9 فیلم که توضیح افسانه ای Studio Ghibli

ورود Studio Ghibli فیلم به HBO حداکثر علائم اولین بار معشوق, ژاپنی, استودیو انیمیشن افسانه ای فروشگاه در دسترس خواهد بود برای آسان جریان بدون نیاز به خرید یا اجاره فیلم به صورت جداگانه. زمانی که این سرویس راه اندازی در مه 27, همه اما یکی از استودیو 21 — فیلم انیمیشن شاهکارهای مثل همسایه من Totoro, Spirited Away, و بسیاری دیگر — در دسترس خواهد بود به مشترکین.

این نقطه عطفی ممکن است مشکلي اگر شما نمی توجه به انیمیشن و یا فیلم های ژاپنی. اما Ghibli — تلفظ “Gib-لی” که یک نرم “g” را به عنوان در Gigi یا موش صحرایی — بيشترین بیش از نه تنها چشم انداز, انیمیشن, بلکه چشم انداز سینما خود را. تاسیس در سال 1985 توسط یک خوبی تاسیس شده اما به هیچ وجه شناخته شده, انیماتور, هایائو میازاکی, Ghibli را پر زحمت انیمیشن فرایند متمایز سبک بصری و هنری, تکنیک های داستان سرایی هستند احترام در مدارس فیلمسازی در سراسر جهان.

چرا که این استودیو دهه’ ارزش کار در زمان برای به دست آوردن شناخت در خارج از ژاپن و بسیاری از مردم هنوز برای کشف Ghibli فیلم. و از آنجا که تنها تعداد کمی از این فیلم شده است آنلاین در دسترس — و حتی پس از آن تنها در دیجیتال اجاره بازار — بسیاری از طرفداران اختصاص داده شده هنوز به کشف کامل Ghibli فروشگاه. (این فیلم تنها در Ghibli پانتئون نه ورود در ماه مه باد نیز افزایشخواهد پیوستن به دیگران در HBO حداکثر بعد از این سال.)

بنابراین اگر شما شده اند قادر به گرفتن آنها در یک تئاتر یا در ویدئو/دی وی دی در حالی که شما در حال رشد بودند, شما ممکن است آشنا با دلربا Ghibli فیلم کتابخانه.

فقط در زمان برای فروشگاه مهم جریان راه اندازی در هفته آینده ما در حال آوردن شما یک راهنمای به استودیو و همچنین به عنوان لیست ما باید از فیلم های هایائو میازاکی و دیگر یاد Ghibli مدیران.

متولد 1941, هایائو میازاکی یک کودک بود از جنگ پدرش: تولید قطعات برای هواپیماهای جنگ و برای جلوگیری از بمباران خانواده اش مجبور به نقل مکان به یک شهر جدید نه یک بار بلکه دو بار. میازاکی آغاز شده به عنوان یک هنرمند مانگا, یادگیری از نوآوران مانند اسامو Tezuka (Astro Boy, جک سیاه و سفید, Kimba the White Lion) اما تمرکز خود را در, انیمیشن, او را جلب کرد به صنعت مستقیم از کالج. استخدام برای انجام کار پر زحمت خر خر کردن کار در چاه-تاسیس استودیو Toei انیمیشن میازاکی انداخت خود را به هنر خود و به تدریج تا صفوف برای تبدیل شدن به یک رئیس انیماتور و هنرمند استوری بورد.

در تویی, Miyazaki ملاقات ایسائو تاکاهاتا دستیار کارگردان است که تا به حال فرصتی برای مستقیم اولین فیلم فقط به عنوان میازاکی بود و پیشرفت به عنوان یک انیماتور. تاکاهاتا بود و پنج سال مسن تر از میازاکی و به همین ترتیب در طول جنگ — او جان سالم به در بمب گذاری در اوکایاما در سال 1945 زمانی که او 9.

در حالی که میازاکی بود به شدت تحت تاثیر قرار مانگا محبوب هنرمندان و انیماتورهای Takahata بود به شدت تحت تاثیر قرار فرانسوی, موج جدید یک گروه از فیلمسازان که به دنبال تعمیق هنری از سینما با تکنیک های تجربی و تاکید بر بصری و جنبشی داستان سرایی. مردان هم افزایی از سبک رهبری خود را به اولین همکاری با تاکاهاتا به عنوان مدیر و میازاکی به عنوان کلیدی, انیماتور در سال 1968 را Horus Prince of the Sunیک.k.یک. کمی نورس شاهزاده:

تاکاهاتا و Miyazaki کار کرده تا به خوبی با هم در این فیلم که از آنها باقی مانده است همکاران برای بقیه زندگی خود را. هروس دریافت مقدار زیادی از ستایش انتقادی در آن زمان و به طور گسترده ای دیده می شود امروز به عنوان یک فیلم مهم — اما در آنچه که تبدیل به یک الگو برای آینده خود کار تولید فیلم زمان فرار طولانی عمدتا به دلیل زحمت کش کمال گرایی از سازندگان آن است.

از آن زمان نزدیک به سه سال برای هروس به پایان خواهد رسید و این استودیو در نظر گرفته آن را یک شکست مالی; هروس بازی در تئاتر تنها برای چند هفته. اما میازاکی و تاکاهاتا در حال حاضر به حال یک چشم انداز مشترک برای آینده است. در سال 1971 آنها به سمت چپ تویی انیمیشن با هم رفت و برای کار در یک رقیب studio یک نرم افزار و سپس یکی دیگر از استودیو Zuiyō Eizō جایی که آنها با همکاری در چندین فیلم و سری با هم.

بیش از دهه های آینده Miyazaki مشغول به کار در انیمیشن, فیلم ها و سریال ها و همچنین نوشت و مصور مانگا نشان می دهد. توسط 1979 او کارگردانی نخستین فیلم The Castle of Cagliostro. تاکاهاتا همچنین ادامه داد: به طور مستقیم خود امکانات و سری مهمترین 1979 انیمه Anne of Green Gablesو نگهداری آنها در همکاری.

در سال 1982 یکی از هروس‘s بزرگترین طرفداران انیمیشن fanboy-تبدیل-مجله-ویرایشگر تبدیل, تولید, Toshio Suzuki در نهایت متقاعد میازاکی به کار با او پس از سال ها از تبادل Miyazaki بر روی این ایده است. پروژه آنها آمد تا با یک پست آخرالزمانی, فانتزی, مانگا به نام ناوسیکا از دره باداست که میازاکی منتشر شده در سوزوکی مجله به عنوان یک سریال از سال 1982 تا 1994. در سال 1984 با سوزوکی و تاکاهاتا به عنوان تولید Miyazaki کارگردانی یک فیلم اقتباسی از Nausicaä, در حال حاضر به عنوان اولین Studio Ghibli فیلم.

در پشت این فیلم موفقیت تجاری و تقویت شده توسط خود مشترک آرمان های هنری تعالی Miyazaki دعوت تاکاهاتا و سوزوکی به شکل یک انیمیشن جدید استودیو با او. او آن را به نام “Ghibli” — آن را برای تلفن های موبایل مانند “Jiburi” در ژاپنی — پس از نام ایتالیایی, جنگ, هواپیما, خود قرض گرفته شده از نام یک لیبی صحرا باد. میازاکی است و آن را به نام یک نام تصادفی انتخاب, اما او همچنین گفت که به معنای نشان دهنده اختلال در استودیو بنیانگذاران امید را به صنعت.

و آنها تا به حال. پس از سه مرد تاسیس Ghibli هم در سال 1985 آنها رفته و به ایجاد برخی از تحسین شده ترین و تاثیر گذار فیلم تا کنون ساخته شده است.


شات از راز جهانی از Arrietty (2010) کارگردان Hiromasa Yonebayashi.
حسن نیت ارائه میدهد از fyghibli/Tumblr

از همان ابتدا با Nausicaä و استودیو ایران فیلم Laputa (قلعه در آسمان), Ghibli تاسیس خود را به عنوان یک استودیو متعهد به دقیق صنایع دستی نیاز به بزرگ احساسی قانع کننده انیمیشن. حتی در حال حاضر چندین دهه به عصر دیجیتال, انیمیشن, Ghibli همچنان به استفاده از انیمیشن با دست کشیده (در کنار گاه به گاه نیاز به کمک کامپیوتر). آن فیلم در اغلب سال ها برای تولید و تحریک و تشجیع کردن به دلیل این تعهد اما این نیز نگه می دارد و پیش بینی بالا است.

