چگونه به پخت نان

مخمر یک تصادف خوشحال است. آن است که همه در اطراف شما در همه زمان ها. آن را بر روی سطوح شما را لمس در هر روز است. آن را در بسته شما تحویل داده و بر روی پوست از کسانی که شما را در تماس با آمده. آن را در هوا. شما همچنین می توانید آن را خرید در سوپر مارکت (گاهی اوقات).

اما جاده از “همه در اطراف شما در همه زمان ها” به قفسه های سوپر مارکت شامل بسیاری از تاریخ بشر است. به نوعی ما coaxed نامرئی موجود از جهان اطراف ما و به مواد غذایی ما است. در آن به طور طبیعی شکل مخمر تک سلولی قارچ است که میآید تا در همه جا. اگر شما را دیده ام خمیر ترش استارت که باید حباب و افزایش یافته است در سراسر رسانه های اجتماعی خوردها شما در حال دیدن مخمر طبیعی در کار gnawing در آب و آرد و دادن دی اکسید کربن است که باعث می شود که مخلوط به رشد است.

در مقابل مخمر شما می توانید خرید در فروشگاه ها است که خشک کردن نسخه ای از یکی به طور طبیعی قارچ است که به طور خاص کشت به ارائه سریع تر افزایش می یابد و در خمیر نان. با وجود آنچه که شما ممکن است شنیده ام از خمیر ترش استارت پارتیزان, نه روش لزوما بهتر از دیگری است. در خود ضروری 2012, متن آرد آب نمک مخمر (یک کتاب خریداری شده در اواخر ماه مارس زمانی که من متوجه شدم پخت بود و چیزی که من بسیاری از رفتن به جلو) کن Forkish می نویسد: “من اغلب ترجیح می دهند به اضافه کردن مقدار کمی از تجاری قارچی به من levain نان doughs برای دریافت بهترین از هر دو جهان: نان است که شراب مانند پیچیدگی و اسیدیته و همچنین به عنوان یک بافت در خرده نان.”

لازم نیست به مخمر به نان خوب اما فقط شنیدن کلمه احتمالا باعث می شود شما فکر می کنم از یک گرم قرص نان تازه از تنور. و چون ما انسانیم و از آنجا که انسان از خوردن مقدار زیادی از نان که ممکن است شما را به فکر می کنم از روزی از تمامیت زندگی است. مخمر نیست سحر و جادو اما این زندگی است. آن را به معنای واقعی کلمه زنده, تغذیه و رشد و ساختن چیزهای خوشمزه است.

و در عین حال به عنوان من را در یک ماسک به سر خارج به صورت هفتگی سفر به فروشگاه مواد غذایی آن را سخت به یاد داشته باشید که مخمر است که همه در اطراف ما. چیزهای دیگر وجود دارد در هوا بر روی سطوح را لمس میکنم در بسته من تحویل داده و بر روی پوست از کسانی که من در تماس با آمده. درجه خود را به نظر می رسد آماده بین مرگ و زندگی. بنابراین من در پخت نان است.


ما در حال پخت بسیاری از نان در وسط این همه گیر. آرد و مخمر کمبود آمار فروشگاه های سراسر کشور و کتاب مانند Forkish را باید تبدیل به فروشندگان داغ. کلر Saffitz برتر بیکر برای Bon Appétit محبوب کانال یوتیوب و نویسنده کتاب آینده دسر فردمی گوید: نان پخت شده است رخنه کرد و به زندگی خود بیش از حد — حتی اگر او را نمی شناخته شده به خصوص برای پخت نان. (او را بیشتر از یک دسر فرد.) او متون از دوستان و Instagram DMs از غریبه ها او می گوید: در حال کامل از پیام های از مردم که می خواهند او را به نگاه خود را قرص و ارائه برخی از مهر و موم از تصویب.

پخت نان این است که یک چیزی که ما در یک بحران شاید به این دلیل که نان یکی از پایه های تمدن بشری و شاید دلیل آن به بازار عرضه شده به ما به عنوان زندگی دادن. در میان قرنطینه ما تبدیل شده است به ظاهر جمعی به تکنیک از گذشته مانند coaxing مخمر از هوا نوع به اندازه کافی پیشرفته تکنولوژی است که غیر قابل تشخیص از سحر و جادو. ما آموخته اند که برای ایجاد چیزی از هیچ است.

شما می توانید استدلال می کنند که عشق ما از پخت نان است که بازاریابی فقط فقط برخی از ایده از مصرف به عنوان مرکزی برای وجود ما است. اما حتی اگر از آن است که من آن را. وجود رضایت به نان به تماشای خمیر به آرامی رشد می کنند به دیدن آن قهوه ای در فر به برش را به یک قرص نان و به اشتراک گذاری آن را با کسانی که شما را دوست دارم و یا فقط خوردن آن را به خودتان.

“من دیده ام مردم با انواع متر و دماسنج و پروب و فوق العاده نظارت الکترونیکی, سیستم های خود را شروع. من حتی نمی دانم که چه چیزی اتفاق می افتد می گوید:” Saffitz. “مطمئن پخت نان هنوز هم باید یک فرآیند علمی است اما نباید آن را تنها یک فرآیند علمی. همچنین باید لامسه روند و من فکر می کنم نوع شبه معنوی.”

بنابراین در اینجا, در حال حاضر, اجازه دهید به یک قرص نان. چرا که نه ؟ من زمان و حتی اگر شما نیست, شاید شما می توانید به دنبال همراه. و شاید در طول راه ما این را درک کنند که نان ما.

