هری پاتر و نویسنده که ما شکست خورده

آخر هفته گذشته به عنوان طرفداران هری پاتر در سراسر جهان شد هنوز از وضعیتی وخیم از آخرین دور از ضد ترانس نظرات توسط نویسنده J. K. Rowling, من جعبه تا 21 سال از زندگی من است.

بیش از چند سال گذشته رولینگ ساخته شده است اظهارات چند که نشان می دهد رشد داد با TERFism — ترانس-انحصاری فمینیسم رادیکال و یا اعتقاد به این که ترانس زنان نیستند زنان و بیولوژیکی است که تنها عاملی که تعیین می کند کسی جنسیتی. بسیاری از طرفداران هری پاتر قبلا ابراز نگرانی که رولینگ ممکن است ضد ترانس, اما با وجود تلاش های خود نویسنده را آشکار TERFism نبود به طور گسترده ای مورد بحث تا ماه دسامبر 2019 زمانی که او به طور ناگهانی توییتی در حمایت از یک TERF در مرکز بسیار شایع در دادگاه.

هر چند رولینگ مواجه شد با واکنش شدید در زمان او ادامه داد: به دو را در او ديد. در ژوئن 6, او به نظر می رسد آشکارا تحقیر مردم تغییر جنسیت هنگامی که او در تمسخر یک تیتر خبری در مورد “افرادی که عادت ماهانه.”

“من مطمئن هستم که وجود دارد استفاده می شود یک کلمه برای این افراد است. کسی به من کمک کند. Wumben? Wimpund? Woomud?” رولینگ توییتی ظاهری حاکی از آن است که تمام افرادی که عادت ماهانه زنان هستند و تنها افرادی که عادت ماهانه زنان هستند.

رولینگ نظر عمیقا صدمه دیده است بسیاری از میلیون ها نفر از طرفداران — از جمله من. مهمتر از آن تداوم این نوع از خطرناک نفرت و اطلاعات غلط است که منجر به ترانس زنان به خصوص نوجوان سیاه ترانس زنان تبدیل شدن به قربانیان تجاوز جنسی, خشونت و جرایم ناشی از نفرت در یک appallingly مکرر رای دادن.

و به این ترتیب در روز یکشنبه, شب, من حذف رولینگ از قفسه کتاب من و ذخیره شده خود را دور: تمام 11 کتاب هری پاتر سری (هفت رمان به علاوه سه مکمل کتاب و یک بازی script); گاه به گاه جای خالیاو داغدار طنز تاخت و تاز کردن به “بالغ” ادبیات; و او چهار رابرت گالبریت رمز و راز است. در بوکس تا کسانی که کتاب من استعاره جعبه تا سال شدید مشارکت در هری پاتر fandom از نوشتن fanfiction و رفتن به کنوانسیون به تعدیل فن جوامع آنلاین و پرورش دوستی من ساخته شده درون آنها را. من هنوز هم بحث تقریبا هر روز به مردم من شناخته شده در هری پاتر fandom از اولین روز وجود دارد. من حل و فصل به compartmentalize من هری پاتر fandom هویت به عنوان چیزی بیش انجام می شود و با به جای فکر کردن از آن به عنوان سنگ بنای هویت من.

سپس در چهارشنبه رولینگ تلاش برای توضیح موضع خود در ترانس هویت با یک مقاله کامل از مضر transphobic کلیشه. آن را عمیقا مضر قطعه از نوشتن سرند شده با دست-wringing اساس استدلال در مورد خیلی بد ترانس زنان منسوخ علم و انحصاری ديدگاه. به خصوص برش بود مقاله خودمحوری; رولینگ نقاب آشکار تراجنسی به عنوان یک درخواست شخصی به دلیل ریشه در تجربه خود را به عنوان یک زن و یک سوء استفاده بازمانده. او پرسید: برای همدلی و احترام به تجارب خود در حالی که هیچ کدام برای خود اهداف.

