ایالات متحده دستور داده است تا چین کنسولگری در هوستون بسته روز جمعه یک escalatory گام است که عمیق تر ارتباط بحران بین جهان بالا قدرت و باز کردن یک جبهه جدید در آنها رو به رشد جنگ سرد.

در اوایل صبح روز چهارشنبه در بیانیه وزارت امور خارجه چین متهم به جاسوسی و راه اندازی نفوذ عملیات در سراسر آمریکا از جمله هدف قرار دادن مقامات دولت ایالات متحده. بنابراین وزارت امور خارجه, سخنگوی مورگان Ortagus گفت: به ما دستور داد چین هوستون دفتر دیپلماتیک بسته “به منظور حفاظت از آمریکا مالکیت معنوی و آمریکایی اطلاعات خصوصی.” اما Ortagus مشخص نیست چگونه دقیقا این حرکت را مانع چین جمع آوری اطلاعات در ایالات متحده است.

جای تعجب نیست, چین, وزارت امور خارجه را ندارد لطفا به ناگهانی تقاضا است. آن را متهم به ما باز, حساس, کیسه دیپلماتیک در ماه اکتبر و ژوئن جدی اتهام تهمت و دولت هنوز به آدرس. سخنگوی وانگ Wenbin به نام کنسولگری بسته شدن یک “بی سابقه ای تشدید” و اظهار داشت که “چین قطعا مشروع و لازم واکنش.”

پیشرو در تئوری این است که پکن خواهد شاتر یک کنسولگری آمریکا در چین شاید در هنگ کنگ و یا یکی در حال حاضر عاری از کارکنان در ووهان منشاء نقطه از coronavirus.

تنها چند ساعت پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ابلاغ دولت چین از تصمیم خود هوستون مردم محلی کشف آتش سوزاندن و دود مواج از کنسولگری حیاط به ظاهر از تکه های کاغذ سوزانده در سطل زباله.

این عمل مشترک که سفارت یا کنسولگری است که به طور ناگهانی رها شده برای کارکنان دیپلماتیک به سرعت از بین بردن هر گونه طبقه بندی شده و یا اطلاعات حساس است که می تواند در سمت چپ — و شاید دیده و یا جمع آوری شده توسط کشور میزبان یا دیگر افرادی که وارد این مرکز پس از دیپلمات های ترک.

پلیس و آتش نشانان در هوستون وارد صحنه شدند اما هیچوقت وارد این ساختمان پس از آن از نظر قانونی چینی قلمرو حاکمیت.

یک مقام ارشد کاخ سفید, رسمی صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به بحث در مورد مسائل حساس گفت: من فایل-سوزاندن بیشتر تایید برای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت که “بیشتر از” دیپلمات چینی در هوستون “جاسوس هستند.”

سناتور. مارکو روبیو (R-FL) اقدام رئیس کمیته اطلاعات مجلس سنا نیز در توییتر نوشت که “#چین هوستون کنسولگری عظیم جاسوسی مرکز” و “وادار کردن آن به این است که دیر شده است.”

دولت و متحدان آن باید یک نقطه: کارشناسان می گویند کنسولگری شد مورد استفاده قرار گیرد برای جاسوسی بر صنعت نفت است. “چند حوادث مربوط به بین المللی انرژی شرکت مهندسی مشاوران و پیمانکاران کار را برای ویتنام می توان به آن عملیات” لایحه Hayton, یک چین متخصص در چتم هاوس اتاق فکر در انگلستان توییتی در روز چهارشنبه. هوستون بعد از همه این است که آمریکا کانون از بخش نفت.

که به تنهایی ممکن است ارائه کرده اند که ما همه به آن نیاز به پا زدن چینی دیپلمات از تگزاس. در سال 1961 وین کنوانسیون مجموعه ای از قوانین بین المللی حاکم بر روابط دیپلماتیک روشن است که مقامات خارجی باید “احترام به قوانین و مقررات دریافت دولت” و “وظیفه نه به دخالت در امور داخلی آن کشور است.” Ortagus به طور خاص ذکر شده در این بخش از کنوانسیون وین در روز شنبه در بیانیه ای.

البته هر کشور — از جمله آمریکا — با استفاده از امکانات دیپلماتیک خود برای جاسوسی در کشور میزبان. که هیچ چیز جدید است. اما اگر چین با استفاده از هوستون کنسولگری صرفا به عنوان یک عمده جاسوسی hub — به جای واقعی خود را تابع را تایید ویزا و کمک شرح در تگزاس و در نزدیکی متحده — یکی می تواند یک مورد قوی پکن داد تا حق دارید که ماموریت.

اما جاسوسی زاویه ممکن است تنها جنبه در بازی در اینجا.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک انتخاب مجدد را در نظر بگیرید و او را سخت در چین — توسط سازندگان: یک دیپلماتیک ارسال شده است که باز از سال 1979 — یک راه برای افزایش خود را امنیت ملی واجد fides.

“هوستون کنسولگری تنها چینی کنسولگری در دولت, به طوری که احتمالا ساخته شده آن را آسان تر گفت:” بانی Glaser یک چین متخصص در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی. دیگران در نیویورک و شیکاگو و لس آنجلس و سان فرانسیسکو و سفارت در واشنگتن, DC.

بیشتر از دولت مایک Pompeo برنامه را به یک سخنرانی در روز شنبه بحث در مورد آنچه که دولت درک کرده اند کاستی های سیاست خارجی آمریکا نسبت به چین در گذشته است. اعلام هوستون حرکت می دهد او چیزی برای به رخ کشیدن در مورد در آدرس.

“ما کنار هم قرار دادن یک سری از اظهارات با هدف اطمینان مردم آمریکا درک مداوم تهدید جدی مطرح شده توسط حزب کمونیست چین به ما راه اساسی زندگی در اینجا در ایالات متحده آمریکا” Pompeo گفت: واشنگتن تایمز در روز سه شنبه به نمایش در بیان.

سرانجام در روز سه شنبه واشنگتن را متهم کرد پکن از کار با دو هکرها که هدفمند شرکت های مشغول به کار در coronavirus واکسن و درمان است. این امکان وجود دارد هوستون اعلام شد به معنای به عنوان یک تلافی به آن صورت.

حتی با توجه به تمام آنچه که بسیاری از کارشناسان نیست به طور کامل اطمینان حاصل کنید که چرا این تصمیم ساخته شده بود در حال حاضر به عنوان مخالف به هر زمان دیگر اگر چینی جاسوسی بود از نگرانی های عمده برای دولت. “در این مرحله استدلال پشت دولت ایالات متحده عمل نامشخص است” هارون فریدبرگ یک چین متخصص در دانشگاه پرینستون به من گفت که نگران از “بسته شدن کنسولگری خارجی یک گام جدی است.”

پاسخ ممکن است دروغ نیست فقط در یک حادثه بلکه در خلاصه ای از گناهان.

برای سال در حال حاضر واشنگتن و پکن را رد و بدل توهین و مقابله با اقدامات است که باید بیشتر فرو روابط خود را به بدترین نقطه از 1970s. آمریکا بسته شدن چین, کنسولگری — و انتظار تلافی — به احتمال زیاد اشکال در عین حال یکی دیگر از نقطه داده در یک بزرگتر مبارزه مداوم میان دو رقیب قدرت های جهانی.

“آن را سخت به استدلال می کنند دیگر که این یک جنگ سرد جدید” گفت: Glaser.

گوش دادن به ما-چین تحلیلگران و اولین چیزی که آنها به شما بگویم این است که این وضعیت فقط نگه می دارد بدتر است.

“مارپیچ رو به پایین است که چیدن تا به سرعت گفت:” یعقوب استوکس از ما موسسه صلح است. “روابط دو جانبه در حال لوله کشی اعماق جدید در هر روز است.”

