بیش از شش ماه به این بیماری همه گیر کوروناویروس لیستی از علائم ناشی از بیماری Covid-19 هنوز هم طولانی تر می شود.

فراتر از شایع ترین علائم سرفه و تب و تنگی نفس بیماران گزارش کرده اند دیگر نگران آفات: استفراغ و خارش از دست دادن طعم و مزه و بو و درد عضلانی و حتی پا ضایعات لقب “Covid انگشتان پا است.”

با بیش از 16.5 میلیون موارد تایید شده در سراسر جهان محققان در حال گرفتن یک دسته بهتر در اوایل علائم هشدار دهنده عفونت و چگونگی نقش آن در سراسر بدن در طول دوره این بیماری است. این بینش جدید به علائم روشن چه این ویروس می کند و به بدن در زمانی که بیمار در بالاترین خطر آلوده کردن دیگران و بالقوه راه هایی برای درمان آن است.

و با یک استخر بزرگتر از مردم از بهبود عفونت اثرات طولانی مدت از این بیماری نیز در حال ظهور از جمله علائم است که نمی خواهد برود. “Covid-19 می تواند در نتیجه بیماری طولانی مدت و حتی در میان بزرگسالان جوان بدون زمینه ای مزمن پزشکی” با توجه به تاریخ 24 جولای مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش. همان گزارش یافت که یکی از سه علامت بزرگسالان که بررسی شد هنوز هم نبودند به طور کامل بهبود بین دو تا سه هفته پس از آزمایش مثبت برای Covid-19.

“این چنین منحصر به فرد عفونت در توانایی خود را به علت آسیب زیادی در بسیاری از راه های مختلف در بسیاری از سیستم های اندام های مختلف گفت:” اندرو چان استاد ایمونولوژی و بیماری های عفونی در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی و از بنیانگذاران COVID علامت مطالعه برنامه. “آن بوده است بسیار فروتنی برای ما به عنوان پزشکان و به عنوان یک جامعه علمی.”

رشد لیست Covid-19 علائم کوتاه مدت و دراز مدت است و در عین حال یکی دیگر از مثال ما در حال تحول درک درستی از این بیماری از چه به چه مدت ایمنی ممکن است برای درمان چه ممکن است موثر باشد. وجود دارد به احتمال زیاد خیلی بیشتر هنوز هم برای یادگیری در مورد Covid-19 علائم به عنوان دانشمندان جمع آوری داده های بیشتر اما در اینجا چیزی است که آنها کشف کرده ام در ماه های اخیر در مورد علائم این بیماری چگونه خوشه علائم می تواند سیگنال های بیشتر عوارض شديد و خسارت های ناخواسته در سراسر بدن است.

یک بررسی اخیر از CDC شناسایی چندین علائم شایع در سراسر آلوده. “در میان 164 علامتی COVID-19 بیماران تقریبا همه تجربه تب و سرفه و یا تنگی نفس” با توجه به تاریخ 17 ژوئیه گزارش از آژانس. “با این حال طیف گسترده ای از علائم دیگر نیز گزارش شده است; لرز درد عضلانی [کوفتگی عضلانی] و سردرد و خستگی و حضور حداقل یک [گوارش] علامت (اغلب اسهال) بودند هر گزارش >50% از بیماران است.”

در این راستا با زودتر نظرسنجی مانند یکی از سازمان بهداشت جهانی در ماه فوریه که در بر داشت متعارف علائم عفونت تنفسی مشترک بودند در Covid-19 نفر در چین است. شایع ترین علائم در میان بیش از 55 ، 000 موارد تایید شده بودند از: تب (87.9 درصد از تایید موارد) سرفه خشک (67.7 درصد) خستگی (38.1 درصد) خلط [خلط] تولید (33.4 درصد) تنگی نفس (18.6 درصد) گلو درد (13.9 درصد) و سردرد (13.6 درصد).

اما نظرسنجی ها از پیش از آن در این بیماری همه گیر در یک زمان سخت تر تشخیص علائم خفیف. بسیاری از گزارش ها در میان بیمارانی که در بیمارستان بستری شدند و یا در حال دریافت درمان های پزشکی برای Covid-19 معنی آنها در حال حاضر تجربه شدید دوره بیماری. مردم با کمتر علائم هشدار دهنده بودند و اغلب تشخیص داده نشده.

