چگونه به بحث در مورد مسابقه در حال حاضر

برای خیلی از امریکا را از خواب بیدار به این واقعیت سیستمیک نژادپرستی و خشونت پلیس در این زمینه بود شدید: خشونت بود طولانی — بیش از 8 ساعت یک سیاه پوست مبتلا زانو در گردن او گفت که او نمی تواند نفس بکشد. این دوربین تا به حال نه تنها نورد اما افسر بود که به دنبال به طور مستقیم در آن را بدون مراقبت از او در حال فیلم برداری یا ظاهرا نگران است که او با به خطر انداختن سلامتی خود را در وسط یک بیماری همه گیر. و مخاطب تا به حال به تماشای شفاعت “به او اجازه نفس کشیدن.” همه بیش از $20 bill.

“خشونت سفید برتری نیست بقیه می گوید:” kronda سخنران و نویسنده کتاب بنابراین شما می خواهید به بحث در مورد مسابقه.

اما برای بسیاری از افراد آمریکایی این ایده از فعال سفید برتری است نه یکی از آنها تا به حال فکر قبل از. در میان جورج فلوید مرگ و تظاهرات آن الهام گرفته شده است بیش از دو هفته گذشته این کشور بیدار شدن از خواب. مسائل تظاهرکنندگان در حال هل دادن در برابر نیست جدید — به خصوص به سیاه و قهوه ای و بومی کسانی که تجربه کرده اند آنها را در تمام طول زندگی خود را. اما متنوع و گسترده خشم و انزجار بیش از آنها را ما شاهد هستیم در حال حاضر است. نظرسنجی ها نشان می دهد سریع و قابل تغییر در نگرش در مورد خشونت پلیس نسبت به مردم از رنگ.

اما گفتگو در مورد نژاد پرستی در امریکا به خصوص برای کسانی که جدید به آن مضطرب و ناقص است. Oluo می داند: او اختصاص زیادی از زمان صحبت کردن در مورد چگونه به بحث در مورد مسابقه همانطور که از عنوان کتاب او نشان می دهد.

او و من به تازگی صحبت در مورد دیدگاه های خود را در زمان حاضر Black Lives Matter جنبش و چه آن را برای ایجاد تغییر پایدار است. آن را اجتناب ناپذیر است که این اعتراضات به سرعت محو شدن — مونتگمری آلاباما, اتوبوس تحریم به طول انجامید 381 روز — اما آن را حیاتی به مکالمات در حال حاضر در حالی که انرژی بالا است در مورد چه اتفاقی می افتد بعدی.

ما همچنین صحبت در مورد آنچه در آن به معنی تحصیل در نژاد پرستی و برای انجام کار و آنچه مفید نیست وقتی که می آید به همبستگی. برای مثال کسانی که جعبه سیاه در Instagram هفته گذشته — و نه بهترین ایده است.

“با احتیاط از هر چیزی است که اجازه می دهد تا شما را به انجام چیزی است که در واقع احساس مردم رنگ” Oluo گفت. “من همیشه از خودم زمانی که من در تلاش برای انجام کار همبستگی می مردم من در همبستگی با واقع احساس این ؟ می توانید آنها را صرف این کار ؟ می توانید آنها خوردن این ؟ این در واقع کمک به آنها را در هر راه است ؟ و اگر آن را نمی کند اجازه دهید آن را برو.”

و کسانی که به دنبال کمک به نیاز به تمرکز بیشتری از خشونت پلیس. نژادپرستی عوامل را در بسیاری از بخشهای فرهنگی پارچه — آموزش و پرورش, کار, مسکن, و خیلی بیشتر. که نیاز به توجه بیش از حد. “این درست نیست که ما سزاوار نیست کشته شوند” Oluo گفت. “ما سزاوار به رشد در این کشور درست مثل هر کس دیگری.”

مکالمه ما به آرامی ویرایش شده برای طول و وضوح زیر است.

Emily Stewart

فقط برای شروع کردن چگونه شما احساس در این لحظه ؟

Kronda

من خسته صادقانه میگویم. آن بوده است و من در حال آماده شدن برای انجام بیشتر. من فکر می کنم که در حال حاضر ما خسته و ترسیده و غمگین و کمی هیجان زده برای دیدن برخی از مراحل نسبت به تغییر واقعی و من نوع برگزاری همه که در من در حال حاضر. اما بیشتر من بسیار خسته است.

Emily Stewart

این یک لحظه در ذهن شما ؟ این چیزی متفاوت است که اتفاق می افتد در حال حاضر ؟

Kronda

من می خواهم بگویم آن را قطعا یک لحظه است که ما را دیده اند و نه در حداقل 30 سال به عنوان دور به عنوان یک کشور جنبش تغییر که در آن ما در واقع شروع به دیدن برخی از شهرستانها توجه و دیدن تغییر در ملی گفتگو در مورد نژادپرستی سیستماتیک نژادپرستی و خشونت پلیس در آمریکا است. چه خواهد آمد ؟ من نمی دانم اگر آن را به چیزی متفاوت از آنچه ما دیده ایم اما آن متفاوت است در این زمان.

Emily Stewart

تفاوت در چیست ؟

Kronda

در حال حاضر آن را واقعا یک طوفان کامل. ما دیده نمی تظاهرات در تمام 50 ایالت که در آن شما می توانید یک روز که در آن هر دولت و پس از آن کشورهای مختلف در سراسر جهان در حال پیوستن به در می گویند که سیاه و سفید زندگی می کند و ماده به می گویند که به اندازه کافی به اندازه کافی است. ما را دیده اند که در یک زمان بسیار طولانی است.

آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر — هنگامی که شما به افرادی که در حال حاضر خسته و ترسیده و نگران در مورد این بیماری همه گیر است که ما شده ایم در این است که نه تنها آن را ضربه زدن به سیاه و سفید جامعه به خصوص سخت به ببینید که خشونت در میان این همه گیر است که در آینده برای ما, اما همچنین می بینیم که خشونت سفید برتری نیست بقیه. پلیس هنوز زمان و خطر سلامت خود را به زندگی یک فرد سیاه و سفید.

آن را نیز شوکه بقیه کشور برای تحقق بخشیدن به این است که چگونه ریشه دوانده است. آن است که این ریشه دوانده که هر کس قرار است به ماندن در منزل و زمانی که ما باید تمام چیزهای بزرگتر به نگرانی در مورد که ظاهرا جعلی $20 bill هزینه خواهد شد یک فرد سیاه و سفید زندگی خود را.

من فکر می کنم که ما همه احساس خام است. همه ما تا به حال کمتر ذخایر و آن را فقط یک جمعی “کافی است.” آن بوده است به اندازه کافی برای بسیاری از ما برای زمان بسیار طولانی اما من هنوز هم خوشحالم که برای دیدن بسیاری از مردم در حال آمدن بودند.

Emily Stewart

چگونه است که گفتگو در مورد نژاد های مختلف از در گذشته است ؟ ده سال و پنج سال و حتی دو سال پیش ؟

Kronda

زمانی که من شروع به نوشتن “Black Lives Matter” نبود یک عبارت است که حتی گفت. من به یاد داشته باشید به شدت مردم را درست تشخیص دهد به همین دلیل آنها باید در مورد مراقبت از این. و سیاه و سفید زندگی می کند توجه خود را یک جنبش فقط تلاش می گویند که ما لیاقت زندگی می کنند. و بخش بزرگی از جمعیت آمریکا که هنوز در حال مبارزه با “سیاه و سفید زندگی هر چیز می گویند ؟” اند که خود را کنار بگذارند در حال حاضر. آنها می گویند خوب یک مشکل وجود دارد, ما در حال رفتن به استدلال می کنند که آیا این چیزی است که ما باید گفت. ما در حال حرکت گذشته است. و که جدید است. وجود دارد البته هنوز هم برخی از مردم که عشق به فریاد “تمام زندگی مهم است.” اما من استفاده می شود برای اجرا به مردم به خوبی معنی پرسیدن چرا من به این می گویند ؟ آنها در حال پرسیدن این سوال کنه.

که جدید به دلیل آن اجازه می دهد تا ما را به شروع به صحبت کردن استراتژی است.

زمانی که من در کتابم من به یاد داشته باشید صحبت کردن در یک فصل در مورد خشونت پلیس و اصلاحات است. کتاب من است که به نوعی مقدمه ای برای مسابقه و من را تشویق به دیدن مردم حرکت تا کنون گذشته است که به صحبت کردن در مورد آنچه در آن به معنی پال خواستار قطع بودجه دولت به طور کامل بازسازی چگونه ما نگه داشتن جوامع امن و سالم است. من عاشق دیدن افرادی که شاید یک سال پیش فکر اصلاحات شد راه پیش در حال حاضر گفت: یک دقیقه صبر کنید اگر ما تصور یک کل سیستم نیست که تکیه بر جرم نیست که باید یک مقدار مشخصی از خشونت ساخته شده است و به آن به عنوان چیزی که ما قرار داده تا با به احساس امن است ؟

این چیزی است که دلگرم کننده است برای من دیدن مردم حرکت گذشته “این یک معامله بزرگ است ؟” به “چه شده است بهترین راه برای مقابله با آن؟”

Emily Stewart

بسیاری از سفید به نظر می رسد مردم گرفتار شده است تعجب با واقعیت خشونت پلیس و نژادپرستی. چرا شما فکر می کنم که ؟

Kronda

فرهنگ ما هنوز هم فریم نژادپرستی به عنوان چیزی نهفته است که به طور کامل در قلب و ذهن نژادپرست سفید مردم است. این نژاد پرستی اگر شما از آنها بدم میاید و بنابراین اگر ما فقط می توانید پیدا کردن چند نفر که نفرت مردم از رنگ که نفرت مردم سیاه و سفید, پس از آن ما می تواند به حل نژادپرستی اگر ما فقط می تواند آنها را حل کند. آنچه که بدان معنی است که هر روز ترس و دل شکستگی و انگ زدن که ما در برخورد با این کشور تا حد زیادی نادیده گرفته شده است.

شما نمی بینید بعد از مدرسه ویژه در نژاد پرستی است که بحث در مورد راه هایی که در آن معلمان فکر نمی کنم شما نوشت و کاغذ خود را دلیل این که شما را واقعا به خوبی بر روی آن و یا چگونه مردم را با موهای خود را در نوارهای دیده می شود که کمتر حرفه ای. اینها مسائلی است که مردم فکر می کنم از زمانی که آنها فکر می کنم نژادپرستی. زمانی که من به ایران, وقتی که من می گویند کسی یک نژادپرست شما چه فکر می کنید ؟ و مردم می گویند “کلان.”

برای مردم به درک که آن را تا به حال به خیلی بد در نیروهای پلیس نبود فقط عمل. این بود که فقط این واقعیت است که راه جورج فلوید کشته شد آنقدر تکان دهنده است. این واقعیت که همه چیز تا به حال به خیلی بد است که تمام چهار نفر از این افسران می دانستند که آنها خواهد بود کاملا خوب به قتل کسی طولانی و دردناکی در مقابل دوربین و در مقابل مخاطبان زنده است. چه آن صحبت شد و نه فقط کسانی که افسران آن صحبت کرد و به کل یک فرهنگ است. شما نمی توانید بگویید این چند سیب بد که در آن نقطه. که در آن بسیاری از این شوک از آینده است.

آن را خسته کننده است. من می دانم که من هستم, نا امید, و من شنیدن از بسیاری از دیگر مردم سیاه و سفید که بسیار نا امید در گرفتن تماس های تلفنی از مردم سفید آنها برای مدت طولانی شناخته شده گفت: آنها تا به حال هیچ ایده. و شما فکر می کنم “چرا شما نمی گوش دادن به من ؟ من این حرفو تمام وقت است. من یک انسان با کلمات است که می گویند که این چیزی است که اتفاق می افتد.”

تا به حال آن را فقط شده یک افسر آن را نداشته اند به عنوان تکان دهنده است. اما برای دیدن چهار افسران در این شرکت در مقابل مخاطب دانستن آنها در حال ضبط بود واقعا چه نشان داد که این عمیق می رود. این یک سیستمیک موضوع در راه است که افرادی که نمی باید به نگرانی در مورد سیستم پلیس تا به حال [دیده نمی شود].

Emily Stewart

هنگامی که ما می بینیم سفید مردم محوری یکهو علیه نژادپرستی در حال حاضر و در حمایت از سیاه و سفید زندگی می کند, ماده, آیا شما فکر می کنم آن را واقعا فقط دیدن جورج فلوید را قتل است ؟ و یا چه چیزی شما فکر می کنم که اتفاق می افتد که این اعتراضات در حال حاضر در نهایت بسیار متنوع?

Kronda

من فکر می کنم که بخشی از آن را. این واقعا شوک وجدان مردم در راه آن نه قبل از.

این مهم است به یاد داشته باشید برای سیاه و سفید جامعه برای جامعه بومی آن نه فقط جورج فلوید. این تجمع بود Breonna تیلور و همه این دیگر سیاه و سفید زیبا و بومی زندگی می کند که در نظر گرفته شده است.

آن را نیز مردم سفید دیدن افراد دیگر می گویند چیزی صحبت از اعتراض. و آنها می گویند “من می توانید آن را انجام بیش از حد.” و آن مسری است. مردم فراموش می کنند که این نوع از مقاومت یک فعالیت اجتماعی — آن را سرگرم کننده فعالیت های اجتماعی, اما آن است که یک فعالیت اجتماعی است. این یک حرکت جمعی و آن به علت مردم بیشتر به آمده است.

من فکر می کنم مردم باید زمان بیشتری است. ما نمی توانیم دست بالا گرفتن تاثیر بسیاری از مردم که از کار داشتن زمان به خارج وجود دارد با تظاهرات و بحث در مورد این.

ما ارتباطات اجتماعی به مردم از طریق اینترنت به حفظ ما در راه است که نه در گذشته اتفاق افتاده چرا که ما نمی توانیم مردم را در فرد. ما در حال صحبت کردن در مورد این چیزها در راه است که ما قبل از ما در حال رفتن به یک نوار. ما در حال صحبت کردن در مورد مسائل اجتماعی روز در رسانه های اجتماعی. و من فکر می کنم که همچنین کمک به آن است. من نفرت را به استفاده از عبارت طوفان کامل, اما آن را در زمان یک طوفان کامل از وقایع واقعا درگیر سفید امریکا در راه است که اتفاق افتاده است قبل از.

Emily Stewart

پس چه توصیه شما به کسانی که سفید افرادی که می خواهید به بحث در مورد مسابقه در حال حاضر ؟

Kronda

در حال حاضر شما نیاز به در حال اجرا دو آهنگ در همان زمان.

شما باید در حال اجرا خود را در مسیر آموزش و پرورش پرسیدن چرا من نمی دانم در این مورد ؟ چرا نیست من انجام کاری دیر? جایی که من هستم توری? چه کلمات گیج کننده من ؟ شروع به خواندن و شروع به یادگیری.

در همان زمان نگاه در حال استفاده می باشد. در چه محلی خود را رهبران اعتراض و مقاومت رهبران در حال انجام است. آیا آنها نیاز به کمک های مالی? آیا آنها نیاز به ماسک? مردم نیاز به برخی از پیام های تقویت? شروع به نگاه کردن به مکالمات شما می تواند در خود شهرستانها خود را در شهرهای خود مدارس در دفاتر خود را به ارمغان بیاورد این مسائل رو به جلو است.

این درست نیست که ما سزاوار نیست کشته شوند. ما سزاوار به رشد در این کشور درست مثل هر کس دیگری.

نگاه کنید که چگونه شما می توانید استفاده به افرادی که در تلاش برای عدالت و برای سیاه بومی و مردم از رنگ واقعا به رشد در این کشور است. بپرسید که چگونه شما می توانید کمک به مطمئن شوید که این چیزی است که مردم در واقع می خواهید و می توانید احساس.

آن را فقط به پول نیست اما اگر شما می توانید پول را باعث می شود. اما به وقت خود را. تقویت صدای. باز کردن درب. اگر کسی گفت: آنها با داشتن مشکل در دفتر خود و صحبت کردن در مورد این موضوع از مسابقه شما می توانید اضافه کردن صدای خود را به عقب است که فرد ، اگر مدرسه شما هیئت مدیره است نه صحبت کردن در مورد راه هایی که در آن خود را در رشته سیستم های راه اندازی و یا صحبت کردن در مورد گرفتن پلیس از مدارس است که چیزی است که شما می توانید به ارمغان بیاورد. و شما می توانید دوستان خود را در. شروع به دنبال در چگونه شما می توانید استفاده کنید و پس از آن نیز در همان زمان نگه داشتن شخصی خود را آموزش می رویم.

Emily Stewart

چه باید به مردم برای جلوگیری از زمانی که صحبت کردن در مورد مسابقه ؟

Kronda

اگر شما یک فرد سفید, راست, در حال حاضر زمان برای رفتن به دنبال نژادپرست ترین فرد و سعی کنید به آنها بگویید که آنها در حال افتضاح فرد و با استدلال آنها را — نه به این دلیل آنها نمی نیاز به می دانم که چون من فکر می کنم که باز نژادپرستی همیشه باید ملاقات با مقاومت و مقاومت مواجه — اما از آنجا که ما زمان قیمتی است و شما نیاز به انجام اقدامات.

وجود دارد چیزی است که واقعا نمایشی مورد گفت: “من صرف تمام روز من امروز این استدلال با مغلوب ساختن پیشی جستن-عشق عمو.” من به عنوان یک فرد سیاه و سفید نمی دانم خود را مغلوب ساختن پیشی جستن-عشق عمو. من احساس نمی کنم که — تنها دلیل که چرا من می دانم این است زیرا شما ارسال شده است که شما آن را انجام داد. آن را کمک نمی کند زندگی من است.

من از شنیدن بسیاری از مردم گفت: “من هرگز سیاه و سفید, اما این برای من اتفاق افتاده بنابراین من می دانم آنچه در آن می مانند.” اصلا به حداقل رساندن تجارب و مردم بومی با خشونت دولتی با مقایسه آن را به زمان که کسی نمی مانند شما و یا شما را متهم به انجام چیزی است که شما انجام نمی. می دانیم که شما هرگز به طور کامل می دانم آنچه در آن مانند برای زندگی, زیر, سفید برتری به عنوان یک فرد بومی در این کشور است. شما فقط باید به باور ما و شما فقط باید به ما در کلمه و مبارزه با ما. همین حالا سعی کنید آن را در مورد شما. همین حالا سعی کنید آن را در مورد درد خود را و سفر خود را و نگه داشتن انرژی خود را متمرکز که در آن شما می توانید استفاده به مبارزه و جنبش است که اتفاق می افتد در حال حاضر.

Emily Stewart

زمانی که شما صحبت کردن در مورد این سوال که نمایشی در رسانه های اجتماعی من کنجکاو در مورد افکار خود را در خاموشی شنبه زمانی که مردم ارسال شد جعبه سیاه در رسانه های اجتماعی برای نشان دادن همبستگی. است که مفید است ؟

Kronda

آن را نه مفید آن را در واقع به ضرر همه چیز. و من فکر می کنم این مهم مکالمه داشته باشند.

این است که بسیار شبیه به من را به تمام ایمنی پین افتضاح پس از مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات [که در آن مردم با قرار دادن یک پین بر روی لباس های خود را به دلالت آنها مخالف اعمال مذهبی و نژادپرستانه خشونت و سوء استفاده در پی پیروزی خود را]. آنچه در آن است که افرادی که به دنبال چیزی سریع است که آنها می توانید به احساس مانند آنها انجام داده ایم چیزی.

اینها چیزهایی است که مردم می آیند تا با. زمانی که من فکر چه خواهد به من کمک کند احساس امنیت در این کشور ؟ آن را “من آرزو می کنم هر کس Instagram مربع سیاه پوست بودند.” من نمی توانم احساس می کنید که. به ویژه هنگامی که همراه با مشارکت مردم انجام این حرکت نمایشی و پس از آن خلاص. مردم حتی باز به بازخورد چرا که مفید نیست و یا آنچه آنها می تواند انجام شود مفید است.

با احتیاط از هر چیزی است که اجازه می دهد تا شما را به انجام چیزی است که در واقع احساس مردم از رنگ. با احتیاط از چیزهایی که صرفا نمادین آنها مفید نیست. ما در حال مرگ هستند به دلیل عدم وجود نماد در این کشور تا سوال که سود حاصل از آن. اگر چه شما فکر می کنم آه از آن ساخته شده من احساس بهتر و سپس شما کسی است که با بهره گیری از آن است.

دور ماندن از کسانی که همه چیز و از آنها سوال چرا که انرژی دور. زمان ما تا به حال به صرف این استدلال در این مورد به صرف گرفتن کلمه همه این اعلانات آگاهی عامه درمورد خود را در مربع پایین چون هیچ کس در واقع می توانید ببینید real Black Lives Matter تظاهرات — که انرژی می تواند رفته اند به سمت تقویت مفید پیام و آن را اتلاف وقت است. و هنگامی که ما اتلاف وقت ما از دست دادن زندگی پس از آن را ناچیز نیست.

فقط همیشه داشته باشید. من همیشه از خودم زمانی که من در تلاش برای انجام کار همبستگی می مردم من در همبستگی با واقع احساس این ؟ می توانید آنها را صرف این کار ؟ می توانید آنها خوردن این ؟ این در واقع کمک به آنها را در هر راه است ؟ و اگر آن را نمی کند اجازه دهید آن را برو.

Emily Stewart

هنگامی که این اعتراضات slow down انتظار دارید مردم چه به انجام این کار?

Kronda

من امیدوارم که آنها می توانند. من فکر می کنم این مهم است به رسمیت شناختن است که وجود دارد مردم وجود دارد که انجام شده است کار را برای 10, 15, 20 سال ادامه خواهد داد و برای انجام آن حتی زمانی که داستان در این تظاهرات بیش از. کار را ادامه داده و ادامه خواهد داد بدون در نظر گرفتن چگونه بسیاری از مردم در حال ایستاده در کنار مردم به انجام این کار.

اگر ما می رویم به حفظ این ما باید برای شروع به صحبت کردن در مورد آنچه در آن به معنی حفظ. ما باید شروع به حفر به تاریخ ما و بدانند چگونه Montgomery bus boycott یک سال به طول انجامید چگونه ما به آزادی تابستان است. چگونه همه ما از این مدت طولانی پایدار تظاهرات و فعالیت های است که به ارمغان آورد در مورد تغییر واقعی? آنها چه کردند ؟ چه تاکتیک استفاده آنها برای نگه داشتن مردم می گذرد ؟ چه پشتیبانی سیستم ؟

و ما نیاز به شروع به دنبال در که در حال حاضر در حالی که انرژی را زیاد و از آنچه در آن می خواهم به نگه دارید شهرستانها پاسخگو به نگه دارید هل دادن به سمت تغییر چه ارتباط ما نیاز به, چگونه به حمایت از مردم انجام این کار چگونه به چرخش مردم در داخل و خارج به طوری که مردم نمی سوزاند. ما نیاز به این گفتگوها در حال حاضر در حالی که انرژی بالا است. بسیاری از مردم فقط با فرض آن دور خواهد شد و پس از برنامه ریزی به نگه داشتن آن رفتن مهم است.

Emily Stewart

باید چه کار بود ؟

Kronda

آن را واقعا مهم برای تماشای آنچه اتفاق می افتد در مینیاپولیس در حال حاضر و لس آنجلس و نیویورک با defunding و تخصیص منابع مالی از سیستم پلیس و به جوامع است. ما نیاز به سرمایه گذاری در آن و نگاه خود ما در شهرستانها و شهرها و دیدن آنچه که ما می توانید انجام دهید در حال حاضر به demilitarize ما پلیس و برخی از آن وجوه و منابع و قرار داده و آنها را به جوامع شده اند که پس از آسیب.

همچنین خیلی مهم است در حال حاضر به ببینید که چه کسی بوده است انجام این کار. نگاه کنید در شهر شما در شهر — در هر نقطه که شما باید از مردم از رنگ کسی انجام شده است که کار. بپرسید: “چگونه می توانم سرمایه گذاری در آن کار می کند؟” بیایید نه چرخ را دوباره اختراع.

آنچه که ما در حال شنیدن در حال حاضر تغییراتی که در حال تحت فشار قرار دادند چیزهایی است که فعالان درخواست شده است برای یک زمان بسیار طولانی است. این جدید نیست آنها ایده های جدید. این برنامه در محل هستند. ما فقط نیاز به مردم را به قرار دادن شور و هیجان خود را در پشت آن. آن را کمی کمتر پورنو برای رفتن به سر فعالان و درخواست آنچه که آنها انجام داده ایم اما این چیزی است که ما در واقع مجبور به انجام. برنامه در حال حاضر در محل.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinkameralı su tesisatçısımobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirmehtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme