ابرهای گرد و غبار به وجود آمد که در آفریقا هستند wafting در بخشهایی از آمریکا و طنتنج آسمان قهوه ای, ایجاد سوسو زننده غروب و سرکوب طوفان در اقیانوس اطلس است. و گرد و غبار در راه است.

صحرا طوفان های گرد و غبار است که بخشی از به طور منظم هواشناسی پدیده ای که می فرستد گرد و غبار از صحرای آفریقا به سواحل خلیج فارس ایالات متحده کارائیب و جنوب امریکا. اما 2020 ابر است که به تازگی کفن شهرستانها مانند هوستون, میامی و نیواورلئان در سایه ابهام یکی از شدید ترین در تاریخ ثبت شده. ماهواره ابزار نشان داد که ابر بود و به مراتب متراکم تر با ذرات گرد و غبار از حوادث قبلی.

“این یکی واقعا برای کتاب” جیسون Dunion یک هواشناس در دانشگاه میامی و یک محقق در NOAA اقیانوس اطلس اقیانوس شناسی و هواشناسی آزمایشگاهی گفت: Vox. “ما دیدن اعداد است که دو بار به عنوان بزرگ به عنوان برخی از طوفان ما در سال گذشته … این بود که افراطی پرت.”

This “true-color” composite animation of visible satellite imagery shows the movement of the Saharan Dust plume from June 15 to 25, 2020.
این انیمیشن نشان می دهد قهوه ای چرخش گرد و غبار شروع در آفریقا و حرکت به سمت آمریکا.
کالین Seftor/NASA-NOAA

بر روی زمین گرد و غبار ابر لقب گودزیلا است تحریک کیفیت هوا هشدار برای میلیون ها نفر از مردم است. اول شدید plume در حال حاضر در راه خود را از ایالات متحده, اما دیگر نازک تر از ابر صحرای گرد و غبار در راه است در این هفته است.

در حالی که گرد و غبار به شمار جدی در سلامتی خطر, آن را نیز مربوط به حیاتی آب و هوا مکانیسم تغذیه اقیانوس بارور انبوه و سرکوب طوفان گرمسیری. صحرا گرد و غبار یک مثال نخست از پیچیده نیروهایی که کراوات سیاره ما با هم و چگونه آنچه ما با تجربه در خانه می توانید شروع به از دور.

گرد و غبار پشت اخیر ابرها سرچشمه در همگرایی دو اکوسیستم: صحرای بزرگ آفریقا و ساحل عاج.

گرم و خشک صحرا در شمال آفریقا و بزرگترین بیابان در جهان خارج از قطب. ساحل عاج است خط خطی از زمین فقط در جنوب صحرای بزرگ آفریقا با بیشتر آب و هوای گرمسیری. آن را نیز گرم و خشک است اما دارای یک فصل بارانی و می تواند به توسعه پوشش گیاهی متراکم.

“مادر طبیعت است واقعا تا همه چیز در یک راه جالب آفريقا” Dunion گفت. “تو بزرگترین [داغ] کویر در جهان و پس از آن فقط در جنوب که شما رو طوفان مهد کودک برای اطلس. بیش از نیمی از طوفان به نام است که ما هر سال در حال آمدن از این مهد کودک در طول ساحل درست در جنوب صحرای بزرگ آفریقا.”

گرد و غبار ابرها سرچشمه در صحرای بزرگ آفریقا بزرگترین بیابان در جهان خارج قطب و ساحل عاج یک قطعه زمین فقط در جنوب صحرای بزرگ آفریقا.
جان Wessels/خبرگزاری گتی ایماژ

بسیاری از گرد و غبار سرچشمه در Bodélé افسردگی در چاد باستانی در بستر دریاچه خشک در آستانه صحرا و ساحل عاج. وجود دارد همرفتی طوفان در اوایل تابستان شلاق زمین خشک و انبار ذرات سیلیس و آهن و فسفر به عنوان بالا به عنوان 20 ، 000 فوت به آسمان.

هنگامی که این برنامه گرد و غبار و خشک هوا شناور در سواحل غرب آفریقا آن را به شکل صحرای لایه هوا یک بخش از فضای که حرکت می کند در سراسر شمال اقیانوس اطلس هر سه تا پنج روز از اواخر بهار از طریق اوایل پاییز است.

“این است که غیر معمول برای این گرد و غبار به منظور توسعه و عبور از اقیانوس اطلس در آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی گفت:” کالین Seftor یک جوی دانشمند و پیمانکار در ناسا. “چه غیر معمول در مورد این یکی بود بسیار بزرگ است, یک, شماره یک. و شماره دو را با هم برگزار می شود تمام راه را در سراسر [اقیانوس اطلس].”

معمولا این گرد و غبار شروع به نازک آن را به عنوان نزدیک آمریکا با برخی از سقوط به اقیانوس در طول راه. همین دلیل است که وجود دارد کمتر قابل توجه در سال های گذشته. اما وجود دارد بنابراین مقدار گرد و غبار در برداشت به تازگی است که حتی پس از این نازک شدن روند بسیاری از آن ساخته شده به آمریکا.

