چرا Cornel West امیدوار است (اما نه خوش بینانه)

پس از این تابستان نژادی عدالت تظاهرات شروع به پر کردن خیابان ها به یک شکل عمومی من می خواستم به صحبت کردن بیش از هر کس دیگری است Cornel West.

استاد از عمل عمومی فلسفه در دانشگاه هاروارد او را یکی از برجسته ترین و تحریک آمیز سیاه روشنفکران زنده است. او شناخته شده برای تماس از نژادپرستی و درنده سرمایه داری و سیاست های ناعادلانه در هر کجا که او آنها را می بیند. و قضاوت جدید خود را, پادکست, تنگ طناب (شرکت میزبانی Tricia رز) من مطمئن هستم که او می خواهم که تیز و تحلیل دوقلو شیوع pummeling امریکا امروز: سفید برتری و Covid-19.

بنابراین من هیجان زده بود که غرب به توافق می آیند در آینده کامل محدود-سری پادکست راه را از طریقآن همه چیز در مورد استخراج معدن در جهان غنی فلسفی و سنت های معنوی برای راهنمایی که می تواند کمک به ما را از طریق این زمان به چالش کشیدن.

غرب و من صحبت در مورد برخی از پتانسیل ابزار برای برخورد با برتری و Covid-19. ما در مورد سیاه, الهیات رهایی بخش که در زمان خاموش در 1960s و تاکید کرد که خدا را نگرانی اصلی این است که برای افرادی که در حال مظلوم. غرب یک مسیحی که غرق در این کلام.

اما غرب نیز غرق در یک دسته از سکولار فلسفی — از مارکسیسم به اگزیستانسیالیسم به پراگماتيسم — پس من او را پرسید که چه کسانی سنت یاد می دهد ما در مورد نحوه رسیدگی به بحران فعلی ما.

ما تحت پوشش سوالاتی مانند: آیا این بیماری همه گیر تضعیف یا تقویت سفید برتری? چه تفاوتی بین خوش بینی و امید — و چرا از غرب می گویند او خوشبین نیست اما امیدوار است?

در پایان این بحث, من احساس بیشتر امیدوار خودم. شما می توانید شنیدن ما کامل گفتگو در این پادکست اینجا. بخشی از متن ویرایش شده برای طول و وضوح شرح زیر است.

اشتراک در آینده کامل: راه را از طریق در اپل پادکست, گوگل, پادکست, Spotify, Stitcherو یا هر کجا که شما گوش دادن به پادکست ها.


Sigal ساموئل

دکتر غرب ما شده است از طریق برخی از واقعا سخت سال. چگونه می توانید تشخیص بحران است که ما دچار تشنج آمریکا زندگی ؟

Cornel West

شما یک امپراتوری است که تجربه فروپاشی معنوی و اخلاقی کاهش رانده شده توسط حرص و طمع به خصوص در مکان های بالا و نفرت استفاده می شود به عنوان یک تفرقه از راه سوراخ سوراخ شدن شهروندان در برابر یکدیگر است. و سپس شما رو فساد — و نه فقط در کاخ سفید اما فساد واقعا در طول فعالیت موسسات.

پس هنگامی که این بیماری همه گیر, ضربه, ما شروع به دیدن فقط خام از امپراتوری و بی تفاوتی نسبت به آسیب پذیر است. شما شروع به دیدن سیستم مراقبت های بهداشتی و همه از آن سستی که برادر من برنی ساندرز بود اشاره با چنین شجاعت فقط چند ماه پیش در طول مبارزات انتخاباتی. شما شروع به دیدن نابرابری ثروت سفید برتری مرد برتری که من بیش از حد جنبش اشاره کرد. شما شروع به دیدن راه است که در آن ارزش ترانس مردم بی ارزش و همجنسگرایان زن و مرد در حال رسوا. شما فقط شروع به دیدن زشتی.

اما شما همچنین انعطاف پذیری است. مردم در خیابان ها. مردم بیدار شدن از خواب. برخی از مردم حتی شناخت حقیقت و ببین آمریکا یک امپراتوری! این فقط یک دموکرات آزمایش. آن را دموکراتیک آزمایش در زمینه گسترش امپریالیستی به خصوص سلب مالکیت زمین از مردمان بومی این اسارت آفریقایی سفید برادران که در حال کار با هیچ ملک… این جوجه ها همه آمدن به خانه به جای شب بسر بردن در همان زمان.

