پیشین نوشته., John Lewis, درگذشت جمعه در سن 80 سالگی یکی از ابرقهرمانان آمریکایی عدالت اجتماعی جنبش است. و مانند تمام ابرقهرمانان, John Lewis, موضوع بسیاری از فرهنگ پاپ داستان های خود را مبدا کار خود و میراث خود را.

لوئیس گفت: برخی از کسانی که داستان های خود را. همراه با کارمند اندرو آیدین و هنرمند Nate پاول او به داستان زندگی خود را در قالب سه جلد از خاطرات گرافیکی مارس.

اما او نیز این موضوع با این نسخهها کار بازجویی خود سابقه و بی عدالتی او مبارزه در برابر آن ارائه بینش لوئیس دستاوردهای, و است که می تواند به تعمیق درک ما از حقوق مدنی فعالیت از امروز. لوئیس مبارزه خستگی ناپذیر علیه تبعیض نژادی و سرکوب رای دهندگان و کار است که وقایع در فیلم مانند Ava DuVernay را سلما و مستند اخیر جان لوییس: خوب مشکل.

در اینجا یک فرهنگ پاپ پرایمر به درک John Lewis میراث کار او ساخته شده است زندگی خود را در اطراف و چگونه است که کار امروز ادامه دارد.

Ava DuVernay 2014, فیلم Selma است نه محور John Lewis. آن را در مورد مارتین لوتر کینگ جونیور و آن ارگاسم با راهپیمایی از سلما در آلاباما به مونتگمری. ماه مارس خواهد بود ملاقات با خشونت پلیس مقاومت در پلیس ضد شورش شناخته شده به عنوان یکشنبه خونین و آن در نهایت منجر به قانون حق رای سال 1965.

اما به هر حساب که از مارس خواهد بود ناقص و بدون ذکر John Lewis بود که یکی از جوانترین از به اصطلاح “بزرگ شش” رهبران حقوق مدني. آن را لوئیس که همراه با هوشع نبی ویلیامز led راهپیمایان در سراسر سلما را ادموند Pettus پل تنها به ملاقات مسلح دولت troopers. و آن را لوئیس که جمجمه ترک خورده بود در متعاقب آن پلیس ضد شورش. او زخم است که حمله برای بقیه عمر خود را.

سلما شامل مارس در سراسر پل. اما آن را نیز به کنکاش لوئیس در رابطه با پادشاه و راه هایی که این ارتباط باعث می شود هر دو تایتانیک آمار و ارقام به نظر می رسد بیشتر انسان است. در سال 2014 Vox منتقد-در-بزرگ امیلی VanDerWerff نوشت: از سلما:

فکر یک فیلم در مورد مارتین لوتر کینگ جونیور بلافاصله به ذهن می آورد مناظر جارو و آواز خواندن-پابه “ما باید غلبه بر.” اما از همه چیز من توصیف آن باید روشن شود که DuVernay به مراتب بیشتر علاقه undercutting کسانی که تصورتان از هر چیز دیگری.

او تقریبا تا به حال به تضعیف آنها. فقط $20 میلیون سلما نیست با برکت این نوع از بودجه است که می تواند اجازه می دهد برای گسترده کردن دامنه و آن را پر می کند بازیگران آن نه با تشخیص نام (صرفه جویی در تولید و اپرا وینفری در نقش حمایت) اما در عوض با برخی از جهان بهترین بازیگران شخصیت.

ویلکینسون جانسون است که یک مرد در تلاش برای غلبه بر تعصبات خود را و تا حد زیادی به موفقیت در حالی که تیم راث نوبت جورج والاس به یک شکل بود که الهام بخش طنز تسکین اگر چیزهایی که به اعتقاد او نیست بنابراین نفرت انگیز. و به عنوان کتاب هوشع نبی ویلیامز و جان لوییس ترتيب وندل پیرس و استفان جیمز به پادشاه لحظه مکث و تامل او به شدت نیاز دارد.