میازاکی گروگان بسیاری از استودیو ترین فیلم های شناخته شده و نتیجه Ghibli مترادف با Miyazaki نام و کار. اما Ghibli نمی خواهد که تبدیل به منبع عالی فیلمسازی است که آن را بدون Takahata تخصص و رقابت بین او و میازاکی.

با سوزوکی خدمت به عنوان مدیر شرکت و گاه به گاه مصلح تاکاهاتا و میازاکی در ابتدا به رقابت پرداختند و هر یک مسابقه به انتشار فیلم های خود را قبل از دیگر. در سال 1988 فقط سه سال به استودیو وجود Takahata را Grave of the Fireflies و میازاکی را همسایه من Totoro منتشر شد در تئاتر به عنوان دو ویژگی است. آنها نمی تواند بیشتر tonally متفاوت اما هر یک آورده استودیو تحسین و منتقدان در حال حاضر آنها را مشاهده و هر دو به عنوان seminal کار می کند. سال بعد Ghibli منتشر سود آور ترین فیلم سال 1989 kiki’s Delivery Service, به کارگردانی میازاکی.

استودیو منتشر شد فیلم به طور پیوسته در طول دو دهه آینده و دیزنی امضا شده در استودیو ایالات متحده توزیع کننده در سال 1996. میازاکی را Spirited Away دست آورد جایزه اسکار برای بهترین فیلم انیمیشن در سال 2002 دومین سال جایزه داده شد. (آن باقی مانده است تنها انیمیشن برنده جایزه.) این استودیو پس از دریافت چهار جایزه اسکار نامزد — برای howl’s Moving Castle (2004), The Wind Rises (2013), The Tale of the Princess Kaguya (2013) When Marnie Was There (2014).

جالب اینجاست که سه back-to-back نامزد پس از آهسته کردن زمان برای شرکت در 2010s به عنوان میازاکی به طور مستمر تلاش کرده و موفق به بازنشسته. در 2018, Takahata درگذشت در سن 82. در سن 78, Miyazaki در حال حاضر مشغول کار بر روی فیلم بعدی شما چگونه زندگی می کنند ؟ سوزوکی که هنوز هم به عنوان مدیر شرکت گفت: Entertainment Weekly در مصاحبه اخیر خود که این شرکت با استفاده از آن جریان مقابله با HBO برای تامین مالی تولید فیلم و Ghibli آینده بستگی دارد چگونه به خوبی فیلم بعدی می کند.

این یک آشنا مخمصه برای استودیو این است که رهبری Miyazaki درایو برای تولید یک فیلم با کیفیت در یک زمان و بدون برنامه ریزی برای آینده بلند مدت. اما آن عهد به استودیو استرلینگ شهرت است که آن را همچنان قادر به صندوق و تولید فیلم جدید.

میازاکی و تاکاهاتا هر دو بر پایه داستان سرایی بصری در کار خود با استفاده از غنی دیدنی طراحی برای ایجاد خلق و خوی و قرار دادن مخاطب در یک نسخه از “واقعی” جهان است. ساخته های خود را منعکس کننده زیبایی تاثیر اواسط قرن فیلمساز Yasujiro Ozu با دقت و بسیار متقارن لایه بندی افراد و جزئیات پس زمینه در حالت تنش است. هر دو Ozu فیلم و Ghibli فیلم غرق در ایده mono no aware, آگاهی از زندگی ناپایداری است که می تواند عملکرد یک ارتباط عمیق به همه چیز و لحظات همراه با پروتئین و قدردانی از زیبایی است. این نوع از مراقبه تجربه که Ghibli فیلم های شناخته شده — تاکید بر احساس بیش توطئه.

Ghibli فیلم به طور مداوم منعکس متضاد اما لازم است روابط بین انسان و محیط خود و بین جامعه و افراد است. میازاکی داستان به طور خاص به شدت تحت تاثیر قرار سنتی ژاپنی روح باوری و اعتقاد به این که جهان طبیعی است که ساکنان توسط ارواح. تعهد او به واقع بینانه و دقیق تنظیمات باعث می شود عناصر جادویی از داستان سرایی باور. چون میازاکی تمایل به همکاری نزدیک خود را با فیلم’ آهنگسازان به ویژه Joe Hisaishi که به ثمر رساند تا نه Ghibli فیلم آنها نیز مشخص موسیقی زیبایی است که جفت با این سینمایی تن.

اگر چه اکثر Ghibli فیلم های ساخته شده, کودکان, آنها اغلب در رابطه با لغزش از دوران کودکی به دوران نوجوانی و جدی موضوعات و پیچیدگی آنها را محبوب با بسیاری از بزرگسالان است.

که در آن شخصیت در زبان انگلیسی انیمیشن تمایل به توان به سادگی به “خوب” و “بد” Ghibli شخصیت ها اغلب ناقص و به مراتب مشکل تر است به طبقه بندی: شخصیت های اصلی را خودخواه اشتباهات و خائنانی هستند که اغلب دلسوز. بسیاری از Ghibli شخصیت های به شدت مورد علاقه و نمادین از این کاربر در kiki’s Delivery Service و فریاد زدن در howl’s Moving Castle به Totoro و Catbus به شبح دوستانه بدون چهره در Spirited Away. تاپیک محبوب Ghibli در توکیو و حتی برنامه ریزی شده Ghibli پارک در راه است.

Ghibli است تحت تاثیر دهه انیمیشن با اعضای استودیو رفتن به راس تحسین فیلم و انیمیشن خود را و تعداد بی شماری از فیلمسازان و انیماتورها با استناد به Ghibli فیلم به عنوان الهام بخش است.

این خدمات عبارتند از-خوار سابق پیکسار سر John Lasseter که اغلب با بازی میازاکی فیلم در استودیو فقط برای حفظ انیماتورها الهام گرفته است. انیمیشن های پیکسار تا به خود جلب کرد به طور مستقیم از میازاکی زیبایی های زیادی از این فیلم از جمله شخصیت اصلی طراحی و کل نمادین افتتاح دنباله. تا مدیر Pete Docter, که همچنین به گفت و گو برای ما نسخه howl’s Moving Castleاظهار داشت: در سال 2009 که چه دستگیری در مورد میازاکی این “زیبایی مشاهده لحظات کمی از حقیقت است که شما فقط تشخیص و پاسخ به.”

“آنچه که ما در مورد آن دسته از فیلمهایی است که آنها فقط نفس” تا تولید جوناس ریورا اضافه شده است. “یک روز می رود که میازاکی فیلم نمی آید در مکالمات.”

درست پاسخ صحیح به “که Ghibli فیلم من باید ببینم ؟” این است که همه آنها. اما اگر شما برای زمان فشرده و یا مطمئن نیستید که در آن برای شروع در اینجا نه فیلم شما مطلقا نباید بدون.

ناوسیکا از دره باد (1984)

هر چند آن را از لحاظ فنی ساخته شده قبل از استودیو شکل گرفت وجود آن منجر به Ghibli تشکیل و استودیو به مدت طولانی-از آنجا ادعا کرد که آن را به عنوان یکی از خود را. با هر استاندارد Nausicaä یکی از بهترین فیلم های انیمیشن ساخته شده است.

گیج و زرق و برق دار داستان خود را از یک خشک جهان پس از آخرالزمانی تلاش برای بازگرداندن تعادل teems با تعلیق و sociopolitics. Nausicaä اجتناب تقریبا هر انیمیشن استعاره محبوب در آن زمان در حمایت از اجازه دادن به آن آتشین قهرمان مصمم دنبال صلح با دشمنان بشریت — یک کلونی عظیم حشرات — قبل از آنها نابود کرد. از آن همه فقط ممکن است یک پایه برای مدرن ضد جنگ ژاپن در تلاش برای حرکت دهه از جنگ سرد سیاست است. اما حتی اگر تمثیل چیزی که شما نمی Nausicaä دارای همدلی برای شخصیت های آن — حتی و به خصوص غول اشکالات.

My Neighbor Totoro (1988)

این احتمال وجود دارد که حتی اگر این داستان از کودکان در حال حرکت به یک خشكي و دوستی جن و ارواح در آن تنها چیزی که Ghibli تا کنون تولید شده بود این استودیو هنوز هم می تواند یاد. همسایه من Totoro است که فقط فوق العاده و افسانه ای خود عنوان شکل سرگرم کننده غول چوب روح است که فقط زیبا است. بین آن تحرک آن لذت توصیفاتی از کودکان و موجودات آن آرام, رنگارنگ, اکتشاف, آمدن سن Totoro همچنین thrums با poignance. Totoro احساس زودگذر و زودگذر حتی زمانی که آن را indelibly اسیر در سلول.

Grave of the Fireflies (1988)

ما نمی خواهد دروغ: این است که به طور گسترده ای به عنوان یکی از غم انگیزترین فیلم تا کنون ساخته شده است. طرح — شما تماشای یک جفت از کودکان به آرامی سقوط به حاشیه جامعه در تلاش برای مقابله با جنگ جهانی دوم کشیده شده است هر دو از داستان و سرگذشتی از Takahata تجربه از جنگ به عنوان یک کودک. Grave of the Fireflies نیست تلاش برای پیدا کردن زیبایی در میان خشونت هر چند از آن است; در عوض, آن را بی سر و صدا detachedly بررسی اتصال و قطع ارتباط بین انسان اجازه می دهد که برخی از آنها در نهایت به فراموشی سپرده شود و برای همیشه از دست داده. راجر ایبرت نام آن را “یکی از بزرگترین جنگ فیلم تا کنون ساخته شده است” و ما باید به توافق برسند — اما دوباره آن را عمدا تلخ و unrelentingly غمگین.

Kiki’s Delivery Service (1989)

یکی از مهمترین و به طور سنتی رسم از Ghibli را فیلم kiki’s Delivery Service واقعا قرار دادن این استودیو بر روی نقشه. آن را مشروع پرفروش در ژاپن, و آن را آسان ببینید که چرا: جادوگر کوچک Kiki و گربه سیاه Jiji کاملا شایان ستایش و آن را غیر ممکن است به ریشه خود را به عنوان او می یابد راه خود را در جهان به عنوان او مجموعه خود برای اولین بار. اما این کاربر همچنین دارای تمام دیگر “معمولی” عناصر Ghibli فیلم: لحظات نفس گیر و تنظیمات و شاید بالاتر از همه وسواس با پرواز. [یادداشت سردبیر: این هم بهترین فیلم تا کنون ساخته شده است. مبارزه نیست من در این! اگر شما مخالفم شما در اشتباه هستید لطفا @ me \_(ツ)_/ —Allegra فرانک]

Whisper of the Heart (1995)

زمزمه قلب شده اند باید مدیر Yoshifumi Kondō ورود به صحنه جهانی با یک فیلم اعلام کرد که فرض خود را از Ghibli میراث. جای خود را در مرگ نابهنگام در 48 فقط سه سال پس از این فیلم انداخت استودیو به طور موقت خلاق تلو تلو خوردن و بدان معنی است که زمزمه قلب می ایستد به عنوان یکی از تنها وصیت نامه به یک انیماتور بزرگ و رویایی است. این عجیب و غریب اما زیبا ورود به Ghibli پانتئون — یک رمان فانتزی است که همچنین یک قاب داستان برای یکی دیگر از عاشقانه فانتزی, که همچنین یک استعاره برای داستان سرایی و اکتشاف رابطه بین داستان و مخاطبان آن است. با جادویی آقا گربه.

Princess Mononoke (1997)

همه Ghibli فیلم به حدی در رابطه با حیوانات و محیط زیست, اما Princess Mononoke یک نوع از محیط زیست فریاد جنگ به عنوان نزدیک به یک دستور کار به عنوان Ghibli تا کنون بدست. آن داستان یک پسر و یک دختر وحشی مبارزه برای نجات روح جنگل از تخریب انسان پژواک که از Nausicaä.