اما حتی قبل از او منتشر شده آن برای من حداقل آسیب در حال حاضر انجام شده است. من تا به حال به طور رسمی به پایان رسید 20 سال رابطه و شروع به سرند.


مانند بسیاری از طرفداران من سال ها وقت صرف نقد بسیاری از مشکلات تعبیه شده در J. K. رولینگ داستان: خود قابل بحث نژادپرستی queerbaiting عدم چند فرهنگی, چاق شرمندگی و حمایت از ساختارهای پدرسالارانه او تاسیس در او پیچیده دقیق جادوگری جهان است. (و اگر شما فکر می کنم که هری پاتر کتاب فقط داستان های کودکان نه شایسته این نوع از دنیای واقعی چارچوب یا نقد در نظر بگیرید که هری پاتر تربیت چندین نسل از دموکرات ها.)

شاید من باید رسیده حد زودتر من عجیب و غریب من, من در تلاش برای متحد برای مردم رنگ. اما داستان نرم و قابل انعطاف است — شما می توانید به خودتان بگویید که با هر کار شرایط تخفیف وجود دارد تناقضات متعدد تفسیر است. بسیاری از طرفداران را صرف سال اگر نه دهه خواستار از هری پاتر کتاب برای کاستی های خود را و اغلب به طور فعال تبدیل دنیای هری پاتر به چیزی بهتر از طریق fandom و آن شاخه های بسیاری در حالی که هنوز هم آن را دوست داشتن.

برای خود من بخشی از من را بخشیده و نادیده گرفته بسیاری از رولینگ داستانی معایب و foibles — از جمله زشت لحظه از تراجنسی در او رابرت گالبریت رمان ابریشم. اما این غیر ممکن است به چشم پوشی مستقیم و تکرار نمونه هایی از تعصب زمانی که آنها می آیند از رولینگ خودش یک زن که دو برابر در transphobic اظهارات پس از ماه از دل طرفداران از کار خود ابراز چگونه مضر آن بیانیه هستند.

آن را کمک نمی کند که کی رولینگ واقعا هدف قرار دادن یکی از جامعه را آسیب پذیرترین جوامع: در سال 2017, تحقیق دریافتند که متناوب 44 درصد از چربی های ترانس در آمریکا تا به حال به طور جدی به فکر خودکشی در حالی که بیش از نیمی حال تجربه دوره های طولانی احساس غم یا ناامیدی است. و بود که قبل از بسیاری از آنها در بر داشت که یک نویسنده محبوب فکر می کند هویت خود را یک شوخی است. این نوع از بیانیه ای که احساس می کند حتی بیشتر مضر و حتی بیشتر خام و باطل چون رولینگ به وضوح دسترسی به اطلاعات در مورد مبارزات ترانس و nonbinary مردم زمانی که می آید به افسردگی, بی خانمانی, تجاوز جنسی و جرایم ناشی از نفرت و در عین حال بخواهد او را به استفاده از پلت فرم عظیم او را بیشتر به ما حمله به هر حال.

و شاید که به دلیل نهایی که چرا رولینگ آخرین نظرات نهایی کلش برای من — آن را فقط بیش از حد شخصی. چون من در هری پاتر fandom ممکن است یکی از مهم ترین قسمتهای زندگی من, اما حتی مهم تر بخشی از زندگی من است که من nonbinary.

آن زمان من یک زمان بسیار طولانی به شکل من genderqueer و هنگامی که آن را در نهایت با کلیک بر روی آن یکی از بزرگترین آیات این بود که من سال ها وقت صرف نقشه برداری من هویت خود را بر روی شخصیت های داستانی بدون تحقق آن — بالاتر از همه Tonks در هری پاتر و محفل ققنوس. من به وضوح به یاد داشته باشید احشایی هیجان من احساس اولین بار من خواندن پنجم هری پاتر کتاب در سال 2003 و ملاقات Nymphadora Tonks یک shapeshifter با تند و تیز صورتی مو پانک-راک زیبایی و اصرار بر بودن نام او gender-neutral نام گذشته. من مطمئن بود که رولینگ نوشته بود نیست genderfluid شخصیت. مانند میلیون ها نفر از دیگر طرفداران هری پاتر که جرأت به پروژه خودمان را به کتاب من در نهایت نا امید: تا پایان سری Tonks بود ازدواج به طور کامل دودویی زن نرمتر و مهربانتر اجازه شوهرش خصوصیات زنانه به عنوان “دورا” — نام او می خواهم که قبلا متنفر بودم.

من همیشه تعجب اگر رولینگ راه اندازی Tonks به نحوی بود “رام” در بعد کتاب از او زودتر nonbinary ارائه در محفل ققنوسو من همیشه آن را نوشته به عنوان مطمئنا نه آگاهانه. به عنوان یک مشمئز کننده محصول جانبی از رولینگ transphobic درد دل در چهارشنبه, من در حال حاضر متوجه من شد و در واقع حق شده اند با احتیاط همراه است. رولینگ استدلال می کند در این مقاله به صورت علمی ناقص و احساسی سوء استفاده از روایت که “جنس ملال خواهد شد رشد از خود بیقراری” و با استفاده از خودش را به عنوان یک مثال از یک نوجوان که احساس “ذهنی sexless” قبل از اینکه در نهایت — “خوشبختانه” — در حال رشد از احساس “اشتباه تاریک هر دو جنسی و غیر جنسی است.”

من خواندن این قطعه به عنوان یک دلسرد کننده دلخراش تایید است که رولینگ نوشته Tonks نه به عنوان تاکید و حتی ناخودآگاه یکی از ترانس هویت اما به عنوان یک آگاهانه انکار از آن: او به عمد ایجاد شده Tonks به عنوان یک dsyphoric فرد به طوری که شخصیت می تواند “رشد” او بیقراری, ماهرانه تداوم transphobic روایت است که جنس بیقراری یک انتخاب است. او آگاهانه در زمان دگرپیکری nonbinary شخصیت که به من کمک کرد بفهمم (و همچنین در بزرگسالی) بود که من genderqueer و او را “رشد” به cisgender.

آن را سخت به بیان چقدر ناراحت کننده است که تحقق است. چند ماه قبل از محفل ققنوس منتشر شد در سال 2003 من در شرکت یک نامه نوشتن پروژه برای کی رولینگ. من پارک شده خودم را در یک کافه در یک روز و ساعت را صرف تلاش برای انتقال همه چیز من احساس برای هری پاتر — همه از شادی و ترس و نگرانی و امید برای چه بقیه سری خواهد بود همه در آنچه که تبدیل به یک nine-صفحه دست نویس نامه. آن روز همواره در حافظه ارزشمند به من, و آن را احساس باور نکردنی توخالی به عقب نگاه در حال حاضر و متوجه است که در حالی که من می خواهم واگذار خیلی از خودم به نویسنده او شده بود توطئه در برخی از سطح کوچک برای پاک کردن من.

هیچ یک از این تغییرات چه Tonks به معنی به من. او باقی می ماند که شخصیت ذاتی منعکس شده خود من nonbinary طبیعت قبل از اینکه من حتی به طور کامل آن را درک خودم. او Tonks من ایجاد شده نه یکی از رولینگ به من داد — نه شخصیت که به پایان رسید این کتاب اما Tonks که شروع آنها.

با کی رولینگ خودش هر چند چنین مرتب نتیجه سخت تر است را به منظور جلب. طرفداران هری پاتر می گویند ما می خواهیم به نگه داشتن کی رولینگ ما در آغاز کتاب با نه یکی از ما در حال حاضر, اما آن را دشوار است: رولینگ ما در حال حاضر هنوز هم به tweeting. و هیچ تلاشی برای جدا کردن هنر از این هنرمند تا کنون می تواند به طور کامل موفق هنگامی که هنرمند است سمت راست وجود دارد یادآوری می شود که او در نظر گرفته شده برای او هنر را به او منعکس کننده تعصب همراه است.


من فکر کردم در مورد نوشته شده است و صحبت در مورد انصراف از فرهنگ بسیاری در طول چند سال گذشته. مردم اغلب از من بپرسید اگر من فکر می کنم آن را واقعا وجود دارد — اگر “لغو” کسی می تواند هر گونه اثر معنی دار و یا اینکه آیا آن را کاملا یک نمایشی موضع. اما من فکر می کنم که سوال مسطح انصراف از فرهنگ قدرت است. به من “لغو” کسی نمی تواند در مورد مجازات یک فرد یا باعث خرابی حرفه ای خود را حتی اگر بشریت می تواند در توافق اجتماعی چه جنایاتی شدند و به ارزش تنبیه هیچ کس می خواهد به زندگی در یک جهان که در آن شما می توانید لیست سیاه از وجود بود که در یک قسمت از آینه سیاه و سفید.

در عوض من فکر می کنم انصراف از فرهنگ است و بهترین درمان مثل یک تصمیم جمعی برای به حداقل رساندن نفوذ فرهنگی یک فرد و کار خود را در حال حرکت رو به جلو است. این رویکرد در حال حاضر اعمال شده است به برخی از 20 قرن ارقام که هنر در حال حاضر تقریبا همیشه foregrounded در چارچوب آنچه باقی می ماند مشکل در مورد آن: سفید supremacists ازرا پوند و H. P. Lovecraft و سفید supremacist فیلم تولد یک ملتهستند واضحترین نمونه شناخته شده اما جامعه نیز recalibrated راه ما بحث های اخیر سازندگان مانند وودی آلن و مایکل جکسون. در همه این موارد بحث برانگیز این رویکرد معمولا باد تا اینکه یکی از سازش: هیچ کس می خواهد به از دست دادن Cthulhu یا “هیجان انگیز” و یا آنی هال, اما ما همچنین می توانید دیگر بحث در مورد هر یک از این داستان بدون اینکه آن را روشن است که آنها ایجاد شده توسط افراد متعصبی یا شکارچیان.

با J. K. Rowling, ما رسیده ام که نقطه تقریبا در زمان واقعی است. در حال حاضر ما دیگر نمی تواند صحبت در مورد هری پاتر بدون برجسته سازي تعصب کمین در زیر سطح-سطح اخلاق رولینگ داستان. بسیاری از جنبه های هری پاتر در حال حاضر برای بحث و reevaluation. غم انگیز و کثیف حقیقت این است که رولینگ transphobic نظرات ممکن است خراب هری پاتر برای بسیاری از طرفداران خود را دارد.

اما هری پاتر است که به سادگی بیش از حد بزرگ فرهنگی نقطه عطفی برای jettison. من باور نمی کنم هر کسی می خواهد به ذهن پاک هری پاتر وجود از جهان; به این معنی بیش از حد به, بیش از حد بسیاری از ما است. (اجازه دهید را کنار مزخرف هر کی رولینگ فوق العاده جانوران فیلم.) اما من هم خودم bristling در جوک که تاخت و تاز رسانه های اجتماعی در پی رولینگ نظرات — آنهایی شود که هری پاتر , کتاب جادویی به نظر می رسد كه ما با هیچ نویسنده یا که در آنها نوشته شده بود توسط شخص دیگری ما بهتر است. مطمئن, نویسنده مرده است, اما این ایده در مورد بازپس آژانس بیش از خود ما تفسیر یک متن. این تناقض بستگی به نویسنده داشتن اختصاصی تفسیر کار خود را — که ما پس از آن می تواند رد.