و صحرا گرد و غبار نمی کند و معمولا از رسیدن به آسمان تمام راه را به سطح مانند آن را در این هفته ایجاد مه-مانند شرایط در برخی از مناطق به شدت کاهش دید است. پایین صحرای لایه هوا به طور معمول شروع می شود در حدود یک مایل بالاتر از سطح زمین است.

“همانطور که شما را دیدم در کارائیب را به طور جدی تحت تاثیر این افراد است. آن را تبدیل روز به شب” Seftor گفت. “همه چیز ضرب در اینجا.”

محققان هنوز مشخص نیست که چرا اخیر امریکا ابر گرد و غبار بود تا شدید پس وجود دارد بسیاری از عوامل در بازی. Seftor گفت: ممکن است آن را با شدید بارندگی در منطقه ساحل در ماه مه و ژوئن. که به نوبه خود ممکن است سوخت آب و هوای محلی به شلاق تا گرد و غبار. اما او هشدار داد که این فقط حدس و گمان در این نقطه است.

یکی دیگر از مقصر می تواند قوی گرمسیری امواج. این باند از هوای کم فشار است که حرکت از شرق به غرب در سراسر گرمسیری اقیانوس اطلس. این جوی اختلال ممکن است تا لگد استثنایی میزان گرد و غبار از صحرای بزرگ آفریقا.

ابری از گرد و غبار از صحرای بزرگ آفریقا را پوشش می دهد فانوس از هاوانا در ژوئن 25.
Guillermo نوا/تصویر داد via Getty Images

یک زن مدیتیشن به عنوان یک ابر گسترده صحرا گرد و غبار را پوشش می دهد, San Juan, پورتوریکو, در ژوئن 22. شدید بارندگی در منطقه ساحل در ماه مه و ژوئن ممکن است کمک به شدت این گرد و غبار و ابر.
ریکاردو Arduengo/خبرگزاری گتی ایماژ

دانشمندان همچنین پناهگاه شناسایی نمی روند کلی در الگوی صحرا گرد و غبار در سال های اخیر و آن سخت است برای پیش بینی چه اتفاقی خواهد افتاد به عنوان تغییرات آب و هوا. “اگر این شرایط آب و هوا از ساحل و یا حتی صحرای بزرگ آفریقا را تغییر دهید و بیشتر وجود دارد سطح گرد و غبار آن را می تواند تغییر” Seftor گفت. “چگونه آن را من نمی دانم.”

محققان شروع به دریافت پاسخ. ناسا و NOAA باید نسل جدیدی از ماهواره های geostationary است که می تواند نظارت بر حرکت این ابرها گرد و غبار در زمان واقعی است.

“ما در این طوفان که ما تا به حال هرگز در گذشته” Dunion گفت.

به عنوان بادبان بیش از اقیانوس اطلس در جنوب شرقی ابرها نم نم بیت از گرد و غبار در پی خود. مواد معدنی در این گرد و غبار می تواند پس از آن باعث شکوفه از گیاهان شناور بر سطح اقیانوس است. این موجودات میکروسکوپی که در خدمت به عنوان پایه و اساس بسیاری از اکوسیستم های دریایی تبدیل شدن به مواد غذایی برای حیوانات اعم از سخت پوستان کوچک به نهنگ های غول پیکر. در سراسر اقیانوس های جهان, فیتوپلانکتون کمپرس تا حجم دی اکسید کربن در مقایسه با تمام گیاهان روی زمین است.

صحرا گرد و غبار بسیار مهم است به دیگر اکوسیستم های بیش از حد. حدود 27.7 میلیون تن از این ذرات سقوط بر روی آمازون حوضه در هر سال است. که گرد و غبار حدود 22,000 تن ساخته شده از پروتئین حیاتی مواد مغذی برای خاک.

بدون این پر از جنگل های بارانی آمازون خواهد پژمرده. با خیلی متراکم سرعت در حال رشد پوشش گیاهی بسیاری از مواد مغذی در جنگل در حال منزوی در گیاهان و نه در خاک. چه کوچک است که در سمت چپ زمین می شود شسته مکرر بارش باران و جاری شدن سیل. پس از یک سپرده به طور منظم از مواد معدنی مانند فسفر نگه می دارد بسیاری زیستی اکوسیستم در این سیاره سرسبز و با شکوه است.

اما شاید یکی از اثرات شگفت آور از صحرای گرد و غبار است که آن را سرکوب می کنند طوفان است. به شکل طوفان و نیاز به آب گرم در سطح اقیانوس و مرطوب و ناپایدار هوا. صحرا لایه هوا در حدود نیمی از رطوبت است که انتظار می رود در هوا بیش از استوایی است.

یک صحرای ابر گرد و غبار را پوشش می دهد, Quintana Roo مکزیک در ماه ژوئن 23.
Medios y Media/گتی ایماژ

“شما در حال تزریق این بسیار خشک به مناطق استوایی که در آن طوفان تمایل به فرم” Dunion گفت. “که باعث رعد و برق و طوفان در حال توسعه خود را در ابرها به سقوط است.”

صحرا لایه هوا نیز حرکت سریع و با وزش باد به 50 کیلومتر در ساعت است. “است که عمل به پاره کردن طوفان از هم جدا” Dunion گفت. و این لایه را به ارمغان می آورد درجه حرارت بالا به آسمان بالای دریاها با هوای گرم رسیدن به عنوان بالا که از 10 ، 000 فوت است. که ترکیبی از داغ و خشک را ایجاد downdrafts که می تواند به جلوگیری از ابرها از تشکیل آن نیاز به کولر هوا را متراکم رطوبت.

این مکانیزم نیز مختل ابرها بر زمین در مناطق مانند فلوریدا تضعیف و یا جلوگیری از تشکیل رعد و برق و اجازه می دهد این منطقه به تجمع بیشتر گرما می شود.

اما دانشمندان تا به حال به تعویق انداختن برخی از آزمایش های خود را برای اندازه گیری تعامل با طوفان گرد و غبار به دلیل Covid-19 همه گیر از جمله پرواز از طوفان شکارچی هواپیما.

به طور کلی تنفس در چیزی که نیست هوا خوب نیست برای شما. اما ذرات کوچک تمایل به برخی از چیزهای خطرناک به استنشاق.

دانشمندان معمولا تقسیم ذرات کوچک به PM10 و ذرات کوچکتر از 10 میکرون در قطر و PM2.5 که کوچکتر از 2.5 میکرون در قطر است. PM10 تمایل به دریافت به دام افتاده در معابر بینی در حالی که PM2.5 می تواند بیشتر به راه های هوایی است.

“[I]t کوچکتر از ذرات است که برای حمل و نقل بیشتر و باعث می شود که سلامتی بزرگترین آسیب به عنوان آنها می تواند نفوذ به عمق ریه ها و حتی وارد جریان خون” گفت: شگرد Pattanun Achakulwisut یک دانشمند در موسسه محیط زیست استکهلم در یک ایمیل.

ساکنان پوشیدن ماسک صورت برای محافظت از خود از صحرا گرد و غبار ابرها پوشش داکار, سنگال, در تاریخ 25 فوریه. N95 ماسک و حتی ماسک های جراحی می تواند کمک به حفاظت از مردم را از گرفتن بیمار از گرد و غبار.
Alaattin Dogru/Anadolu Agency via Getty Images

تنفس گرد و غبار می تواند باعث مشکلاتی مانند حملات آسم و بدتر شدن شرایط مانند بیماری های قلبی. اما ذرات از منابع طبیعی مطرح می توانید برخی از منحصر به فرد تهدید. “کویر خاک نیز می تواند آلوده به باکتری ها و اسپورهای قارچی و یا با سمی فلزات سنگین” Achakulwisut گفت. “برای مثال در ایالات متحده در جنوب, گرد و غبار قسمت وجود داشته است مربوط به شیوع بیماری تب دره و مسمومیت با آرسنیک.”

ذرات خود می تواند در هوا معلق و ذرات معلق در هوا به عنوان آنها را آسان به استنشاق و سخت برای جلوگیری از. با هم این عوامل را گرد و غبار قوی خطر سلامت. با توجه به سازمان ملل متحد برنامه محیط زیست گرد و غبار در sap 13 میلیارد دلار در سال از اقتصاد جهانی به دلیل اثرات بهداشتی.

در ماه های تابستان این گرد و غبار می تواند همزمان با دیگر کیفیت هوا خطرات مانند ازن که اشکال بیشتر در روزهای گرم بیشتر کاهش کیفیت هوا.

تاثیر اخیر امریکا ابر گرد و غبار بود به احتمال زیاد اکثر شدید در کارائیب. معمولا غلظت PM10 است 10 تا 20 میکروگرم در هر متر مکعب از هوا بیشتر به دلیل نمک دریا. در اوج صحرا درجه, لایه بخش کارائیب گزارش غلظت ذرات بالای 400 میکروگرم در هر متر مکعب.

اما آن را برخی از زمان به شکل کامل سلامت اثرات گرد و غبار. “چقدر بد مشکل این است که واقعا نمی مشخص شده است و در عین حال به دلیل آن طول می کشد خاص اختصاص داده شده برنامه که در آن شما یک مقدار زیادی از داده ها از بیمارستان ها و کلینیک و آن را همراه با هواشناسی گفت:” جوزف Prospero یک استاد بازنشسته علوم جوی در دانشگاه میامی است.

به عنوان گرد و غبار ابر رول در بیشتر افراد ممکن است مریض است. اما مردم می توانند از خود محافظت کنند با همان تاکتیکی است که استفاده از آنها برای کنترل Covid-19: ماسک صورت.

“هر N95 ماسک از شما محافظت خواهد کرد اما حتی به طور منظم جراح ماسک را بسیار مناسب و معقول کار” پروسپرو گفت. “از آنجا که ذرات گرد و غبار بسیار بزرگ آن باید نسبتا مناسبی بهره وری برای به حداقل رساندن استنشاق.”


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de