چند روز گذشته در سیاست آمریکا شده اند تحت سلطه آیات است که روسیه ممکن است پرداخت کرده اند طالبان برای کشتن نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان در سال 2019 — و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت دانست و در مورد طرح و چیزی به آن را متوقف کند یا تنبیه روسیه است.

نیویورک تایمز روز جمعه گزارش داد که آژانس اطلاعاتی آمریکا: شواهد نشان می دهد که یک واحد از GRU نظامی روسیه هوش آژانس قرار داده بود از نعمت در نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان است. این روشن نیست که چگونه بسیاری از آمریکایی ها ممکن است کشته شده اند به عنوان بخشی از این طرح اما حداقل یک حادثه در مارس 2019 که به کشته شدن سه تفنگداران دریایی در یک انفجار در نزدیکی پایگاه هوایی بگرام گزارش شده است که در حال بررسی در ارتباط به اتهام روسیه در تلاش است.

تایمز گزارش داد که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بود با همتایان اروپایی خود در مورد روسیه عملیات ماه پیش اما تصمیم به انجام هیچ چیز در پاسخ.

مغلوب ساختن پیشی جستن با صدای بلند رد این ادعا در روز یکشنبه به tweeting که “هیچ کس در جریان یا به من گفت: [معاون رئیس جمهور مایک] پنس یا رئیس ستاد [علامت مراتع] در مورد به اصطلاح حمله به نیروهای ما در افغانستان توسط روس ها” و اضافه کرد که “همه این است که انکار آن وجود داشته است بسیاری از حملات بر ما.”

اما نصب شواهدی وجود دارد که این نادرست است.

آسوشیتد پرس گزارش دوشنبه شب که در ماه مارس سال 2019 پس از آن-مشاور امنیت ملی جان بولتون شخصا در جریان مغلوب ساختن پیشی جستن در طرح. همچنین در شب دوشنبه نیویورک تایمز گزارش داد که هوش گنجانده شده در فوریه 27 نسخه از رئیس جمهور را روزانه و کوتاه روزانه یک خلاصه ای از آنچه که سازمان سیا توصیف به عنوان “بالاترین سطح هوش از رئیس جمهور را کلید مسائل مربوط به امنیت ملی و نگرانی های” آماده به خصوص برای رئیس جمهور توسط هوش خود را ندارند.

بنابراین چه چیزی را از این همه ؟

کارشناسان روسیه و افغانستان می گویند زمینه ای ادعا می کنند که روسیه پرداخت می شود نعمت به شبه نظامیان افغان برای کشتن نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا — کاملا قابل قبول است. پس حداقل 2015, روسیه به تلاش برای تضعیف و تضعیف آمریکا و متحدان آن از سایه گاهی اوقات با خشونت. این GRU شده است نوک پوتین نیزه در این تلاش; آن را حس می کند که این امر هدف نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان به ویژه در یک نوع از تاخیر در بازپرداخت برای امریکا حمایت ضد شوروی در افغانستان شورشیان در 1980s.

“روسیه و یا حداقل برخی از آژانس های روسیه ظاهرا احساس رایگان برای ترور مخالفان رژیم در لندن Salisbury و برلین می گوید:” استیون Pifer یک کارشناس روسیه در موسسه بروکینگز. “آن را که یک گام از آنجا به پس از رفتن سربازان ائتلاف در افغانستان است.”

اما در این مرحله مغلوب ساختن پیشی جستن را شکست آشکار برای انجام هر چیزی در مورد این آیات در حال تبدیل شدن به یک داستان به عنوان روسیه طرح خود را.

به نظر می رسد بسیار روشن است که مقامات ارشد در مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تا به حال اطلاعاتی از یک توطئه برای کشتن آمریکایی ها برای بیش از یک سال و در جریان رئیس جمهور در مورد آن را چندین بار. در عین حال تهمت نه تنها موفق به کوه هر نوع از پاسخ اما همچنین به نظر می رسد در بهترین حالت نگران کننده غافل از اطلاعات او ظاهرا با توجه چندین بار و یا در بدترین حالت آشکار دروغ گفتن در مورد دانش خود را از آن.

