یک ویروس مرگبار هدف قرار دادن اهلی و وحشی خرگوش که تشخیص داده شد در پالم اسپرینگز در ممکن است در حال حاضر به سن برناردینو نارنجی و سن دیگو شهرستان, دولت, حیات وحش مقامات تایید کرده است.

خرگوش بیماری هموراژیک (RHDV2) است نه مربوط به رمان coronavirus می کند و نمی گذارد انسان و یا حیوانات خانگی دیگر از خرگوش.

“مرده کویر cottontail خرگوش داشت در یک فضای سبز منطقه سان کلمنت در ژوئن 15,”, Tim Daly سخنگوی وزارت کالیفرنیا از ماهی ها و حیات وحش گفت: شهرستان سرویس خبری روز چهارشنبه. “ما با دریافت تاییدیه از وزارت کشاورزی ایالات متحده خارجی حیوانات بیماری آزمایشگاه های تشخیصی که آن را به حال RHD در ژوئن 22 و ارسال شده است که پیدا کردن در وب سایت ما در مدت کوتاهی پس از.

“…پس از تشخیص اولیه در مورد سن کلمنت ما دریافت کرده اند دو گزارش از خرگوش مرده در اورنج کانتی یکی از لدرا رنچ و دوم از Capistrano, ساحل,” او اضافه شده است.

خانه خرگوش جامعه گزارش می دهد که این ویروس نیز شناسایی شده در یوکا ولی در سن برناردینو کانتی و در پووی در شهرستان سان Diego.

این ویروس تا به حال نشان داده شده در مکزیک, در مکزیک جدید, کلرادو, آریزونا و تگزاس قبل از آن داشت در دم jackrabbit لاشه فرستاده شده از مالکیت خصوصی در نزدیکی پالم اسپرینگز در مه — اول آن رویت در کالیفرنیا است.

“آلوده خرگوش و jackrabbits ممکن است نمایشگاه هیچ علائم منجر به مرگ ناگهانی و یا ممکن است دچار تب و تورم و خونریزی داخلی و نکروز کبد” یک CDFW بیانیه ای گفت:. “محدوده مستعد گونه در آمریکای شمالی است که در حال حاضر ناشناخته اما همه خرگوش jackrabbit خرگوش و pika گونه به احتمال زیاد حساس هستند.”

همه خرگوش صاحبان و دامپزشکان هستند که خواست برای یادگیری در مورد این ویروس و نحوه محافظت از خرگوش. یک واکسن توسعه داده شده است و در دسترس است در سفارش. خرگوش داخلی داران را تشویق به تماس با دامپزشک خود را برای اطلاعات بیشتر.

مقامات صادر دستورالعمل های زیر را برای کسانی که خود خرگوش داخلی و یا کسانی که در تماس با خرگوش های صحرایی:

  • خانه خرگوش باید باقی می ماند در داخل در همه زمان ها برای به حداقل رساندن پتانسیل تماس با ما;
  • هر بیمار و یا مرده خرگوش باید گزارش به وزارت امور خارجه حیات وحش مقامات و باید لمس;
  • هر غیر معمول یا بیماری ناگهانی خرگوش مرگ باید گزارش خود را به دامپزشک فورا;
  • این ویروس بسیار مسری است و می تواند توسط تماس مستقیم با حیوانات آلوده و یا ادرار/مدفوع; همچنین می تواند بر روی اشیاء آلوده و حشرات و…. بنابراین شیوه های بهداشت خوب لازم است — یعنی شستن دستها قبل و بعد از دست زدن به خرگوش کامل ضد عفونی ترک کفش خارج از کنترل حشرات و غیره.
  • می دانم که شما هی/منابع خوراک و اگر آنها در نزدیکی مناطق تحت تاثیر شیوع;
  • نگه داشتن سگ در یک دسته سه تایی که در خارج به طوری که آنها نمی تعامل با خرگوش وحشی; در نظر داشتن سگ پوشیدن لباس سیاه در هنگام خارج یا شستن پنجه های خود را قبل از آنها به داخل می آیند. نگه داشتن سگ و خرگوش در مناطق جداگانه ای از خانه خود را.

وزارت کالیفرنیا از مواد غذایی و کشاورزی به تازگی قرار داده و قرنطینه در محل که در آن “هیچ خرگوش, خرگوش و یا محصول خود را (گوشت pelts, پنهان, لاشه, و غیره.) و یا تجهیزات مورد استفاده برای پردازش خرگوش ممکن است وارد کالیفرنیا از ایالت ها یا استان ها که در آن RHD تشخیص داده شده در سال قبل است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de