این چیزی است که من به معنای زمانی که من گفت: ما شاهد امریکا به عنوان یک شکست خورده از تجربه اجتماعی است. تصور ما از خودمان به عنوان بسیار استثنایی است که هم شکسته. تصور ما از خودمان به عنوان نوعی بودن گناه است که اساسا به سوال نامیده می شود.

Sigal ساموئل

های مختلف وجود دارد ایمان به سنت ها و فلسفه های ما می توانید در قرعه کشی به صورت خرد در یک لحظه مثل این. بیایید شروع با صحبت کردن در مورد سیاه, الهیات رهایی بخش که درو در اندیشه مارتین لوتر کینگ جونیور, Malcolm X, و دیگران. دوست شما دکتر جیمز, مخروط, الهیات که تاسیس, سیاه, الهیات رهایی بخش در دهه 1960 شرح این کلام به عنوان یک تفسیر انجیل مسیحی از دیدگاه افرادی که در پایین در جامعه کمترین نژادی و اقتصادی قرار گرفتند. و او را تشویق آمریکایی ها به reimagine عیسی مسیح به عنوان سیاه و سفید. او جلب تشابه بین مصلوب شدن عیسی و مجازات از آمریکایی های سیاه و سفید.

بنابراین بحث من در مورد سیاه, الهیات رهایی بخش و نقش شما فکر می کنم آن را می توانید در بازی امروز مبارزه برای عدالت نژادی. می توانید آن را فراهم معنوی داربست برای این جنبش وجود دارد ؟

Cornel West

آن را قطعا می تواند یکی از ابعاد در خمیر مایه در نان. در دموکراتیک قرص نان.

من فکر می کنم منظور درک جیم مخروطی ما رو برای رفتن به عبری کتاب مقدس به دلیل عبری کتاب مقدس به خودی خود یکی از لحظات بزرگ در تکامل اخلاقی از این گونه است. بر خلاف یونانیان بر خلاف امپراتوری و سلسله های عبری کتاب مقدس می آید و می گوید به انسان است که به گسترش hesedثابت قدم عشق lovingkindness — به یتیم بیوه های مادر ، پدر فقیر را مورد آزار و اذیت قرار دادیم. و که من می خواهم به یک خدا از مظلومان از منفور مردم خالی از سکنه نفر از یهودیان تحت سلطه باطل و ظلم و ستم. اما من عهد با شما: آیا عادلانه. عشق و رحمت است. راه رفتن متواضعانه با تو خدا.

عیسی می آید درست است که یهودیت نبوی که در کار بود که در عهد.

جیمز مخروط پس از آن می آید همراه در وحشیانه ترین قرن 20th. صدها میلیون ها نفر از مردمی کشته شده توسط هیتلر و استالین و استعمار اروپایی. مخروط می آید و می گوید حقیقت و ببین, نیز وجود دارد یک مردم مظلوم در میان امپراتوری آمریکا را ساخته اند که عهد با خدا که سقوط در عشق با یک فلسطینی یهودی به نام عیسی.

و این وقتی که او می سازد راه خود را از جلیل به اورشلیم چه کار کرد ؟ او سوگواری برای اورشلیم. و او اجرا می شود, تعویض پول به خارج از معبد.

کسب و کار جدی. شما نمی بینید که بر روی دیوارهای کلیسا. که نه عیسی. هیچ شما اهلی ددرزد عیسی. که Constantinian مسیحیت می شود که مسیحیت به عنوان یک دین دولتی. اما عیسی که مخروط است که صحبت کردن در مورد در حال اجرا است حریص که بی تفاوت سنگدلانه قدرتمند که با استفاده از ثروت و قدرت خود را به ظلم و ستم به مردم فقیر.

او می گوید: در حال حاضر نگاه در آن از دیدگاه بردگان آفریقایی در ایالات متحده است. نگاه به آن از دیدگاه سیاهان تحت Jim Crow. آن نگاه از دیدگاه, سیاه عامیانه در زیر جدید Jim Crow.

Sigal ساموئل

شما باید بسیار آگاه طبقاتی مسابقه تجزیه و تحلیل مقایسه با بسیاری از جریان اصلی روشنفکران از جمله سیاه و روشنفکران. آیا شما فکر می کنم زمان جنبش اعتراضی است به اندازه کافی صرف زمان صحبت کردن در مورد کلاس ؟

Cornel West

خوب این بستگی به این دارد که شما را به صحبت من خواهر عزیز. هر زمان که من فرصتی برای صحبت با من همیشه ایجاد ارتباط بین نیروی پلیس و قتل پلیس از یک طرف با قدرت وال استریت و وال استریت, جنایات دیگر است. به طوری که شما می توانید ارتباط بین سفید برتری در زمین و درنده سرمایه داری به خصوص خدمات مالی کلاس به خصوص اقلیت حاکم و plutocrats. من سوال خود را. این کلاس سوال این است که به هیچ وجه در یک لوکس.

Sigal ساموئل

شما نوشته اید یک مقدار زیادی در مورد آنچه در آن به معنی یک فکری به خصوص سیاه و فکری. اما خیلی ضد متخصص ضد فکری احساسات در ما. بنابراین چه نقشی را می بینید برای روشنفکران در حال حاضر در, پاسخ به همه گیر و اعتراضات?

Cornel West

من می خواهم به اشاره است که امریکا همواره عمیقا ضد معنوی تمدن است. ریچارد هافستادر اشاره کرد و این با بزرگ بینش عمیق خود را در کلاسیک ضد روشنفکری در آمریکا زندگی است. به یاد داشته باشید وجود او تساوی یک تمایز بین هوش و عقل. او می گوید: آمریکایی ها هوش از آنجا که این یک دستکاری تابع است که اجازه می دهد تا آنها را به انجام خوبی به خصوص در بازار است. هوش چیزی است که به عنوان یک محاسبه گرایش به فهیم بینش را به پول بیشتر برای تحرک رو به بالا برای رویای آمریکایی است.

عقل است که بازجویی از اساسی ترین مفروضات و پیش فرض. بنابراین هوش می سازد فوری ارزیابی عقل ارزیابی ارزیابی. این که چگونه هافستادر آن قرار می دهد.

شده است وجود دارد هرگز فضا در آمریکا تمدن در آمریکا امپراتوری به صورت جدی فکری حضور. هرگز. همین دلیل است که ما بزرگترین رمان نویسان مانند ملویل — هیچ کس مراقبت. آن سخت است برای هر گونه فکری برای به دست آوردن جای پا.

و البته برای روشنفکران آن را می شود حتی بیشتر به چالش کشیدن. بردگی آفریقایی بودند و نه حتی مجاز به یاد بگیرند که چگونه به خواندن و نوشتن. هنگامی که ما ظهور با کلمه سوال می شود می تواند ما را با عنوان توانمند سازی به عنوان نوازندگان? روشنفکران که موثر در فرهنگ آمریکایی آن بوده است بسیار بیشتر نوازندگان از دانشگاهیان. چرا که نوازندگان اند قادر به کوچ, داستان, روایت, ایده, سند چشم انداز در فرم است که مردم هر روز در یک کسب و کار تمدن می کنند و توانمند شوند.

در حالی که دانشگاهیان ما خیلی نگران رتبه بندی ما و آنچه در سنت ما قصد ترویج شود vis-a-vis دیگر سنت های فکری است که ما نمی توانیم حفاری عمیق در درون خود ما شویم و خودمان را در چنین راهی است که شهروندان ما خواهد شد نگاه فکری و بگو خدای من نیاز دارم که فکری راه مادر من نیاز Louis Armstrong.

Sigal ساموئل

بنابراین بخشی از این روشنفکران خود به مرحله صرفا برج عاج نگرانی و اتخاذ بیشتر از یک رویکرد عملگرایانه. من می دانم که شما خود را غرق در سنت آمریکایی از عمل گرایی در فلسفه که واقعا تلاش می کند تا به تمرکز بر روی اجتماعی, فرهنگی و اقتصادی, نگرانی نیست فقط بیشتر چکيده معرفت شناسی و متافیزیک. اما شما نیز غرق در بسیاری از دیگر مکاتب فلسفی مانند اگزیستانسیالیسم و مارکسیسم. من کنجکاو هستم که فلسفه شما فکر می کنم بیشترین ارزش به ما ارائه می دهیم همه در حال حاضر.

Cornel West

من فکر می کنم ما باید به موسیقی جاز مردان و جاز زنان است. ما باید به بداهه. ما باید به رسمیت شناختن است که انتزاعی است نقش خود را به بازی این آکادمی نقش خود را بازی اما یک میزبان کامل از ابعاد دیگر است که باید نقش خود را به بازی.

