تورس مارتینز قبیله قصد دارد برای ساخت 8,400-تخت خواب, زندان, یکی از بزرگترین در ایالات متحده

یک بومی آمریکایی قبیله در جنوب کالیفرنیا می خواهد برای ساخت یک 8,400-تخت زندان در آن از راه دور, رزرو, آینده به Salton Sea و اجاره آن به دولت — پروژه خواهد بود که برای اولین بار در نوع خود در کشور است.

در زیر پیشنهاد تورس مارتینز کویر Cahuilla Indians و شرکای کسب و کار را تامین مالی 2 میلیارد دلار پروژه ساخت و ساز و حفظ دولت از-هنر رسانه-امنیت زندان — آن خواهد بود که بزرگترین در کالیفرنیا و یکی از بزرگترین در کشور است. دولت پس از آن که کارکنان و اجرای تاسیسات و پرداخت قبیله سالانه اجاره نزدیک به 175 میلیون دلار.

این پروژه که رهبران قبیله ای را با بحث سابق و فعلی سران وزارت کالیفرنیا از اصلاحات و توانبخشی را حداقل 2000 شغل و بیشتر امنیت مالی به قبیله که یک کازینو در حرارتی. آنها همچنین می گویند این تاسیسات خواهد بود طراحی شده به منظور کاهش تکرار جرم سال.

اما حداقل یک رهبر محلی آشنا با پروژه پرسش که آیا این طرح را در واقع توسعه اقتصادی به نوار صحرا.

“من نمی دانم که جامعه به عنوان یک کل در آغوش ایده ساخت این موسسات گفت:” Assemblymember ادواردو گارسیا, یک Coachella دموکرات که منطقه شامل سایت ارائه شده است.

تورس مارتینز رهبران می گویند خود را انگیزه اصلی برای زندان پروژه زیست محیطی است. تفاسیر نشان می دهد تسهیلات خواهد بود ساخته شده است تا در برابر یک کوه و مرز باز صحرا و کشاورزی است.

قبیله می گوید که می خواهد برای بازگرداندن مرگ Salton Sea, 11,000 هکتار که شامل زمین های خود را. آب می توان از یک سفره آب زیر رزرو به عرضه زندان و هزاران نفر از زندانیان; صدها نفر از هزاران گالن در فاضلاب را فیلتر و پمپ به دریا با توجه به رئیس توماس Tortez.

“که من به عضویت آنها قاطعانه در مورد داشتن و دیدن چیزی انجام می شود در مورد Salton Sea, و آنها خسته از مطالعه پس از مطالعه پس از مطالعه” او گفت:. “آنها می خواهند برای دیدن چیزی انجام می شود که می تواند ملموس چیزی است که آنها می توانید ببینید.”

ایمیل ها و اسناد به دست آمده توسط صحرا خورشید از طریق کالیفرنیا سوابق عمل, جزئیات ارتباطات بیش از نزدیک به دو سال بین این قبیله و آن شرکای پروژه و انتخاب رهبران و وزارت اصلاحات مقامات و کارکنان. آنها نشان می دهد که این تیم تن به تن زندان مفهوم و معماری تفاسیر به سابق وزارت اصلاحات وزیر اسکات Kernan در مارس 2018 و وزیر فعلی رالف دیاز در ماه اوت سال 2019 در میان دیگران.

قبیله همکاران شامل Temecula مبتنی بر قبیله ای سازمان ملل توانبخشی و اصلاحات خصوصی شرکت مدیریت زمین است که با همکاری قبیله برای توسعه زمین و به دست آوردن دسترسی به آب برای Salton Sea و محفل ققنوس-بر اساس حکیم Concepts LLC. ساکرامنتو-کالیفرنیا بر اساس قبیله ای اتحاد کسب و کار است حمایت از قبیله تلاش.

Kernan تشکر Tortez در مارس 2018 نامه ای برای ملاقات با او و کارکنان خود را در مورد زندان مفهوم و گفت: “من شامل پیشنهاد خود را در CDCR انتقال بسته جدید دولت” با اشاره به این واقعیت است که رژیم صهیونیستی. جری براون خروج در پایان سال 2018 است.

تا کنون پیشنهاد شده است با توجه به چراغ سبز از دولت است.

اصلاحات بخش سخنگوی دانا Simas نه تایید اینکه آیا مقامات آژانس تا به حال ملاقات با قبیله و همکاران آن به عنوان ایمیل نشان داده شده اند.

“وجود دارد هیچ پیشنهاد در دست بررسی در این زمان برای ساخت و یا قرارداد جدید correctional facilities” Simas در بیانیه ای گفت.

قبیله و شرکای آن گفت: آنها نیاز به یک یادداشت تفاهم و یک نامه ای از قصد با دولت اصلاحات گروه به حرکت به جلو با ساخت و ساز. قبیله ای سازمان ملل توانبخشی و اصلاحات در حال حاضر امن بیش از 2 میلیارد دلار برای ساخت و ساز از وال استریت به گفته مدیر عامل دنیس ترنر و معمار لین Arrington گفت: کل تسهیلات از لحاظ نظری می تواند ساخته شده توسط 2024.

تسهیلات می تواند جایگزین دولت, مسن, زندان

قبیله و شرکای آن در حال پیشنهاد برای ساخت نزدیک به 3 میلیون فوت مربع تسهیلات در حدود 760 هکتار از قبایل زمین در نزدیکی ساحل شمال غربی از Salton Sea حدود 150 مایلی شرق لس آنجلس با توجه به پیش نویس یک اجاره نامه به دست آمده توسط خورشید صحرا. این پروژه خواهد بود معاف از کالیفرنیا کیفیت محیط زیست عمل می کنند مورد نیاز با توجه به موقعیت خود را در حاکمیت زمین.

قبیله خواهد اتهام دولت ماهانه اجاره پایه بیش از 12 میلیون دلار با توجه به اجاره نامه.

قبیله و شرکای آن استرس است که این پروژه که آنها را به عنوان یک توانبخشی و آموزش و پرورش مرکز را جایگزین برخی از ایالت قدیمی ترین و ویران زندان — به جای به سادگی اضافه کردن ظرفیت.

آنها نقطه به نقطه فوریه گزارش از قانونی تحلیلگر که گفت: دولت 12 قدیمی ترین زندان مورد نیاز بیش از 11 میلیارد دلار در زیرساخت های پروژه های بهبود. آن توصیه می شود دولت نزدیک دو زندانها با توجه به زیرساخت های گسترده مشکلات.

کسانی که در حمایت از این پروژه ارائه یک راه حل به دولت زیرساخت های گلایه: وزارت اصلاحات می تواند برخی از آن بزرگتر و بیشتر ویران زندانها از جمله کالیفرنیا مرکز توانبخشی در نورکو کالیفرنیا موسسه برای مردان در چین و کالیفرنیا موسسه برای زنان در تاج — و انتقال هر دو از زندانیان و کارکنان به صحرا تسهیلات.

سه زندانها هم باید از این ظرفیت برای برگزاری 6,865 زندانیان در حالی که صحرا تسهیلات را 8,400 تخت. این امر باید از این ظرفیت به خانه حدود 6 درصد از آمریکا زندانی جمعیت با توجه به مارک فیشر رئیس امور مالی با قبیله ای سازمان ملل توانبخشی و اصلاحات.

“ما در حال ساخت یک زندان جدید در هر سه” گفت: Chris Lindstrom اجرایی برای کالیفرنیا قبیله ای کسب و کار داد. “ما در حال بسته مخروبه زندان با malfunctional ظرفیت و جایگزینی آنها با دولت از هنر و امکانات مدرن است که می تواند به (توانبخشی) برنامه نویسی به مردم و کمک به آنها توانایی بیرون آمدن قوی تر در طرف دیگر.”

تسهیلات خواهد بود ساخته شده در دو مرحله برنامه ریزان پیش بینی شده: $999.6 میلیون برای ساخت 4,200 تخت در یک ساختار و $915.1 میلیون برای ساخت قسمت دوم از 4200 بیشتر تخت در یکی دیگر از ساختار جداگانه برای مجموع $1.91 میلیارد دلار است.

هر ساختار می تواند در آن خانه چهار فرد امکانات دو تا از آن را نگه دارید “امنیت در سطح سه” زندانیان و دو که نگه داشتن سطح چهار زندانی. هر دو از آن سطح در نظر گرفته شود بالاترین امنیت است.

اگر این حرکت رو به جلو تسهیلات را تبدیل به یکی از بزرگترین زندانها در کشور است.

کوک کانتی وزارت اصلاحات در شیکاگو برای مثال روزانه اهل بیت جمعیت حدود 8,000 در یک سایت فیزیکی. لس آنجلس زندان سیستم تنها سه ساعت دور برگزار می شود روزانه به طور متوسط 17,070 زندانیان در سراسر چندین امکانات مختلف به عنوان از سال گذشته است.

تورس مارتینز پروژه نیز به احتمال زیاد خواهد بود که برای اولین بار در نوع خود: با توجه به Tortez دیگر قبیله در ایالات متحده قبلا اجاره زمین به دولت و یا دولت فدرال برای correctional facility. بسیاری از قبایل در حال حاضر خود را کوچک زندان و یا دیگر تادیبی امکانات در جوامع قبیله ای اما کسانی که امکانات اداره می شود یا توسط مقامات قبیله ای به طور مستقیم و یا اداره امور هند.

“من فکر می کنم این امر می تواند منحصر به فرد و مجموعه ای مسبوق به سابقه” Tortez گفت.

تسهیلات استفاده از آب با هدف Salton Sea

در حالی که قبیله ذکر چند دلیل و چرا از آن است که پیشنهاد یک زندان در زمین های قبیله ای عمده آن هدف این است که برای حمایت از سلامت Salton Sea.

این دریا از لحاظ فنی کالیفرنیا بزرگترین دریاچه شده است کاهش برای چندین سال.

به عنوان دریاچه همچنان به کاهش در حجم خشک lakebed زیر می فرستد سمی گرد و غبار رنگ و لعاب با آفت کش ها از طریق دمیدن هوا و به جوامع اطراف. پرنده جمعیت در این منطقه نیز توفنده به شوری دریاچه بالاتر می شود و تهدید می کند تیلاپیا و ماهی یک منبع غذایی مهم.

Tortez گفت: زندان پروژه کمک خواهد کرد کاهش Salton Sea مشکل با انتشار 640,000 گالن آب تصفیه شده به دریاچه از تسهیلات در هر روز است. هزینه های مرتبط با این روند که بخشی از آن شامل ساختمان تصفيه آب خواهد شد در مورد $50 میلیون Arrington گفت. ساخت و ساز از گیاه است که شامل در این پروژه است $999.6 میلیون “فاز یک.”‘

“این جریان را فراهم خواهد کرد آب مورد نیاز برای کمک به مقابله با این فاجعه اتفاق می افتد به Salton Sea و جوامع اطراف آن” او نوشت: در مارس سال 2018 نامه به سابق اصلاحات بخش دبیر Kernan.

بدون یک پروژه از این مقیاس او گفت: قبیله نمی قادر خواهد بود به منظور جلب میلیون ها گالن آب لازم را از آن سفره های آب به مکمل دریاچه. در حال حاضر وجود دارد تنها در حدود 30 خانه برای رزرو و یک زن و شوهر از ده ها چاه.

“بنابراین شما نیاز به چیزی در این سطح به ارمغان بیاورد (تا) که مقدار آب” او گفت:. “ما در حال نگاه کردن به چیزی که بلافاصله رفتن به حل و فصل این وضعیت و این یکی از سریعترین راه ما دیده ایم را که اتفاق می افتد.”

بسیاری دیگر در مقیاس بزرگ راه حل پیشنهاد شده است برای Salton Sea. The Salton Sea, مدیریت, برنامه, برای, یک, بود, امضا شده توسط رژیم صهیونیستی است. جری براون در سال 2017 و پیشنهاد احداث هزار هکتار از گرد و غبار سرکوب و زیستگاه پروژه های اطراف دریا به حد آلاینده است که ضربه به هوا. این طرح غیر الزام آور است.

قبیله سیاهی زندان ‘نوآورانه’ پیکربندی

در ارائه پروژه قبیله و شرکای آن توصیف تسهیلات به عنوان یک “مرکز توانبخشی” و می گویند آن دولت از هنر طراحی و برنامه کمک خواهد کرد که کاهش چرخه حبس.

آنها می گویند آمریکایی های بومی که آنها گزارش می دهند که 70% تکرار جنایت هستند به خصوص محروم توسط سیستم تادیبی.

در حالی که داده های بتن در بومی آمریکا حبس نرخ در آمریکا محدود است داده های سرشماری از سال های گذشته نشان داد مردم بومی هستند بیش از نمایندگی در تادیبی امکانات خود را در مقایسه با نسبت جمعیت کلی.

در دولت امکانات Arrington توضیح داد, زندانیان,’ تخت و کارگاههای گاهی به دور از ساختمان ها مسکن آموزش و پرورش و فنی و حرفه ای خدمات. پیشنهادی زندان که شامل دو 4,200 بستر سازه به مردم ارائه با دسترسی آسان تر به چنین پشتیبانی, او گفت:.

“نوآورانه بخشی از این پروژه است که راه آن را پیکربندی در هر زندان” گفت: Arrington که 45 سال فعالیت حرفه ای دهانه طراحی سه عمده امکانات برای CDCR یک مرکز فدرال و چند California county امکانات. “این CDCR شد و به دنبال سعی کنید برای ایجاد بسیار کوچکتر گروه از مردم و برای توزیع مجدد برنامه نویسی در سراسر تسهیلات.”

قبیله و شرکای آن تصور معاملات مختلف در حال تدریس در این مرکز همراه با آموزشی یا صنعت با تمرکز بر برنامه. یک پیشنهاد اولیه از Arrington بود “save the Salton Sea” برنامه که در آن زندانیان می توانند در مورد زندان ماموریت برای دوباره پر کردن دریا. اما از آنجا که قبیله نمی شود در واقع عامل های برنامه نویسی نیز بستگی دارد ماموریت CDCR شرکای گفت.

مفهوم اصلی برای این نوع از زندان آمد از Witiqa “دنیس” ترنر در حال حاضر-مرحوم عضو Rincon گروه از Luiseño سرخپوستان و معنوی مشاور که بازدید بومی آمریکا زندانیان.

ترنر می خواستم به تغییر چگونه دولت را فراهم می کند آموزش و پرورش و خدمات توانبخشی به تشکلات مردم Tortez نوشت: در ژوئن 9 ایمیل به دولت سن. هالی میچل لس آنجلس دموکرات و Assemblymember فیل Ting, یک سان فرانسیسکو دموکرات.

“او می خواست برای دیدن زمانی که افراد در خارج از زندان است که آنها را ندارم که ننگ برای بقیه زندگی خود را توضیح داد:” ترنر پدر 72 ساله دنیس ترنر.

ترنر تاسیس قبیله ای سازمان ملل توانبخشی و اصلاحات و چندین سال را صرف کاوش در ایده ساخت توانبخشی و مرکز آموزش و پرورش در قبیله ای از زمین با دیگر قبایل بومی آمریکا بزرگتر ترنر گفت. اما او نمی پیدا کردن یک قبیله است که ملاقات تمام الزامات مورد نیاز برای این پروژه — آب کافی و زیرساخت و جاده دسترسی — تا زمانی که او در ارتباط با تورس مارتینز.

پس از ترنر مرگ در سن 44 پدرش شد, مدیر عامل شرکت قبیله ای کشورهای گروه و ادامه کار با Tortez و قبیله خود را به تحقق پسر را دید.

قبیله می گوید زندان می تواند استخدام, اعضای, اما برخی از کارشناسان سوال از پتانسیل های اقتصادی

این ایده از یک زندان به نظر می رسید مانند یک گزاره برنده برای تورس مارتینز قبیله.

تورس مارتینز قبیله ای زمین 24,000 هکتار است checkerboarded در سراسر نیمه شمالی the Salton Sea حدود یک ساعت رانندگی در شرق پالم اسپرینگز. قبیله محل روستایی ساخته شده است که برخی از قبلی سرمایه گذاری کسب و کار مشکل تر Tortez گفت: از جمله آن زمین کازینو حرارتی. قبیله نیز به اجرا در سفر مرکز در نزدیکی Salton Sea.

“بازی چیزی است که شده است پربار برای ما قبیله با توجه به محل” او گفت:. “ما با نگاه برنامه ای برای ساخت دیگر (کازینو), اما آن را فقط به نظر نمی رسد مانند چیزی است که رفتن به پربار برای تورس مارتینز قبیله.”

نرخ بیکاری در رزرو در حال حاضر در حال قراردادن موشواره در حدود 50% است. “نیمی از مردم ما که می خواهید به کار می کند چرا که هیچ فرصت اقتصادی در منطقه,” او گفت:.

تورس مارتینز رهبران قبیله ای بوده است tight-lipped در سال های اخیر مورد های قبیله دقیق تعداد ثبت نام کاربران, اما توصیف کرده اند این رقم به عنوان “صدها نفر است.”