اما شاهزاده خانم مونونوکه است در یک مجموعه آشنا نسخه از ژاپن و تاریک خود را فانتزی و ترسناک عناصر مشتق شده تا حد زیادی از وجودی ترس در مورد سیاره تخریب در حال حاضر در محل کار. Princess Mononoke یکی از اولین Ghibli فیلم دوبله شده به فارسی — با موضعی اسکریپت توسط Neil Gaiman, کمتر — و اگر کینه جو Harvey Weinstein ممکن است ناقص آن تئاتر اجرا پس از استودیو حاضر به ویرایش آن را به دست آورد یک فرقه زیر و به خوبی در یک سال 2000 انتشار مجدد. نتیجه آن شد که نقطه ورود به سپاه از طرفداران به جهان Ghibli.

Spirited Away (2001)

Spirited Away برنده یک جایزه اسکار و می تواند استدلال خوبی برای رتبه بندی به عنوان Ghibli بهترین فیلم است. بسیار شبیه به پینوکیو, Spirited Away به معنای واقعی کلمه روح آن قهرمان Chihiro دور به یک تب رویای واقعیت که او برای زنده ماندن یابی مناسب ارواح از جمله یاد شبح بدون چهره و جهان, داغ ترین رودخانه روح و باشگاههای آنهایی که اشتباه است.

Spirited Away یکپارچه می آمیزد همه آن ازلی فولکلور عناصر به ظریف تفسیر در برخورد سنتی ژاپنی و ارزش های مدرن روز مصرف همه در حالی که ترک شما را با یک حس شده spirited away خودتان. هر Ghibli مشخصه احساس سنتز در اینجا به یک کامل بیانیه ای پایان نامه در مورد دوران کودکی, طبیعت, عرفان, تعجب می کنم و در این راه تمام کسانی که همه چیز دائما در برخورد با جامعه مدرن صنعتی و زیست محیطی کاهش و حتی بزرگسالی است. برای بسیاری از مردم Spirited Away است اوج Ghibli — و در نتیجه بهترین.

Howl’s Moving Castle (2004)

میازاکی همیشه عاشق ادبیات فانتزی بنابراین نباید تعجب آور است که مدیر تصمیم به انطباق فانتزی نویسنده Diana Wynne Jones’ آن نسبتا مبهم رمان در مورد یک پسر با قلب و خفیف ادب دختر-تبدیل-قدیمی-کرون که او را دوست دارد. اما خیلی احساس تعجب آور در مورد Howl: آن تلفیقی از اروپایی خود را مدل دهید با تنظیم آن صرفا ژاپنی زیبایی (هر چند کتاب از purists ممکن است اذیت در, تغییرات, اما همه ما می دانیم کتاب purists افتضاح هستند); شیرینی عشق خود را در تقابل با تاریکی خود را ضد جنگ themes; و شاید بیشتر از همه clanky, lumbering فوق العاده قلعه متحرک خود را. آه و آیا ما به ذکر فریاد زدن و سوفی در حال داغ ؟ آنها و ما شرمنده به آن می گویند.

The Tale of the Princess Kaguya (2013)

تاکاهاتا نهایی فیلم نشان می دهد که استاد هنوز هم در اوج خود فقط چند سال قبل از مرگ او. Princess Kaguya بسیار متمایز سبک بصری الگو پس از سنتی ژاپنی هنر خط است که متناسب با داستان او را گفتن — یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ژاپنی حکایات در ضبط.

این سبک اجازه می دهد تا نگی برای گرفتن یک نوع مایع آبرنگ احساسات بر روی صفحه نمایش ایجاد یک منحصر به فرد در این داستان از یک دختر زیبا و مرموزی متولد شده در یک گیاه بامبو و سهوا محوری به جنگ با امپراتور پس از امتناع خود را پیشرفت. Kaguya جای تعجب است که یکی از Ghibli ترین relatable و به موقع — قهرمانان یک دختر که مقاومت به مردان اطراف او باعث می شود او یک هدف است. اما این نیز به همین دلیل او داستان نهایی افزایش نتیجه گیری است که از قضا فراموش نشدنی: ممکن است بر اساس یک افسانه, اما آن را به عنوان واقعی به عنوان Ghibli می شود.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma