Rep., John Lewis, حقوق مدنی افسانه و اخلاقی در مرکز کنگره دنیا در 80

Rep., John Lewis, گرجستان, یک, حقوق مدنی, آیکون که در خدمت در مجلس نمایندگان بیش از 30 سال شده است و به عنوان “وجدان کنگره” درگذشت جمعه در سن 80.

این نماینده مجلس — که خود شروع به مبارزه برای حقوق مدنی در سن 18 سالگی در یک ناهار مقابله با نشستن در ایالت تنسی اعلام کرد او در مرحله 4 سرطان لوزالمعده در دسامبر 2019.

در آن زمان به او وعده داده شده به اجازه تشخیص او را متوقف کند و گفت: “من در برخی از نوع از مبارزه برای آزادی و برابری و حقوق اساسی بشر — برای تقریبا تمام زندگی من. من هرگز با آن مواجه مبارزه کاملا مانند یک من در حال حاضر.”

و او را متوقف کند و از ساخت مهیجی استدلال برای رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را استیضاح از کف از مجلس نمایندگان برای شرکت در ضد نژاد پرستی و ضد خشونت پلیس تظاهرات که جاروب جهان, بازدید از Washington DC Black Lives Matter پلازا و تشویق معترضان در سراسر جهان “به ایستادن به صحبت می کنند به صحبت کردن به انجام آنچه که من تماس گرفتن در ‘خوب مشکل است.'”

به خوبی مشکل تعریف لوئیس’ زندگی.

متولد در یک سیستم دقیق تفکیک به sharecroppers نزدیکی تروی, آلاباما در سال 1940 لوئیس آموخته بود توسط پدر و مادر خود را برای جلوگیری از تعامل با پلیس و گفت: جنوب طرح تاریخ شفاهی “است که شما فقط نمی بازی در اطراف و یا ظروف سرباز یا مسافر با قانون است.”

و لوئیس خانواده اغلب خواهد به او بگویید که هیچ چیز وجود دارد که باید انجام شود در مورد نژادی و بی عدالتی است که نفوذ هر جنبه از زندگی آمریکایی در جوانان خود را — آن است که فقط چیزی که او تا به حال زندگی می کنند.

به عنوان لوئیس گفت: در مراسم پیشگامانه برای واشنگتن دی سی مارتین لوتر کینگ جونیور یادبود “من مادر من با پدر و پدربزرگ و مادربزرگ و پدر بزرگ و مادر بزرگ “چرا تفکیک? چرا تبعیض نژادی?” و آنها می گویند که راه آن است. فکر نمی کنید. نمی توانید در راه است.”

اما لوئیس آمد به احساس می کنید که وارد شدن به مشکل نبود لزوما یک چیز بد و خراب با “قانون” به معنی قدرتمند آن را تغییر دهید.

در حالی که یک دانش آموز در متروپلیتن گورنمنت آاف نشویللدیویدسن بالانس آمریکایی باپتیست کلامی حوزه علمیه در اواخر 1950s, Lewis شروع به یادگیری در مورد خشونت پرهیزی در سازماندهی. و در ماه نوامبر سال 1959 او در زمان خود بنشینید و در تلاش برای به زور نشویل ناهار شمارنده به ادغام.

کسانی که نشویل تحصن ادامه داد و در سال 1960 و تشدید زیر گرینزبورو sit-ins در فوریه سال 1960; Lewis توضیح داده بودن مورد ضرب و شتم او و دانش آموزان همکار خود را بی سر و صدا نشسته — بود و او در نهایت دستگیر عصبی ،

این بود آخرین دستگیری او و دیگر فعالان بودند در نهایت موفق desegregating نشویل ناهار شمارنده — و لوئیس نقل مکان کرد و به جنگ دیگر در سراسر ایالات متحده انجام کار است که منجر به بیش از 40 بازداشت.

In a black and white photo, Lewis, in a dark suit, looks at five images of his younger self — all mugshots — taken following various arrests.
John Lewis بررسی mugshots خود را بر روی صفحه نمایش در یک نشویل نمایشگاه در سال 2016.
ریک الماس/گتی ایماژ

این دستگیری ها متوقف نمی شود او را نه مورد ضرب و شتم خونین سوخته و چپ با استخوان شکسته. به جای لوئیس بود و در همه جا او مورد نیاز داوطلب به یکی از اصلی آزادی سواران فعالان که صحنه تظاهرات موبایل در تفکیک اتوبوس های بین ایالتی در سراسر خطوط; به خطر انداختن زندگی خود برای استفاده از سرویس بهداشتی و پارک و ناهار شمارنده سایت متعلق به سفید پوستان; و سفر در سراسر جنوب به ثبت نام رای دهندگان سیاه.

در طول 1960s, Lewis کمک به ایجاد و سپس منجر دانشجو بدون خشونت کمیته هماهنگی (SNCC) و یکی از سازمان دهندگان این راهپیمایی از واشنگتن است.

وجود او تحویل داده آتشین آدرس گفتن ملت “ما باید splinter به تفکیک جنوبی به یک هزار قطعه و قرار دادن آنها را با هم در این عکس از خدا و دموکراسی است. ما باید می گویند: “بیدار شو امریکا است. از خواب بیدار شوید!’ برای ما می تواند به توقف و ما نمی خواهد و نمی تواند بیمار است.”

این یک آدرس لوئیس معروف بود به متقاعد به تن کردن, از بین بردن اشاره کرد انتقاد از کندی دولت حقوق مدنی نقایص و قول می دهم که آمریکایی های سیاه و سفید خواهد “مارس از طریق جنوب از طریق قلب از دیکسی دین, راه شرمن انجام داد.”

هر چند این واژه ها برداشته شد لوئیس ساخته شده خوب است که در وعده — شاید در هیچ جا بیشتر از سلما در آلاباما زمانی که او رهبری یک گروه از معترضان در سراسر ادموند Pettus پل در سال 1965. معترضان به مونتاژ بود برای مارس به Montgomery, Alabama به تقاضای رأی است. آنها متوقف شد در پل حدود 150 نفر از اجرای قانون که به آنها دستور داد برای پایان دادن به تلاش های خود را.

معترضان نیست. فقط بیش از یک دقیقه پس از سفارش صادر شد لوئیس و دیگر تظاهرکنندگان مورد حمله قرار گرفتند — با گاز اشک آور, شلاق, باشگاه ها و سیم های خاردار.

بیش از 50 نفر مجروح شدند. لوئیس دچار جمجمه شکسته و ضرب و شتم قرار گرفت به عنوان او تلاش برای جمع آوری یاطاقان های خود و مبارزه به پا خود را.

او شهادت داد در مورد روز — در حال حاضر شناخته شده به عنوان یکشنبه خونین — یک هفته بعد. تصاویری از ضرب و شتم از جمله یک عکس از لوئیس ضربه بر روی سر توسط یک افسر دیده می شد در سراسر جهان; تصویری از آن پخش شد در تلویزیون. و فشار افکار عمومی ایجاد خشونت منجر به دولت فدرال تصویب قانون حق رای یک اندازه گیری است که قدرت سیاه رای دهندگان و کمک به ارمغان بیاورد لوئیس به دولت است.

Lewis, is a red sweater, is raised above a crowd packing the Edmund Pettus Bridge. Many raise cellphones to capture the moment. Lewis looks to his right, his face grave.
لوئیس پیوست توسط جمعیت حامیان نشانه 55 سالگرد یکشنبه خونین در تاریخ 1 مارس سال 2020 است.
جو Raedle/گتی ایماژ

پس از او جایگزین شد در SNCC توسط Stokely کارمایکل — که حمایت برای مقابله با رویکرد به حقوق مدنی سازماندهی — Lewis متمرکز بر اجرای متن قانون حق رای با تمرکز بر ثبت نام اقلیت به رای قبل از اینکه بر نام سابق جیمی کارتر رئیس جمهور به رهبری فدرال داوطلب آژانس.

این نقش که به رهبری او را به سیاست ابتدا با شورای شهر در آتلانتا و پس از آن به بعد به مجلس نمایندگان آمریکا که در آن او اختصاص داده شده خود را با آوردن “خوب مشکل” به واشنگتن است.

لوئیس بود به عنوان اخلاقی مرکز کنگره است.

در سال های اخیر او را تبدیل به یک سالمند دولتمرد است که سعی در نگه داشتن همکاران خود را پاسخگو در مورد مسائل مانند خشونت اسلحه (به عنوان مثال او به رهبری یک کنگره نشستن در تماس برای تفنگ اصلاحات در سال 2016) و حتی استیضاح گفتن قانونگذاران در یک محرک سخنرانی این سقوط است که اگر چه او شده بود آهسته به پشت یک استیضاح, تحقیق, زمان آمده بود برای راه اندازی یک استدلال “برای تاخیر و یا به انجام در غیر این صورت خیانت به بنیاد دموکراسی ما.”

Lewis appears angry, his face strained as he speaks surrounded by Democratic leaders, including Nancy Pelosi and James Clyburn.
لوئیس آدرس مطبوعات پس از نشستن در برای تفنگ اصلاحات در کنگره ایالات متحده در سال 2016.
تام ویلیامز/CQ رول تماس/ گتی ایماژ

لوئیس همکاران سابق در ستایش این فعالیت پس از مرگ; مجلس دیدبان نوشت: نماینده مجلس بود “تیتان جنبش حقوق مدنی که نیکویی و ایمان و شجاعت تبدیل ملت ما.”

و رئیس جمهور سابق باراک اوباما توصیف لوئیس به عنوان یک مرد ساخته شده است که یک “تاثیر زیادی در تاریخ این کشور” که در خدمت “به عنوان یک فانوس دریایی است که در سفر طولانی به سوی یک اتحاد کامل تر.”

“من برای اولین بار ملاقات جان زمانی که من در دانشکده حقوق و من به او گفتم که او یکی از قهرمانان من” اوباما نوشت. “سال ها بعد زمانی که من در انتخاب یک سناتور ایالات متحده, من به او گفتم که من ایستاده بود بر روی شانه های او. زمانی که من رئیس جمهور ایالات متحده, من او را در آغوش گرفت در مراسم تحلیف ایستاده قبل از من گرفت و به او گفت من فقط به خاطر فداکاری های او ساخته شده است.”

لوئیس ادامه ساخت آن فداکاری تا زمانی که مرگ او در حال کار برای اتصال فعالیت از جوانان خود را به مسائل مربوط به حال حاضر است. او باعث شده است که سالانه بزرگداشت یکشنبه خونین, با استفاده از این مناسبت به یاد همکار خود را نمایندگان مجلس — آمریکایی و به طور کلی — که مبارزه برای حق رای نشده است. در واقع با دیوان عالی کشور را نفی جزئی از قانون حق رای و اقدامات مانند دادگاه حکم اخیر اجازه می دهد برای نظرسنجی مالیات در فلوریدا شهادت لوئیس داد و در سال 1971 قبل از کمیته قضایی مجلس در مورد سیاه, متاسفانه رای دهندگان وابسته باقی می ماند.

“ما نمی توانیم اجازه می دهد خودمان را فریب را به باور که در این به اصطلاح جدید و تغییر بار قانون حق رای است و دیگر نیاز” لوئیس گفت: پس از آن. “این آمار و ارقام ثبت نشده سیاه رای دهندگان نشان می دهد هنوز هم وجود دارد نیاز به فعال کردن و اجرای قانون حق رای — فعال اجرای آن ما را دیده اند و نه در برخی از زمان.”

حتی در روزهای آخر خود را لوئیس انجام نمی دهد تا حمایت خود را. او خود را صرف هفته گذشته در بازدید از سایت های ضد نژادپرستی تظاهرات در واشنگتن و اتصال به یک نسل جدیدی از فعالان.

“این بسیار حرکت بسیار حرکت برای دیدن صدها هزار نفر از مردم از سراسر آمریکا و در سراسر جهان به خیابان — به صحبت کردن به صحبت کردن به آنچه که من اسمش” خوب مشکل,'” لوئیس گفت گیل پادشاه در فردا صبح در ماه ژوئن. “خواهد بود وجود دارد هیچ عطف بازگشت.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>