صدها آتش سوزی در سراسر کالیفرنیا منجر به هزاران نفر به تخلیه می سوزانند – در میان موج گرمای تاولر که اکنون در هفته دوم آن است.

از اواخر چهارشنبه، فروغ هزاران خانه و آسمان شهر سیاه شده را تهدید می کرد، چرا که آتش نشانان با مهار کردن آن دست به گریه می زدند. حداقل یک نفر فوت کرده و صدها هزار جریب آتش گرفته اند.

مقامات آتش نشانی گفتند که در آتش سوزی های اطراف سانفرانسیسکو “رفتار شدید آتش” وجود دارد.

آتش سوزی در حال اجرا در جهات متعدد و تاثیر گذاری جوامع متعدد ، کالیفرنیا وزارت جنگل داری و حفاظت از آتش (کال آتش سوزی) بیانیه گفت : چهارشنبه شب.

گوین نیوزوم سه شنبه اعلام کرد که یک وضعیت اضطراری در سطح ایالت است، تا به امنیت در دسترس بودن منابع برای مبارزه با آتش سوزی کمک کند.

اين چيزيه که ما ميدونيم

‘محاصره برق تاریخی:’ هزاران نفر در حال فرار به عنوان صدها آتش سوزی در سراسر کالیفرنیا

بیشتر: آتش گردباد چيه؟ “فعالیت شدید آتش” باعث هشدار آب و هوایی نادر در وفاداری آتش در نزدیکی رنو می شود.

یک کشته، چندین مجروح

یک خلبان هلیکوپتر در یک سقوط جان خود را از دست داد، در حالی که مبارزه با یکی از آتش سوزی های کوچکتر ایالت در شهرستان فرسنو غربی در مرکز کالیفرنیا در روز سه شنبه، به گفته مقامات کال آتش.

کلانتر جف درکسه به ساکرامنتو بی گفت: پنج تا هفت نفر در یکی از آتش سوزی های استانیلاوس کانتی ایالت زخمی شدند.

علاوه بر این، کال آتش گفت دو “اولین پاسخ” به آتش سوزی های اطراف سانفرانسیسکو مجروح شده بود، اما جزئیات را منتشر نکرد.

در شمال کالیفرنیا، پلیس و آتش نشانان قبل از سحر چهارشنبه در یک تقلا ی مفرکه به ساکنان هشدار می دهند که به عنوان آتش سوزی که در واکویل (شهری بین ساکرامنتو و سان فرانسیسکو) قرار دارد، تخلیه کنند. مقامات آتش نشانی گفتند دست کم ۵۰ سازه تخریب و ۵۰ سازه آسیب دیده و ۴ نفر زخمی شده اند.

ده ها هزار نفر تخليه شدند

ده ها هزار نفر در مناطق اطراف منطقه خلیج سان فرانسیسکو در روز چهارشنبه تحت دستور تخلیه قرار گرفته بودند. دود شهر را پتو کرده و از فضا، در هر ماهواره در سرویس ملی آب و هوا دیده می شود.

خاکستر و دود در هوای سانفرانسیسکو از حداقل هفت آتش سوزی – معروف به مجتمع رعد و برق ال نو – که بیش از ۱۰۰ ساختمان از جمله برخی خانه ها را سوزانده بود، به وجود آمد و ۲۵۰۰۰ نفر دیگر را در ناپا، سونوما، دریاچه، یولو و زولانو تهدید کرد.

در شهرستان سولانو، یک منطقه روستایی در جنوب شرقی واکیویل، دستور تخلیه به 8000 نفر از ساکنان داده شد – برخی از فرار برای اولین بار تا کنون.

“من 30 سال اینجا زندگی می کردند، هرگز مجبور به تخلیه قبل از”، ساکن تیم Lukehart گفت. “البته آتش سوزی شده، اما نه مثل این یکی.”

همه اما یکی از “حوادث فعال” (یا آتش سوزی) ذکر شده در وب سایت کال آتش پنج شنبه صبح 50٪ یا کمتر شامل.