ببینید به اعتقاد من در تعامل با مردم است. من فکر می کنم هیچ حادثه ای است که زمانی که شما در نگاه رالف والدو امرسون او بزرگ دموکراتیک عمومی فکری قرن 19 و او پدرخوانده آمریکا عمل گرایی است که شما در مورد صحبت که من سعی کردم به صحبت کردن در حدود 30 و چند سال پیش در آمریکا, فرار از فلسفه.

Sigal ساموئل

پس از آن است که عمل گرایی است که شما را نگه دارید تا به عنوان فلسفه بیشتر به پیشنهاد ما در حال حاضر ؟

Cornel West

چرا که عمل گرایی خود را در نقاط کور. هنگامی که شما در حال جاز مانند هیچ یک از این مدارس تا به حال به اندازه کافی. همه آنها سقوط. شما نیاز به اگزیستانسیالیسم چون شما رو برای مقابله با مرگ و ترس و یأس و ناامیدی است. شما نمی توانید که از پراگماتیست. جان دیویی در مرگ ؟ آیا نفس خود را نگه دارید!

مارکسیسم ضروری است به عنوان یک تجزیه و تحلیل از سرمایه اما مارکسیسم در “از کجا می توانم شما را در زمانی که خود را مادر می میرد?” کارل لازم نیست که بیش از حد برای گفتن در مورد آن! هر مکتب فکری دارای محدودیت های خود را دارد. و سوال می شود تأکید بهترین در هر یک.

Sigal ساموئل

خوب اگزیستانسیالیسم واقعا تاکید می کند که آن را به هر یک از ما به انتخاب و مسئولیت برای زندگی ما به خود ما معنا در جهان نیست که با معنای ذاتی آن است. چه چیزی شما فکر می کنم که فلسفه می تواند به ما در مورد نحوه رسیدگی به این لحظه ؟

Cornel West

ریچارد رایت اولین بزرگ سیاه و سفید ادبی شکل که جریان اصلی را به حال متوجه شد یک اگزیستانسیالیسم در یک سطح عمیق. و برای او این بود که همیشه در مورد حفر عمیق و پیدا کردن که شما آشکار در انتخاب است که شما را و سپس داشتن کسانی که انتخاب. بودن مسئول بودن و پاسخگو باشد.

آن را مخالف دقیق از آنچه که شما ببینید زمانی که شما در یک نئو-گانگستر مانند مغلوب ساختن پیشی جستن. او فکر می کند او می تواند زندگی تمام عمر خود را با هیچ answerability. می گویند و انجام هر کاری که او می خواهد و دور با آن.

بنابراین اگزیستانسیالیسم در بهترین حالت آن به ما یادآوری می کند: مسئولیت پاسخگویی answerability در این مرکز است.

Sigal ساموئل

آیا شما فکر می کنم که مسئولیت در وضعیت فعلی ما است که به ناچار خواهید برای انجام با همبستگی هر دو از لحاظ اجتماعی فاصله برای جلوگیری از این بیماری همه گیر از گسترش و از نظر همبستگی اعتراض شاید allyship بین سیاه و سفید غیر آمریکایی و آمریکایی های سیاه و سفید?

Cornel West

اوه کاملا. شما باید به همبستگی تمام راه را به پایین. و برای من این فقط اساسي بشر و همبستگی.

من مطمئن هستم که من می خواهم زبان متحدان. جان براون یک متحد برای آزادی سیاه ، برادر به زندگی خود و فرزندان خود را. تماس با او متحد, نوع belittles قربانی خود را. خاخام [ابراهیم جاشوا] Heschel بود و نه یک متحد به مارتین لوتر کینگ جونیور آنها دو برادر یکی از سنت یهودی دیگر از یک کلیسای سنت است. آنها آمدند با هم به عنوان انسان به نام صداقت و صداقت و نجابت است. Heschel می گوید: من می خواهم به یک انسان شایسته بودن و من درک می کنم که در سنت یهودی به مناسب و معقول است که در همبستگی با مردم که رنج می برند. نه فقط سیاه و سفید. می تواند مردم بومی. می تواند goyim. هر کس در آن است. این یک انسان تصمیم گیری است که شما در حال ساخت.

Sigal ساموئل

آن را برای تلفن های موبایل مانند شما واقعا اعتقاد به قدرت گسترده ائتلاف. اجازه دهید من از شما درخواست این ، است که این بیماری همه گیر تضعیف یا تقویت سفید برتری?

Cornel West

این هر دو. در آن آشکار است چقدر زشت ترکیبی از سرمایه داری رانده شده توسط حرص و طمع وال استریت و فروپاشی خیلی از زندگی مدنی است. و تا مردم هستند و نه فقط قطبی آنها نیز gangsterized. خوب یکی از سنت های طولانی در امریکا این است که اگر شما در حال رفتن به پیوستن به یک باند برای حفاظت سفید برتری در انتظار شما است. و بنابراین ما شاهد افزایش سفید supremacist فعالیت است.

سفید برتری در حال کاهش است و این فقط زیبا و با شکوه شگفت انگیزی ستیزه جویی از برادران و خواهران از تمام رنگ ها به خصوص جوان برادران و خواهران. و بیشتر و بیشتر تا حد زیادی وانیل. آنها شده اند آفریقایی-آمریکایی توسط موسیقی است که آنها را به گوش دادن به. آنها نیز بیدار از نظر نهفته است که خود پدر و مادر باید به آنها گفت که در مورد امریکا در مورد مردم سیاه و سفید و غیره.

ما هر دو به طور همزمان اتفاق می افتد. و این چیزی است که باعث می شود ما در زمان آشفته چنین جذاب بار به زندگی می کنند.

Sigal ساموئل

یکی از عمیق از ویژگی های فرهنگ ما است و این آزادیخواه فشار در آمریکا فکر این تمرکز بر فرد و آزادی آزادی و autonomies. است که مانع ما همه گیر پاسخ در نظر مردم امتناع از پوشیدن ماسک و همه که ؟

Cornel West

این ادم رو. این یک چیز خوب است و این یک چیز بد است. شما می توانید ارتباط بین برخی Emersonian رشته بودن دگراندیشان و یک بی اعتمادی عمیق از نخبگان زیرا آنها ممکن است دروغ گفتن به شما. اما شما باید به فهیم. اگر نخبگان به شما بگویم که زمین مسطح است و شما بی اعتماد پس از آن که می تواند یک چیز خوب است. اگر آنها به شما بگویم آن را دور و شما بی اعتماد شما رو به پشت کردن به این دلیل که شواهد قریب به اتفاق است, راست? پس از آن می تواند در هر راه بروید.

من باید قوی آزادیخواه تمایلات. به همین دلیل من معتقدم که راش Limbaugh, او یک راست به اشتباه. من مبارزه برای حق خود را به اشتباه. آزادیخواه احساسات من فکر می کنم می تواند بسیار مهم است. حمایت از آزادی های مدنی بسیار مهم است.

اما زمانی که آن را طول می کشد شکل من باور نمی کنم دکتر Fauci, من باور نمی CDC و غیره — همچنین هیچ شواهدی وجود دارد در اینجا. آزادی نمی توانید فقط به فانتزی. شما رو به توان به انواع خاصی از شواهد اشکال از اعتبار.

Sigal ساموئل

در پی این بیماری همه گیر و اعتراض بسیاری از مردم تعجب که چگونه ما می توانیم ماندگار اساسی پیشرفت در این کشور است. چگونه ما آن را به طوری که ما نه تنها بازگشت به وضعیت موجود در اطراف نژاد در یک سال از در حال حاضر ؟

Cornel West

ما هنوز به یک بحث جدی از آنچه وضع موجود بود. ما تا به حال نشده یک بحث در مورد دولت اوباما. دولت اوباما به نظر می رسد فوق العاده در مقابل نئو-فاشیست گانگستر در کاخ سفید است. اما آن را نمی فوق العاده در همه. نه از نظر نجات — وال استریت ساخته شده است ، کودک فقر رای بود و هنوز هم بالا است. هنوز هم انداختن هواپیماهای بدون سرنشین در افغانستان ،

بله اوباما بهتر بود اما بهتر است در رابطه با چیه ؟

Sigal ساموئل

آن را برای تلفن های موبایل مانند شما می گویید که اگر ما می خواهیم برای دیدن پایدار تغییر از وضعیت موجود ما اول باید واقعا بازجویی چه شد که وضعیت موجود در تمام طول. و این ممکن است به معنای وارد شدن به برخی به عنوان John Lewis خواهد گفت: “خوب مشکل, لازم, مشکل,” سوال حتی کسانی که در سمت چپ.

Cornel West

و سوال خودمان.