بیایید شروع کنیم.

همه نان با آرد و آب است. شما می توانید نان بدون مخمر اما موفق ساخت آن بدون آرد یا آب.

“من مخلوط کردن خمیر مخلوط کردن همه این آرد, و برای اولین بار آن را واقعا زده چگونه مانند انگور به شراب و گندم و آرد به نان است. بهتر کیفیت گندم استفاده می کنید بیشتر است که فرآیند تخمیر آنلاک عطر و طعم باور نکردنی,” Saffitz می گوید.

من کوشش کرده ام که با موفقیت کامل به زبان انگلیسی ساده مافین نان در دستور همسر من است. او نتواند آماده در دسترس بودن قرص به یک جزء اصلی از ما میانه کودکی در قفسه های سوپر مارکت در اینجا در کالیفرنیا است. این روند همیشه آغاز می شود با اندازه گیری آرد کس آن را به یک فنجان اندازه گیری کمی و سپس تراشیدن کردن بیش از حد با یک چاقوی آشپزخانه پس از آن تپه بالا بیش از بالا. ریختن آرد را در کاسه مخلوط کردن احساس تبدیل بیش از یک ساعت شنی فردی دانه انداختن پایین و مارک و گذشت زمان است.

به آرامی من را به آن اضافه کنید. شکر و نمک و جوش شیرین و مخمر پس از آن آب و شیر و روغن زیتون. من مخلوط این قرص با هم با دست و با یک مخلوط کن ایستاده و آن را به نظر نمی رسد که بسیاری از تفاوت.

در حالی که نوشتن این داستان من با بیش از 50 خانه نانوا و همچنین متخصصان و کارشناسان در این زمینه است. برخی از کسانی که در خانه نانوا بوده پخت برای سال. برخی آغاز شده و فقط چند ماه پیش و شد شگفت زده برای پیدا کردن خود را بخشی از یک روند است. هنوز هم دیگران (مثل خودم) خود را با مقدار زیادی از زمان در دست های خود را به دلیل رویدادهای جهان و فکر کردم: “من همیشه می خواستم برای پخت برخی از نان است.”

بسیاری از ما فرار به یک مانع عمده: مواد تشکیل دهنده که با آن به که نان شد فوق العاده سخت برای پیدا کردن. مخمر رشد کمیاب که منجر به رونق در خمیر ترش استارت با خود مخمر طبیعی. و به طوری که آرد آن سخت تر است برای ایجاد در خانه خود را. همانطور که از اواسط ماه مارس سال 2020 بهترین معاملات در آمازون برای 25 یا 50 پوند کیسه های آرد آنقدر بزرگ است که چند نانوا خانه همیشه استفاده از همه آنها را. کوچکتر 5-کیسه پوند باقی می ماند گریزان (هر چند کمتر از آن از در هفته اول از مستند).

من ایمیل با نانوا خانه های قدیمی و جدید زرق و برق با راهنمایی از مرد در DC, که, کوچک, فروشگاه هیچ کس دیگری متوجه حمل آرد به زن در نیویورک که به دستور یکی از آن 50-کیسه پوند در ماه فوریه چرا که او واقعا دوست داشتم پخت و فکر او می تواند با استفاده از آن بیش از چند سال آینده تنها برای پیدا کردن خودش در حال اجرا را از طریق آن به مراتب سریع تر از او تصور می کرد که در اوایل روز از coronavirus همه گیر ساخته است که بسیار سخت تر برای پیدا کردن فروشگاه خرید نان است.

بنابراین. آرد.

در بسیاری از فرهنگ ها و تمدن تنگاتنگی وابسته به اختراع کشاورزی بود که به احتمال زیاد موجب نیاز به رشد مقدار زیادی و تعداد زیادی از دانه محصولات زراعی مانند گندم. به فوق العاده تقلیل در مورد آن اجداد باستانی ما یک طعم و مزه نان و تصمیم آنها مورد نیاز بسیار بیشتر از آن است.

پس چرا ما شده است خوردن نان ؟ “زمانی که من نوشت: آرد و آب و نمک مخمرتحقیقات در آن زمان پیشنهاد نان تا به حال ساخته شده است در فرهنگ غربی برای حدود 5000 یا 6000 سال است. بسیاری از شواهد رفت و برگشت به مصر دوران” Forkish می گوید. “در حال حاضر من از دیدن مراجع است که اکتشافات باستان شناسی پس از تبدیل شده تا مدارک و شواهد از پخت نان رفتن از 10000 سال است.”

این است که می گویند که ما مطلقا هیچ ایده چگونه و یا زمانی که نان برای اولین بار پخته. ما می دانیم که از فسیل مدفوع است که انسان پارینه سنگی بودند خوردن نشاسته غلات و از وجود آن به اندازه کافی آسان به تصور نان به آرامی در حال تحول است. مواد غذایی مورخ سارا Lohman, نویسنده هشت طعمنشان می دهد که چگونه است که ممکن است اتفاق افتاده است.

“تو این خمیر cattail ریشه و برخی وحشی غلات و چه کسی می داند چه چیز دیگری. و این زمین با هم و با آب مخلوط. شاید شما آن را طبخ همه. اما اگر شما لازم نیست و شما آن را ترک نشسته یک شبه پس شاید برخی از مخمر از هوا تصمیم گرفته است را به اقامت” Lohman می گوید. “پس از آن که خمیر بعد است که در حال حاضر شامپانی. هنگامی که شما آن را طبخ آن را بسیار سبک تر است و بیشتر خشنود بافت. آن را بسیار آسان به یاد بگیرند که چگونه به انجام این کار عمدا به خمیر مایه نان خود را.”