در هر صورت, آن را بیشتر ثابت می کند که مغلوب ساختن پیشی جستن دولت رویکرد به سیاست گذاری است عمیقا شکسته. آن را یک بار دیگر موجب اخلال سوال در مورد تهمت سیاست نسبت به روسیه. و در حال حاضر قانونگذاران از هر دو طرف — و مادر یکی از تفنگداران دریایی کشته در بگرام حمله — خواستار پاسخ.

“ما در حال رفتن به یک جلسه” سناتور. Tammy Duckworth (D-IL) به من گفت. “و ما در حال رفتن به رفتن به پایین از این است.”

در ابتدا آن را ندارد به خصوص روشن چگونه این برنامه کار کرده یا جامد چگونه ما اطلاعاتی در مورد آن بود. اما در روز گذشته قدرت هوش سوال تبدیل نگران کننده روشن.

به گزارش روز سه شنبه نیویورک تایمز قطعه جاسوسان آمریکایی مبتنی بر ارزیابی خود را در دو منبع عمده اطلاعات: بازجویی از دستگیر شبه نظامیان افغان آشکار این برنامه کمک و ره بانک سوابق نشان دادن پرداخت های بزرگ از یک GRU حساب بانکی به طالبان است. این نتیجه گیری است که پشتیبانی شده توسط دولت افغانستان و نیروهای امنیتی که اسیر یک گروه محلی moneymen که به نظر می رسد به کار کرده اند به عنوان خوانده-های میان اتصال دولت روسیه به شبه نظامیان افغان.

این یافته ها در هر بار کمک کرد “کاهش زودتر اختلاف میان هوش تحلیلگران و سازمان ها بیش از اطمینان از بازداشت شدگان است.” هوش آشکارا به اندازه کافی قانع کننده است که ما مشترک آن با همتایان انگلیسی (نیروهای انگلیسی نیز فعال در افغانستان به عنوان بخشی از ائتلاف بین المللی مبارزه و ممکن است هدف قرار گرفته اند و همچنین با توجه به زمان).

هر دو دولت روسیه و طالبان را رد اتهامات و داعش اشاره کرد و در بیانیه ای به بار که آنها نمی نیاز به هر گونه مشوق های از روسیه به می خواهید برای کشتن آمریکایی ها.

اما کارشناسان پیدا کردن این ادعا نسبتا معتبر و اشاره کرد که طرح چنین گسترده سازگار با روسیه چگونه عمل می کند این روزها.

“پنج سال پیش … آن شده اند که بسیار تکان دهنده” آلینا Polyakova رئیس جمهور و مدیر عامل این مرکز برای تجزیه و تحلیل سیاست گفت. “اما در حال حاضر,” او گفت: “روس ها “احساس می کنم مثل یک زمین بازی باز — که وجود ندارد عواقب واقعی برای عملیات های مشابه در گذشته است.”

سربازان بلند کردن تابوت به یک ون در طول انتقال از دو نفر از سربازان آمریکایی کشته شده در افغانستان گروهبان. 1st Class خاویر جگوار گوتیرز و گروهبان. 1st Class Antonio Rey رودریگز در فوریه 10 سال 2020 است.
جیم واتسون/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

این GRU نظامی سازمان اطلاعات اعتقاد به پشت ديار شد و همچنین یک بازیکن مرکزی در روسیه را به دخالت در سال 2016 انتخابات آمریکا. این بخش خاص از GRU که گفته صادر شده يك واحد 29155 تمایل به رسیدگی بیشتر خشونت آمیز عملیات مانند مسمومیت از دو عامل سرگئی Skripal در بریتانیا در سال 2018 است.

این عملیات بازتاب گسترده تر روسیه, استراتژیک دکترین پوتین. روسیه با وجود آن سلاح های هسته ای و عظیم نفت سپرده اساسا ضعیف کشور نسبت به آمریکا رقیب.

فاقد هر چیزی مانند امریکا معمولی قدرت نظامی و یا شبکه ای جهانی از اتحاد آن را با استفاده از عملیات پنهان به عنوان یک شکل از درجه پایین نامتقارن جنگ — تضعیف ایالات متحده آمریکا است که پوتین می بیند به عنوان یک مانع برای گسترش روسیه, ژئوپلتیک نفوذ بدون نیاز به دادگاه باز مبارزه با دشمنی بسیار قوی.

نتیجه این است که یک نظامی سازمان اطلاعات مجاز به شرکت در عملیات های مخفی در سراسر جهان اعم از نرم به جاسوسی برای آشکار قتل با هدف ایجاد هرج و مرج و تضعیف توانایی آمریکا در خدمت به عنوان یک بررسی در توسعه طلبی.

“اگر بالاتر یو پی اس در کرملین نمی اجازه فعالیت در افغانستان این نمی خواهد که اتفاق افتاده است” Polyakova می گوید. “جزئیات عملی چگونه آنها انجام فضل برنامه — من مطمئن هستم که کسانی که در جزئیات هرگز به آنجا که پوتین خود را. اما گسترده تر بخشنامه به تضعیف منافع آمریکا قطعا از بالا می آیند.”

افغانستان یک سایت ایده آل برای این نوع ضد آمریکایی فعالیت است. مناطق جنگی ذاتا خشونت و هرج و مرج آن را آسان تر برای روس ها به سربازان آمریکایی کشته شده بدون نیاز به انجام آن خود را. آن را نیز به عنوان یک نوع (درک) متقارن تلافی دخالت آمریکا در اوکراین که در آن ما داده است دولت سلاح های کشنده برای کمک به آن در مبارزه با روسیه در برابر مهاجمان.

این هم یک نوع نمادین گیری برای امریکا تصمیم به بازوی شبه نظامیان افغان مبارزه علیه تهاجم شوروی به افغانستان در سال 1980. بنا به گزارش برخی از اعضای GRU واحد 29155 جانبازان هستند که جنگ و ببینید آمریکایی ها کشته به عنوان یک “ظرف سرد سرو” نوع مقابله به مثل.

“به یاد داشته باشید برای برخی از آمریکایی ها در افغانستان در دهه 1980 بود payback برای ویتنام می گوید:” بارنت روبین یک دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه نیویورک که مطالعات افغانستان است. “آنچه در اطراف می رود می آید در اطراف.”

این فقط یک بیشتر خشونت فرمت از انتخابات 2016 نرم مبارزات انتخاباتی ، آن را بازتابی از راه های که در آن تحت پوتین, روسیه, سیاست خارجی تبدیل شده است یک پروژه برای رسیدن به یک چشم انداز خاص از عظمت ملی — یک ابزار برای انتقام تاریخی تحقیر و بازگرداندن کرملین به جایگاه شایسته خود را به عنوان یکی از قدرت های بزرگ جهان.

برای انجام این کار امریکا باید تنبیه شود.

اگر هوش معلوم می شود درست هم نمی دانم که در آن است — پس از آن دولت روسیه استخدام تروریست ها برای کشتن آمریکایی ها. این روال جاسوسی و یا حتی “جنگ سایبری”; آن را به معنای واقعی کلمه یک عمل جنگ از یک ایران مسلح به قدرت است.

که قطعا چیزی است که انتظار می رود رئیس جمهور ایالات متحده را نگران و یا حداقل آگاه است.

به طور کلی انتظار خواهد بود که رئیس جمهور خواهد بود در جریان اطلاعات است. اگر جامعه اطلاعاتی دارای مدرک معتبری در مورد چیزی بنابراین به لحاظ سیاسی و استراتژیک مواد منفجره رئیس جمهور نیاز به دانستن به منظور شروع به فکر کردن در مورد چگونه به طور بالقوه پاسخ دهند. حداقل او می تواند انتظار می رود به سعی کنید به شکل از چگونه به احتمال زیاد آن است که طرح واقعی است — پرسیدن سوال در مورد منابع, برای مثال, و چگونه به طور جدی او نیاز به آن را.

اما تهمت و ادعا می کند او گفت: هرگز در مورد هوش از آنجا که مقامات او را “نمی پیدا کردن این اطلاعات معتبر و در نتیجه نه گزارش آن را به من یا @VP [مایک پنس].”

و کاخ سفید وزیر مطبوعات Kayleigh McEnany گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن تا به حال شده است در جریان دلیل وجود ندارد “اجماع” در میان سازمان های اطلاعاتی در مورد صحت این ادعا در سوال. “آن را نمی خواهد بالا به رئیس جمهور تا زمانی که آن را تایید” McEnany گفت.

اما لازم نیست به کل از توافق میان هر سازمان به صورت یک هوش ارزیابی آن را به رئیس جمهور میز; برای یک چیز این امکان وجود دارد که هر سازمان دیده است و در این زمینه شواهد (به عنوان مثال بازجویی نوار و سوابق مالی) و قادر به قضاوت مستقل. و دوباره آن را ظاهرا معتبر به اندازه کافی کوتاه خارجی متحد بریتانیا در مورد.

“این یکی از آن چیزهایی است که جدی و بدیهی است که به نظر می رسد معتبر به اندازه کافی برای ارسال به تمام راه را به کاخ سفید — این نوع از چیزی که شما می خواهید برای دریافت به پایین می گوید:” Mieke Eoyang معاون رئیس جمهور برای امنیت ملی در راه سوم یک مرکز-چپ فکر می کنم تانک.

مغلوب ساختن پیشی جستن را بالا هوش رسمی مدیر اطلاعات ملی جان Ratcliffe در بیانیه ای گفت: روز شنبه که او “تایید کرد که نه رئيس جمهور و نه معاون رئیس جمهور شد و تا کنون در جریان هر گونه اطلاعات ادعا شده توسط نیویورک تایمز در گزارش روز گذشته است.”

مدیر سازمان سیا Gina Haspel تر بود مبهم در این سوال که آیا رئیس جمهور داده شده اطلاعات گفت: در یک شنبه بیانیه ای که “هنگامی که در حال توسعه هوش ارزیابی اولیه تاکتیکی گزارش اغلب اضافی نیاز مجموعه و اعتبار.”

اما دو گزارش از آسوشیتدپرس و نیویورک تایمز نشان می دهد تهمت بود در جریان این هوش — نه یک بار بلکه چندین بار و به عنوان دور برگشت به عنوان مارس 2019.

President Trump Delivers Remarks To The American Workforce Policy Advisory Board
رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن در تاریخ 26 ژوئن سال 2020 است.
درو Angerer/گتی ایماژ

“مقامات در کاخ سفید آگاه بودند در اوایل سال 2019 طبقه بندی شده هوش نشان می دهد روسیه مخفیانه ارائه مستقیم به طالبان برای قتل آمریکایی” AP گزارش. “ارزیابی شد در حداقل یکی از رئيس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن نوشته روزانه هوش جلسات در آن زمان با توجه به مقامات. سپس-مشاور امنیت ملی جان بولتون همچنین گفت: همکاران او در جریان مغلوب ساختن پیشی جستن در ارزیابی هوش در مارس 2019.”

در حالی که آسوشیتدپرس اشاره می کند که “مقامات گفته اند که نمی در نظر گرفتن هوش ارزیابی در سال 2019 به ویژه فوری” آنها همچنین گزارش داد که “طبقه بندی شده ارزیابی روسی از نعمت بود و تنها هدف از آن [تهمت-بولتون] نشست.” آنها گزارش می دهند که رابرت اوبراین در این زمان مشاور امنیت ملی نیز شخصا صحبت با مغلوب ساختن پیشی جستن در مورد این موضوع (اوبراین این را انکار می کند).

به طور جداگانه دو مقامات اطلاعاتی همچنین نیویورک تایمز گفت که ارزیابی گنجانده شده بود در مغلوب ساختن پیشی جستن جلسه توجیهی روزانه در ماه فوریه سال 2020 — با یک مقام شناسایی تاریخ دقیق این نوشته مختصر, مارس 27.

پس از چند سناریو ممکن است در اینجا هر چند برخی از آنها قابل قبول تر از دیگران:

  1. مغلوب ساختن پیشی جستن بود که هرگز در جریان اطلاعات و همه از این مقامات اطلاعاتی و گفت در غیر این صورت در حال دروغ گفتن به مطبوعات.
  2. تهمت بود در جریان این اطلاعات چندین بار و نبود توجه نمی فکر می کنم این مهم است یا معتبر به اندازه کافی به آن توجه کند و یا فقط در مورد آن را فراموش کرده با وجود اینکه گفته در مورد آن بارها و بارها.
  3. تهمت بود در جریان این هوش و دروغ گفتن در مورد آن.

هر کدام از سناریو معلوم می شود درست است هر یک از این سه خواهد بود محکم کیفرخواست از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت رویکرد به سیاست خارجی است.

بیایید نگاهی به هر یک از این سه سناریو در نوبه خود.

1) تهمت بود هرگز در جریان اطلاعات و همه مقامات اطلاعاتی و گفت در غیر این صورت در حال دروغ گفتن به مطبوعات

این است که بسیار سخت به این باور.

برای یک چیز, نیویورک تایمز گزارش بر این شده است بسیار, تقریبا جای تعجب خاص. جزئیات بیشتر در مورد سوابق مالی در خصوص گزارش گنجانده شده است در اواخر فوریه جلسه در مورد این موضوع.

قابل توجه بار خبرنگاران استناد به یک تاریخ خاص — 27 فوریه سال 2020 — به عنوان یکی که در آن تهمت دریافت یک رئیس جمهور روزانه مختصر با اطلاعات در مورد روسیه طرح. این است که واقعا آسان برای رد; اگر اطلاعات وجود ندارد و در آن روز کاخ سفید به سادگی می تواند نشت این PDB از فوریه سال 2020 و شرمسار “عدم” نیویورک تایمز. اگر یک مقام اطلاعاتی ارائه یک تاریخ خاص و زمان, خبرنگاران, اشاره, آن, آنها احتمالا بسیار با اعتماد به نفس است که آن را در وجود دارد.

در شانس فعال است که کاخ سفید در حال گفتن حقیقت آن را هنوز هم خواهد بود نه بزرگ برای کاخ سفید است. این امر نشان می دهد که مردم در هوش و امنیت ملی جامعه به او اعتماد ندارد با اطلاعات از این نوع با توجه به روسیه — ترس که به نظر می رسد توجیه توسط رئیس جمهور به کار گرفته شده است این موضوع پس از آن رفته است.

2) تهمت بود در جریان این اطلاعات چندین بار و نبود توجه نمی فکر می کنم این مهم است یا معتبر به اندازه کافی به آن توجه کند و یا فقط در مورد آن را فراموش کرده (بارها و بارها)

این ممکن است سخت به این باور است که یک رئیس جمهور ممکن است به یاد داشته باشید که جریان مورد یک توطئه برای کشتن سربازان آمریکایی اما در مغلوب ساختن پیشی جستن مورد آن را قطعا باور.

در طول coronavirus همه گیر مغلوب ساختن پیشی جستن است و بارها و بارها سرزنش جامعه اطلاعاتی برای عدم به او هشدار می دهند در مورد خطر از ویروس در اوایل. در عین حال نیویورک تایمز گزارش داد که او هشدار داده شده بود — اما او خیلی بی علاقه در یادگیری بنابراین unreceptive به اطلاعات جدید است که او نمی تواند ساخته شده به کمك آنچه که او گفت:

آقای ترامپ که نصب شده yearslong حمله به سازمان های اطلاعاتی است به خصوص دشوار به مختصر در بحرانی ملی و مسائل امنیتی با توجه به مصاحبه با 10 کنونی و سابق مقامات اطلاعاتی آشنا با هوش جلسات.

رئیس جمهور veers در مماس و گرفتن او را در این موضوع دشوار است آنها گفت. او دارای یک دهانه توجه کوتاه و به ندرت اگر تا کنون خوانده شده گزارش های اطلاعاتی با تکیه به جای محافظه کار در رسانه ها و دوستان خود را برای اطلاعات. او نامرد به قطع هوش افسران و ریف بر اساس راهنمایی و یا شایعات بی اساس او می شنود و از کازینو سابق نجیب زاده استیو وین بازنشسته گلف باز Gary بازیکن یا کریستوفر گلچهره محافظه کار رسانه های اجرایی است.

آقای مغلوب ساختن پیشی جستن به ندرت جذب اطلاعات است که او مخالف با و یا اجرا می شود که شمارنده به جهان بینی خود, مقامات گفت. جلسه او شده است بنابراین یک چالش بزرگ در مقایسه با پیشینیان خود را که اطلاعات آژانس های استخدام, مشاوران خارج از مطالعه و بررسی چگونگی بهتر به ارائه اطلاعات به او.

این است که سازگار با هر خودی حساب از کاخ سفید شنیده ایم از مایکل ولف را در آتش و خشم به بولتون اتاق که در آن اتفاق افتاده است: رئیس جمهور نمی بخوانید و فقط به نظر نمی رسد به مراقبت در مورد آموزش همه چیز در مورد کشور او منجر می شود. این کاملا ممکن است این سردی در دانش و سیاست توضیح می دهد که چرا او را به انجام هیچ چیز برای پاسخ به آنچه که مطمئن شوید که به نظر می رسد مانند یک توطئه برای کشتن آمریکایی ها.

3) تهمت بود در جریان این هوش و به خاطر آن است که دروغ گفتن به مردم آمریکا

که رئیس جمهور و کارکنان خود را به دروغ در تمام زمان چیزی است که ما همه فقط به قبول.

اما در این مورد دروغ خواهد بود به ویژه نگران کننده است. رئیس جمهور است و یک رابطه عجیبی گرم با روسیه قدرتمند رهبر, به نقطه ای که آن را به نظر می رسد مانند او را ندارد عینی رفتار تهدید آمیز از روسیه تمام است که به طور جدی.

اگر تهمت و دروغ است واقعیت این الگو در اینجا است که واقعا نگران کننده است. سابق ضد داعش فرستاده Brett McGurk یک اوباما منصوب که در خدمت تحت مغلوب ساختن پیشی جستن اشاره می کند که مغلوب ساختن پیشی جستن به حال فرصت های متعدد برای بالا بردن این با پوتین به طور مستقیم. نه تنها او نبود اما او در واقع کار به بهتر بین المللی روسیه تصویر در طول این زمان دوره:

بنابراین این فقط یکی دیگر از تهمت و دروغ ، این امر می تواند یک epically بد دروغ — یک پوشش تا تصمیم خود را به معنای واقعی کلمه اجازه دهید پوتین قتل است.

با توجه به وضعیت بد است, تهمت و دولت متخلف به خود معمولی راهکار: دروغ و سرزنش دیگران است. در یکشنبه شب مغلوب ساختن پیشی جستن این باورند که نیویورک تایمز اختراع کرده بود این داستان از کل پارچه را به او صدمه دیده است:

این فقط اتفاق می افتد به جفت کردن با رسمی روسیه رویکرد به رسوایی. مقایسه مغلوب ساختن پیشی جستن صدای جیر جیر با یکی از سفارت روسیه به ایالات متحده در روز شنبه:

“دیدن کرملین و کاخ سفید در تراز وسط قرار دارد در این روایت این است که واقعا تکان دهنده به من می گوید:” Polyakova. “این نوع از عملیات در حال عمدا [طراحی] deniability قابل قبول توسط کرملین. … آن را در هرج و مرج و ابهام است که آنها [روسها] رشد است.”

مشکل در اینجا در پایه است که رئیس جمهور این است که هر دو غیر قابل اعتماد و بی علاقه در مکانیک واقعی از سیاست (داخلی و خارجی). در سیستم آمریکایی رئیس جمهور اتحاد ضروری نقش مهمی در سیاست خارجی تصمیم گیری است. تنها رئیس جمهور می تواند داوری در میان های مختلف اداری منافع و مجموعه ای فراگیر از سیاست.

هنگامی که شما یک رهبر که نمی خواهد و یا شاید نمی تواند بازی کند که نقش تمام کشتی از دولت آمریکا می شود rudderless. ما در سیاست خارجی می شود unfocused و پر هرج و مرج.

و این که دقیقا چگونه روس ها آن را دوست دارم.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de