Sigal ساموئل

بیایید نزدیک صحبت کردن در مورد اهمیت امید در مقابل خوش بینی. تعریف شما خوش بینی به عنوان منطقی و مبتنی بر شواهد در حالی که برای شما امید است یک عمل از شجاعت و تخیل است که به نظر می رسد فراتر از آنچه در شرایط موجود به ما بگویید که ما می توانید انتظار. پس برای شما چه نقشی امید و خوش بینی در این وضعیت که در آن همه گیر نیاز به تاکید بر شواهد اما خیلی احساس ناشناختنی و خواسته های این سطح بسیار بالایی از امید از ما ؟

Cornel West

ما باید لهجه نقش بسیار مهم است که علم باید بازی. علمی و خوی نه تنها روش علمی از آنجا که این روش می تواند تبدیل به جزمی بیش از حد. اما خلق و خوی برای همیشه سقراطی برای همیشه لطفا برای بازجویی. بنابراین علم باید نقش اساسی بازی. اما وجود دارد برخی از مسائل است که علم خود را نسبتا درمانده در مورد.

و است که به معنای زندگی است. به همین دلیل است که وجود دارد چیزی به جای چیز دیگر است ، چرا خودکشی فردا ؟ چرا شما را دوست دارم در این راه ؟ چرا انقدر متصل به خود را mama هنگامی که شما می دانید او را به اشتباه در بسیاری از مسائل, اما شما می خواهم یک گلوله برای او در یک ضربان قلب ؟ شما لازم نیست خود را اندازه گیری mama بر اساس شواهد علمی. این احشایی آن را نه فقط مغزی. بنابراین ما باید قادر به اذعان به نقش هایی که هر یک از این بازی.

خوش بینی برای من هرگز یک گزینه است. به دلیل وجود بیش از حد رنج می برند در جهان است. فکر می کنم از همه آفریقایی استخوان ها و بدن در پایین از اقیانوس اطلس با تجارت برده. و یهودی برادران و خواهران در اردوگاه های کار اجباری. و Dalits در هند. هیچ یک از که می تواند تولید یک خوش بینی برای من تا کنون.

اما امید است چیز دیگری می بینید چرا که امید است spectatorial. این مشارکتی. شما در حال حاضر در ظروف سرباز یا مسافر. شما در funk. چه می خواهید انجام دهید ؟ امید است که یک فعل به عنوان بسیار به عنوان یک فضیلت است. امید است به عنوان یک نتیجه از عمل خود آن را به عنوان یک منبع از عمل خود را به عنوان Roberto انگری همیشه می گفت. به طوری که امید چیزی است که شما پیدا کردن در خود غوطه وری. و شما تصمیم می گیرید شما در حال رفتن به مبارزه تا پایان. بدون توجه به آنچه.

Sigal ساموئل

وقتی به شما می گویند امید نیز “نتیجه عمل خود را,” آیا شما معنی است که با انتخاب به عمل در حال حاضر در این بازی فوق العاده استرس زا با صداقت و با مسئولیت پذیری با مسئولیت اقدامات خود را می تواند پرورش و سوخت امید در ما ؟

Cornel West

که فصاحت قرار داده است. که دقیقا درست است. امید است مورد همه تلاش برای کمک به, فشار, حرکت, حرکت, جنبش برای چیزی بزرگتر از آنها را که بهتر است. خوب و زیبا. اگر شما در حال حرکت هستید تماشاگر.

Sigal ساموئل

خوب به نظر نمی رسد به من مانند شما به عنوان یک تماشاگر این روز است. شما و استاد Tricia گل رز جدید, پادکست, تنگ طناب.

Cornel West

که درست است. این حقیقت گفتن شاهد تحمل عدالت-دنبال — بلکه شادی است شادی در آنچه که ما انجام دهد. شما باید برای پیدا کردن شادی در گسترش hesed. اگر همیشه فقط یک بار منفی شما در حال رفتن به یک دونده از راه دور. ما در حال صحبت کردن در مورد شادی است که شما را حفظ بیش از برابر دانه تا زمانی که کرم ها بدن خود را.

و این خاص پادکست است که تلاش برای گسترش گفتمان فراتر از دو حزب گفت و گو فراتر لیبرال در مقابل محافظه کار — اما همچنین پیگیری محوریت هنر اخلاقی و معنوی ، ما نیاز به بلند کردن هر یک از دیگر.

ثبت نام برای آینده کامل در خبرنامه و ما برای شما ارسال خلاصه ای از ایده ها و راه حل برای مقابله با بزرگترین چالش ها — و چگونه به گرفتن بهتر در انجام خوب است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>