Lohman, اما هشدار داد ساخت بیش از حد از نان به عنوان بلوک های ساختمان از تمام تمدن بشری است. قطعا آمریکا فرهنگ بومی آمریکایی و استعمارگران اروپایی (و بردگان با آنها به ارمغان آورد) — تا به حال کافی دسترسی به غلات مانند گندم و ذرت که سخت کار کردن تا به سادگی به آرد و آرد ذرت است که سپس می تواند به صورت قرص یا چهار نان. و هر چند تقریبا هر فرهنگ بر روی زمین آمده است تا با نوعی از نان به طور مستقل از یک دیگر مرکزیت نان به عنوان نوعی از ستون جامعه دارای نوسان به خصوص در اروپا و ایالات متحده است.

“اگر ما شروع با نان در برخی از نقطه کسی در مخلوط تخم مرغ و در برخی از نقطه, کسی, قند و شما می توانید کیک” Saffitz می گوید. “نان است که اساسا ریشه همه چیز از آشپزی یک نظر و از یک زندگی نبوده است.”

در زمان کمبود مواد غذایی بر خلاف هر تجربه آمریکایی ها در حافظه زندگی بازگشت ما به نان پخت روابط به تاریخ ما. Lohman امتیاز خود را تلاش برای کشف کردن آنچه که او می تواند و می توانید با مواد تشکیل دهنده او در دست و یا با کسانی که او را می توانید از دوستان و همسایگان.

“هرگز ما انتظار نمی قادر خواهد بود برای پیدا کردن چیزهایی مانند نان و کره بادام زمینی و تخم مرغ در فروشگاه های مواد غذایی در طول عمر ما. چیزی که من یاد گرفتم در مورد طول تاریخ, مطالعه, سهمیه بندی در طول جنگ جهانی دوم اما نه چیزی است که من تصور برای خودم” Lohman می گوید. “آیا داشتن به نان خود را هنگامی که شما نمی توانید آن را تصریح چگونه با ارزش و زودگذر دسترسی به مواد غذایی می شود ؟ شاید. آن علمی برای برخی از مردم است ؟ آن شیفتگی [نان]? من فکر می کنم این فوق العاده فرد است.”

نگاهی به تاریخچه نان است به احساس پلک زدن است که تاریخ بشر در برابر grand رفت و برگشت از فضا و زمان. آن است که بسیار دور به سفر از کسانی که انسان های ماقبل تاریخ به آرامی کشف چگونه به پرورش خود مخمر فرهنگ به من و شما در خانه coaxing یک خمیر ترش استارت به زندگی است.

اما نان نیز ما را به یاد زمان در میکرو به عنوان کسی که دارای ورزیده خمیر را به شما بگویم. نان من کامل بدون نیاز به ورز — عمل مخلوط کردن آن است به اندازه کافی به آن را دریافت به افزایش است — اما من ساخته شده بسیاری از یک قرص است که نیاز به 10 15 یا 20 دقیقه ورز از تکیه بیش از یک floured آشپزخانه و جوانه و تاشو خمیر برای ایجاد زنجیره طولانی از گلوتن مولکول که به نان تضاد بین بحران بیرونی آن و بدون گرما از فضای داخلی آن است که باعث می شود برای لذت بخش ترین تجربه.

یا شما در حال ساخت یک هیچ-خمیر نان و یا شما در حال انجام کار فیزیکی گاهی اوقات شدید کار ورز. ما هنوز به ابداع یک میانبر برای این کار هنوز به آمده تا با یک روش برای دور زدن تمام است که زمان صرف شده برای انجام این کار است. یک پایه میکسر خمیر قلاب می آید اما هیچ چیز کاملا منطبق فیزیکی واقعی فرایند انجام کار.

خمیر ترش استارت یک پدیده ای مشابه. این چیزی است که نمی توان هک شده و یا فریب خورده. شما را به مخلوط آرد و آب و صبر کنید روز به روز برای مخمر طبیعی به شناور و انجام چیز آن است. پخت نان نیاز به زمان و حتی اگر ما روش های مدرن همیشه سریع تر و راحت تر از کسانی که از ما پیش اجداد (حتی کسانی که از ما ساخت خمیر ترش استارت نیست سنگ زنی خود ما آرد) آنها مجبور یادآوری از صبر و از این ایده است که شما نمی توانید عجله برخی از چیزهایی.

“برای من این یک فرایند است. حتی اگر من به آن زمان و تنظیم تایمر برای خودم آن را به من طول می کشد از این ساعت-مشاهده اتفاق می افتد که در طول روز است. مانند ” من یک تماس تلفنی در 3 و من می خواستم به این ایمیل ارسال توسط 5.’ آن را فقط به من کمک می کند تا به ارزیابی زمان کمی متفاوت است. من همیشه می گویم ” من در نان ، نان است و نه در زمان من” می گوید: “Saffitz.

که یادآوری شخصی خود درک درستی از زمان و فرآیندهای طبیعی است که نمی توان به خود ساعت داخلی مفید است به طور کلی. اما آن را نیز ممکن است به شما یادآوری می کنند خود را بیشتر آشکار اتصال به گذشته: پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ. من به صحبت های متعدد نانوا خانه بودند که با استفاده از پخت نان به عنوان یک راه برای ارتباط با نسل که تا به حال آنها را قبل از.

