‘درخواست گناه جدید در تحقیقات جان دورهام، توضیح داد

جان دورهام دادستان کل آمریکا که توسط بیل بار دادستان کل آمریکا منصوب شده بود تا رسیدگی مقامات آمریکا به تحقیقات مربوط به روابط کمپین ترامپ با روسیه را بررسی کند، روز چهارشنبه به خاطر تنها اتهامی که از کاوشگر ش ناشی می شود، یک درخواست گناهکار را روز چهارشنبه اعلام کرد.

وکیل سابق اف بی آی کوین کلایناسمیت، بخشی از تیم که برنامه های کاربردی برای حمایت از کمپین ترامپ دستیار کارتر صفحه، اعلام گناه به یک تعداد از ساخت بیانیه نادرست است. به طور خاص، کلاین اسمیت اعتراف کرد که محتوای یک ایمیل را از یک مقام دیگر که در تصمیم گیری های داخلی استفاده می شود، تغییر می دهد.

سوء رفتار کلین اسمیت در ابتدا توسط بازرس کل مایکل هوروویتس در گزارشسال گذشته آشکار شد، و آن را به عنوان نمونه فاحش ترین مشکلات گسترده با چگونگی اداره نظارت صفحه اف بی آی ای ایستاد.

با این حال با وجود امید برخی از محافظه کاران، از جمله دونالد ترامپ، هیچ نشانه ای وجود ندارد که اقدامات کلینسمیت بخشی از هر گونه توطئه سیاسی بزرگتر علیه رئیس جمهور بوده است.

رفتار کلینسمیت به وضوح نامناسب بود — و او در حال حاضر اعتراف می کند که آن را جنایی بود. اما او هرگز یک چهره پیشرو در تحقیقات روسیه اف بی آی نبود و تا آنجا که ما می دانیم، سوء رفتار او محدود به بخش نسبتاً جزئی از کاوشگر کلی بود (چهارمین درخواست نظارت برای یک نفر به نام پیج که در نهایت به هیچ چیز متهم نشد).

ما هنوز نمی دانیم که آیا دورهام شواهد بیشتری از خلاف کاری جنایی پیدا خواهد کرد یا اینکه این اتهام پیامدهای گسترده تری برای تحقیقات او دارد یا خیر. توافق دادخواست وکیل سابق اف بی آی شامل شرطی نبود که کلینسمیت با یک کاوشگر گسترده تر همکاری کند و پیشنهاد کرد که او به عنوان شاهد آشکار سوء رفتار مقامات دیگر «تکان ن خورده» نشده است. و کلینسمیت و وکلایش اظهار نظر کرده اند که نشان می دهد جرم او بیشتر در مورد گوشه برش بوروکراتیک بوده است تا تلاشی نفرت انگیز برای پیشبرد یک دستور کار سیاسی.

به طور کلی، هر چند ترامپ اغلب پیشنهاد کرده است که محققان روسیه مرتکب جنایات در حالی که تحقیق در مورد او، تا کنون مثال Clinesmith می ایستد به عنوان یک استثنا، به جای اینکه ویژگی تحقیقات بزرگتر است.

چندی بعد اف بی آی تحقیقات خود را در مورد روابط روسیه کمپین ترامپ در سال ۲۰۱۶ باز کرد، این اداره چندین مقام کمپین را برای بررسی های خاص تک آهنگ کرد – یکی از آن ها کارتر پیج بود.

پیج به ظاهر از هیچ جا برای تبدیل شدن به مشاور سیاست خارجی کمپین ترامپ plucked شده بود. پوشش رسانه ای به زودی بر دیدگاه های طرفدار روسیه و طرفدار پوتین او، به ویژه پس از سفر پیج به مسکو در آن ژوئیه متمرکز شد. و در پشت صحنه، پرونده بدنام کریستوفر استیل حاوی ادعاهای مختلفی بود که پیج مرکزی برای توطئه ترامپ و روسیه است.

پس از برکناری پیج از کمپین ترامپ، وزارت دادگستری درخواست حکم قانون نظارت بر اطلاعات خارجی (FISA) برای surveil Page’s communications را کرد. این درخواست را سه بار تجدید کرد و نظارت خود را تا اواسط سال ۲۰۱۷ کشش داد. با این حال، پیج هرگز به هیچ جرمی – توسط تیم مولر یا هر دیگری – متهم نشد و به نظر می رسد ادعاهای استیل در مورد پیج نادرست بوده است.

بعداً، بازرس کل وزارت دادگستری مایکل هوروویتس به خاطر نظارت صفحه، از اف بی آی به سخت انتقاد کرد. در گزارشی که در دسامبر گذشته منتشر شد، هوروویتس استدلال کرد که برنامه های کاربردی به دادگاه نظارت بر اطلاعات خارجی با خطاها و از بین می ره واقعی مبهم هستند.

بسیاری از آنها به نظر می رسید به درهم و برهمی ساده است ، اما یافته های بسیار فاحش او این بود که یک وکیل اف بی آی — Clinesmith — تغییر ایمیل از یک مقام سیا در مورد صفحه قبل از ارسال آن را به یک مقام اف بی آی.

موضوع در ژوئن ۲۰۱۷، زمانی که اف بی آی در حال آماده سازی درخواست خود برای دور چهارم نظارت FISA در صفحه بود، به وجود آمد. به دلیل نظرات عمومی صفحه، یک مامور اف بی آی مسئول این برنامه می خواست بررسی کند که آیا او در واقع یک “منبع” برای سیا بوده است – چیزی که قبلاً در هیچ یک از درخواست های ارائه شده به دادگاه FISA ذکر نشده بود.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>