به suss برخی از ظریف تر علائم Covid-19 هاروارد را چان و تیم خود را توسعه COVID علامت مطالعه برنامه یک برنامه تلفن همراه است که اجازه می دهد تا کاربران خود گزارش علائم روزانه اینکه آیا یا نه آنها احساس بیمار و یا تا به حال یک آزمون برای Covid-19.

A CT scan of a 33-year-old woman who was diagnosed with Covid-19.
یک سی تی اسکن از 33 سال بود که مبتلا به Covid-19 نشان می دهد تکه های است که نشان می دهد آسیب ریه.
رادیولوژی

این برنامه در حال حاضر بیش از 4 میلیون کاربر در ایالات متحده به تنهایی. با ردیابی علائم در سراسر گروه های زیادی از مردم چان و همکاران خود شده اند قادر به شناسایی نوظهور Covid-19 نقاط داغ و شناسایی سیگنال های جدید از ویروس.

“این علامت که به نظر می رسد قوی ترین پیش بینی کننده Covid همچنان به از دست دادن طعم و مزه و یا بوی که یک چیزی شده است که به طور مداوم نشان داده شده در داده های ما در حال گرفتن در برنامه” گفت چان. “در خصوص این واقعیت است که که علامت نسبتا غیر معمول در دیگر ویروسی سندرم قطعا غیر معمول در آلرژی فصلی باعث می شود آن مفید است.”

CDC اضافه از دست دادن طعم و مزه و بوی آن از علائم دستورالعمل در مارس و چان منتشر شده یافته های خود را در مارس 11 مقاله در مجله Nature Medicine.

پس از آن بیشتر منحصر به فرد علامت به Covid-19 از تب چان پیشنهاد کرد که غربالگری برای چشایی و بویایی می تواند در خدمت به عنوان یک وسیله موقت راه برای تشخیص عفونت به خصوص در مکان هایی با تست کمبود و عقب. “شما می توانید تصور کنید که آزمون است که قادر به انتخاب کنید تا یک دست دادن بویایی ممکن است آسان تر برای استقرار در مقیاس بزرگ تر ممکن است مقرون به صرفه و واقعا می تواند آدرس برخی از کاستی های ما در حال حاضر تلاش ها با توجه به تست” چان گفت.

حتی اخیرا برنامه شروع به انتخاب کنید تا نشانه هایی که خارش پوست — پوست مطرح برجستگی های خارش دار و قرمز پوست و التهاب در انگشتان دست و پا — می تواند منادی Covid-19 برای برخی از. در اخیر قبل از چاپ مقاله یک مطالعه که هنوز کارشناسی, محققان انجام یک بعدی بررسی بر اساس این نکات است. آنها دریافتند که از 11,546 پاسخ دهندگان 17 درصد از مردم با تایید Covid-19 عفونت گزارش شده است که یک راش بود اولین علامت است. از بیماران گزارش بثورات 21 درصد گفت که بثورات بودند خود را تنها علامت است.

“حتی اگر خارش پوست ممکن است که مشترک در Covid این واقعیت است که آنها بوجود می آیند این واقعیت است که آنها ممکن است یک مطلب خاص نشانه برجسته چقدر مهم آن این است که واقعا خود را ارزیابی کنند و شيوع چگونه پیش بینی هستند” چان گفت.

دیگر مطالعات اولیه مانند یکی از 204 نفر در چین یافت می شود که بیش از نیمی از Covid-19 بيمار با تجربه مشکلات گوارشی مانند اسهال و استفراغ و درد شکم. برخی از Covid-19 بيمار گزارش آبریزش بینی. دیگران با تجربه احساس ناراحتی و بی قراری. در کودکان Covid-19 — حتی قبلا کشف نشده موارد — خار می تواند یک بیماری التهابی شبیه به یکی از شناخته شده به عنوان کاوازاکی بیماری است. چند افراد آلوده به ویروس به نمایش گذاشته عصبی آفات مانند گیجی و تشنج. و بیماران در همه سنین باید با تجربه نیز غیر طبیعی لخته شدن خون باعث سکته مغزی در غیر این صورت با افراد سالم.

