عملیات تعلیق Lyft در کالیفرنیا در میان نبرد بر سر قوانین کار

شرکت Rideshare Lyft در حال تعلیق عملیات در کالیفرنیا در نیمه شب پنجشنبه، این شرکت در یک وبلاگ تایید شده است.

این چیزی نیست که ما می خواستیم انجام بکنیم، چرا که می دانیم میلیون ها کالیفرنیابرای سفرهای روزانه و ضروری به لیفت وابسته اند.

قاضی در روز دوشنبه سفارش سوار بر تگرگ غول اوبر و Lyft به رانندگان کالیفرنیا خود را به عنوان کارکنان به جای پیمانکاران مستقل، تغییر است که مزایایی مانند اضافه کاری، ترک بیمار و بازپرداخت هزینه برای کارگران که بسیاری از اقتصاد غول freewheeling را تشکیل می دهد را تضمین می کند.

اما حکم دادگاه عالی سان فرانسیسکو قاضی اتان پی شولمن درست انجام نشد؛ هر دو اوبر و Lyft دوشنبه گفته بود که آنها بلافاصله به دادگاه بالاتر ، که می تواند حکم را در برگزاری قرار داده است به عنوان پرونده ادامه داد.

هنوز هم، مدافعان، حکم را به عنوان یک مرحله عطف در مبارزه خود برای اعمال حمایت های سنتی کارگری به بخش سریع الرشد نیروی کار ستایش می کنند. اما شرکت ها با انتقاد از این تصمیم، و گفت که تهدید می کند که آنها را در یک بحران اقتصادی ناشی از همه گیر تعطیل که در آن بسیاری از مردم که شغل خود را از دست داده اند، به شرکت های سوار کار برای پول در بیاورد.

لافت روز پنجشنبه نوشت: «این تغییر همچنین نیاز به تعمیرات اساسی از مدل کسب و کار کل — آن را یک سوئیچ است که می تواند یک شبه flipped نیست ، ” Lyft نوشت : در تاریخ پنجشنبه.

اوبر دیویس وایت سخنگوی اوبر گفت: «رهبران منتخب ما باید بر ایجاد کار متمرکز شوند، نه تلاش برای تعطیل کردن کل یک صنعت در طول یک افسردگی اقتصادی»

طرح دعوی توسط دادستان کل کالیفرنیا خاویر بسررا و دادستان شهرستان لس آنجلس، سن دیگو و سان فرانسیسکو تحت یک قانون جدید کالیفرنیا است که می گوید شرکت ها تنها می تواند کارگران به عنوان پیمانکار طبقه بندی اگر آنها انجام کار “خارج از دوره معمول” از کسب و کار خود را.

قانون دارای پیامدهای گسترده ای در سراسر تعدادی از بخش ها است، اما هیچ کدام بیشتر از صنعت سوار هل. شرکت ها در حال حاضر در دادگاه فدرال به چالش کشیده اند، جایی که تلاش های خود را برای جلوگیری از آن را از اثر، تا کنون، شکست خورده است. و آنها متعهد شده اند که بیش از صد میلیون دلار برای حمایت از یک اقدام رای گیری در ماه نوامبر که در صورت تصویب رای دهندگان، آنها را از قانون معاف کنند، صرف کنند.

برخی از مفسران گفتند تعلیق موقت خدمات اشتراک گذاری سواری می تواند به اوبر و لافت کمک کند که حامیان یرای خود را برای ابتکار رأی خود به دست آورند، چرا که مصرف کنندگان تاثیر بر زندگی خود را متوجه می شوند.

وکیل برای اوبر و Lyft می گویند رانندگان اساسی برای کسب و کار نیست ، استدلال شرکت ها “چند طرفه سیستم عامل” که فعالیت های آنها را در بر می گیرید بسیار بیشتر از حمل و نقل. اما شولمن آن استدلال ها را رد کرد، و در یک نظر ۳۴ صفحه ای نوشت که استدلال «در برابر واقعیت اقتصادی و عقل مشترک پرواز می کند.»

برای بیان واضح، رانندگان مرکزی هستند، نه مماس، به کسب و کار کل اوبر و لیفت که در حال تگرگ سواری است، “شولمن نوشت.

مقامات دولتی استدلال کرده اند رفتار اوبر و Lyft صدمه می بیند بیش از رانندگان فقط، توجه به شرکت ها را به صندوق بیمه بیکاری دولت که مزایای را پوشش می دهد برای مردم زمانی که آنها از دست دادن شغل خود را پرداخت نمی کند. بودجه دولت به سرعت به دنبال زیان های شغلی بسیار زیاد به دلیل همه گیر شدن، تهی شد و در نتیجه دولت میلیاردها دلار از دولت فدرال وام می گرفت.

بسررا، دادستان کل کالیفرنیا می گوید: «دولت و کارگران ما نباید وقتی که کسب و کارهای بزرگ سعی می کنند از مسئولیت های خود بگذرند، لایحه را پای بکنند» “ما به کار مون ادامه میدیم تا مطمئن بشیم که اوبر و لفت با قوانین بازی میکنن”

اما شرکت های سواری – haling شده اند توسط همه گیر صدمه دیده است، بیش از حد. اوبر هفته گذشته اعلام کرد که در سه ماه گذشته ۱.۷۸ میلیارد دلار از دست داده است چرا که میلیون ها نفر در طول همه گیر شدن در خانه ماندند.

اوبر گفت که به دلیل حکم بیش از ۱۰۰ هزار راننده اش در کالیفرنیا هیچ اختلال فوری را پیش بینی نمی کند. در همین حال، Lyft توجه خود را به ابتکار رأی گیری نوامبر تبدیل کرد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>