جیل بایدن احساس درد آمریکا

این زمان بسیار دشوار در زندگی آمریکایی است. پسرمن ماه هاست که پدربزرگ و مادربزرگش رو نديده، پدر و مادرش ماه هاست که شب بيرون نبودن، ماه هاي بعدي “مهد کودک مجازي” مثل يه شوخي آشکار به نظر مي رسه، و همه استرس دارن و خسته ميشن. و خانواده من از بيشتر آمريکايي ها بهتره ما سلامت خود را داریم، ما مجبور نیستیم برای کار کاری ناامن انجام بکنیم، بیمه درمانی داریم، و پسرمان به اندازه کافی جوان است که این زمان عجیب را بیشتر به عنوان یک ماجراجویی و نه یک بار سنگین ببیند. اما همه چیز سخت است — برای همه.

و جیل بایدن، در سخنرانی سه شنبه شب کنوانسیون، به نظر می رسید که بهتر از هر سیاستمداری که من در ماه ها شنیده بودم، درک کند.

در یک کلاس درس خالی در دبیرستان که او قبلاً به تدریس زبان انگلیسی می گفت، او گفت: “شما می توانید اضطرابی را که پژواک پایین راهروهای خالی است بشنوید” و “اتاق ها تاریک هستند، چرا که چهره های جوان روشن که باید آنها را پر کنند، اکنون به جعبه هایی روی صفحه کامپیوتر محدود شده اند.”

این وضعیت دیوانه کننده است که خواستار رهبری بهتر در سطح سیاست است. همچنین این فقط به طور اساسی غم گین است. و بایدن، که در سن جوانی به صنایع دستی یک خانواده مخلوط کمک کرد تنها به زندگی فرزند خوانده اش، می داند در مورد هر دو غم و تاب آوری.

“پس از پسر ما بو در اثر سرطان درگذشت، من تعجب کردم که اگر من هرگز لبخند یا احساس شادی دوباره، او گفت: سه شنبه شب. تابستان بود، اما گرمابراي من باقي نمانده بود اما چهار روز بعد از مراسم تشییع جنازه، او می گوید، او “تماشا جو را می پوشید و کت و شلوار خود را” و بازگشت به کار. سخنرانی یادآور این بود که مردم از تراژدی زنده می مانند و حتی می توانند در بیداری خود رشد کنند، یادآور این که کشوری که آن را به صورت تقریبابی سابقه ای به شدت به چانه برده است.

برای ماه ها، بسیاری از سیاستمداران به ما نقاط صحبت کردن به سبکی برای همه گیر یا “در حال حاضر بیش از هر زمان دیگر” حساب از چگونگی این فاجعه ثابت می کند که آنها حق در تمام طول روز شده است. بایدن تقریبا منحصر به فرد در حال حاضر، در وحشت و اضطراب و سوررئالیسم خود، و در راه خاص در مورد زندگی ما پیشتاز و غم و اندوه ما را تحمل صحبت کرد.

بر خلاف بسیاری از سخنرانان در دو شب اول کنوانسیون دموکرات ها، بایدن در مورد رئیس جمهور ترامپ صحبت نمی کرد.

-خوب بود . پس از همه اینها، ترامپ حضورتقریباً همه جا در زندگی آمریکایی ها است، یک مورد غیرعادی از لحاظ تاریخی یک فرد که قبل از انجام هر کاری در سیاست بسیار مشهور بود و مهارت سیاسی اصلی اش در جلب توجه است. قرار دادن یک آهنربای نامرئی در کاخ سفید شرایطی را برای یک دو ساعت و هفت روز و بیست و چهار روز از توییت ها و دروغ ها و نشت ها و مزخرفات ایجاد کرده است که در بخشی از آن ماهیت ترامپ را منعکس می کند و در بخشی از آن نشان دهنده استراتژی عمدی برای «سیل منطقه با گه» است تا زمانی که هیچ کس نمی تواند بگوید که راه به کدام راه است.

اما ترامپ نیز آنقدر از همدلی تهی است، که فاقد هرگونه علاقه قابل تشخیص به نوه ها یا پسر جوانش است و از هر گونه حس غیر از علاقه به خود، قادر به پردازش هر چیزی نیست، که هر نمایش اساسی شفقت یا نخوت مشترک، یک تضاد قوی است.

جیل بایدن با تمرکز بر زندگی واقعی و داستان خانواده اش، یکی از جنبه های عجیب تر مسابقه سال ۲۰۲۰ را قطع کرد – حتی با اینکه جو بایدن در سیاست ملی بیش از بسیاری از رای دهندگان زنده بوده است، اما بیشتر مردم خیلی درباره او نمی دونند به غیر از اینکه او معاون باراک اوباما بوده و او بستنی دوست دارد. بیش از یک روزنامه نگار سیاسی حرفه ای امروز به من اعتراف کرد که آنها فقط از وجود دختر بایدن اشلی آگاه شده اند. البته در برخی از سطوح، مهم نیست که چند تا بچه بایدن یا چقدر مهربان است به حضور در آسانسور در نیویورک تایمز. بحث بزرگی در مورد سیاست عمومی در بحث های مبهم وجود دارد و انتخابات برای ده ها میلیون نفر از مردم دارای مواد ی مشخصی است.

اما در حالی که جیل بایدن با هیچ یک از این موارد صحبت نمی کرد، در این لحظه، داستان شخصی تر صمیمانه تر او به گونه ای آکورد زد که سیاستمداران دیگر نزده بودند.

افرادی که در سمت چپ مترقی که هرگز نمی خواستند جو بایدن نامزد این کنوانسیون ناامید کننده است. از جان کاسیچ تا کالین پاول تا یک ویدیو طولانی ادای احترام به جان مک کین، نشانه های ایدئولوژیک زیادی وجود نداشته است. ترقی خواه ها می خواهند بشنوند که ایده های سیاست محافظه کارانه در سطح عملی شکست خورده اند و در حال کنار گذاشتن به نفع یک برنامه کاملاً جدید هستند.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>