مجموعه رعد و برق ال نو به مدت ۲ روز فعال بوده و ۱۲۴۱۰۰ جریب را سوزانده است. تا اواخر چهارشنبه، 0% شامل بود.

در جنوب کالیفرنیا، فروغ 8 روزه در نزدیکی دریاچه هیوز در شمال کوه های شهرستان لس آنجلس همچنان تهدیدی برای 4570 سازه پس از تخریب 21 ساختمان ادامه داشت. تا اواخر چهارشنبه 38 درصد بود

نزدیک به ۱۱۰۰۰ ضربه سبک، گرمای بیش از حد آتش روشن کرد

بسیاری از آتش سوزی های امروز ی کالیفرنیا در نتیجه طوفان ی بی نقص ی شدید گرما و رعد و برق های پی در پی به وجود می آید.

گرما توسط یک یال قوی فشار بالا بر غرب آمریکا ایجاد شد، که همچنین تولید یورش رعد و برق که شعله های آتش را شعله ور می کرد – اغلب با بادهای شدید را ندهد.

شرایط برای دانم: آتش چي ميشه، گردباد آتش، ابرهاي آتشين و آتش تاج و تخت رو اجرا کرد؟

گوین نیوزوم روز چهارشنبه گفت کالیفرنیا نزدیک به ۱۱۰۰۰ اعتصاب را در ۷۲ ساعت ثبت کرده بود.

در کل، حدود ۴۵ میلیون نفر تحت هشدارهای گرمایی بیش از حد در غرب هستند که عمدتاً در کالیفرنیا، آریزونا و نوادا هستند. به گزارش سرویس ملی آب و هوا، هشدار گرمایی بیش از حد “یک شاخص گرمایی از 105 درجه فارنهایت یا بیشتر است که به مدت 2 ساعت یا بیشتر طول خواهد کشد.”

کالیفرنیا آتش سوزی سالانه به دلیل ترکیبی از جمله بادهای شدید پاییز، خشکسالی مکرر نقطه گذاری شده توسط جهش downpours، خانه ها و یا زمین که به راحتی می سوزاند – و بیشتر از همه تغییرات آب و هوایی می بیند.

جنیفر بلچ، دانشمند آتش نشانی دانشگاه کلرادو به اسوشیتد پرس گفت: «کالیفرنیا اکوسیستم واقعاً قابل اشتعال دارد» مردم در جاهای قابل اشتعال زندگی می کنند، و آتش سوزی را در برابر یک پس زمین از آب و هوای گرم که آتش سوزی را بدتر می کند، شروع می کنند.”

مساحت آتش سوزی در کالیفرنیا از سال ۱۹۷۲ بیش از پنج برابر افزایش یافت، از میانگین پنج ساله ۲۳۶ مایل مربع در سال، به ۱۳۹۴ مایل مربع در سال — بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۹ توسط دانشمند آتش نشانی دانشگاه کلمبیا A. Park Williams, Balch و دیگران انجام شد.

حدود ۹۷٪ آتش سوزی ها در کالیفرنیای ساحلی توسط مردم، چه به صورت عمدی و چه به طور اتفاقی، یک مطالعه توسط بلچ آغاز شده است.

چند تا آتش سوزی اونجا هست؟

به گزارش نیوزوم، آتش نشانان در حال مبارزه با 367 آتش سوزی شناخته شده در سراسر کالیفرنیا هستند، از جمله 23 آتش سوزی بزرگ محسوب می شود.

اما از آن 367 آتش سوزی، “چشم انداز از آن تعداد بالا رفتن بسیار واقعی است، او در یک کنفرانس مطبوعاتی چهارشنبه گفت.

از اوایل پنجشنبه، کال فایر گزارش داد که تا کنون در مجموع ۵۷۶۲ «حادثه» یا تعداد آتش سوزی، در طول فصل آتش سوزی سال ۲۰۲۰ وجود داشته است.

مشارکت: مطبوعات اسوشیتدپرس، دویل رایس، اسکات خطوطبرگ، النور اسپگرن، ایالات متحده آمریکا امروز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de