شما لازم نیست فقط یک اسپایک لی فیلم. شما بخشی از آن است.

اسپایک لی اجازه نمی دهد شما به سادگی به تماشای فیلم های خود را. زمانی که لی باعث می شود فیلم او نیست و فکر شما به عنوان یکی دیگر منفعل بدن در یک صندلی خوردن پاپ کورن سرگرم داستان او را پخته. او شما را سرگرم بدون شک در مورد آن است. اما وقتی که شما تماشای یک اسپایک لی مشترک شما مجاز لوکس از طرفی. آن را دوست دارم یا نه, شما را تبدیل به بخشی از فیلم است.

و این نه فقط خود را تیز راسخ موضوع است که شما در. لی فیلم فریاد نمی, “در حال حاضر بیشتر از همیشه!” کلمه “فوری” مهم برمید اما لی زندگی در خارج از کلیشه است. او در محتوا و فرم واقعی فیلمساز اضطرار.

مقدار زیادی از فیلمسازان آرزوی “تحریک آمیز” را به مخاطب احساس ناراحت کننده و exhilarated همه در یک بار. (برای مثال اخیر را در نظر بگیرید شکاریک فیلم است که اگر آن را یک فرد واقعی را smugly اضافه شده “پرووکاتور” به آن توییتر زیستی به عنوان به زودی به عنوان کسی رو دیوانه در مورد آن.) اما لی شده است فرود jabs و uppercuts و گاهی اوقات حتی haymakers در اهداف خود را برای چند دهه. او یک provocateur که نیازی نیست به شما بگویم که چگونه تحریک آمیز او — و یا مهمتر از همه کار خود را — است.

Six men stand with upraised fists.
اسپایک لی با بازیگران Da 5 Bloods: Isiah Whitlock Jr., Delroy Lindo, Jonathan رشته های کلارک پیترز و هنجار Lewis.
دیوید لی/Netflix

لی که تبدیل 63 در ماه مارس منفجر شد و بر روی صحنه در حالی که او هنوز در مدرسه فارغ التحصیل. او در سال 1983 پایان نامه کارشناسی ارشد فیلم joe’s Bed-Stuy Barbershop: We Cut Heads بود شاگرد اول فیلم تا به حال به بازی در مرکز لینکلن معتبر مدیران جدید/فیلم جدید جشنواره است. آن رفت و به پیروزی یک دانش آموز جایزه اسکار.

دوم خود را از ویژگی های فیلم های 1989 را درست انجامشد واجد شرایط احساس شبکههای مدیر یک نامزدی اسکار و یک اسکله در کانن بزرگ آمریکایی کارگردانان فیلم. این مسلما ضروری ترین فیلم در مورد مسابقه و خشونت های پلیس از یک کارگردان آمریکایی — قطعا در میان پنج — و آن را راه اندازی یک حرفه ای است که با آشغال قله ها و دره ها messes و شاهکارهای و همیشه بی شک کار از اسپایک لی.

آخرین و 24 فیلم سینمایی است Da 5 Bloodsکه به شرح زیر بر روی پاشنه از اولین رقابتی جایزه اسکار را برای سال 2018 است BlacKkKlansman‘s فیلمنامه اقتباسی. خواهم که فیلم Da 5 Bloods خم به نوع مظاهر (این بار برخی متقابل بین یک جنگ و یک کمدی دوستان) اما با خم که همه لی. بر روی سطح آن, این یک داستان, چهار, سیاه, ویتنام دامپزشکان که به کشور بازگشت دهه پس از تور خود را از وظیفه در جستجوی طلا و افتاده دوستان باقی مانده است. اما Da 5 Bloods است همچنین آتشین اتحادیه شدیدترین خود را تم — مسابقه تروما و قدرت فساد اثر — با یک علاقه خاص در زمانی که تاریخ گذشته و حال واقعیت شروع قافیه.

بازیگران هنجار لویس کلارک پیترز Isiah Whitlock Jr., Jonathan رشته و با شکوه Delroy Lindo, Da 5 Bloods در مسائل بی شمار (هیچ کس تا کنون متهم اسپایک لی از هدف خیلی کم) شروع با جانبازان ویتنام یک به شدت نامتناسب تعدادی از آنها سیاه و سفید هستند و بودند که از چپ به زندگی می کنند با بقایای بی معنی جنگ طولانی گذشته زمانی که بقیه از ما تا به حال نقل مکان کرد. آنها به جنگ رفت, که بود جهنم. آنها آمدند به یک جهنم از یک نوع متفاوت است.

Five men cross a broad field.
جاناتان رشته های Isiah Witlock جونیور هنجار لویس کلارک پیترز و Delroy Lindo در دا 5 Bloods.
دیوید لی/Netflix

لی بافت است که رشته تاریخ را به گسترده تر بوم از 1960s و 70s از جنبش حقوق مدنی به ماه فرود. سپس او آن را گسترش به امروز تمام راه را به سیاه و سفید زندگی مهم جنبش است.

اما لی و BlacKkKlansman co-نویسنده کوین Willmott (کاری از پیش نویس اولیه توسط Danny Bilson و Paul De Meo) را هرگز روایت خطوط بیش از حد راست است. Lindo می دهد متناوب عملکرد به عنوان پل که صدمات باید او را تبدیل به یک MAGA-کلاه-ورزشی اسپوت پارانویا به ناراحتی هر دو دوستان خود و پسرش, دیوید (رشته) یک Morehouse آلوم که می آید به دنبال پدرش او پس از بازگشت به ویتنام است. که روایت انتخاب به تنهایی به این معنی است که Da 5 Bloodsدر حالی که سیاسی به استخوان حاضر به پر شود به حزبی صدق. آنچه در آن به معنی به سیاه و سفید در آمریکا به جا نمی مرتب حکایات.

تماشای Da 5 Bloodsمن خودم اغلب دوخته به من کوچ, خنده در تیز و برنده و گاهی goofball طنز, حداقل زمانی که من گاز گرفتن مشت من. این خونین, عجیب و غریب, آتش زا قطعه کار و من آن را دوست داشتم به خصوص هنگامی که آن را می رود پرواز خاموش ریل در نزدیکی پایان.

آن را نیز propulsively همهجانبه; من نیم انتظار کسی به چوب یک مشت از طریق صفحه نمایش و چنگ زدن به من. در این راه Da 5 Bloods است که مانند بسیاری از لی فیلم — مایل به شکستن قواعد داستانی و غیرداستانی از جدایی بین مخاطب و فیلم که علاقمندان به سینما آموزش دیده اند به تماشای فیلم.

آن را شگفت انگیز برای مثال وقتی یک شخصیت بر روی صفحه نمایش به طور ناگهانی به نظر می رسد در شما آدرس های شما شروع می شود به شما گفتن آنچه که آنها در حال تفکر است. صفحه نمایش یک چهارم دیوار یک داستان است که باعث می شود ما فکر می کنم ما به دنبال از طریق یک پنجره را به یک واقعیت به جایی که آنها نمی دانند که ما اینجا هستیم — یک آینه یک طرفه با ما از نظر پنهان است. اما اسپایک لی را دوست دارد به شخصیت های خود را نگاه کنید و به طور مستقیم به دوربین به وحشت زده شدن ما با تحقق است که آنها درک ما به عنوان بخشی از جهان خود را بر روی صفحه نمایش. آنها در حال به اشتراک گذاری چیزی است که ما گاهی اوقات با صحبت کردن به ما و گاهی اوقات فقط با دانستن یک نگاه با نمونه اعم از Samuel L. Jackson, غربت یک مرد یونانی کر در چی-Raq (2015) به جوان تروی ما دانستن نگاه از صندلی عقب یک ماشین در Crooklyn (1994). در دا 2 Bloods, Lee دوباره شامل که حس offscreen شناخت در خصوص معدنی که به پایان می رسد با یک upraised مشت از قدرت و اعتراض.

A girl smiles knowingly at a camera while people stand on a stoop behind her.
موبایل و کامپیوتر هریس به عنوان تروی در Crooklyn (1994).
حسن نیت ارائه میدهد از Universal Pictures

لی همچنین حاضر به ارسال به یک مانع بین واقعیت و داستان است. غالبا و به ویژه در بیشتر کار های اخیر (از جمله Da 5 Bloods) او تکه با هم مونتاژهای از فیلم آرشیوی, اخبار, گزارش و سخنرانی ها و لحظات ما قبلا تجربه کرده در صفحه نمایش ما یادآوری است که آنچه که ما دیدم این بود که هر دو واقعی و قاب شات برای ما مصرف. در طول زمان و تاریخ می شود کاهش می یابد به یاد تصاویر از فیلم های خبری و دانه دار تصاویر. با قرار دادن آنها در متن خود فیلم لی زنده آنها قرار دادن فیلم های خود را به یک متن است که هر دو سینمایی و مراتب بزرگتر از سینما به تنهایی.

و آن را فقط اخبار فیلم که بخشی از این سینما است که تجدید نظر در دست خود را به عنوان به خوبی. BlacKkKlansman به پایان رسید startlingly با تصاویری از سفید supremacists در سال 2017 را “متحد حق” تجمع در Charlottesville, Virginia, اما آن آغاز شده و با تصاویر از بالاترین-فیلم پرفروش در تمام دوران سال 1939 به معروف نژادپرستانه بر باد رفته.

گاهی اوقات منابع خود را به سینما هستند و دارای گونه های برامده. در سال 2000 فیلم گول خوردهاو می افزاید: یک صحنه از مالکوم ایکس گفتن یک جمعیت آنها بوده است گول خورده,” جز این نیست مالکوم; آن دنزل واشنگتن بازی او در لی خود 1992 فیلم. اما او با اشاره به سینما بیشتر قدرت در پایان گول خورده, زمانی که تلویزیون اجرایی بانک مرکزی با سفید خود را رئیس تمايل به انصراف از تلویزیون نشان می دهد با مثبت توصیفاتی از شخصیت های رزین های ظالمانه نشان می دهد شامل, سیاه, minstrels انجام در blackface. پس از استفاده از این uproarious فوق العاده ناراحت کننده راه اندازی به پروب قلب نژادپرستی در آمریکا صنعت سرگرمی و گناه همه ما سهم گول خورده به پایان می رسد با طولانی کلیپ مونتاژ minstrelsy کلیشه عمدتا برگرفته از اوایل انیمیشن و هالیوود در عصر طلایی. این در جریان بوده است برای همیشه لطفا برایلی می گوید و نتایج نه محدود به آنچه شما را دیدم بر روی صفحه نمایش.

در دا 5 Bloods, Lee, می کند و این تا حدودی با تصویر خود قرض گرفتن از فیلم اینک آخرالزمان به بیرون کشیدن یک جنگ است که بسیاری از ما با تجربه تنها از طریق یک صفحه نمایش فیلم. نسبت این فیلم تغییرات بسته به جایی که ما در شخصیت’ فضای ذهنی و وجودی سفر کشویی از پهن به باریک 16mm به قاب کامل با تصویر تر شدن دانه دانه در “مسن” صحنه حتی اگر بازیگر نمی ده سن در همه. به یاد داشته باشید, لی می گوید: این تنها یک فیلم است. اما بسیاری از آنچه ما می دانیم از زندگی واقعی است که از طریق یک فیلم است. دو سقوط را به یکی.

A poster of a black soldier wearing a helmet and crying tears of blood.
پوستر برای Da 5 Bloods برجسته و چالش های تصاویر از سربازان به ویژه سربازان سیاه.
حسن نیت ارائه میدهد از Netflix

خیلی از آنچه اتفاق می افتد در دا 5 Bloods سمبل چگونه لی اصرار شما درگیر با این فیلم به عنوان یک آگاه از شرکت کنندگان نه فقط به عنوان یک ناظر منفعل. بیشتر هر کسی را باید به صورت هدفمند منفرجه به رسمیت شناختن خود را در جایی در دا 5 خونو در نتیجه در تاریخ آن را بازگو و در راه همان است که BlacKkKlansman اجازه نداده مخاطبان فکر می کنم که آن حوادث اتفاق افتاده در “گذشته است.” شخصیت های ما صحبت می کنند. آشنا ارقام از تاریخ به نظر می رسد بر روی صفحه نمایش. این شخصیت های داستانی تاری به واقعیت است. و آن را احساس می کند بسیار واقعی است.

که چه Lee همواره پس از. وجود پربرکت عصبانی هوشمندی به اسپایک لی مشترک به همین دلیل است که حتی مسیه آنهایی که یا آنهایی که ترک منتقدان استدلال همیشه ارزش دیدن دارد. فیلم های خود را زندگی می کنند در همین دنیا به عنوان مخاطب. آنها فروپاشی مرزهای بین مخاطبان و تصویر. وقتی که شما تماشای یک مرد با سوزاندن چوب پنبه و blacken چهره خود را در گول خوردهشما در حال دیدن یک بازیگر بازی بخش اما شما نیز واقعا تماشای یک مرد سیاه و سفید قرار داده و در blackface به انجام در یک فیلم. هنگامی که شما در حال گوش دادن به چهار مردان سیاه و سفید بحث در مورد اینکه آمریکایی, آنها, بازیگران, شخصیت, اما آنها گفتن حقیقت ، شخصیت’ تاریخچه بازیگران و بینندگان’ تاریخچه بیش از حد. زمانی که لی اختصاصی انجام کار درست به شش قربانیان خشونت های پلیس در سال 1989 آن را یک ژست: آن نبوت. او شده است از نزدیک. و او نمی خواهد اجازه دهید ما را قلاب.

Da 5 Bloods اولین بار در Netflix بکشد در ژوئن 12.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesredfoxbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma istanbul escort