این مهم است زیرا با وجود آن نقص هری پاتر را تحت تاثیر قرار داده نسل از کودکان و نوجوانان برای رشد به ترقی خواهان که پس از آن معلوم شد که پیشرفته تر از کتاب خود و زنی که نویسنده آنها. سری مظهر آنچه که مردم در fandom معنی که هنگامی که ما می گویند که fandom تحول است: طرفداران که مرتب خود را به هاگوارتز خانه دوخته, فوتبال, نوشت, fanfic, بازی های انجام stanned جادوگر سنگ swarmed فروشگاه به صورت نیمه شب کتاب راه اندازی — آنها همه که نه J. K. Rowling. علاقه خود را ساخته شده هری پاتر به پدیده های فرهنگی آن امروز است.

توسط نماینده رولینگ ضد ترانس نظرات میلیون ها نفر از طرفداران هری پاتر نیز تبدیل این مجموعه به یک نماد قدرت یک صدای جمعی به غرق کردن یک فرد. قدرت از طرفداران’ عشق و همدلی برای اطلاعرسانی و دیگر آسیب پذیر جوامع و ثابت خود رد رولینگ تعصب قوی خام فرم لغو یک انجام شده و نه از روح تمسخر و طرد اما با چیزی نزدیک به واقعی غم — و آن را سزاوار به بخشی از داستان هری پاتر.

اما اگر ما نمی تواند پاک کردن رولینگ آنچه می تواند ما را به جای ؟ ما می توانید شکستن تا با او.

ما می توانیم غمگین, پرستار زخم ما و غمگین می شود و ما عاشق کسی که صدمه دیده است به ما بدی. ما می توانیم جشن شادتر بار در حالی که عزاداری یک رابطه ما outgrew — که شد سمی — و حسرت زمان ما صرف انتظار برای یک مشکل fave به تغییر و رشد است. ما می توانیم خودمان را هم به زخم التیام یابد. و ما می توانیم با در نظر گرفتن پذیرش که microaggressions ما ممکن است متوجه رولینگ در کتاب خود بودند, شاید, علائم هشدار دهنده پنهان خیرخواه لیبرال بیرونی.

جو می تواند به نگه داشتن پول و Pottermore و Cormoran اعتصاب و قطعا همه فوق العاده جانوران. او می تواند نگه داشتن خانه الف ها که واقعا عشق اسارت خود را ضد سامی جن کلیشه دولورس Umbridge, Voldemort این Dementors و Rita Skeeter. من به هری و هرمیون و رون و دراکو لونا و نویل و دامبلدور ، من به هاگوارتز و کدو پاستا و butterbeer و Weasleys’ جادوگر Wheezes و هر لحظه از سحر و جادو و عاشق این سریال به من داده است و دیگران بی شماری است.

ترانس و عجیب و غریب طرفداران هری پاتر به نگه داشتن Tonks و ریموس و سیریوس بلک و چارلی ویزلی و دراکو چون من می گویند به طوری; هری پاتر است که ما در حال حاضر و ما را به قوانین. J. K. Rowling از دست داد بازداشت بیش از بچه های خود را و در حال حاضر ما می توانید از بین بردن آنها اجازه دهید آنها را خالکوبی بیان خود را با این حال آنها می خواهند عشق هر کس که آنها می خواهند, انتقال, اگر آنها می خواهند عمل به اندازه رادیکال همدلی و هرج و مرج به عنوان آنها می خواهند. هری پاتر است که انجمن در حال حاضر. هرمیون گرنجر سیاه و سفید است. این Weasleys یهودی هستند. دامبلدور ارتش توسط antifa. آنها هر چیزی که شما می خواهید و نیاز آنها را به خاطر آنها همیشه برای شما.

همانطور که برای من نمی خواهد خواندن و یا بازخوانی هری پاتر هر زمان به زودی. من بی پایان هری پاتر fanfiction و رمان های نوشته شده توسط طرفداران هری پاتر که برای کاوش به جای. بالاتر از همه, من جهان جادوگری که زندگی در قلب من, queer, genderqueer انحرافی و متنوع و در حال حاضر defunding این Aurors.

که هری پاتر, همه ما با هم ایجاد شده بدون J. K. Rowling. و همه ما می دانیم که نسخه ای که مسائل در پایان.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinkameralı su tesisatçısımobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirmehtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme