داستان پشت این نمادین بازی های المپیک اعتراض

تصویر از دوندگان سرعت Tommie اسمیت و جان کارلوس بالا بردن مشت خود را در طول یک مدال مراسم در سال 1968 مسابقات المپیک در شهر مکزیک است پایدار تصویر از تظاهرات سکوت. اما کلید درک آن فراتر می رود سیاه و سفید-دستکش مشت.

هر سه مدال برندگان از جمله مدال نقره پیتر نورمن استرالیا عینک دکمه است که به عنوان خوانده شده “پروژه المپیک برای حقوق بشر است.” المپیک پروژه برای حقوق بشر (OPHR) یک ائتلاف از برجسته ورزشکاران تشکیل شده در سال 1967 که تهدید به تحریم شرکت در آینده بازی های المپیک برای جلب توجه به سیستمیک نژاد پرستی در ایالات متحده است.

OPHR بنیانگذار هری ادواردز (مرکز) با ستاره sprinters Lee Evans (چپ) و جان کارلوس (راست) در سال 1968.
© تد Streshinsky/Corbis via Getty Images

این گروه به رهبری پروفسور هری ادواردز در نهایت رای به رقابت و خود را نگه دارید تظاهرات وجود دارد که منجر به در حال حاضر نمادین نمایش بر روی مدال ایستادن زیر مردانه از 200 متر به فینال. این عمل کردم اسمیت و کارلوس لگد کردن تیم المپیک, اما آن را به سمت چپ یک میراث ماندگار در مورد اظهارات سیاسی از طریق ورزش است.

سازمان دیده بان ویدیو در بالا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد OPHR. شما می توانید این فیلم و تمام از بورسی را در یوتیوب. و اگر شما علاقه مند به حمایت از ما تصویری روزنامه نگاری شما می توانید تبدیل به یک عضو از Vox تصویری آزمایشگاه در یوتیوب.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>