در کوتاه مدت وجود دارد بسیاری از راه های مختلف که Covid-19 نشان می دهد تا در یک فرد است. اما در همان زمان تعداد نامعلومی از مردم ممکن است آلوده و بدون نشان دادن هر گونه نشانه های ظاهری در همه. مطالعات نشان داده اند سهم بیماران بدون علامت می تواند شامل هر نقطه از 18 درصد به 40 درصد از افراد آلوده.

دقیق کسری از افراد آلوده به Covid-19 که کاملا بدون علامت است و هنوز هم در حال مطالعه است اما روشن است که وجود دارد افراد آلوده که می تواند گسترش ویروس بدون سرفه یا احساس تب. حتی در میان بیمارانی که آیا نشان دادن علائم برخی از مطالعات نشان داده اند که آنها بیشتر عفونی فقط قبل از آنها شروع به احساس کردن به جای زمانی که آنها رنج می برند بدترین تب بثورات و یا مشکلات تنفسی.

این بدان معناست که این مهم برای شناسایی افراد آلوده به عنوان اوایل به عنوان امکان پذیر است و باید آنها را جدا از دیگران به منظور کنترل این بیماری همه گیر. و در حالی که علائم می تواند در خدمت به عنوان یک ابزار تشخیصی در خرج کردن, تنومند, تست است و هنوز هم مورد نیاز برای شناسایی مخفی عفونت شامل گسترش Covid-19.

بسیاری از Covid-19 علائم با هم تداخل دارند با کسانی که از بیماری های دیگر به طوری که الگوهای آنها چگونه ظهور هم می تواند مفید تر علامت هشدار دهنده برای این ویروس از هر یک نشانه به تنهایی. در یکی دیگر قبل از چاپ مقاله با استفاده از داده های tracking app محققان شناسایی شش خوشه مجزا از علائم Covid-19.

این گروه بندی شدند و در ارتباط با درجات مختلفی از شدت بیماری است. به عنوان مثال در بيماران دچار یک خوشه از علائم سردرد و از دست دادن بویایی از دست دادن اشتها و سرفه و تب خشونت صدا و گلو درد قفسه سینه و خستگی و سردرگمی و درد عضلانی — 9.9 درصد از آنها به پایان رسید تا نیاز به اکسیژن اضافی و یا تهویه.

در ضمن بیمارانی که تجربه علائم فوق اما علاوه بر تجربه تنگی نفس و اسهال و درد شکم مواجه مراتب شدید تر میباشد. حدود نیمی از بیماران با این دومین نشانه های خوشه ای در بیمارستان بستری شد و 19.8 درصد از آنها مورد نیاز تنفس پشتیبانی می کند.

بنابراین این فقط یک نشانه است, اما چند هم که مربوط به چه بیماری پیشرفت می کند. این خوشه اغلب ظهور در پنج روز از بیماری اما افرادی که نیاز به کمک تنفس اغلب می رسند نزدیک به دو هفته پس از آنها برای اولین بار شروع به نشان دادن نشانه هایی است. که به معنی علامت خوشه می تواند در خدمت به عنوان یک هشدار زود هنگام کمک به ارائه دهندگان خدمات سلامت پیش بینی احتمال بیمار نیاز به بستری و شاید سریع درمان زودتر.

هنگامی که آزمایش کند و یا فاقد یک سرفه و تب اغلب به اندازه کافی برای یک فرد را تشخیص داده به عنوان یک Covid-19 بیمار با همراه پروتکل ها برای جداسازی. و در حالی که انتظار برای نتیجه تست, مردم, اغلب به تصمیم می گیرید که چگونه برای منزوی از دیگران و اقدامات احتیاطی را بر اساس آنچه آنها احساس.

پس از قرار گرفتن در معرض ویروس می توانید آن را به 14 روز برای یک بیمار به تجربه علائم اگر آنها احساس آنها در همه. در آن زمان این presymptomatic مردم می تواند گسترش ویروس به افراد دیگر — به خصوص در چند روز قبل از آنها شروع به احساس بیمار.

بدانند که کلید علائم مجموعه ها در نیز مهم است زیرا دستورالعمل برای فاصله پس از یک عفونت اغلب بر اساس زمانی که آنها بوجود می آیند. “برای بسیاری از افراد با COVID-19 بیماری انزوا و اقدامات احتیاطی می تواند به طور کلی قطع شود 10 روز پس از علامت شروع و رزولوشن تب به مدت حداقل 24 ساعت و بدون استفاده از تب-کاهش داروها و با بهبود علائم دیگر” با توجه به جدید CDC راهنمایی بر اساس اطلاعات جدید در مورد چه مدت ویروس فعال است و انتقال (تاکید در سند اصلی).

