من رشد در یک moviegoing خانواده است. بنابراین در 21 ژوئیه سال 1996 انتشار Space Jam, زمانی که من 12 سال از من گذشت تا حد زیادی توجهی نشد. سپس در حالی که در باتلاق فرهنگ پاپ پرونده من به نوعی عبور از فضای جم و Spaceballs در سر من. در نهایت من untangled آنها و در نهایت دیدم Spaceballs. اما تا همین اواخر من هرگز دیده می شود مایکل جردن بسکتبال بازی … the Looney Tunes?

هنوز هم حتی در فرهنگ پاپ (و ورزش) صحرا من بیشتر ساکنان در 1990s, من می دانستم که مایکل جردن بود. همه می دانستند که مایکل جردن بود. او قادر مطلق و در همه جا حاضر هاوکینگ کفش ورزشی, mcdonald’s, اتومبیل, غلات صبحانه شیرین — همه در بالای حاکم بسکتبال. خود را از سلطه ورزشی ساخته شده از آن به نظر می رسد طبیعی است که او همه جا بود. من نمی دیده بان بسیار بسکتبال NBA, اما من در حال تماشا 1992 تیم رویایی. من می دانستم که مرد.

من به تازگی کنجکاو شدم در مورد فضای جم دوباره چون به ظاهر مانند هر کس دیگری من به تماشای آخرین رقص. 10-بخش ESPN مجموعه مستند (دو قسمت نهایی هوا در این یکشنبه شب) است که سرگرم کننده تر از من انتظار داشتم. من تا به حال به طور کامل متوجه لذت بردن از آن خواهد شد به تماشای ساعت از اردن dunking آمیخته با چهره های مختلف من تنها hazily به یاد داشته باشید گفتن نسخه های مختلف از آنچه در پشت صحنه رفت از ’90s pro basketball صحنه. به علاوه وجود دارد اردن خود صحبت کردن در مورد کار خود را, خود, خاطرات, روند فکر و درایو خود را به موفقیت.

مایکل جردن در آخرین رقص, خنده در فیلم مصاحبه مدیران نشان داده اند او را در یک قرص است.
ESPN

اردن متعلق به این حقوق تنها به یک معامله بزرگ از فیلم شیکاگو بولز در طول 1997-’98 فصل است که یکی از دو روایت تاپیک های در حال اجرا را از طریق آخرین رقص (دیگر مراکز در اردن حرفه ای). یکی از اردن مقررات برای شرکت در این پروژه (به کارگردانی جیسون Hehir) بود که او می خواهم همیشه باید آخرین کلمه پس سری به طور طبیعی نشان دهنده نقطه نظر خود را از مشاهده.

کمی وجود دارد و تمرکز بر موضوعاتی که یک فیلم مستند در غیر این صورت ممکن کاوش — اردن زندگی شخصی خود و خانواده و زندگی عشق خود را آنچه که او دوست دارد به خوردن ناهار و چیزهای دیگر طرفداران اغلب می خواهید بدانید در مورد. آخرین رقص (مقدار آن به نظر می رسد مانند اردن خودش) فقط علاقه مند در اردن شخصی و خارج از دادگاه زندگی تا آنجا که مربوط به بازی است. وجود دارد مقدار زیادی در مورد پدرش هولناک مرگ (جیمز اردن به قتل رسید در سال 1993) در مورد اردن قمار و رسانه های سیرک در اطراف آن و در مورد اینتر-بازیکن نزاع و spats اما هیچ چیز بیش از حد dishy چیزی که واقعا احساس می کند مانند آن را می کشد و پشت پرده.

به همین دلیل است که این فضا جم مسائل (یا در واقع فقدان آن) می ایستد. آخرین رقص می رسد فیلمبرداری از فضا جم در هشتمین قسمت; تولید این فیلم آغاز شده تابستان اردن پس از بازگشت به NBA در اواخر 1994-95 فصل بسکتبال (پس در جانشینی سریع, پدرش, مرگ ناگهانی او تعجب بازنشستگی چند ماه بعد و متعاقب آن از روی لئامت دادن در minor league baseball).

آخرین رقص جزئیات چگونه بخشی از اردن قرارداد با برادران وارنر تصریح شده است که این استودیو می تواند او را با یک سالن برای تمرین در, بنابراین او می تواند یکپارچه دوباره وارد بسکتبال در پاییز. پس از فیلمبرداری هر روز اردن را بازی وانت و بازی با یک جریان بی پایان از بازیکنان که “متوقف شده” از خود Space Jam co-stars (Patrick Ewing, Charles Barkley, آلونزو عزاداری لری جانسون) به بچه ها که فقط می خواستم به بازی اعم از Dennis Rodman گرانت هیل و Juwan هوارد به شکیل اونیل, Magic Johnson و Reggie Miller — و خیلی بیشتر.

اما فضای جم خود بیشتر استفاده بیش از یک پاورقی به موضوع در دست: بسکتبال. در آخرین رقص, کل فضای جم دوره از زندگی اردن عمدتا توابع برای نشان دادن یک بار دیگر چگونه اختصاص داده شده او به این ورزش است. وجود دارد نسبتا کمتر پچ پچ در مورد فضای جم خود را.

بنابراین من تصمیم گرفتم تا در نهایت آن را تماشا کنید.

من تا به حال ثبت نام فقط از آمار فضایی جم شد (آن فروش بیش از $230 میلیون نفر در سراسر جهان) و یا آن که شش بار پلاتین soundtrack چیزی بود که راه اندازی R. کلی “I Believe I Can Fly” یا این که آن را ایجاد کرده است تا آنجا که حدود 6 میلیارد دلار — است که شش میلیارد دلار آمریکا — با چرخش خاموش merch و تصویری بازی ها و کمیک است.

و من واقعا انتظار نداشتم که از آنچه من تو را دیدم وقتی که من نشستم به تماشای فیلم با شوهرم که بسیار هیجان زده بود برای دوباره یکی از اوایل نوجوانی علاقه مندی ها. Space Jam, اگر شما آن را دیده نمی مورد به اندازه طرح به عنوان یک Looney Tunes cartoon. راه اندازی اولیه این است که یک تبه کار به نام آقای Swackhammer (ابراز شده توسط Danny DeVito), صاحب آور, بین کهکشانی پارک تفریحی به نام “ادم احمق و ابله کوه” (و نه فقط ظاهری حفاری در دیزنی در این فیلم). Swackhammer تصمیم می گیرد که تنها راه او می تواند افزایش شور و شوق خود را برای godawful جاذبه به ربودن Looney Tunes از زمین و حکم آنها را برای یک عمر “swavery” (به عنوان Elmer Fudd بعد از آن قرار می دهد) به عنوان هنرمندان در پارک. بنابراین او می فرستد و عوامل خود را doofy کوچک موجودات به نام Nerdlucks به انجام مناقصه خود را.

Swackhammer, Bugs Bunny, and Michael Jordan in Space Jam.
برخی از ستارگان فضا جم را به یک بحث داغ.
Warner Bros.

زمانی که Nerdlucks وارد بر روی زمین به ربودن آهنگ Looney, Looney آهنگ داشتن هیچ یک از آن. اما آنها تصمیم به حل و فصل موضوع … من حدس می زنم که آیا یا نه آهنگ را تبدیل به “swaves” … با بازی بسکتبال. این اشکالات اسم حیوان دست اموز ایده به این دلیل که Looney Tunes برج بیش از Nerdlucks (اشکالات می شود دوم حسابداری به مایکل جردن در این فیلم); اگر اشکالات و همکار آهنگ های برنده شدن در آنها را دریافت کنید به ماندن بر روی زمین است.

متاسفانه برای Looney Tunes این Nerdlucks توانایی خورد کردن مهارت های واقعی بازیکنان بسکتبال که آنها با مراجعه به NBA بازی و جنگیدن استعداد پنج بازیکن — Charles Barkley, شاون Bradley, Patrick Ewing لری جانسون و Muggsy Bogues. در نتیجه آنها تبدیل خود را از Nerdlucks به “Monstars”: بزرگ درشت بازیکنان که می تواند له Looney Tunes زیر پای خود را.

سنجش مشکل اشکالات تصمیم می گیرد برای تماس در کمک به شکل مایکل جردن. اردن شده است بازی لیگ کوچک بیس بال (به عنوان در واقع او بوده است نه بیش از حد طولانی قبل از فیلم آزادی) اما او موافقت می کند برای کمک به این آهنگ. و او می کند. در پایان هر کس زندگی خوش و خرم به جز شاید آقای Swackhammer که اجازه دهید آن صورت, بدبختی cretin برای شروع با.

یک هدف از فضا جمشاید جالب توجه Swackhammer هدف بود به منظور بالا بردن ضعیف Looney Tunes’ مشخصات برای یک نسل جدید است. و این کار به یک اندازه: Merch و مبارزات انتخاباتی آگهی های Looney Tunes اغلب در پشت سر هم با اردن بودند شایع در اواخر 1990s و مقدار زیادی از پول.

اما بسیار بزرگتر و به مراتب واضح تر منظور از فضای جم بود برای پر کردن مایکل جردن اسطوره. اگر وضعیت خود را به عنوان بزرگترین بازیکن بسکتبال به فضل دادگاه هرگز واقعا در سوال خود تصویر کمی کبود شده توسط اواسط 1990s. او می خواهم تا به حال با یک رسوایی در پیشنهادات است که او تا به حال اعتیاد به قمار. خود را تکان دهنده 1993 بازنشستگی از طرفدار بسکتبال پس از مرگ پدر, به دنبال یک مناسب و معقول اما عملکرد فوق العاده ای بازی minor league baseball, به دنبال بسیار منادی اما نه ستارگان بازگشت به شیکاگو بولز در اواخر سال 1994-’95 فصل تا به حال موجب زمزمه که او ممکن است در گذشته نخست خود را.

A still from Space Jam showing Michael Jordan surrounded by the “Monstars.”
مایکل جردن در مقابل Monstars.
Warner Bros.

اما با فضای جماردن موفق به ایجاد یک جایگزین تاریخچه ای از آنچه اتفاق افتاده است. به عنوان هر دو داستان در آخرین رقص و سری وجود را نشان می دهد, اردن یک استاد تصویر-crafter. خود را در بیس بال حرفه ای است که بارها و بارها اعلام کرد به تحقق خواسته پدرش برای او بازگشت خود را به بسکتبال بیشتر یا کمتر از یک عمل خیریه کمک به دوستان خود را. و آخرین رقص کمک می کند تا روشن نقشی که فضای جم در اردن زندگی واقعی arc — کمک به صاف بیش از یک چند سال. “شما تعجب آنچه که خود قهرمان شد تا از سال 1993 تا 1995?” فیلم پرسید. “فقط به عنوان یک قهرمان واقعی.”

فضای جم است انسانی به ویژه به دلیل اردن, جذاب, بسیار زیبا و کاملا مناسب بازیگر. (عجیب, شما نمی توانید به دیدن او بازی خیلی واقعی بازی بسکتبال, هر چند این واقعیت است که او بازی در برابر شخصیت های کارتونی احتمالا تا به چیزی برای انجام با آن.) شات تابستان پس از اردن تا حدودی ناامید کننده بازگشت 1995, دانلود فیلم در سال 1996 پس از گاو به دست آورده بود خود را چهارم عنوان NBA و لیگ رکورد بیشترین برد در یک فصل به طور منظم. زمان فیلم ضربه تئاتر اردن شده بود عزیزم.

تماشای فضا جم از فاصله نزدیک به 24 سال من زده شد توسط چه مقدار آن بستگی به مخاطبان خود (و یا حداقل بزرگسالان در آن مخاطبان) برای آمدن به تئاتر با برخی از ایده از آنچه که اتفاق می افتد در خارج از صفحه نمایش Michael Jordan داستان — برای حداقل سه سال گذشته و احتمالا بسیاری دیگر. فضای جم می elide تمام تکه های backstory دقیقا به این خاطر آن ستاره بود چنین پدیده. شما لازم نیست که به ما بگوید چه اتفاقی افتاده است به Michael Jordan, پدر, از آنجا که ما می دانیم. شما لازم نیست که شامل متن توضیحی در پایان گفت که اردن بازگشت به بسکتبال داشتن انجام خواست پدر خود را از آنجا که ما می دانیم. ما فقط به تازگی تماشای آن در تلویزیون.

به نظر می رسد در برخی از راه به عنوان اگر فضای جم مجموعه قالب برای چه آمده بود: عظیم سینمایی گسترش جهان که دهانه تلویزیون و فیلم تکیه بر حق رای دادن طرفداران وفاداری به تولید درآمد. (سلام MCU.) آن را احساس می کند دقیقا مانند یک فیلم است که شما را در تابستان به طول فاصله بین دو فصل از تلویزیون قصد ادامه داستان و مجموعه شما تا برای فصل آینده برتر (مانند 1998 فیلم The X-Files: مبارزه آینده). شما لازم نیست برای دیدن فضای جم به آماده برای 1996-’97 NBA فصل اما بیایید آن روبرو هستند — شما احتمالا انجام داد.

