6 John Lewis سخنرانی کلیدی برای درک کار خود و میراث

John Lewis که متولد و بزرگ شده در آلاباما کمربند سیاه و خدمت به عنوان یک نماینده کنگره از گرجستان 5 کنگره منطقه برای تقریبا 30 سال بود که نماد جنبش حقوق مدنی آمریکا. از طریق دخالت خود را در محوری مبارزه برای برابری نژادی از سلما رای گیری کمپین حقوق, به تحصن در نشویل به ماه مارس در واشنگتن و آزادی سوار آمد به تجسم هر دو امید و مبارزه برای آزادی است.

در حالی که لوئیس است که شناخته شده برای خود را مستقیم تظاهرات که به طور فعال در مقابله با نژاد پرستی و سفید برتری سخنرانی های خود را — از ماه مارس در واشنگتن به کف مجلس نمایندگان نیز ایستاده به عنوان نشانگر شجاعت و فداکاری است.

در اینجا برخی از لوئیس کلیدی سخنرانی.

به عنوان رئیس هیئت دانشجو بدون خشونت کمیته هماهنگی (SNCC) و یکی از بزرگ “شش” سازمان دهندگان این راهپیمایی در واشنگتن (در کنار رهبران حقوق مدني مانند مارتین لوتر کینگ جونیور و A. فیلیپ راندولف), John Lewis, سپس 23, جوانترین فرد برای صحبت در راهپیمایی تاریخی در واشنگتن; قبل از مرگ او در جولای 17, 2020, او گذشته زندگی بلندگو.

لوئیس نوشت سخنرانی خود در رد از کندی دولت, حقوق مدنی, لایحه از سال 1963 که به او گفته بود “بیش از حد کم و خیلی دیر” و قادر به محافظت از مردم در برابر خشونت پلیس در میان دیگر مشکلات است. در اولین پیش نویس لوئیس متهم به کندی دولت از جانبداری با supremacists; او برنامه ریزی شده به درخواست “که از طرف دولت فدرال ،

اما این اولین پیش نویس سخنرانی تلقی می شد بیش از حد رادیکال های ماه مارس دیگر سازمان. لوئیس نیز خواسته شد برای حذف یک بخش که در آن او متعهد به “رایت Jim Crow به زمین” و “قطعه جنوبی به هزار تکه” بازسازی سخنرانی به عنوان خوانده شده, “ما در ماه مارس از طریق جنوب […] با روح عشق و روح عزت ما در اینجا نشان داده شده است.”

لوئیس سخنرانی خواستار آزادی فوری بیش تدریجی آزادی: “به کسانی که باید گفت:” صبور باشید و صبر کنید “ما مدت طولانی گفت که ما نمی توانیم صبور” او گفت: این جمعیت است. “ما نمی خواهیم آزادی ما به تدریج اما ما می خواهیم به رایگان در حال حاضر! ما خسته هستند. ما خسته از اینکه مورد ضرب و شتم توسط پلیس. ما خسته از دیدن مردم ما در زندان قفل شده دوباره و دوباره.” آن را نیز جلب توجه به هزاران نفر از مردم که نمی تواند حضور در راهپیمایی چرا که آنها دریافت “گرسنگی دستمزد یا بدون دستمزد در همه.”

در سال 2018 لوئیس منعکس شده در تجربه خود را ارائه سخنرانی. او به یاد می آورد که زمانی که او به حق خود را او می تواند “صدها و صدها نفر از افراد جوان که درگیر شده بود در اوایل روز” و هنگامی که او پیش رو او می تواند یک “دریا بشریت است.” به سمت چپ خود او را دیدم “جوان سیاه و سفید مردان در درختان تلاش برای به دست آوردن یک دیدگاه بهتر.” در آن لحظه او گفت: “او به خودش گفت: “این آن است.”

حقوق مدنی قانون از سال 1964 شد قانون کمتر از یک سال پس از مارس.

در طول لوئیس در دوره اول به عنوان یک عضو کنگره آتلانتا بود به نام شهر میزبان از سال 1988 دموکراتیک ملی کنوانسیون. آن آتلانتا در لحظه ای بزرگ در سیاسی ویژه و لوئیس در ایران این فرصت را به تماس برای وحدت در داخل و خارج از حزب دموکرات است.

او برای سخنرانی در شب نهایی کنوانسیون که به نام برای انتخابات دموکراتیک نامزد مایکل Dukakis. لوئیس خواست دموکرات ها برای بازگشت به شهرهای مربوطه می باشند برای ایجاد ائتلاف صحبت می کنند که به نیازهای کسانی که “کنار گذاشته شده و پشت سر گذاشته است.”

این اظهارات تأکید لوئیس’ موقعیت به عنوان یک رهبر پیشگام در حزب دموکرات است که ادامه خواهد داد به مبارزه برای به حاشیه رانده شده: “ما فاصله زیادی پس از 1960s او گفت:” در اظهارات خود که در 3:45 در ویدئو بالا. “زمانی که ما در سراسر این کنوانسیون سالن از آن است که بدیهی است که ما حزب از ورود به مطالعه. ما یک تکرار دموکراسی است. یکی از مردم. یک ملت. یک خانواده آمریکایی خانواده است.”

در سال 1996 رئیس جمهور بیل کلینتون امضا و به قانون دفاع در برابر قانون ازدواج و یا DOMA که ممنوع فدرال به رسمیت شناختن ازدواج همجنسگرایان برای منافع مانند تامین اجتماعی و بیمه و تشکیل پرونده مالیاتی. قانون تعریف ازدواج به عنوان “یک حقوقی اتحادیه بین یک مرد و یک زن به عنوان زن و شوهر.” در بحث بر سر قانون لوئیس استدلال در برابر این تعریف بیان “شما نمی توانید به مردم بگویید که آنها می تواند سقوط در عشق است.” دادگاه عالی بعدها حکومت در سال 2013 که DOMA خلاف قانون اساسی است.