رایان هاس چین مدیر در شورای عالی امنیت ملی از سال 2013 تا سال 2017 به من توضیح داد فقط به همین دلیل است که: “یک الگوی به نظر می رسد نگه دارید را گرفته اند, با چینی ها در نظر گرفتن اقدامات ما اعتراض می یابد و آمریکا و در پاسخ punitively و پس از آن چین نزنی در متقابل tit-for-tat مد. من انتظار دارم همان الگوی به بازی خود را در مورد بسته شدن این کنسولگری.”

فقط نگاهی به چند مورد از اتفاقاتی که رخ داده است در طول این دوره از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

رئیس جمهور راه اندازی یک جنگ تجاری علیه چین تحمیل تعرفه های صدها میلیارد دلار’ ارزش کالا. پکن پاسخ در نوع قرار دادن مجازات مشابه در آمریکا ساخته شده است محصولات. با وجود رسیدن به یک “فاز یک” معامله در اوایل این سال به طور کلی روابط تجاری بین دو کشور تغییر نکرده — به جز این که محصولات در حال تبدیل شدن به گران تر به خرید در ایالات متحده است.

در ماه مارس مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: دولت فقط تا 100 شهروندان چینی می تواند کار را برای پنج پکن متعلق به رسانه ها در ایالات متحده است. هفته بعد در چین اخراج روزنامه نگاران آمریکایی از نیویورک تایمز واشنگتن پست و وال استریت ژورنال از کشور است. آن را نیز مجبور رسانه های دیگر, یعنی, صدای امریکا و مجله تایم به دولت چگونه آنها کار در چین است.

هفته گذشته آمریکا و تحریم های متعدد مقامات چینی برای رژیم مجبور توقیف بیش از یک میلیون اویغوری مسلمانان در سین کیانگ یک منطقه در غرب چین است. یکی از مقامات هدفمند بود چن Quanguo حزب کمونیست وزیر سین کیانگ. تقریبا بلافاصله پس از آن چین انتقام با هدف قرار دادن مقامات آمریکایی از جمله اوباما و سناتور. تد کروز (R-TX).

و در روز سه شنبه به عنوان ذکر شده در واشنگتن تحت تعقیب دو هکرها. وزارت دادگستری نیز اتهام آنها رفت و پس از روحانیت و فعالان حقوق بشر در آمریکا و چین و هنگ کنگ است. این معلوم نیست چه چین انجام خواهد شد در پاسخ به 11-تعداد کیفرخواست اما آن را قطعا انکار داشتن چیزی برای انجام با هکرها.

در طول زمان بار مانند این به طور معمول بهترین روش برای استفاده از هر و همه کانال های ارتباطی برای جلوگیری از مسائل از بدتر. اما به زور بسته شدن هوستون کنسولگری به طور بالقوه باعث می شود که سخت تر است.

“این بیشتر کاهش می دهد باقی مانده چند کانال های دیپلماتیک بین دو طرف است و یک گام است که دشوار است به معکوس” گفت: دانیل راسل آمریکا معاون وزیر امور خارجه در امور شرق آسیا و اقیانوس آرام امور از 2013 تا 2017.

دیگر کارشناسان به توافق برسند. نه دستگیری متهم و بستن کل کنسولگری پایین به جای آن باعث خواهد شد که “بیشتر از رکود دو جانبه و کسب و کار مردم با مردم روابط بین دو کشور که به طور سنتی ارائه برخی از بالاست در رابطه زمانی که دولت-به-دولت روابط تیره و تار شد” گفت: USIP را استوکس. “به طور کلی این است که یک گام به سمت ‘واشدن’ ایالات متحده و چین است.”

و اگر آمریکا و چین نگه داشتن دست خوش پیشامد میشه بیشتر و بیشتر از هم جدا فعلی “جنگ” ممکن است باقی می ماند تا “سرد” بسیار طولانی است.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de