“هنگامی که ما آغاز شده اجتماعی فاصله چند هفته پیش یکی از اولین افکار من بود” من می تواند نان با مادر.’ استارت که مادرم اصرار دارد با استفاده از مادربزرگم استارت از سال پیش. مانند اوایل 1990s! می گوید:” سارا هافمن یک خانه بیکر از ویرجینیا است. “مادر بزرگ من بود مشتاق نانوایی و نان را هر هفته برای خود و همسایگان خود است. او به برخی از استارتر به مادر من است که حمل آن را در اطراف با او — از طریق چندین حرکت ذهن شما — پس از آن. مادر بزرگ من گذشت در سال 2002 پس مادر من مصمم به نگه داشتن که استارت زنده و مشغول به کار است.”

خانه بیکر اما Keyes مشابه متصل پخت نان به ظاهر گذشته هنر: تاریکخانه عکاسی.

“من دوست دارم که آن را در تضاد به اختلال و نوآوری و مردم انجام شده است آن را در همان راه برای نسل” Keyes می گوید. “آن را به خوبی کنترل داشتن بیش از چیزی مثبت در این ترسناک و نگران کننده زمان است.”

یک یادآوری از زمان و ما جایی در تاریخ حتی ممکن است مفید باشد در حال حاضر. برای کاترین لاک خانه بیکر از فیلادلفیا که دارای سه جداگانه خمیر ترش غذای او تست در برابر یکی دیگر از کسانی که شروع به زمانی که او تضمین شده برای خرج کردن در چیزی است که نه فکر کردن در مورد هر چیز دیگری.

“در برخی از راه, اگر من در حفظ این استارت رفتن آن یک یادآوری از این زمان بود که من ماندن در داخل. این است که برخی از مرتب کردن بر اساس یادبود که من حمل به جلو با من این زمان. این مارک یک زمان خاص در زندگی من,” او می گوید. “[در آن زمان من صرف تغذیه من استارت] است که در آن زمان من بر روی گوشی من و با وسواس طراوت دانشگاه جانز هاپکینز نقشه و خواندن مقالات در مورد بیماری همه گیر بی وقفه. آن زمان که من فقط تغذیه خمیر ترش استارت.”

زمانی که لاک و من صحبت کرد فصح قریب الوقوع بود و او با اشاره به نحوه مرکزی نان است که مذهبی جشن. (او همچنین اشاره کرد که از قضا او شروع شد رفتن به آماده برای پخت دقیقا زمانی که او قرار نیست به پخت و یا مصرف نمک ترشی نان.) نان نیز مرکزی به سنت مسیحی در فرم نان شکسته برای صمیمیت و همدلی یک نان که همکار من مسیحیان و من نمی مصرف هم در حال حاضر.

“[یهودی در زمان برده داری در مصر در عید فصح داستان] بود که در آن وجود دارد آفت و بیماری های همه گیر و مردم واقعا تلاش و ناتوانی به نان است و یک بخش مرکزی است که تعطیلات” لاک می گوید. “که من می توانم پیدا کردن مخمر در هر نقطه در فروشگاه در حال حاضر احساس مشابه. ما باید به آنچه که ما انجام دهد و این یکی از راه های ساخت انجام و حمل به جلو و به اشتراک گذاری با جامعه ما است.”

بنابراین است که آن را ؟ پخت نان, همه چیز در مورد پیدا کردن محل ما در تاریخ بشر به عنوان شبیه هوا فلسفی است که به عنوان ممکن است صدا ؟

Nah. این همه در مورد علم است.

A woman stares into an oven as if watching bread baking. میشل Kondrich برای Vox

جدی چقدر می دانید در مورد مخمر است ؟ چون خیلی لعنتی سرد.

را به طور ناگهانی همه جا خمیر ترش استارت. به درستی برای مراقبت از یک خمیر ترش استارت ارائه می کنند مخمر نیاز شما را برای دهه ها و یا حتی قرن ها. خمیر ترش غذای در حال منتقل سراسر نسل و سن فرانسیسکو بودین نانوایی ادعا می کند به استفاده از یک آغاز شده توسط یک معدنچی در سال 1849. زیرا مخمر است که به طور طبیعی یک خمیر ترش استارت سخت است برای کشتن. یکی می تواند نشستن خفته برای ماه ها یا حتی سال ها پس از آن بود coaxed بازگشت به زندگی یک بیمار بیکر. آنها نیز نیاز به زمان است که گاهی اوقات در تامین کوتاه مدت اما شاید نه در حال حاضر.

شما نمی توانید عجله مخمر. آن را می سازد خود را در زمان. اما شما می توانند یاد بگیرند که به کار با آن است. مخمر یک ارگانیسم بیولوژیکی نهاد. آن را می خورد. آن نفس می کشد. آن را خارج زباله می گوید:” Forkish. “و در حق محیط زیست آن را به ضرب و رستگار. هنگامی که شما در یادگیری متغیر, چه محیط هایی هست که به شما نتایج شما می خواهید ؟ شما احساس می کنید مانند شما می توانید یک کمی از کنترل بیش از با استفاده از این برای به دست آوردن آنچه شما می خواهید.”

