بخش فرعی، یک فروشگاه تحویل ساندویچ جدید از جامعه مودب، در حال حاضر باز است

برای بزرگ شدن کلیک کنید Sub Division brings gourmet sandwiches, like the "I Believe You Have My Stapler," to your doorstep. - COURTSEY OF SUB DIVISION

  • COURTSEY OF SUB DIVISION
  • بخش فرعی ساندویچ های لجبازی را به ارمغان می آورد، مانند “من معتقدم که شما منگنه من، به دم در.

برایان اشمیتز، جاناتان فردریک و شرکت می دانستند که باید کاری انجام بدهیم تا به کسب و کارشان، انجمن مودب و بلوتر، آب و هوا طوفان COVID-19 کمک کنند. معلوم شد که جواب درست در پیش چشمان شان و بین دو تکه نان بود.

این ایده کلی خیلی وقت پیش به ما رسید وقتی بعضی از کارمندان ما در پایان شب غذا از آشپزخانه سفارش می دهند، لذت می بردیم. آشپزخانه خراب می شود، و مردم در احمقانه ترین دستورات ساندویچ زنگ می زدند، عمدا ً در هزینه های آشپزها مسخره می شد. سپس آشپزها این دستورات ظالمانه تر را برای آنها ارسال می کنند. فقط سرگرم کننده بود، اما این به ما قدردانی برای طبیعت مسخره از آنچه ساندویچ می تواند باشد.”

حالا، اشميتز و تيمش اين و اون رو داخل شوخي کردن و تبديلش کردن به يه مفهوم جدي ساندويچ، بخش فرسوده خدمات تحویل ساندویچ لذيذ در اوایل این هفته از آشپزخانه انجمن ادب به عنوان راهی برای حفظ به عنوان بسیاری از کارکنان خود را در حقوق و دستمزد در طول همه گیر راه اندازی شد در حالی که پیدا کردن یک راه خلاق برای خدمت به مشتریان خود، بسیاری از آنها ناراحت کننده ناهار خوری در عمومی به عنوان خشم همه گیر در.

به عنوان Schmitz Sub Division توضیح می دهد ، بخش فرعی ایده او و همکاران خود را برای مدتی در نظر گرفته شده بود ، و حتی مدعی برای آنچه که آنها را در داخل ریخته گری شهر آینده باز (آنها در نهایت در مفهوم صبحانه الهام گرفته روز خوب حل و فصل).

با این حال ، به عنوان ایده های طوفان مغزی برای چگونه به بهترین راه حل در طول COVID -19 ، آنها نگه داشته بازگشت به مفهوم ساندویچ. در ابتدا، این یک اشاره گاه به گاه در جلسات مدیریت هفتگی خود بود، اما با رفتن هفته ها، تیم خود را صرف زمان بیشتر و بیشتر در مورد این ایده. حدود پنج هفته پیش، آنها تصمیم گرفتند که همه در.

“مانند اکثر مردمی در صنعت، 2020 این نزدیک به خط مقدم ذهن ما، Schmitz می گوید. وقتی که ما در تلاش بودیم تا راه درست را برای بازکردن اتاق های غذاخوری خود بفهمیم، نگران این واقعیت بودیم که برخی از کارکنان ما نگران بازگشت نبودند در حالی که دیگران احساس می کردند که به آن نیاز دارند. برخی از مهمانان ما می خواستند حمایت شوند، اما محدودیتی برای چند بار در هفته وجود دارد که می تواند محدود کننده سفارش. ما فکر کرديم اين راهيه که ميتونيم از مردم، مهمان هامون و همسايه هامون مراقبت کنيم.”

Schmitz توصیف زیر بخش به عنوان “آشپزخانه شبح، به این معنی آن است که یک مفهوم جداگانه عامل خارج از آشپزخانه خود را در حال حاضر موجود در انجمن ادب. الهام از ساندویچ های لطمه خورده است، همه به نقل از فیلم، مانند “من اعتقاد دارم که منگنه من، ساندویچ گیاهی ساخته شده با گوجه فرنگی و mozzarella تازه، “برو جلو، روز من، یک بوبو بو داده گلدان یبره شده، و “کاراته در گاراژ”، که ویژگی های ham گرم، ترشی و پنیر پیمنتو بین دو برش از berioche مشبک است. Schmitz همچنین توصیه ساندویچ گوشت بال، که او می گوید تخصص دن Sammons آشپز است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>