صریح ترین منتقد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کما در یک بیمارستان سیبری از یک مسمومیت مشکوک – و خانواده و طرفدارانش ادعا می کنند پوتین و دولت او پشت آن هستند.

اونا دليل خوبي دارن که بهش شک کنن کرملین سابقه ای طولانی و بد در مسموم کردن مخالفان سیاسی، فراری ها و دیگر دشمنان دولت دارد. در واقع ، این است که در واقع بار دوم Navalny — رهبر مخالفان روسیه از هم پاشیده — مشکوک است که فقط در کمی بیش از یک سال مسموم شده است.

روز پنجشنبه ناوالنی پيش از سوار شدن به يک پرواز به مسکو مقداری چای در يک فرودگاه سيبری نوشید. او در هواپیما بیمار شد، با یک ویدیو ادعا نشان دادن ناله سیاستمدار و نیاز به مراقبت های پزشکی فوری.

این هواپیما فرود اضطراری در اومسک در نزدیکی قزاقستان انجام داد و در آنجا یک آمبولانس منتظر ماند تا او را به یک بیمارستان محلی ببرد. اما وضعیت ناوالنی بدتر شد و او قبل از رسیدن به تاسیسات به کما افتاد.

بیمارستان اورژانس اومسک شماره ۱، جایی که ناوالنی در حال حاضر در حال درمان است، از آن زمان به محل یک موضع گیری خسته کننده بین خانواده و هواداران ناوالنی و پزشکان ناظر بر مراقبت از او تبدیل شده است. همسر و هواداران ناوالنی ادعا می کنند که پزشکان توسط کرملین کنترل می شوند و سعی می کنند به جای درمان درست بیمارشان، حمله مسمومیت را سرپوش بپوشانند.

پزشکان می گویند نوالنی مسموم نبود اما در عوض از یک «اختلال متابولیک» رنج می برد که منجر به قند خون پایین می شود. آناتولی کالینینیچنکو، معاون دکتر ارشد بیمارستان اورژانس اومسک روز جمعه به خبرنگاران گفت: سم ها یا آثار حضور آنها در بدن شناسایی نشده است. “تشخیص “مسمومیت” در جایی در پشت ذهن ما باقی می ماند، اما ما باور نمی کنیم که بیمار دچار مسمومیت شده است.”

نمایی از بیمارستان اورژانس شماره یک اومسک که الکسی نوالنی فعال اپوزیسیون روسیه

در آن اقامت دارد.
Alexei Petrov\TASS از طریق گتی تصاویر

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de