و به عنوان یافته های اخیر در مورد علامت خوشه نشان می دهد یک گروه خاص از علائم هشدار دهنده می تواند سیگنال که شدید دوره بیماری در فروشگاه در روزهای آینده.

تب و خارش و التهاب اغلب نشانه هایی از سیستم ایمنی بدن مبارزه با عفونت. اما گاهی اوقات سیستم ایمنی بدن می افتاد باعث شرایط مانند سايتوکين طوفان که در آن بدن overproduces سايتوکاين ها نشان می دهد که مولکول های هشدار سلول به عفونت. که می تواند باعث شود سلول های ایمنی به حمله در غیر این صورت سلول های سالم منجر به شکست از اندام ها مانند کبد و کلیه و در نهایت مرگ است. حتی در میان بازماندگان این می تواند باعث آسیب پایدار است.

هنوز هم با وجود پیچیدگی آن به عنوان یک بیماری, محققان در حال یادگیری است که Covid-19 عمل در راه است که متمایز از بسیاری از عفونت های دیگر. سندرم زجر تنفسی حاد (ARDS) ناشی از Covid-19 یک مورد در نقطه است.

ARDS یک بیماری است که در برخی از شدید ترین Covid-19 موارد باعث ریه ها به سیل با مایع قطع اکسیژن به خون است. بيماران مبتلا به ARDS اغلب نیاز به درمان با ونتيلاتور و اغلب چپ شديد ارگان آسیب می رساند.

Nuala مایر مهم مراقبت از ریه دکتر در دانشگاه پنسیلوانیا پرلمن دانشکده پزشکی است که به مطالعه ARDS به طور معمول بیماران مبتلا به ARDS به عنوان نتیجه آنفولانزا. اما او گفت: “بیماران ما دیدن [با Covid-19] بودند کاملا متفاوت است.”

با آنفولانزا بیماران مبتلا به ARDS پزشکان انتظار بدترین موارد در میان کسانی که مبتلا به آسم و یا کسانی که ضعف سيستم ايمنی. در عوض بدترین مراتب Covid-19 موارد با احتمال بیشتری به بیماری های قلبی, فشار خون بالا, دیابت یا چاقی است. “آنها به طور کلی نمی آسم دارند,” او گفت:. “و برخی از بیماران که ضعف سيستم ايمنی را فراموش واقعا ضعیف و دیگران هم جای تعجب هست.”

آن را سخت برای پزشکان به پیش بینی که Covid-19 بيمار را کرایه بدتر و توسعه عوارض شديد مانند ARDS. اما اخیرا یک مطالعه از مایر و همکاران او افزود شواهد جدید به چه مدت طولانی است که یک تئوری: که این ویروس است که باعث علائم اما سیستم ایمنی بدن خود بیمار.

در یک بررسی از 125 بيمار مایر و همکاران مشاهده سه “immunotypes” یا گسترده الگوهای پاسخ ایمنی که ممکن است برای حساب کاربری محدوده در شدت بیماری است. آن را در حال حاضر روشن نیست که منجر کسی به یک پاسخ ایمنی و یا دیگر اما این کار و کار های دیگر مانند آن می تواند منجر به تشخیص بیومارکرهای است که نشان می دهد مردم به احتمال زیاد به تجربه شدید بیماری است. کسانی که تا به حال برخی از بدترین نتایج و صرف زمان بیشتر در یک بیمارستان ونتیلاتور بودند بیشتر احتمال دارد به dysregulated پاسخ ایمنی Meyers گفت.

“ترس است که یا بیش از حد و مداوم یک [ایمنی] فعال سازی و یا بیش از حد قوی فعال سازی ممکن است منجر به آسیب ارگان های که ما می بینیم” او گفت:. در طبیعتمحققان به رهبری توسط Akiko Iwasaki از دانشگاه ییل باید اشاره کرد که بسیاری از شدید ترین Covid-19 علائم در ارتباط با افزایش سايتوکين پاسخ است که می تواند منجر به آسیب و التهاب.

امید است با درک بهتر از پاسخ ایمنی به SARS-CoV-2 ویروس پزشکان می تواند در تشخیص بیمارانی که به احتمال زیاد به این واکنش شدید و مراحل را به جلوگیری از بدترین واکنش از اتفاق می افتد. “اینجا جایی است که ما قطعا می خواهم می خواهم به رفتن” مایر گفت.

A recovered Coronavirus patient is monitored by a medical staff at the Department of Rehabilitative Cardiology of ASL 3 Genova on July 23, 2020 in Genoa, Italy
یک دکتر در ایتالیا مانیتور یک بیمار که از بهبود Covid-19 به پیگیری هر گونه اثرات طولانی مدت.
Marco Di Lauro/گتی ایماژ

محققان در حال حاضر یافت می شود که داروهای سرکوب سیستم ایمنی بدن مانند دگزامتازون می تواند صرفه جویی در زندگی به شدت بیمار Covid-19 بيمار. اما پس از آن tamps کردن پاسخ ایمنی می تواند باعث یک عفونت خفیف تر به بدتر و یا ترک یک بیمار مستعد ابتلا به دیگر پاتوژن. که به شدت محدودیت چگونه مفید آن را می توان به عنوان یک درمان اما تاکید بر اهمیت تنظیم سیستم ایمنی بدن برای خنثی کردن یک بیماری بدون رفتن هر بیشتر.

درک پاسخ ایمنی به ویروس نیز بسیار مهم برای ساخت یک واکسن برای Covid-19 یک ابزار است که می تواند در نهایت پایان دادن به بیماری همه گیر. به عنوان دانش Covid-19 و ایمنی را بهبود می بخشد محققان انتظار برای به دست آوردن زمین هر دو در مبارزه با بیماری و پیشگیری از آن در دسترس نباشد.

در حالی که Covid-19 یک عفونت تنفسی آن را تبدیل شدن به طور فزاینده آشکار در ماه های اخیر است که اثرات آن می تواند آبشاری عواقب سراسر بدن است. دانشمندان در حال حاضر هم مکانیسم این اثر به امید توقف برخی از بدترین نتایج و دریافت جلوتر از مشکلات طولانی مدت است.

دونالد Landry, صندلی علوم پزشکی در دانشگاه کلمبیا همکاری یک مطالعه اخیر در مجله Nature Medicine به دنبال در تمام راه های Covid-19 میتواند بدن فراتر از ریه ها و راه های هوایی است. این فهرست طولانی است: لخته شدن خون و ضربان قلب نامنظم حاد کلیه آسیب ناراحتی دستگاه گوارش آسیب کبدی بالا, قند خون عصبی, بیماری ها, مشکلات بینایی و پوست عوارض.

به درک و چرا از آن کمک می کند تا بررسی کند که چگونه این ویروس خود به خود کار می کند. SARS-CoV-2 ویروس پشت Covid-19 شروع می شود عفونت از طریق متصل کردن یکی از آن سنبله پروتئین با یک گیرنده در یک سلول انسان شناخته شده به عنوان ACE2 است که در تنظیم فشار خون. بنابراین ویروس تداخل با این مکانیزم می تواند منجر به مشکلات ناشی از ساخت عروق خونی. که دخالت plus مستقیم ویروسی آسیب در عروق خونی است که ACE2 گیرنده می تواند باعث التهاب و لخته شدن خون.

اما این ویروس ممکن است انجام کاری دیگر هنوز ناشناخته است که باعث لخته شدن خون. Landry اشاره کرد که زمانی که Covid-19 بيماران دريافت کننده درمان مانند ECMO و درمان با همودياليز است که درگیر در گردش خون خارج از بدن لوله انتقال خون در داخل و خارج از بدن نیز منعقد.

“از لخته شدن سیستم خود را به نظر می رسد revved,” Landry گفت. “این فقط التهاب عروق خونی; آن را بیش از حد-coagulable دولت پس از آن به نظر می رسد.”

کسانی که لخته شدن خون خطرناک هستند چرا که آنها به راحتی می تواند خفه کردن عروق خونی کوچک و مانع از جریان خون به بخش هایی از بدن — ریه و کلیه و کبد. اما آسیب به این اندام ها می تواند اشتباه آشکار در سایر نقاط بدن. عدم کلیه می تواند به معنای مایع کمتر از بدن حذف پیشرو بیشتر به تجمع مایع در ریه ها و بدتر شدن علائم تنفسی از Covid-19 با توجه به Landry.

اثرات ارگان آسیب نیز می تواند معطل و تبدیل به دائمی حتی پس از ویروس حذف شده است. اگر یک لخته خون مسدود رگ های منتهی به قلب میتواند باعث مرگ یک بخش از عضله قلب یک بیماری شناخته شده به عنوان یک انفارکتوس ميوکارد. “شما می تواند بازمانده ریوی در بخشی اما شما می تواند در حال مرگ قلبی بخش” Landry گفت.

این ACE2 گیرنده هستند نه فقط در عروق خونی. آنها را می توان در سلول های ریه بنابراین SARS-CoV-2 ممکن است به طور مستقیم باعث علائم تنفسی مانند سرفه آن را به عنوان خسارت آن دسته از سلول ها. به طور مشابه, قلب و کلیه سلول های این گیرنده و ممکن است در معرض حمله مستقیم از این ویروس به طور بالقوه باعث برخی از مشاهده علایم قلبی-عروقی.

بنابراین وجود منابع بالقوه Covid-19 علائم: این ویروس ایمنی بدن در واکنش به آن و خسارت های ناخواسته از هر دو. با این حال مرتب کردن چه آسیب های ناشی از آن ساز و یک چالش باقی مانده است.

“که باز سوال که تا چه حد است که آن را اصلی اثر سميت از عفونت ویروس, که در آن در واقع خسارت سلول های آن را آلوده مقابل که آیا آن را از آسیب رساندن به عروق خونی” Landry گفت. “که کل منطقه باید مورد بررسی قرار گیرد.”

با درک مکانیسم Covid-19 پزشکان بهتر می تواند پیش بینی راه های بی شمار آن می توانید در حال حاضر و آمد تا با راه هایی برای مقابله با آن بدترین اثر است. اما آن را هنوز تحقیقات بیشتری برای ساخت این پایه و اساس است.

ما در حال حاضر به اندازه کافی به این بیماری همه گیر است که میلیون ها نفر از مردم از بهبود Covid-19. در حالی که بسیاری از دیگر مسری برخی از پیدا کردن هستند که این بیماری دارای اثرات ماندگار بر سلامت خود را.

“برای بسیاری از مردم این عفونت است نه خود محدود وضعیت” چان گفت. “گاهی اوقات آنها با چپ دراز مدت علائم است که می تواند کاملا خدشه.”

در حال حاضر بهبود بیماران گزارش کرده اند مداوم سرفه و مشکل در تمرکز و ضعف عضلانی. پزشکان همچنین دریافتند ضایعات در قلب و ریه ها و مغز Covid-19 بيمار که می تواند مدت زمان طولانی به درمان و ممکن است دائمی در برخی از موارد است.

“بیمارانی که تا به حال وحشتناک سینه یا ARDS با Covid-19 شروع به در حال حاضر در حال حاضر با سندرم فيبروز ريوی” گفت: Landry. “و این است که واقعا یک قبر ضایعه است که می تواند پیشرفت به مرحله نهایی نیاز به پیوند ریه.”

در عین حال بیماران مبتلا به آسیب مغزی رنج می برند می تواند ماندگاری سخنرانی و تحرک مسائل. Covid-19 بازماندگان با قلب آسیب می باید مداوم آریتمی است که می توانید آن را سخت را برای آنها به انجام وظایف اساسی. کاهش عملکردهای اعضای بدن مانند کلیه ها می تواند پیشرفت و کمک به مشکلات آینده.

“ممکن است بسیاری از بیماران تحت همودیالیز در آینده به عنوان یک نتیجه از آسیب شدید آنها رنج می برد به کلیه خود را در طول حاد Covid-19 [گیر],” Landry گفت.

و آن را نه فقط در افرادی که سقوط کرد به شدت بیمار است که می تواند رنج می برند باقی مانده اثرات. حتی افرادی که تا به حال کمتر شدید دوره بیماری را گزارش کرده اند طولانی مدت علائم.

با این یافته های اولیه در مورد دراز مدت اثرات Covid-19 نشان می دهد که جهان به احتمال زیاد خواهد شد از دیدن نشانه های این بیماری را برای سال آمده است — حتی اگر ویروس به نابودی فردا. و در ماه های آینده حتی بیشتر علائم و تظاهرات این بیماری ممکن است در عین حال ظهور.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de