۲ ژوئن ۲۰۲۰، لحظه ای جو بایدن برای تجمع آمریکا بود. ملت از اعتراضات روزها بر سر قتل پلیس جورج فلوید، یک سیاه پوست غیر مسلح در مینیاپولیس و نژادپرستی سیستمیک که مدت ها کشور را به تابیده بود، در حال رعب و تاز بود.

به جای اینکه به تماس های معترضان پاسخ دهد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با رفتن به “قانون و نظم” خود یک روز پیش تر، درست چند دقیقه پس از آن که اجرای قانون فدرال معترضان صلح آمیز را در مقابل کاخ سفید گاز اشک آور گاز گرفت، پاسخ داده بود. بسیاری در آمریکا – در وسط یک همه گیر آن را بد مجهز به دسته بود – نا امید، عصبانی، و غرق شده توسط سیستم های شکسته آن بود. اگر بایدن می خواست ثابت کند که می تواند رهبر مقابله با نابرابری باشد، اکنون زمان آن بود که این پیام را به او بسپارد.

بنابراین در آن صبح ژوئن، از یک لکترن در فیلادلفیا سیتی هال، بایدن لحظه ای را “بیدار شدن از خواب بیدار” نام نگرفت. او ادامه داد:

ما نمی توانیم این لحظه را ترک فکر ما می توانیم یک بار دیگر دور و هیچ کاری. ما نمی توانیم. لحظه ای برای ملت ما آمده است که با نژادپرستی سیستمیک مقابله کند. تا با نابرابری اقتصادی رو به رشد در ملت مان مقابله کنیم. و برای مقابله با انکار وعده این ملت – به بسیاری. … بيشتر از حرف زدن طول ميکشه قبلا ً با هم حرف زديم ما قبلا ً هم اعتراض داشتيم اجازه دهید ما عهد کنیم که این را در گذشته، عصر عمل به معکوس نژادپرستی سیستمیک با تغییرات طولانی و به پایان نخورده و ملّی.

بایدن همچنین زانو ی آن روز را به عنوان ژست نمادین همبستگی با جنبش به زانو در می آرد؛ یک هفته بعد، در ۹ ژوئن، او عملاً در مراسم تشییع جنازه فلوید به مهمانان می گفت.

به نظر می رسید بایدن لحظه ای غم انگیز و احساسی را به دست گرفته بود تا ضد ترامپ باشد – و با وفادار بودن خود به ضد نژادپرستی – به گونه ای محترمانه صحبت کند.

اما با وجود اینکه بایدن بر این بلاغت تسلط داشت، منتقدان می گویند که او باید کار های بیشتری انجام داد تا به تعهد خود به حساب ملی در مسابقه علامت بکند. برای مثال بایدن در بیانیه های مختلف در پی مرگ فلوید خواستار «اصلاح پلیس واقعی» شده است اما در برابر درخواست برای استیداد پلیس مقاومت کرده است، فریاد تجمعی کلیدی از معترضان که خواستار جابه جا شدن بودجه های پلیسی به خدمات اجتماعی و انواع دیگر هزینه های عمومی برای کمک به جلوگیری از مرگ و میر مانند فلوید و برونا تیلور هستند.

در همان روز او در مراسم تشییع جنازه فلوید به مهمانان پرداخت، بایدن موضع ضد استیداد مالی خود را دو برابر کرد. “نه، من حمایت از استرداد پلیس نیست،” او در مصاحبه با سی بی اس شام نیوز گفت. من از شرطی کردن کمک های فدرال به پلیس حمایت می کنم، بر اساس اینکه آیا آنها استانداردهای اساسی و اساسی از شرافت و شرافت را دارا هستند یا نه. و در واقع قادر به نشان دادن آنها می توانند از جامعه و همه افراد جامعه محافظت کنند.”

هیچ سوالی نیست که بایدن از زمان راه اندازی کمپین ریاست جمهوری خود در سال 2019 تغییر جهت داده است. به عنوان Vox ‘sالا نیلسن اشاره کرد، coronavirus، همراه با پاسخ خراب شده دولت فدرال، بایدن فراتر از خود را پیش تر “بازگشت به حالت عادی” بلاغی، متوجه است که قبل از ترامپ عادی نوار کم است و کافی نخواهد بود برای بازگرداندن قرن ها از نابرابری نژادی و اقتصادی است. و با انتخاب به عنوان همسر در حال اجرا خود سن. کمالا هریس، که به برخی از سیاست های مترقی ترین در طول دوره ریاست جمهوری خود را به رخ کشیدن، بایدن ادامه می دهد شیفت چپ خود را، ازرا کلاین Vox نوشت.

از این گذشته، بایدن از طریق یک سری از نیروهای وظیفه وحدت در مسائل مختلف کلیدی با پیشروی از اردوگاه سن. برنی ساندرز، بایدن مجبور به خواندن اتاق شده است – اتاقی که اغلب جوان تر، کمتر سفید، و لیبرال تر است. تیم بایدن تا کنون تعدادی از توصیه های نیروی وظیفه را در نظر گرفته است. هنوز هم، فضا برای حرکت به سمت چپ وجود دارد.

“بایدن هر چیزی که جنبش خواستار آن شده است را در دست نیست، و مناطقی از تفاوت روشن وجود دارد. اما توصیه های کمپین او منتشر شده نقطه شروع قدرتمندی است، چیراگ بینز، هم رئیس نیروی کار عدالت کیفری و مدیر استراتژی های قانونی در اتاق فکر پیشرو دموز به وکس گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de