بیشتر من صحبت کرد به افرادی که واقعا درک نان بیشتر متوجه شدم که بیشتر شما می دانید که شما کمتر به خرید نان به عنوان یک استعاره برای شرایط انسانی — یا هر چه من یک تازه کار ممکن را برای این فرآیند است. آن را ممکن است احساس مانند سحر و جادو اما واقعا همه چیز در مورد علمی دانش.

ما می دانیم که بسیاری در مورد نان مورد مخمر در مورد گلوتن. اگر شما می خواهید به شیرجه رفتن عمیق به علم و روند پشت نان, شما می توانید شروع به استفاده از عباراتی مانند “autolyse” (که شامل مخلوط کردن آرد و آب و نان خود را با هم و سپس تنظیمات که مخلوط گذشته کمی قبل از اضافه کردن بقیه مواد تشکیل دهنده خود را) و یا “ساکارومایسس سرويزيه” (که فقط خمير شما می توانید خرید در فروشگاه و هنگامی که Forkish جغجغه آن در مکالمه آن را با عمیق و آشکار رغبت). حتی در تاریخ ثبت شده از مخمر جذاب است.

“‘Emptins’ است yeasty توده در سمت چپ و پایین از یک ظرف آب جوش. در قرن 18 دم شد و عمدتا توسط زنان انجام می شود. آن کاهش یافت و تحت قلمرو اجراء وظایف داخلی. بنابراین شما خواهد حرکت شبیه چمچه زنی مخمر از پایین هر آنچه که شما دم از و استفاده از آن به خمیر مایه نان خود را می گوید:” Lohman, مواد غذایی مورخ. “دیگر عمده روش بود البته خمیر ترش است که در تاریخی اشپزی. … آن را تا نیمه دوم قرن 19 زمانی که مرطوب و خشک تجاری مخمر بود شروع به تولید می شود که شما می توانید از [آن] در یک فروشگاه مواد غذایی و یا سفارش از یک شرکت.”

کشت مناسب نوع مخمر است که فرم خود را از کشاورزی است. این کار نیاز به نوعی از شبه عرفانی اعتقاد به قدرت ذهن به درک که ما در زمان یک تک سلولی موجود زنده و به آرامی اما مطمئنا اهلی آن کارهای ما را انجام دهد — یعنی به مصرف قند و سپس گوزیدن کردن دی اکسید کربن در راه است که باعث می شود خمیر airier و fluffier. تماشای یک توپ خمیر با افزایش یک کره کاسه برای یک یا دو ساعت کمی احساس مثل سحر و جادو, مطمئن, اما آن را سحر و جادو شما می توانید درک می کند می تواند آماده شدن برای.

افزایش است که من در حفظ و درهم کوبیدن است. من قرص افزایش زیبایی و پس از آن فقط به عنوان من در حال آماده شدن برای قرار دادن آن در فر برای پخت آن را جلوگیری از تورم بالا به دنبال مانند یک تکه کاغذ مچاله. نان که نتایج هنوز هم فوق العاده خوشمزه, اما آن را ندارد که به شکل گرد است.

بدانند دقیق مقدار مناسب از زمان به اجازه دهید خمیر نان افزایش است سخت تر از شما می خواهم انتظار. آن شامل آزمون و خطا و تست فرضیه بسیار منحصر به فرد نسخه از روش علمی.

اما نان نیز قابل ملاحظه بوده است. آنچه که به احتمال زیاد اتفاق می افتد به من قرص است که “بیش از تصحیح” است که زمانی که حباب های هوا در داخل یک توپ از خمیر شدن بیش از حد بزرگ و پاپ. و چون نان گزاف گویی خواهد شد از بسیاری از آنچه شما ممکن است به آن بیش از تصحیح است قابل — اگر شما از ذهن نیست به مخمر فرصت دیگری برای انجام آن چیزی که بدان معنی است که زمان بیشتر انتظار بیشتر روند.

این توانایی به ظروف سرباز یا مسافر با بلوک های ساختمان های اساسی از نان برای نتایج مختلف — چه می شود اگر من این بود یا که? — چه کشیده شده بیشتر از نظر علمی فکر در آشپز خانه به سرگرمی است. در واقع Forkish ویژگی های یک حرفه ای سابق در علوم (او یک مهندس) به موفقیت خود را به عنوان یک نانوا. او در زمان فرآیندهای است که او می خواهم در جاهای دیگر یاد گرفته و اعمال آنها را به طور کامل زمینه های مختلف و سپس تصویب آن ایده ها به در خانه نانوا.

“من معرفی چیزهایی مانند قبل از تخمیر خمیر poolish و بیگا [دو تکنیک که در آن برخی از خمیر مخلوط جلوتر از زمان و از چپ به نشستن یک شبه] یا خمیر ترش فرهنگ در راه است که من تا به حال واقعا دیده نویسندگان دیگر پوشش قبل از” Forkish می گوید. “قبلی من در زندگی حرفه ای من تا به حال این نوع از ساختار راه فکر کردن در مورد چگونه مسائل کار می کند. … من احساس می کنم قادر بود برای به دست آوردن دسترسی به طرز فکر کسی که می خواستم به یاد بگیرند که چگونه به پخت.”

بنابراین ما نمی توانیم تخفیف درخواست تجدید نظر از علم کنترل از این ایده است که شما ممکن است در برخی از راه های کوچک را یک موجود زنده و زور آن را به شما نان خوشمزه و یا که شما ممکن است زمین تا دانه یک دانه گندم از برخی از مرتب کردن و ایجاد چیزی خوشمزه با آن است.

شاید ما نباید بیش از حد froofy در مورد همه این است.

“من نمی خواهم به بین کسی و لذت” Forkish می گوید. “اما برای من این یک [مخمر] فرهنگ است. که دقیقا همان چیزی است که من فکر می کنم از آن به عنوان. من حفظ آن را در یک راه بسیار خاص به طوری که زمانی که من آماده ام به معرفی آن را به یک خمیر مخلوط آن را در نخست بیماری است.”

به جز شاید نه خیلی سریع. هر زمان من بیش از حد عمیق به علم نان کسی به من یادآوری می کند که برای همه ما درک می کنیم در مورد چگونه کار می کند, ما همیشه نمی دانند که چگونه آن را باعث می شود ما احساس.

“من واقعا نمی خواهم به فکر می کنم از آنچه اتفاق می افتد در تخمیر [به عنوان اتفاق می افتد در یک خمیر ترش استارتر] — چگونه آن را شکستن پایین پوسیدگی و با که می آید چیزی پرورش, چیزی است که می تواند تغذیه به شما می گوید:” خانه بیکر آنجلا د Manti. “وجود دارد این است که یک تحول است. من احساس بسیاری از ناامیدی این روز (که نیست؟), و تلاش برای گسترش دیدگاه من در گیر دانستن در نهایت وجود دارد این است که نور در طرف دیگر.”

بنابراین اجازه دهید بحث در مورد پرورش. و اجازه دهید بحث در مورد زنان است.

نان همیشه نمادی از گرما و خانه و خانوادگی است که ما ممکن است فکر می کنم آن است. که تصویر از نان ایجاد شد برای ما بود و آن را تا حد زیادی ایجاد شده برای ما توسط یک مرد — Rev. سیلوستر گراهام که در سال 1837 منتشر شده کتاب رساله در نان و نانآغاز می شود که:

وجود دارد احتمالا تعداد کمی از مردم در زندگی متمدن بودند که سوال قرار داده و آنها را به طور مستقیم نمی خواهد می گویند که در نظر آنها نان یکی از مهمترین و, اگر نه بیشتر, مهم, ماده غذایی که وارد مواد غذایی ، و در عین حال وجود دارد در حقیقت تقریبا یک کل و جهانی بی دقتی در مورد شخصیت نان. هزاران نفر در زندگی مدنی را برای سال ها و شاید تا زمانی که آنها زندگی می کنند خوردن بدبخت ترین سطل زباله که می توان تصور در فرم نان و به نظر می رسد هرگز به فکر می کنم که آنها احتمالا می تواند هر چیزی بهتر و نه حتی که آن را بد به خوردن چنین ننگین مسائل به عنوان آنها را. و اگر وجود دارد این است که گاهی اوقات یک فردی که مشکل با برخی از اعتقادات است که نان خود را کاملا از آنچه که باید باشد, او می داند که چگونه برای درمان این مشکل است.

می کند که همه آنچه که من نوشتن در اینجا یک کلیشه? نوع استدلال Lohman, مواد غذایی مورخ.

“جهان همیشه نوسازی. همیشه وجود دارد مردم با خیالبافی گذشته است. یکی از اصلی ترین اصول گراهام در سخنرانی ها و آموزه های بود که نان به عنوان مرکزی برای خانواده به خصوص غلات, در خانه, قرص,” او می گوید. “حتی در اواسط 19 قرن ما این است که تاکید بر دلتنگی و عاشقانه برای گذشته و ما آن را آشکار خود را از طریق نان است.”

پخت نان می تواند یک سرگرمی برای من و برای دیگران. ما در حال حاضر که لوکس. اما 300 سال پیش ما شده اند تا بیمار از پخت نان است. حتی در حال حاضر, وجود دارد, کلاس نابرابری در که می شود به ماندن در خانه و پخت نان و چه کسی باید مطمئن شوید که ما می توانید خرید مواد مورد نیاز برای انجام این کار.

بنابراین ما باید خیال بافی نان ؟ شاید نه. شاید ما باید آماده برای زمانی که ما دوباره می تواند راه رفتن به یک فروشگاه مواد غذایی و دیدن قفسه پس از قفسه از گزینه های قبل از ما. شاید ما fetishizing ایده خانوادگی است که متعلق به گذشته است.

“من فکر نمی کنم که من در خانه نان است هر ارزش تر از نان است که من خرید در فروشگاه و یا نان که من خرید از یک نانوایی. لازم نیست برای انجام کار” Lohman می گوید. “و این بزرگ است. زمانی که لازم بود برای من به انجام چیزهای شبیه به آن گرفت تا تمام وقت من و من نمی کردم به این حرفه ای و یا زندگی است که من به عنوان یک زن.”

و, در واقع, در گفتگو با, در خانه نانوا من تنها صحبت به پنج مرد بودند که پخت. اگر وجود دارد یک حرکت نسبت به پخت نان توسط مردم که در پاسخ به من در توییتر callout برای منابع آن را به شدت اریب به دور از یک جنس و نسبت به همه از دیگران است.

که ممکن است تغییر کند. Lohman اشاره می کند که چگونه بسیاری از بهترین و شناخته شده نان نانوا در ایالات متحده (مانند Forkish) مرد هستند که اغلب حاکی چیزی که مشاهده شده به عنوان “مهم” در رسانه های جریان اصلی. (به یاد داشته باشید که چگونه او قبلا ذکر است که زنان استفاده می شود به انجام تقریبا همه کشور را دم ؟ آره.)

