Covid-19 تئوری های توطئه در حال تغذیه توسط موسسات به منظور اطلاع رسانی

تئوری های توطئه در مورد ریشه های coronavirus را در بحث از این بیماری همه گیر از آن آغاز شد. این نظریه تمایل به تکثیر در طول زمان بحران به عنوان مردم جستجو برای گریزان توضیحات در یک زمان فوق العاده ای از عدم قطعیت است. اما نیز وجود دارد چیزی دیگری که در زنده نگه داشتن آنها: موسسات در آمریکا زندگی سپرده به اطلاع رسانی شده اند و تقویت آنها.

آخرین نمونه از این پدیده یک تصمیم بحث برانگیز توسط Sinclair Broadcast Group, که صاحب یکی از ما’ بزرگترین محلی شبکه های تلویزیونی. شرکت برنامه ریزی برای درجه های جدید مصاحبه با بی اعتبار محقق و نظریه پرداز توطئه جودی Mikovits که در آن او نشان می دهد — با وجود همه شواهد و تحقیقات بیان کرد در غیر این صورت — که یکی از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت بالا, دانشمندان, Dr. Anthony Fauci, ممکن است ایجاد coronavirus.

سینکلر بود به شدت انتقاد برای آن تصمیم به Mikovits یک پلت فرم در یک قسمت از امریکا این هفته در ابتدا مجموعه به هوا در آن ایستگاه های محلی در این آخر هفته و پس از مواجهه با مقاومت مواجه از مترقی ناظران مانند رسانه های مهم و تاثیرگذار روزنامه نگاران این شرکت اعلام کرد که این امر تاخیر در پخش قسمت پس از آن می تواند “با هم دیگر ديدگاه و ارائه اضافی زمینه.”

به عنوان چیز ایستاده سینکلر هنوز هم ممکن است هوا به تازگی نسخه ویرایش شده از قسمت دادن Mikovits پخش پلت فرم. (سینکلر نیست پاسخ به یک درخواست برای نظر.) حتی اگر این شرکت در نهایت تصمیم می گیرد برای کشتن قسمت آسیب جدی شده است. در این قسمت قرار داده شد نشان می دهد وب سایت و جنجال به تنهایی در حال حاضر آورده موج جدیدی از توجه به Mikovits عجیب و غریب و به طور گسترده ای افشا و خنثی تئوری های توطئه در مورد ویروس به Mikovits را ترس از مورد Covid-19 مخاطبان گسترده تر.

پیش از مصاحبه Mikovits حال تلاش برای پیدا کردن یک پلت فرم برای او حاشیه views; های ویروسی شامل یک مصاحبه با او — تریلر طولانی برای یک فیلم مستند به نام Plandemic — ممنوع شد, توسط, YouTube, Facebook و Vimeo در ماه مه. در این کلیپ او ساخته شده غلط ادعا می کند که coronavirus است “فعال” با ماسک محافظ; که یک coronavirus واکسن را “کشتن میلیون ها نفر”; و که Fauci درگیر شد در یک طرح به توسط نخبگان برای استفاده همه گیر برای به دست گرفتن قدرت سیاسی و سود کردن واکسن.

در مصاحبه با امریکا در این هفته, Mikovits مدعی است که Fauci برای دهه گذشته “تولید” و حمل coronaviruses به ووهان, چین. او وکیل لری Klayman یک محافظه کار وکیل با تاریخ خود را از دستفروشی, عجیب و غریب, تئوری های توطئه نیز به نظر می رسد نشان می دهد و ادعا کرد که “ریشه” کروناویروس در آمریکا. میزبان نشان می دهد اریک Bolling نه چالش و یا رد مدارک-رایگان ادعا می کند با وجود دانشمندان تحقیقات نشان می دهد Covid-19 شروع به پریدن کرد از حیوان به انسان است. در سراسر بخش بر روی صفحه نمایش گرافیک خوانده شده “آیا دکتر FAUCI ایجاد COVID-19?”

پس از مصاحبه با Mikovits و Klayman, Bolling مصاحبه با فاکس اخبار پزشکی کمک کننده نیکول Saphier یک رادیولوژیست در Memorial Sloan Kettering Cancer Center در نیویورک در آنچه به نظر می رسد تلاش برای تعادل تئوری های توطئه قبلی خود مهمان است. Saphier گفت که او باور نمی کند که Fauci مهندسی coronavirus اما او همچنین گفت که “چند نظریه” در مورد ریشه های خود را و تایید نظریه Covid-19 احتمالا “انسان ساخته شده در یک آزمایشگاه” (نظریه ای که وجود دارد این است که هیچ مدرکی برای پشتیبانی).

سینکلر است که برای اولین بار خروجی رسانه ها به ایفای نقش در تقویت تئوری های توطئه است. برای مثال در مارس سابق مغلوب ساختن پیشی جستن مشاور راجر سنگ های مشترک این نظریه که نیکوکار بیل گیتس ممکن است ایجاد coronavirus و برنامه ریزی برای استفاده از یک واکسن برای نظارت عمومی با تزریق میکروچیپ در نیویورک نشان می دهد رادیو و نیویورک پست زد داستان بر روی آن بدون سوال و یا رد آن است. فاکس نیوز گزارش داد: به همین ترتیب داده شده هوا هم به میزبان واسطه تئوری های توطئه مانند Tucker Carlson را از نظر علمی بی اساس ادعا می کنند که کروناویروس “است که به طور طبیعی اتفاق می افتد ویروس است که آن را به نحوی ایجاد شده توسط دولت چین.”

با نفوذ ترین دفتر سیاسی در زمین — ریاست جمهوری — دارای وام و اعتبار به نظریه که این ویروس بخشی از یک نابکار برنامه به عنوان به خوبی. رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است گفت که او همچنین معتقد است که یک آزمایشگاه ممکن است به طور تصادفی یا به عمد منتشر ویروس با وجود این واقعیت خود را به سازمان های اطلاعاتی گفت: آنها مشخص بود این بود ساخته دست انسان.

اما سینکلر برنامه ای برای پخش تئوری های توطئه است و کارشناسان منحصر به فرد نگران است. پخش وسیع ملی با رسیدن به کانال های خود و برخی ممکن است متوجه خود اخبار محلی — به طور معمول یک دامنه برای آنچه که به عنوان غیر سیاسی اطلاعات — در حال آمدن است از نرم افزار-مغلوب ساختن پیشی جستن شرکت با یک سوال برانگیز تعهد به حقیقت گفتن و یک دستور کار برای گسترش جناح راست ایده های.

“مردم تمایل خود را به اعتماد ایستگاه های اخبار محلی و بیش از بسیاری از دیگر انواع رسانه ها” لیز Suhay یک محقق روانشناسی سیاسی در دانشگاه آمریکایی به من گفت. “اطلاعات غلط از طریق این رسانه ها را متقاعد میلیون ها نفر.”

کارشناسان می گویند که از لحاظ تاریخی ناحیه تناسلی است که بیشتر پذیرای تئوری های توطئه در طول فجایع.

“تئوری های توطئه شکوفا در زمان بحران است که بدیهی است که این مورد در اینجا” کارن داگلاس استاد روانشناسی اجتماعی در دانشگاه کنت و متخصص در توطئه تفکر گفت بورسی را جین Coaston در ماه آوریل است. “آنها تمایل به فراگیر حوادث بزرگ است که نیاز به بزرگ توضیحات [چرا که] کوچک توضیحات قانع هستند.”

اما محتوای خاص از تئوری های توطئه نیز مهم است و می تواند به ارائه سرنخ در مورد جوامع است که در آن نظریه ها را نگه دارید. به عنوان Coaston توضیح داد ، بیماری های همه گیر سوخت تئوری های توطئه که دست و پنجه نرم نه تنها با بیماری خود بلکه با سیاسی و اجتماعی ساختار:

در طول تاریخ با هر طاعون و همه گیر شده اند وجود دارد تئوری های توطئه برای توضیح منشاء خود را و چگونه به طور بالقوه توقف خود را پیشرفت. اغلب کسانی که تئوری های توطئه بازی های موجود در نگرانی و کار در زمینه های فرهنگی. برای مثال در طول سیاه مرگ 14 قرن شیوع طاعون که به کشته شدن حداقل 35 درصد از جمعیت اروپا تئوری های توطئه هدفمند مردم یهودی — در حال حاضر موضوع خشم و نگرانی عمیق خود را — به عنوان منبع طاعون که منجر به شکنجه و قتل هزاران نفر از یهودیان در پاسخ. (به عنوان ضد سامی خود را یک تئوری توطئه آن را تعجب آور نیست برای دیدن ضد سامی تئوری های توطئه بوجود می آیند در طول coronavirus همه گیر نیز هست.)

های اخیر بیماری های همه گیر را دیده اند افزایش از خود تئوری های توطئه آنهایی که شکل گرفته در پاسخ به نگرانی های اساسی تا آنجا که آنها را به یک ویروس یا بیماری است. “ایدز denialists” برای مثال افرادی که بر این باورند که ویروس HIV ایجاد نمی کند ایدز — پاسخ بودند نه فقط به ایدز اما به زمینه ایدز در ایالات متحده از سال 1980 یک بیماری است که به نظر می رسید به کشتن آسیب پذیر ترین و منفور ترین در جامعه با کمی توجه و یا مراقبت از جریان اصلی اقتدار آمار و ارقام. که منجر به برخی از مردم در حال حاضر با تجربه در distrusting نهاد که تا به حال تنها در خدمت به ضرر و ظلم و ستم آنها را به بی اعتمادی آنها حتی بیشتر در مواجهه با یک بحران است.

ما شاهد برخی از مشابه دینامیک بازی امروز: تئوری های توطئه در مورد بحث در طول دوران coronavirus نیز منعکس کننده برخی از رشته های محبوب در فکر قدرت در امریکا و جهان امروز است. در زمان متناوب نابرابری در ایالات متحده و در یک لحظه خاص زمانی که بیماری آشکار است که زندگی یا مرگ خبر که نابرابری ظهور تئوری های توطئه است که نشان می دهد که این ویروس یک طرح توسط نخبگان به جمع آوری سود و قدرت نباید تعجب آور باشد.

یک بررسی مرکز تحقیقات پیو از ماه ژوئن نشان داد که حدود یک چهارم از آمریکایی ها را ببینید حداقل برخی از حقیقت در این تئوری توطئه که شیوع کروناویروس بود عمد برنامه ریزی شده توسط افراد قدرتمند. (پنج درصد می گویند آن را “قطعا درست” و 20 درصد می گویند آن را “احتمالا درست است” با 1.6 درصد خطا.)

مت Motta, یک استاد علوم سیاسی در دانشگاه ایالتی اوکلاهما که مطالعات تقاطع سیاست و علم گفت: در یک ایمیل که سینکلر تصمیم به درجه یک مصاحبه می تواند به افزایش تعداد مؤمنان واقعی در افراطی ترین نظریه ها.

“حتی اگر بسیاری از آمریکایی ها قبول اطلاعات غلط در مورد ریشه های Covid-19 (به عنوان مثال است که آن را در یک آزمایشگاه) اعتقاد در Plandemic’ توطئه است تا حد زیادی تنزل تنها به سرسخت ترین نظریه پردازان توطئه. که در بخشی به دلیل نسبتا سریع عمل رسانه های اجتماعی شرکت ها در زمان به حذف این ویدئو از سیستم عامل خود را,” او نوشت. “سینکلر تصمیم به هوا در این مصاحبه بدون به چالش کشیدن ادعای خود خطرات هل دادن برخی از این دیدگاه های افراطی به جریان اصلی.”

کارشناسان تاکید کرده اند که اخبار محلی است به خصوص قوی راه را برای گسترش تئوری های توطئه به دلیل نقش منحصر به فرد محلی پخش بازی در توزیع اخبار — معنی حتی یک نسخه جدید از سینکلر Mikovits مصاحبه ارائه “اضافی زمینه” ممکن است به اندازه کافی برای محدود کردن گسترش Mikovits را تئوری توطئه.

“واقعیت این است که این داستان به ظاهر متعادل مزخرف است که این دیدگاه ارائه شده [توسط Mikovits] هیچ پشتیبانی در میان کارشناسان و ‘متعادل’ فرمت می تواند گمراه کننده” برندان Nyhan استاد در دارتموث که تحقیقات سوء تفاهم در مورد سیاست و مراقبت های بهداشتی به من گفت.

در واقع با قرار دادن Mikovits معتبر در میان کارشناسان ممکن است در واقع به او توطئه بیشتر اعتبار برای بینندگان به طور موثر به ایده های او همان مشروعیت به عنوان هر علمی بر اساس اظهارات آن دسته از کارشناسان را.

نظرسنجی پیو انجام شده در ماه ژوئن یافت می شود اکثر آمریکایی ها لازم نیست خیلی اعتماد ملی در رسانه های خبری’ توانایی ارائه حقایق در مورد coronavirus نتیجه آینه در اواخر ماه ژوئن نیویورک تایمز/سینا کالج نظرسنجی. آمریکایی ها مشخص شد که بیشتر اعتماد خود را برای اخبار محلی, رسانه های, اما با 50 درصد گفت: آنها اخبار محلی ارائه واقعی پوشش Covid-19 حداقل ترین زمان — 6 درصد بیشتر از رسانه ملی (دوباره با 1.6 درصد خطا).

به طور کلی مطالعات نشان می دهد که به طور کلی قابل ملاحظه ای بیشتر اعتماد در اخبار تلویزیون محلی و روزنامه ها نسبت به همتایان ملی خود.

به عبارت دیگر سینکلر پخش تئوری های توطئه می تواند تاثیر نگرش مردم و باورهای عمیق تر از سی ان ان یا فاکس نیوز.

جریان اصلی از تئوری های توطئه در مورد زمان آغاز و گسترش Covid-19 می تواند به طور جدی پیچیده این کشور توانایی مدیریت همه گیر توسط زنگ عمومی تمایل خود را مطابق با راهنمایی متخصص.

Motta با اشاره به یک مطالعه او همکاری نویسنده است که در بر داشت که افرادی که بیشتر در معرض اطلاعات غلط در مورد ریشه های کروناویروس در رسانه ها — از طریق راست متمایل اخبار ویژه — هستند احتمال بیشتری برای پذیرفتن کسانی که ادعا می کند که درست است و پس از آن کمتر به احتمال زیاد به شرایط هشدار در مورد شدت بیماری همه گیر از کارشناسان علمی. “خطرات بسیار واقعی” او هشدار داد.

و Suhay به ذکر است که این بیماری همه گیر پایان می تواند با تاخیر توسط تئوری های توطئه به من گفتن “من فکر می کنم بیشتر در مورد آسیب در این مثال این است که بسیاری از Covid تئوری های توطئه در گردش به طور مستقیم و غیر مستقیم ‘anti-vax’ — که بدان معنی است که آنها به احتمال زیاد به رانندگی کردن تعداد زیادی از مردم مایل به واکسن علیه این بیماری که واکسن در نهایت در دسترس می شود.”

اگر عمده رسانه ها همچنان به اکسیژن به ungrounded نظریه ها در مورد این ویروس و اعتماد به کارشناسان کاهش تاخیر در واکسیناسیون بار فقیر و انطباق اجتماعی فاصله پروتکل می تواند در تشدید این بحران است. تئوری های توطئه در مورد جهان همیشه وجود داشته باشد اما آن را به موسسات وظیفه با گفتن حقیقت برای جلوگیری از دادن یک پلت فرم به ادعا می کند که هیچ قابل اثبات پایه و اساسی در واقعیت و به دقت رد آنها را از طریق دقیق و واقعی توضیح.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>