طرفداران می گویند که این زندان را ایجاد بیش از 2000 شغل در داخل مرکز و دیگران در هتل ها, رستوران ها و مدارس که آنها انتظار دارند را محصول تا نزدیکی مرکب خواهد بود که در نزدیکی تقاطع مسیر دولت 86 و 81st خیابان.

اعضای قبیله می شوند بیشتر از فرصت های اشتغال Tortez گفت.

“همه کسانی که شغل و آموزش است که می تواند ارائه شده برای قبیله فقط در آن منطقه به تنهایی بزرگ است,” او گفت:.

برخی از کارشناسان باید به سوال نامیده می شود فرض بر این است که زندان در مناطق روستایی همیشه درایو رشد اقتصادی است.

گارسیا گفت: در حال حاضر وجود دارد چهار زندان در منطقه خود — درخت اهن زندان ایالتی و Chuckawalla دره زندان ایالتی در شهرستان ریورساید شهرستان بلایت و کالیپاتریا و Centinela زندانها در شهرستان امپریال.

در حالی که این امکانات ارائه برخی از مشاغل او گفت: “من نمی دانم که کسانی هستند که توسعه اقتصادی ابزار است که به نوبه خود در اطراف اقتصادی شرایط منطقه ما است.”

یک مطالعه منتشر شده در علوم اجتماعی فصلنامه در سال 2010 نیز “بازیگران بیشتر شک در ادعا می کند که زندانها ارائه مناسب توسعه اقتصادی گزینه برای مبارزه جوامع روستایی.”

و یک مقاله از کتاب “نامرئی مجازات: وثیقه عواقب ناشی از جرم حبس” هشدار داد در سال 2002 که اکثر مشاغل در زندانها اصلا به ساکنان که در حال حاضر در جامعه زندگی می کنند. بسیاری از موقعیت های مانند مدیریت و تادیبی افسر شغل با تجربه نیاز است که ساکنان روستایی ممکن نیست. و اصلاحات سیستم اغلب کهنه پرسنل به استفاده از دیگر زندانها مقاله نویسنده تریسی 前光村 نوشت.

前光村 همچنین اشاره کرد که زندان جدید شهرها در کالیفرنیا در اوایل 2000s بود “مشکل بزرگ” جذب صنایع دیگر در اطراف آنها. این مشکل می تواند با توجه به درک از زندان به عنوان یک “نامطلوب همسایه” یا این که برخی از زندان ها وارد نمی کند “محیط زیست و دیگر کنترل” 前光村 نوشت.

“با وجود غالب حکمت در مورد زندانها به عنوان اقتصادی panaceas شواهد نشان می دهد که زندان بوستر در مناطق روستایی آمریکا باید مراقب باشید چه می خواهید آنها را برای” 前光村 نوشت.

اما بر خلاف انواع دیگر از زندان تحولات تورس مارتینز قبیله یک کشور مستقل به معنای آن است که قدرت به تصمیمات استفاده از زمین در آن رزرو با برخی از هشدارهای. قبیله پروژه می تواند مشمول مقررات از محیط زیست ملی و سیاست عمل می کنند به عنوان مثال.

“تفاوت در اینجا” گارسیا گفت: “این است که ما در حال برخورد با یک قبیله ای ملت ایران که یک کشور مستقل است که دارای استقلال و اقتدار قضایی به برخی از تصمیم گیری است.”

وی افزود: “من باور دارم که قبیله احترام است و به اندازه کافی مایل به همکاری با جامعه محلی لازم را توسعه.”

بحث بیش از این زندان را در رابطه با قانون دولت جدید

گارسیا گفت که او صحبت کرده است با Tortez در مورد پروژه چند بار از جمله اخیرا در چند هفته پیش و توصیه رئیس که این زمان مناسب نیست به تلاش برای ساخت یک زندان جدید در کالیفرنیا است. گارسیا با اشاره به دولت تاریخی کسری — که ایستاده بود در $54 میلیارد دلار به عنوان ممکن است — ناشی از بیماری همه گیر کوروناویروس.

او همچنین گفت که او و دیگر قانونگذاران کار کرده اند به منظور کاهش تکرار جرم سال. رژیم صهیونیستی. جری براون در سال 2017 امضا لایحه که Garcia نویسنده اجازه می دهد برخی از شهرستانهای استان از جمله رودخانه و امپریالیستی برای اجرای آزمایشی به ارائه برنامه های re-entry خدمات و پشتیبانی به مردم منتشر شده از زندان شهرستان است.

“ما گرفته ایم گام بزرگ در مجموع به سعی کنید به شکل یک راه برای مطمئن شوید که ما در حال فرستادن افراد به زندان برای مدت زمان طولانی اگر وجود دارد راه های دیگر از پرداختن به مشکلات و نزدیک به خانه,” او گفت:.

او همچنین سوال که آیا این پیشنهاد را به نقض روح AB 32 یک قانون دولت در ماه ژانویه اجرا است که فاز کردن دولت استفاده از خصوصی زندان ها و بازداشتگاه های اداره مهاجرت مراکز.

“این زمان مناسب برای گفتگو است که رئیس به ارمغان آورده است به جلو” گارسیا گفت. “ما در حال حاضر در زندان-لحظه بسته شدن — در زندان-ساختمان حاضر است.”

اما قبیله و شرکای آن استدلال کرده اند که این پروژه خواهد بود موضوع به AB 32. بر خلاف امکانات که هر دو متعلق به و توسط شرکت های خصوصی زندان خواهد بود موفق توسط مقامات دولتی و کارکنان توسط کارکنان دولت گفتند.

“این پروژه خواهد دیدار با متن و روح قانون” گفت: Lindstrom کالیفرنیا قبیله ای کسب و کار داد.

گارسیا نیز توصیه قبیله و شرکای آن به بحث در مورد این پیشنهاد با رهبران و ساکنان از شهرستانها و همچنین سازمانهای مبتنی بر جامعه.

گارسیا این باورند: “من فکر نمی کنم این چیزی است که جامعه می خواهد.”

در همان زمان او اشاره کرد که Tortez است “بسیار جدی در مورد توسعه اقتصادی فرصت های شغلی برای آن قبیله ای ملت” و گفت که او می خواهد به حمایت از قبایل در منطقه خود.

در پاسخ فیشر از قبیله ای انگلیس گفت: قبیله و شرکای آن ضمن استقبال از پیشنهادات مناطق اطراف آن و می خواهید به همکاری با اجرای قانون و خدمات اورژانس در هر دو رودخانه و امپریالیستی بوده است.

در حالی که این پروژه نیازی به تایید توسط استان ها, او گفت:, “ما می خواهیم به کار با آنها.”

این تیم در پشت این پیشنهاد اذعان آنها برخی از مخالفان. آنها گفتند: آنها نیز دریافت کرده اند پاسخ مثبت خود را به زمین, اما آنها هنوز در تلاش برای تبدیل آن به عمل است.

“ما همیشه احساس می کنم مثل همه ما صحبت بسیار مثبت در مورد آن, اما آن را مانند ما نمی دانیم که در آن است که در واقع منعکس سوئیچ” Arrington گفت.

“گاهی اوقات آن را فقط طول می کشد در حالی که برای یک ایده به کشش” Lindstrom از کالیفرنیا قبیله ای اتحاد کسب و کار اضافه شده است.

اگر این ایده را نگه دارید و هر چند آنها بر این باورند این زندان مدل می تواند تکرار برای قبایل دیگر که ممکن است تکیه بر قمار به تولید درآمد اما هنوز منابع خاص برای استفاده از راه دور مانند ملک و آب.

“بنابراین این می تواند bellwether,” Lindstrom گفت.

آرینگتون اضافه شده است که پیدا کردن یک قطعه بزرگ زمین است که “روشن و پاک و آماده برای رفتن” برای این نوع از امکانات است که اغلب یک چالش مهم. جوامع قبیله ای می تواند کمک به حل این مشکل است.

“قبیله من بسیار منحصر به فرد وضعیت را در اینجا. و بسیاری از جوامع قبیله ای می تواند داشته باشد که همان وضعیت” او گفت:. “ما می تواند احتمالا تکراری این فقط در مورد هر نقطه در سراسر دولت است.”

Autism_today گزارش مهاجرت برای خورشید صحرا. رسیدن به او را در [email protected] او در توییتر دنبال کنید در @rebeccaplevin.

آماندا اولریش پوشش بومی آمریکایی مسائل در جنوب کالیفرنیا برای خورشید صحرا. او همچنین یک گزارش آمریکایی عضو سپاه. او را می توان در رسید [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>