اما در حالی که اذعان راه هایی که نان می ایستد در یک نوع کوچک-c محافظه کاری اشتیاق برای یک جهان که در آن نقش های جنسیتی بودند بیشتر تعریف من فکر نمی کنم این اشتباه به خیال بافی نان. یک دلیل وجود دارد که ما تمایل به پخت آن را در زمان بحران و یک دلیل بسیاری از مردم شروع به پخت نان در طول این بحران است. آن reorient شما در زمان اتصال شما به گذشته حتی اگر آن را فقط خود گذشته است.

از لحاظ تاریخی کار داخلی که نوشته شده بود به عنوان “کار زنان” در نظر گرفته شده است بی اهمیت است. آن است که مرتب کردن بر اساس چیزی که به پایان می رسد تا در کتاب های درسی تاریخ و یا حماسه رمان بر محور بزرگ حماسه از گذشته است. من نمی ساخت به خصوص مشاهده جدید وقتی که من می گویند که این اختلاف تنگاتنگی به زن ستیزی و تبعیض جنسی از گذشته به خود علاقه عمدتا سفید مردانی که برای بیش از حد طولانی تصمیم گرفت آنچه مهم بود.

اما اجازه دهید من استدلال می کنند که نان واقعا مهم است. من می توانم بوی این قرص معدن پخت. آن را آماده خواهد شد برای خلاص شدن از فر در چند دقیقه. این عطر در آشپزخانه من در لس آنجلس در سال 2020 احتمال دارد کمی متفاوت از آنچه که در ابتدا فرد ماقبل تاریخ به جای افزایش یافته است و کرکی مش بیش شعله می خواهم که بوی از آنچه که برخی از زن ناشناس در مرز می توانست بوی از چه Rev. گراهام (یتیم) ممکن است مدت زمان طولانی تر به بوی به عنوان یک پسر از آنچه یک کارگر کارخانه قدم زدن توسط یک نانوایی در اوایل قرن 20 می خواهم که بوی از چه همسایه و همسایه خود را بوی خود قرص بیرون آمدن از فر.

“من مطمئن هستم که 95 درصد از این خمیر ترش غذای مردم را در طول این مستند در نهایت مرگ خواهد شد در پشت یخچال مردم وقتی زندگی شروع به بازگشت به آنچه “طبیعی” در حال رفتن به, اما آن را تا به چیزی برای انجام در حال حاضر در حالی که انتظار می گوید:” خانه بیکر آنی بولاک. “این سرمایه گذاری در آینده راهی برای گفتن خودم من هنوز هم در اینجا پس از این بحران به پایان می رسد و من این را می خواهم.”

در حال حاضر به اجازه دهید آن را سرد. و خوردن.

A diverse group of people share bread. میشل Kondrich برای Vox

حدود یک هفته بعد از من و همسرم آغاز شد quarantining من پدید آمده از آپارتمان من برای اولین بار به لس آنجلس که کاملا تغییر کرده بود. آن را سرد و بارانی در خیابان slicked با رنگ های نقاشی با چراغ های ترافیک. من دیدم تقریبا هیچ کس در من نزدیک به 3 مایل پیاده روی. من تا به حال آن را در سر من که یک فروشگاه مواد غذایی در طرف دیگر از محله من ممکن است برداشت شده است بیش از, ممکن است تعداد انگشت شماری از موارد من هنوز هم مورد نیاز است.

پیدا کردن این مواد غذایی تبدیل شده بود در ذهن من یک نوع ایستادگی در برای اعتقاد به این که همه چیز خواهد بود خوب دوباره. ذهن من در معرض ابتلا به تثبیت کرده بود کشف و ضبط بر روی این ایده است که من می توانم شاید خودم اطمینان پیدا کردن یک محل که در آن جهان باقی مانده است به عنوان آن را به حال شده است یک حباب خارج از زمان.

در آن زمان من به فروشگاه آن بسته شده بود اوایل. قرنطینه ساعت.

من قرار است که قادر به به شما بگویم که چرا هر کس پخت نان است. اما پاسخ بسیار ساده است به عنوان “ظهور آشپزی مانند Forkish و یوتیوب مانند Saffitz ایجاد یک ملت سرحال نانوا و قرنطینه به آنها زمان به افراط خود خواسته” یا “نان نشسته در کامل تقاطع علم و هنری است که اجازه می دهد تا برای تعداد زیادی از نقاط ورود” و یا حتی “نان ما را به یاد برخی از فراموش گذشته زمانی که همه چیز بهتر بود.” پاسخ این است که تمام کسانی که همه چیز. آن است که هیچ یک از کسانی که همه چیز.

آنچه من می توانم به شما بگویم این است که چرا من در پخت نان است.

من فکر می کنم Lohman شاید آن را درست زمانی که او می گوید که با خیالبافی نان تلاش برای ایجاد نوستالژی برای گذشته بود که به رنگ سرخ که ما ممکن است تصور کنید. اما برای من پخت نان است یک راه برای ایجاد نوستالژی برای آینده به این باور است که جهان نمی خواهد فقط به زندگی می آیند اما به نحوی بهتر است. گذشته است و نه به دام افتاده در حباب جایی. گذشته است در داخل خانه های ما با ما نشستن در قفسه سرد انتظار به slathered با کره نرم در حالی که آن را هنوز هم بخار گرم. ما ممکن است چیزی یاد بگیرند از آن هنوز هم. آن را ممکن است اطلاع رسانی در آینده به این معنا که ممکن است ما را آنچه ما نیاز داریم و ترک در پشت آنچه ما نیست.