به نقل از مارتین لوتر کینگ جونیور لوئیس اعلام کرد “چرا شما نمی خواهید هموطنان آمریکایی خود را برای خوشحال ؟ چرا شما به آنها حمله? چرا شما می خواهید برای از بین بردن عشق را در قلب خود را? چرا شما می خواهید به سرکوب خود امیدها و رویاهای خود را […]?”

لوئیس سخنرانی به مناسبت پیشگامانه در مارتین لوتر کینگ جونیور یادبود اولین بنای تاریخی در نشنال مال در واشنگتن به افتخار سهم یک آمریکایی آفریقایی تبار.

در اظهارات خود Lewis به نام پادشاه “یکی از پدران بنیانگذار مدرن آمریکا است.” او در مورد اولین بار او را ملاقات پادشاه لحظه ای که الهام بخش او را به وقف زندگی خود را به مبارزه برای حقوق مدنی:

“من هرگز فراموش نخواهم کرد اولین بار من او را ملاقات نمود,” لوییس گفت. “من 15 سال و در 10 کلاس در سال 1955 در حال رشد در مزرعه ای خارج تروی, آلاباما, وقتی که من شنیده ام صدای مارتین لوتر کینگ جونیور در رادیو. او صحبت کردن در مورد رزا پارکس و Montgomery Bus Boycott. او صحبت کردن در مورد توانایی منظم و مشخص مردم را به ایجاد یک تفاوت در جامعه ما است.”

لوئیس گفت که امیدوار است این اثر تاریخی به شاه خدمت به عنوان یک یادآوری است که عشق غلبه بر نفرت و که “بهتر است برای آشتی دادن و تقسیم نمی کند بهتر است به ساخت و نه پاره کردن” — و او تاکید کرد که پادشاه رویا تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است تحقق یابد.

در سالگرد 50 از یکشنبه خونین لوئیس بود در ادموند Pettus پل به یاد روز او تقریبا زندگی خود را از دست.

در 7 مارس 1965 لوئیس سپس 25 رهبری بیش از 600 راهپیمایان در سراسر پل در شهر سلما در ایالت آلاباما در تلاش برای راه رفتن 54 مایل از سلما به مونتگمری برای رسیدن به آلاباما فرماندار جورج والاس و تقاضای رأی است. اما در پایان این پل سربازان دولت برخی از آنها سوار بر اسب اشک با گاز کشته و استفاده باشگاه ها و شلاق به شدت ضرب و شتم راهپیمایان.

“چند کودکان بی گناه از خدا برخی از حمل تنها یک bedroll چند محکم فشار ساده یک کیف ساده کیف یا کوله پشتی الهام گرفته بودند به پیاده روی 50 خطرناک مایل از سلما به مونتگمری برای نشان دادن نیاز برای حق رای در ایالت آلاباما” لوئیس گفت. “در آن روز که روز 600 تن به تاریخچه پیاده روی, دو به دو, در این پیاده رو نه تداخل با جریان آزاد تجارت و بازرگانی نه تداخل با ترافیک با یک نوع نظم و انضباط نظامی.”

در یادآوری وقایع 50 سال بعد, Lewis روشن ساخته است که او به سلما به تمدید یادآور شد و الهام گرفته — از آنجا که وجود دارد خیلی بیشتر به انجام.

“ما باید از این لحظه به پیمان خود را به انجام همه ما می توانیم به پایان کار. هنوز هم وجود دارد کار انجام شود. خارج وجود دارد و فشار و کشش تا زمانی که ما از گرو در اوردن روح America,” او گفت:.

در ماه فوریه سال 2020 لوئیس پس از مبتلا به مرحله 4 سرطان لوزالمعده را مشاهده می کنید سلما یک بار دیگر به تماس های کشور به عمل است. “ما باید حفظ ایمان نگه داشتن چشم ما در جایزه” لوئیس گفت. “ما باید بیرون بروید و رای ما هرگز رای داده قبل از. برخی از افراد به بیش از یک کمی خون. برخی به خود زندگی می کند.”

لوئیس بود پیشرو تماس صوتی برای استیضاح رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن. در یک محرک سخنرانی در کف خانه در سپتامبر 24, 2019, لوئیس اعلام کرد که تاخیر در استیضاح از مغلوب ساختن پیشی جستن جدی بود توهین به دموکراسی است.

“هر نوبت این دولت نشان می دهد تحقیر و بی توجهی به قانون و قانون اساسی است. آنها را دروغ می دانم. آنها حاضر به حساب خود اقدام و به نظر می رسد قبل از قانونگذاری بدن که این حق در قانون اساسی به پرس و جو در مورد فعالیت های خود” لوئیس گفت: در سخنرانی خود.

مغلوب ساختن پیشی جستن رسما استیضاح در مجلس در دسامبر 2019.

هنگامی که خانه در نهایت رای به استیضاح لوئیس سخنرانی کرد که چرا او گاهی اوقات به نام “وجدان کنگره” گفت: زمانی که شما نگاه کنید به چیزی است که درست نیست و نه تنها عادلانه نیست, شما باید یک تعهد اخلاقی به چیزی می گویند. برای انجام کاری. … فرزندان ما و فرزندان خود را از ما بپرسید, ” چه شما انجام دهید ؟ آنچه شما می گویند ؟ برای برخی از, این رای ممکن است سخت. اما ما باید یک ماموریت و دستور به در سمت راست از تاریخ است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>