“در دردسر. خوب مشکل است. لازم مشکل” سرود که John Lewis تکرار دوباره و دوباره در طول زندگی حرفه ای هر دو به توضیح خود فعالیت و فشار دیگران به آنان است. و خوب مشکلاز این سال است که یک نمای کلی از چگونه دقیقا لوئیس رو به که لازم است مشکل. Vox منتقد فیلم Alissa Wilkinson بررسی مستند در اوایل این ماه:

به عنوان فیلم های مستند از این نوع تمایل به انجام, John Lewis: خوب مشکل glosses بیش از جزئیات برخی از این جالب تر و بحث برانگیز بخش هایی از لوییس حرفه ای وی از سال 1986 اجرا برای کنگره علیه جولیان باند که نشان می دهد برخی از مهم ایدئولوژیک و تاکتیکی اختلافات میان رای دهندگان سیاه در گرجستان و در ایالات متحده در مقیاس بزرگ است. لوئیس است که به اندازه کافی مهم شکل به تاریخ به شایستگی بیشتر آشکار پرتره در آینده است. اما جان لوییس: خوب مشکل این است که هنوز هم با ارزش و جالب معرفی چگونه و چرا مردم مبارزه در جنبش حقوق مدنی و هنوز در حال مبارزه امروز و نجیب ادای احترام به مردی است که شده است وجود دارد برای همه آن.

جان لوییس در فوتبال خود را به عنوان جوان تر خود را به عنوان او ترویج خاطرات خود را مارس در 2015 کتابهای کامیک.
عکس توسط Albert L. ارتگا/گتی ایماژ

مارس است لوئیس گرافیک خاطرات گفت: در سه جلد. آن را پوشش می دهد همه چیز را از دوران کودکی تعمید جوجه خود را sharecropper پدر و مادر تمایل به کار خود را در ضد تبعیض نژادی تحصن و راهپیمایی از ’60s به بیشتر های اخیر حرفه ای در کنگره است. وقتی که من تحت پوشش سه گانه در سال 2016 من نوشت:

لوئیس به کالج رفت و در Nashville, جایی که او شروع به شرکت در جیم لاوسون‘s کارگاه بدون خشونت اعتراض. در ماه مارس کارگاه های آموزشی نگاه دلخراش: شرکت کنندگان جایگزین جیغ نژادی تهمت و تهدید در یک دیگر خود را در سایه چهره مسلط پانل از هر صفحه به عنوان تف, مگس از دهان خود را. “ما سعی dehumanize هر یک از دیگر می گوید:” این عنوان. “ما نیاز به ببینید که چگونه هر یک از ما واکنش نشان می دهند تحت استرس است.”

اما کارگاه های آموزشی نیز استفاده می شود مهربان تاکتیک. شرکت کنندگان در مطالعه یک کتاب طنز به نام مارتین لوتر کینگ و مونتگمری داستانکه به تشریح کینگ استراتژی, اقدام غیر خشونت آمیز به عنوان یک ابزار برای لغو تبعیض نژادی مشخص. این بود تجربه خود را با این, طنز, لوئیس می گویدکه او را منجر به توافق برسند به نوشتن داستان خود را به عنوان یک رمان گرافیکی که آیدین با نزدیک شدن به او را با این ایده و او امیدوار است که در ماه مارس مانند مونتگمری داستان را آموزش دهد یک نسل جدید در مورد قدرت بدون خشونت اعتراض.

به عنوان بخشی از لوئیس آرمان برای مارساو با حضور در Comic-Con در فوتبال خود را به عنوان جوان خود از جمله کت سنگر و کوله پشتی میپوشید در یکشنبه خونین. سپس او رهبری گروهی از جوانان شرکت کنندگان در یک راهپیمایی برای عدالت بالا و پایین کنوانسیون طبقه.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de