نان است که به معنای به اشتراک گذاشته شود. ماهیت خود یک قرص است که تقریبا بیش از حد برای هر فرد به غذا خوردن خود را. ما شکستن نان با کسانی که ما مایل به پیدا کردن زمینه های مشترک با چون نان است بنابراین هسته ای به آنچه که ما یک طور گسترده غربی “ما” — درک درست از فرهنگ انسانی است.

“من به یاد داشته باشید خیلی زود در پخت نان روند تلاش می شود مانند این است که تصور می شود آسان و بسیار نا امید بود که آسان نیست و آن را به طور منظم متوسط و آن را با توجه به نیازهای من می گوید:” متخصص خانه بیکر ملیسا نیومن-ایوانز. “که به نظر می رسید مانند یک لود استعاره برای تابعیت و آمریکا.”

او تبدیل شدند به یک شعر که در آن او می نویسد:

در نظر گرفتن زمینه های خود را که در آن گندم رشد کرده بود و آنچه آنها استفاده می شود قبل از آنها در مزارع گندم. همه چیز ما در آمریکا به سرقت رفته است و آغشته به خون حتی نان را در دهان خود. شما نان است و نه حقیقت مهم نیست که چقدر سخت شما مخلوط کردن آن را با دست خود. شما نان است و نه یک عمل سیاسی. نان خود را فقط نان است. شما یا خوراک مردم با آن و یا اجازه دهید آن را دریافت بیات با انتظار.

قرص نان من پخته شده خورده خواهد شد توسط من و همسرم. چند برش در حال حاضر باید کره ذوب بالای آنها و بعد از آن من ممکن است گسترش عسل در معدن. من به شوخی به دوستان من که یک بار قرنطینه است بیش از من می خواهد بمباران آنها را با نان من پخته فقط برای آنها و من فکر می کنم گاهی در مورد ترک یک قرص یا دو طبقه در mailroom برای همسایه من هنوز نمی دانم.

من می توانم در نگاه من شب بی هدفی را از طریق مرکز شهر لس آنجلس در اوایل قرنطینه در یکی از دو راه. در یکی از راه های دیدن خیابان های خالی و بسته فروشگاه های مواد غذایی هستند نشانه ای از چیزی شکستن پارگی. جهانی که من می دانستم که نبود در انتظار قرار داده بود احیا روزی. آن را تا به حال به پایان رسید برای همیشه لطفا برای و آنچه را جایگزین آن باقی مانده است ترسناک و نامشخص است.

وجود دارد یکی دیگر از راه دیدن. خیابان های خالی و بسته فروشگاه های مواد غذایی هستند نشانه ای از چیزی حفظ شفا. به مراقبت از هر یک از دیگر همه ما رفت داخل خانه, بسیاری از ما به طور داوطلبانه. این اقدام جمعی مانند من را دیده اند و نه در طول عمر من است. جهانی که من می دانستم که هنوز اینجا است. هرگز فقط به مواد غذایی من می تواند خرید و یا امکانات من در زمان داده شده. جهانی که من می دانستم که او نیز مردم را دوست داشتم و لذت بردم از چیزهایی که در زندگی به من می دهد به صورت رایگان — آن باران-slicked خیابان احساس از صبح خورشید گربه من مصرانه سرحد سر خود را در برابر بازوی من بوی پخت نان است.

جهان که ممکن است برگردند و از هر حباب آن را نگه دارید از همه ما دوباره. در حال حاضر بسیاری از در قدرت اصرار دارد که زمان آن را به عقب بر گردیم به حالت عادی که جمعی این قربانی بود که ارزش آن نیست. آنها را امتحان کنید و سعی کنید برای متقاعد کردن ما که ارزش زندگی ما است نه ذاتی آن است که به جای بستن به ما پولی بالقوه است. آنها بر این باورند که تنها دنیا ارزش زندگی در یکی پردهی در سایه خود.

من اعتقاد ندارم که جهان را تغییر خواهد داد تا آنجا که من امیدوارم که از آن خواهد شد. من اعتقاد ندارم که آن را تغییر دهید تا آنجا که من از ترس آن ممکن است هر دو. وضعیت quos هستند چیزهای تند و زننده. من نان است و نه یک عمل سیاسی. من نان فقط نان است.

اما شاید که درست نیست. شخصی سیاسی است, بعد از همه, و, پخت یک قرص نان است ذاتا شخصی عمل می کنند. برای هر یک از ما آن را به معنی چیزی کمی متفاوت است. برای من به عنوان شاخی که این برای تلفن های موبایل پخت نان ارائه می دهد یک نوع خوش بینی. آرد مخمر آب و نمک می تواند تبدیل به چیزی دیگری به معنای به اشتراک گذاشته شود, تحت پوشش, در, کره, در, عسل در جم. این نامشخص در حال حاضر تبدیل خواهد شد و حتی بیشتر در آینده نامشخص و که بیش از حد به اشتراک گذاشته خواهد شد. آنچه که بدان معنی است تا به ما.

امیلی VanDerWerff است Vox را منتقد بزرگ و سابق تلویزیون editor for the a. v. Club. او نوشت: قبلا به صورت برجسته مورد غیر منتظره هزینه عبور به عنوان یک ترانس زن.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum penetrasyon testiistanbul duşakabinturkuaz korsan taksikameralı su tesisatçısımobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeGüvenilir Mobil Ödeme Bozdurma