک ها و تفریحات کالیفرنیا، آتش سوزی ها به مقر پارک، هسته تاریخی و اردوگاه ها نیز آسیب دیده است. همه کمپرها و کارکنان تخلیه شده بودند.

ده ها پارک ایالتی دیگر، سواحل و ذخایر طبیعت نیز بسته شده اند.

پارک ملی یوسیمیتی همچنان باز است، اما جوامع متعدد دروازه پارک تحت دستور تخلیه آتش سوزی هستند.

حمله آتش سوزی مرگبار بعدی غرب کجا خواهد بود؟ خطرات همه جا هستند

چگونه طوفان رعد و برق آتش سوزی کالیفرنیا آغاز شده

بسیاری از آتش سوزی ها ناشی از توده ای از حملات رعد و برق در هفته گذشته بود – جرقه هایی که جعبه تیندر پوشش گیاهی را روشن کرد، ماه ها گرمای مداوم و رطوبت کم خشک و ترد باقی ماند. اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تکامل آن شرایط در اینجا.

ریک کارهارت، افسر اطلاعات عمومی کال فایر برای شهرستان بوته می گوید: «ما قطعاً قبلاً آتش سوزی های پیچیده رعد و برق داشته ایم.» “دامنه این یکی، فقط این واقعیت آن را بسیاری از آتش سوزی در چنین منطقه بزرگی از دولت … یک ناهنجاری است.”

اسکات رو، هواشناس سرویس ملی آب و هوا می گوید این افزایش خاص آتش سوزی های ناشی از رعد و برق یکی از قابل توجه ترین در یک دهه بوده است.

نیوزوم روز جمعه این پدیده را به تغییرات آب و هوایی نسبت داد.

نیوزوم می گوید: «این رعد و برق ها، این گنبد گرمایی بی سابقه، این دماهای ثبت شده جهانی، بی سابقه در تاریخ بشر – ما به دلیل تغییرات آب و هوایی بیشتر و بیشتر از آن را تجربه می کنیم و در نتیجه این آتش سوزی ها وحشی تر هستند و با سرعت های بسیار سریع تری حرکت می کنند.»

آتش سوزی در کلرادو، در سراسر ایالت های غربی

به گزارش گروه ملی هماهنگی آتش سوزی در روز شنبه، آتش سوزی در کلرادو، نوادا، آریزونا، تگزاس، نیومکزیکو، وایومینگ، آیداهو، مونتانا، واشینگتن و اورگن نیز در حال سوختن بود.

نیوزوم گفت: “گنبد گرمایی که ما در طول هفته گذشته تجربه کردیم نه تنها بر ایالت کالیفرنیا تاثیر گذاشت – این گنبد بر کل غرب ایالات متحده تاثیر گذاشت.” “در نتیجه آن، کمک های متقابل ما که به خارج از ایالت کالیفرنیا می رود نیز کشیده شده است.”

روز جمعه، دولت جارد پولیس گارد ملی کلرادو را برای کمک به مرکز عملیات اضطراری ایالتی و فرماندهان حادثه مبارزه با آتش سوزی فعال کرد. تخلیه داوطلبانه در بخش هایی از ایالت در جریان بود.

کیفیت هوا چه است و چرا ماسک صورت پارچه کمک نمی کند؟

دود ناشی از آتش سوزی ها کیفیت هوا را در بخش هایی از کالیفرنیا برخی از بدترین ها در جهان می کند. و مردم منطقه ممکن است نتونند آلاینده های خطرناک هوا را بو کنند.

کارشناسان کیفیت هوا میزان ذرات ریز (PM 2.5) در هوا را اندازه گیری می کنند. به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا، آن ذرات از منابع مختلفی از جمله آتش سوزی می آیند. دود ناشی از آتش سوزی می تواند مقادیر زیادی PM 2.5 را به هوا و بیش از مناطق بزرگ ارسال کند.

دکتر جان بالمز، کارشناس اثرات تنفسی و قلبی عروقی آلاینده های هوا می گوید: «هر زمان که همه چیز می سوزد مخلوطی از گازها و ذرات وجود دارد.» “وقتی بوی دود می دهی، بوی گازهای هوا را می دهی، نه PM 2.5.. آنها دست به دست در نزدیکی منبع آتش می روند، اما ذرات در جو فوقانی سفر می کنند.»

این امکان وجود دارد که هوای بد — هوا بالا در PM 2.5 — بدون بوی گاز.

ماسک کروناویروس شما ممکن است از شما محافظت نمی کند، مگر اینکه ماسکی داشته باشد که برای فیلتر کردن PM 2.5 طراحی شده باشد، مانند N95. اون ماسک ها به خاطر همه گیر بودن در سراسر جهان کمیاب هستن چيزي که ساکنين واقعا ً بهش احتياج دارن، استنشاد کننده هستن.

کمک: دویل رایس, الینور Aspegren, Wyatte گرانتام فیلیپس, جوئل شانون, ایالات متحده آمریکا امروز; Matt Brannon, Redding Record Searchlight; Brett McGinness and Amy Alonzo, Reno Gazette Journal; کریستین شارکی، پالم اسپرینگز کویر سان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>