که فضای جم است که یک طاس تجاری با شتاب (و من واقعا به این معنی نیست که pejoratively) موجود بر اساس خواص سرگرمی — the Looney Tunes های NBA مایکل جردن خود را — همچنین احساس می کند تقریبا رویایی. این فیلم خود در این مورد آگاه. شخصیت های آن crack جوک همواره مورد تایید; در یک نقطه اردک سفیه به معنای واقعی کلمه یک بوسه برادران وارنر آرم خود را در لب به لب.

اردن روزنامه نگار (با بازی Seinfeld‘s Wayne Knight) به او می گوید از آن زمان به ترک هتل با استناد به مناجات اردن معروف تاییدیه: “ای بابا مایکل! آن زمان بازی! خود را Hanes, در, توری تا خود را Nikes خود را با شتاب Wheaties و خود را Gatorade و ما را انتخاب کنید تا یک مک بزرگ در راه به ورزشگاه.” مقدار خود-ارجاعی طنز و ارتقاء برند در این فیلم است که در نگه داشتن با تمام آن ستاره ها متحرک و نیست و تنها تمدید عظیم آن تجارت موفقیت است. داشتن کراوات در merch برای هر فیلم بزرگ شد و در حال حاضر به طور منظم جنبه های زندگی برای کودکان و نوجوانان در 1990s. فضای جم رو اختراع نکرده که هنر ، اما ممکن است کامل آن و آن آن را به فرانچایز مردم در حال حاضر می دانستم و دوست داشتم.

امروز تابستان فیلم فصل — هنگامی که آن را طرح میتوانست با یک بیماری همه گیر — است که در واقع یک لیست طولانی از حق رای دادن عواقب اسپین-آف و فیلم بر اساس خواص متعلق به این شرکت است که خود را بزرگ فیلم استودیو: ترول, عروسک, لگو, Smurfs, ترانسفورماتور, Playmobil عظیم پشت کاتالوگ موسیقی پاپ. گاهی اوقات کسانی که خواص بودند خود باعث و یا برجسته در تلویزیون نشان می دهد. می توان آن را بسیار سخت برای کشف کردن که متوسط است OG. (وجود یک آینده فضای جم عاقبت بازیگران LeBron James این باعث می شود حتی صریح تر و روشن تر.)

Michael Jordan, ماروین مریخ و اشکالات اسم حیوان دست اموز در فضای جم.
Warner Bros.

بنابراین فضای جم احساس آشنا (و همچنین جای تعجب فن آوری های پیشرفته برای 1996) و فوق العاده سرگرم کننده و سرگرم کننده و همچنین فقط یک کمی غمگین به عنوان یک زیرچشمی نگاه کردن به هر دو ما گذشته و ما در حال حاضر. (و که نمی کند حتی عامل نگرانی من در مورد جهانی که در آن متحرک بازیگران ممکن است تبدیل به هنجار — که ممکن است شتاب Covid-19 همه گیر و هالیوود در تلاش برای کنار آمدن.) من درک می کنم که چرا همه چیز از اسباب بازی های ما بازی با بچه ها به زندگی واقعی افرادی که به بازی های ورزشی برای سرگرمی های ما این است که بی وقفه کالایی. که در آن پول است. من این بازی را درک کنید.

اما یک چیز آخرین رقص نشان می دهد که تلفات که نیاز مداوم به ارائه همه چیز را به عنوان یک نام تجاری از جمله خودتان — می تواند تلفات در کسی خوب بودن و طرفداران احساس با نام تجاری مدیون آنها چیزی. فضای جم می گوید همان داستان است. اگر آن را به یک درس برای تدریس آن ممکن است که همه ما باید مراقب باشید از Swackhammers هر جا که آنها در خفا انجام دادن.

فضای جم در دسترس است به صورت دیجیتالی اجاره یا خرید در iTunes, Amazon, YouTube, Google Playیا Vudu.) دو قسمت نهایی از آخرین رقص هوا در ESPN در سهشنبه, مارس 17; کل سری در دسترس است در ای اس پی وب سایت.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de