آنها سعی کردند برای شروع یک اتحادیه در طول یک بیماری همه گیر اما آنها از کار اخراج شدند. چه بعدی ؟

Abismael روده بزرگ یک سرور در یک جای دور افتاده Steakhouse در فرودگاه بین المللی اورلاندو آماده بود برای داشتن اتحادیه محل کار خود را. برای تقریبا نه سال روده بزرگ خدمت کرده بود بی شماری Bloomin’ پیاز و آموزش دیده استخدام های جدید با وجود آنچه که او به عنوان توصیف کلامی توهین و روزانه ترس است که او می تواند به اخراج بدون علت با مافوق خود. خاص این جای دور افتاده Steakhouse بود که توسط HMSHost فرودگاه و بزرگراه مواد غذایی شرکت خدمات. همراه با مهمان نوازی و صنعت union, Unite Here کهنه کارکنان و همکاران خود با کمک جلب حمایت اکثریت از حدود 800 کارگر در فرودگاه های دیگر HMSHost-اداره رستوران مانند فلفل قرمز و استارباکس با انتخابات قرار است برای اواخر ماه مارس برای تعیین اینکه آیا این اتحادیه را رسما به نمایندگی از کارکنان.

اما روده بزرگ امید برای نمایندگی اتحادیه در زمان ضربه سنگین یک بار رمان coronavirus آمار فلوریدا. ملی روابط کار هیئت مدیره تاخیر در تمام انتخابات یک هفته قبل از HMSHost رای با توجه به همه گیر. پس از تمپا منطقه ای شعبه بازگشایی شد و اعلام کرد که پذیرش پست الکترونیکی-در رای گیری شرکت با موفقیت منتقل شد برای جلوگیری از این گزینه و تحت فشار قرار دادند برای فرد رای گیری بیشتر کشیدن از اتحادیه مبارزات انتخاباتی. بیش از سه ماه بعد روده بزرگ مانند بسیاری از خود را در حال حاضر-furloughed همکاران است که بدون چک بدون بیمه و بدون هر گونه امنیت شغلی است.

“توسط آنها به تأخیر انداختن اتحادیه و خودمان را به یک قرارداد یا مذاکره, راست, در حال حاضر, ما لازم نیست که یک تضمین برای بازگشت به کار” روده بزرگ می گوید. “بنابراین کارکنان عصبانی هستند. آنها مانند, “وقتی که ما تو این رای دادن ؟’ زیرا آنها می خواهند شغل خود را به عقب.”

در میان موج رو به رشد کارگری و فعالیت در سراسر صنایع غذایی و کارمندان و پیمانکاران در رستوران های زنجیره ای و تحویل نرم افزار به طور یکسان پیدا کرده اند خود را با هم متحد شدند برای بهبود شرایط محیط کار. در سال 2012 مبارزه برای $15 حرکت شروع به فشار در سراسر کشور برای $15 حداقل دستمزد و اتحادیه نمایندگی برای مواد غذایی سریع کارگران و در سال های پس بده قهوه baristas در شمال ایالت نیویورک باید رای به نفع unionization به دنبال کارکنان در پورتلند شاخه های زنجیره ای فست فود Burgerville و Tartine مکان در منطقه خلیج و همچنین به عنوان یک گروه از Instacart کارگران در Skokie, Illinois.

اخیرا به عنوان coronavirus موجب سراسر شهر بود کسب و کار خاموش شدن ناگهانی فروشگاه های مواد غذایی و رستوران کارگران تلقی می شد “ضروری” در حصول اطمینان از دسترسی جوامع به مواد غذایی و لوازم. این منجر به برخی از بحران متولد مزایای مانند پرداخت افزایش و بهبود بیمار را ترک گزینه های در زنجیر مانند استارباکس که در آن کارکنان داده شد موقت $3 در هر ساعت پرداخت ضربت همراه با گسترش فاجعه پرداخت. کارگران دیگر اما دیدم خود را به طور موقت افزایش دستمزد و جدید محل اقدامات ایمنی تنها از طریق اعتصابات و sickouts: پس از صدها نفر از کارگران در Kroger دلتا مرکز توزیع در ممفیس به طور خلاصه متوقف انجام سفارشات در اواخر ماه مارس این شرکت اعطا همه کارکنان خود را به طور موقت 2 $در هر ساعت خطر پرداخت و افزایش حمایت های مانند پلکسی گلاس محافظت از کارگران در ثبت نام نقدی.

اما حتی به عنوان دستمزد پایین کارگران در سراسر صنعت به دست آورده اند این مشت مالی جدید و بهداشت پردازش برخی می گویند که شرکت در اختیار داشت ادامه بحران بهداشت عمومی به عنوان یک ابزار برای سرکوب اتحادیه و کارگر سازماندهی. در جولای 5, کالیفرنیا, Augie قهوه گذاشته آن baristas و بسته خرده فروشی خود را در عملیات به طور نامحدود به طوری به عنوان نه “به خطر سلامت و ایمنی کارکنان ما است.” زمان بندی شد و در حدود یک هفته و نیم پس از کارمندان مطلع مدیریت قصد خود را برای داشتن اتحادیه و خواسته برای شناخت با توجه به Augie اتحادیه; بسیاری از شرکت فروشگاه تا به حال ادامه داد: خدمات در سراسر همه گیر و حتی پس از لس آنجلس گزارش اول خود را به مرگ. تمام مواد غذایی است که با توجه به کسب و کار خودی گزارش شده است با استفاده از یک نقشه حرارتی برای نظارت بر پتانسیل unionization فعالیت اخراج یک کارمند چه کسی بوده است, ردیابی تعداد COVID-19 مورد در کل مواد غذایی مکان های این شرکت گفت: مادربرد است که کارمند را اخراج نمی شد تلافی جویانه و که او تا به حال نقض سیاست های شرکت. و پس از معامله گر جو کارگران شروع به سازماندهی در اوایل این سال در ماه مارس یک کارمند که شروع به کمک یک غیر-مدیریت-کارکنان Facebook گروه به بحث در مورد کوروناویروس ایمنی و بهداشت نگرانی بود و به طور مشابه از کار اخراج شدند. یک معامله گر جو سخنگو همچنین گفت که شلیک نمی شد تلافی جویانه.

“مغلوب ساختن پیشی جستن [ملی روابط کار] هیئت مدیره ساخته شده برخی از تغییرات به قوانین و کارفرمایان احساس می کنند که یک دوست واقعی در مغلوب ساختن پیشی جستن هیئت مدیره می گوید:” کیت Bronfenbrenner مدیر کار آموزش و پرورش, تحقیق در دانشگاه کرنل. “به طوری که آنها در حال اقدام با حتی بیشتر از مجازات است.”

در 20 مارس کارکنان در مرکز شهر پورتلند اورگان محل در سراسر کشور گسترش زنجیره افسون حلقه ای تحویل نامه ای به مدیریت اعلام کرد که آنها تا به حال تشکیل یک اتحادیه بین المللی کارگران جهان است. حتی قبل از برگزاری رسمی اتحادیه, انتخابات, تازه شکل گرفته افسون حلقه ای اتحادیه کارگران خواستار دستمزد بالاتر و افزایش ایمنی برای حمایت از کارکنان و قطع بسته برای شعبه را حدود 30 کارکنان گذاشته به دلیل بیماری همه گیر.

کارگران گفت: آنها خود را گفت: بیکاری موقت خواهد بود و این شرکت خواهد rehire کارگران یک بار اجتماعی و اقتصادی با اقلیم تثبیت شده است. اما در ماه ژوئن گذشته به اتحادیه کارگران این شرکت را متهم به استفاده از این اخراج برای تمیز کردن خانه و استخدام جدید غیر اتحادیه کارکنان از طریق Snagajob. زیر آسمان پوشیده از ابر و پخش شیرینی-مشتریان گرسنه کارگران اعتصاب خارج از زنجیره ای قدیمی شهر محل برگزاری, نشانه هایی است که خواندن “توقف اتحادیه ستیز” و “پرتاب نیست ما را مثل روز پیر دونات.”

“این کاملا یک شوک بود برای بسیاری از ما چگونه این شرکت با ما برخورد می گوید:” سامانتا برایس افسون حلقه ای اتحادیه کارگران نماینده. “واقعا آنچه که ما می خواهیم این است که به رسمیت شناختن و ما می خواهیم شغل ما است.” کارگران اتحادیه اروپا گفت که آن را تا به حال ثبت 29 اتهامات علیه این شرکت با NLRB.

در پاسخ به سوال در مورد اتهام تبعیض علیه اتحادیه کارگران در rehiring Audrey Lincoff یک افسون حلقه ای سخنگو در بیانیه ای گفت: به خوار: “مثل همه تحت تاثیر قرار کسب و کار در طول COVID-19 گیر افسون حلقه ای همچنان به rehire و استخدام به عنوان نیازهای کسب و کار دیکته کند.”

پس از استقرار Wagner Act در سال 1935 بخش خصوصی کارگران شده اند از نظر قانونی تضمین حق سازماندهی اتحادیه های کارگری محل کار و در مجموع مقرون به صرفه. اما با توجه به یک 2019 گزارش موسسه سیاست اقتصادی (EPI) به سمت چپ متمایل فکر می کنم تانک بیش از 41 درصد از کارفرمایان شد به نقض قانون فدرال در اتحادیه مبارزات انتخاباتی. با توجه به Celine McNicholas کار, مشاوره برای EPI و همکاری نویسنده این گزارش در بخشی از این شرکت دلیل احساس امنیت در شکستن قانون توسط کارگران اخراج و یا تهدید به نظم و انضباط آنها را برای سازماندهی یک اتحادیه است که اجرای قانون سهل انگاری موارد آورده شده توسط ناعادلانه مرخص کارگران می تواند در سال کشیدن و مجازات برای بسیاری از کارفرمایان — rehiring کارمند به علاوه بازگشت پرداخت که کسور هر درآمد آنها به دست آورده از کار دیگری — یک کف دست زدن بر روی مچ دست نسبت به نیاز به مقابله با یک گران تر و حفاظت نیروی کار است.

“حتی اگر آن را آشکارا غیر قانونی تحت NLRB با راه خاص آن را در حال اجرا در این دولت و کارفرمایان قادر به خم شدن و شکستن قانون با مصونیت نسبی در واقعا فاحش موارد” McNicholas می گوید و اضافه کرد که “کافی نیست راه حل و اجرای روش های آن را به اندازه کافی ترسناک برای کارفرمایان به انجام آن نیست.”

کارکنان در HMSHost-اداره رستوران ها در فرودگاه بین المللی اورلاندو شده اند مبارزه برای یک اتحادیه از سال گذشته و این شرکت گرفته شده مراحل را در یک هدف آشکار برای سرکوب اتحادیه درایو و استفاده از coronavirus به عنوان بهانه ای برای اطمینان از موفقیت آن است. (HMSHost نیست پاسخ به یک درخواست برای نظر.)

با توجه به رستوران کارگران HMSHost استخدام یک روابط کار شرکت مشاوره و میزبانی اسیر مخاطبان جلسات شروع در ماه فوریه است. در یک اتاق کوچک در فرودگاه مشاوران سخنرانی گروه از کارکنان با ضد اتحادیه نقاط صحبت کردن حتی زمانی که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری شروع به توصیه اوایل اجتماعی-دورى روش. به عنوان اعضای هیات شروع شد و به صورت furloughs روده بزرگ می گوید: یک دستیار مدیر اطلاع او و دیگر کارگران که مدیر کل برنامه ریزی شده بود به غیر اتحادیه کارگران است. و شرکت در انتخابات مانع رسیدگی توسط استدلال در برابر یک پست الکترونیکی-در رای گیری انتخابات به ملی روابط کار هیئت مدیره به عنوان کارکنان می خواستم برای جلوگیری از تجمع در فرد رای گیری در حالی که coronavirus موارد یافت در فلوریدا.

با یک رای موفق در حمایت از اتحادیه HMSHost خواهد بود از نظر قانونی ملزم به معامله با اتحادیه کارکنان نمایندگان و امضای قرارداد. همراه با دستمزد بالاتر مزایای بهداشت و ایمنی محل کار, مقررات اتحادیه نمایندگان نیز می تواند فشار برای یک توافق که شامل فراخوان تضمین و عادلانه به یاد بیاورید سیستم. اما همانطور که در حال حاضر هیچ تاریخ انتخابات در بینایی: با توجه به ایمیل ها بین شرکت و اتحادیه وکلا HMSHost آخرین holdup این استدلال به ملی روابط کار هیئت مدیره است که furloughed کارگران — حدود 90 درصد از شرکت فرودگاه کارکنان رستوران — نباید مجاز به رای دادن در انتخابات اتحاديه. و به تازگی برخی از کارگران نگران کننده است که مبارزات انتخاباتی خود را می تواند از دست دادن بخار.

“من از همکاران که بچه ها می گوید:” Rosanny Tejeda یک furloughed barista در یک HMSHost عمل استارباکس. “مزایای بیکاری در حال رفتن به آخرین برای همیشه لطفا برای و به صورت یک خانواده بزرگ آن ممکن است به اندازه کافی. آنها ممکن است به من بدهید تا در انتظار و پیدا کردن خود کار دیگری.”

آمریکا شرکت های بهره برداری هرج و مرج شرایط آب و هوایی به تضعیف کارگران سازماندهی تلاش های قبل از. در مصاحبه ای با نیویورک تایمزاین دانشگاه جورج تاون کار مورخ یوسف McCartin گفت که در طول سال 1918 flu pandemic, فولاد, کارخانجات و شرکت های صنعتی موفق به نوسان مقامات محلی به ممنوعیت اتحادیه جلسات و درمانده سازماندهی مبارزات منطق بودن است که آنها پرورش زمینه را برای انتقال بیماری. در طول رکود بزرگ او اضافه کرد: کارفرمایان اغلب هدفمند اتحادیه کارگران برای اخراج.

اما در حال حاضر حتی کارکنان که به سادگی سازماندهی برای شرایط کاری ایمن و خطر پرداخت در طول این بیماری همه گیر در حال آمدن در آتش از مافوق خود. Louisville, Kentucky, معامله گر جو کارمند کریس پادشاه بود و در میان کسانی که از کار اخراج شده پس از شروع Facebook گروه به بحث در مورد محل کار نگرانی های ایمنی و بهداشت. در مارس 31, مدت کوتاهی پس از پادشاه اخراج شد معامله گر جو رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل دن زهر با ارسال نامه ای به کارکنان شرکت نوشته است که “یک میزبان از اتحادیه کمپین راه اندازی شده است که به دنبال سرمایه گذاری بر روی جریان ناپایدار محیط زیست در امریکا است.”

“من فکر می کنم آنها فقط ترس از صدای بزرگتر و از دست دادن کنترل از کارکنان خود را” شاه می گوید. او اضافه می کند که اگر چه این شرکت موفق به حفظ بسیاری از کارکنان آن محتوا در طول زمان عادی “هنگامی که بیشتر در خطر است و مردم می خواهند به گام و آواز با هم, آنها نمی خواهند به از دست دادن کنترل پویا.”

در مارس کنیا دوستان-دانیل سخنگوی معامله گر جو نوشت: در یک ایمیل به خوار در مورد کینگ شلیک: “من می توانم به شما بگویم ما هم به پایان اشتغال خود را به دلیل تمایل به داشتن اتحادیه راه اندازی یک صفحه رسانه های اجتماعی و یا ابراز نگرانی و نه می توانیم این کار را با دیگر اعضای خدمه.”

برای McNicholas کارگری مشاور در EPI بالقوه وجود دارد پوشش نقره ای در این لحظه. صنایع غذایی کارگران است که در ادامه به عرضه هر کس از تازگی بیکار به افراد مشغول به کار از خانه با نیازهای اساسی و رفاهی در حال ریختن نور را در درمان آنها توسط شرکت های, آیا آن را توسط اتحادیه خواستار به رسمیت شناختن و یا فرمت از خطر پرداخت و بیشتر دست مطابق با اصول بهداشتی ایستگاه. به نوبه خود آنها در حال به دست آوردن حمایت جامعه و از همه مهمتر افزایش تمایل به نگه داشتن شرکت پاسخگو باشد.

“شده است وجود دارد یک واکنش و بیشتر این داستان ها گفته است که می آید با هم برای طوفان کامل که در آن شما باید یک دولت جدید با خواسته های قرار داده در آن توسط مردم کار” او می گوید: “و کسانی که تبدیل به اولویت دولت جدید تغییرات برای راه ما کار می کنند و پس از آن رشد جنبش اتحادیه.”

متی Sedacca است که یک نویسنده در بروکلین زندگی می کنند.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>