خانه شیرین خانه ؟

هنگامی که به پایان آمد این بود درست مثل تام و مری تصور بود. زنجیره تامین شروع به فرو ریختن. میلیون ها نفر از آمریکایی ها شغل خود را از دست. فروشگاه های مواد غذایی زد از مواد غذایی است. تقریبا بازنشسته زن و شوهر نمی خواهید به صبر برای جامعه به سقوط. آنها پریدند در camper ون و سوار 19 ساعت به داکوتای جنوبی. “به اینجا می آیند و تجربه آن در فرد است مانند راه رفتن گراند کانیون, برای اولین بار,” تام می گوید. اما آن را نمی گراند کانیون. آن روز قیامت پناهگاه.

تام و مری در حال زندگی در xPoint یک نظامی رها تسهیلات-تبدیل-مانده جامعه در پایه سیاه تپه در پاییز رودخانه شهرستان است. مایل دشت کشش در تمام جهات متصل شده توسط 100 مایل از جاده خصوصی. در امتداد افق درب فولاد به جمع گیاهی knolls نشان می دهد دهانه به پناهگاه. به نظر می رسد مانند یک رها شده در مرتع پرورش احشام است که بیشتر یا کمتر از آنچه در آن بود تا زمانی که املاک و مستغلات مغول آن را خریداری برای قیمت از $1.

ایده برای Vivos یک جامعه جهانی از آخرالزمان پناهگاه آمد به مدیر عامل شرکت رابرت Vicino نزدیک به چهار دهه پیش در لحظه ای از الهام بخش است که شامل یک “شفاف” صدای زن در سر خود را. آن گفت: Robert شما نیاز به ساخت عمیق پناهگاه زیرزمینی برای مردم برای زنده ماندن چیزی است که در حال آمدن است راه ما. او واصل آن را تا سال 2008 (سال اوباما انتخاب شد) هنگامی که زمان شد و در نهایت حق به شروع به ساخت.

Vivos تا به بقا در دانشگاه داکوتای جنوبی که در آن تام و مری زندگی می کنند و ایندیانا است. اینها برای downmarket پناهگاه که هزینه حدود $35,000 هر. Vivos اروپا در تضاد است به بازار عرضه شده به عنوان “نهایی تضمین زندگی راه حل برای بالا خالص ارزش خانواده است.” آپارتمان ها وجود دارد هزینه بیش از $2 میلیون نفر است.

در حالی که Vivos شده است برفلد به عنوان یک پناهگاه لوکس تسهیلات Vicino می گوید: بسیاری از مشتریان طبقه متوسط. او آنها را توصیف به عنوان “تحصیلکرده متوسط مردم با آگاهی زیادی از زمان رویدادهای جهانی و احساس مسئولیت دانستن آنها باید برای مراقبت و محافظت از خانواده خود را در طول این پتانسیل حماسه و فاجعه بار است.” بر اساس این افراد صحبت کردم که برای این داستان به نظر می رسد آنها نیز همه مودب و مغلوب ساختن پیشی جستن-حمایت از.

به عنوان COVID-19 به ارمغان می آورد به بازار املاک و مستغلات متوقف تقاضا برای روز قیامت پناهگاه است که در تمام زمان بالا (یا پایین پس از این سازه های زیر زمینی می شوند). پناهگاه بودند هنگامی که دال حاشیه katey جوامع نگران آینده آخرالزمان. در طول همه گیر آنها شده ایم خانه های تعطیلات. “مردم فکر می کردند ما بود چون آنها معتقد بودند که هرگز چیزی شبیه به این اتفاق می افتد می گوید:” Vicino. “در حال حاضر آنها در حال دیدن آن است. همه مؤمن.”

پناهگاه مردم را حس کنترل این احساس که آنها می تواند به دفع کردن برای خود. تازه کشف شده خود را محبوبیت آینه یک روند کلی به سمت بیشتر حوادث که در آن رفتار استفاده می شود که به نظر می رسد پارانوئید, مانند, انباشت مواد غذایی, نگاه عادی (اگر مضر) در نور مداوم و همه گیر.

اما این روند نیز تیره تر از طرف: به این معنا که مردم نیاز به حفاظت از خود در برابر دیگر. “این have-nots در حال رفتن به رفتن پس از دارا,” Vicino به من می گوید. “آنها را به دست کشیدن بر روی درب خود را. و اگر شما لازم نیست که به اندازه کافی به آن را زشت می شود.”

A graphic map showing the size and layout of xPoint.

Vicino کند مشخص نیست که “کرد” هستند اما خود زبان پژواک یک نوع خاص از بیماری همه گیر ناشی از قبیله گرایی است که به نوعی در بخش هایی از سفید امریکا است. از ماه مارس متوقف AAPI نفرت, یک سازمان است که آهنگ های تبعیض حوادث دریافت کرده است و تقریبا 1,500 گزارش های لفظی و فیزیکی حمله از آسیایی آمریکایی جامعه است. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری نیز در بر داشت که COVID-19 ضربه نژادی گروه های اقلیت سخت تر از آن است که سفید جوامع است. آمریکایی های آفریقایی تبار در حال بستری و مرگ در نامتناسبی بالا نرخ. هنوز katey جوامع تمایل به عمدتا سفید.

Vivos را می گوید که از اعضای “تمام جنبه های زندگی” و تاکید آرایه ای از زمینه مذهبی. دانته Vicino, رابرت پسر می گوید: “وجود دارد انتظار می رود متوسط سن محافظه کار دموگرافيک اما ما باید سیاسی میانه رو و لیبرال ها بیش از حد.”

قبل از همه گیر Vicino نبود پول Vivos. “هدف من این است که به غنی کردن از این است. من در حال حاضر غنی بود,” او توضیح می دهد. زمانی که رمان coronavirus شروع به گسترش در ایالات متحده, اما, سوالات در مورد پناهگاه شروع به صعود. در xPoint تسهیلات در داکوتای جنوبی Vivos فروخته است بیش از 50 پناهگاه و هنوز 500 بروید. “ما در حال فروش تقریبا یک روز در حال حاضر” رابرت به من می گوید. دو هفته پیش او می گوید: او ساخته شده بیش از یک میلیون دلار در یک جمعه. دوشنبه زیر او ساخته شده $500,000.

Vivos نیست غربالگری دریافتی اعضای رمان coronavirus. Vicino می گوید: این آزمون نیستند و در عین حال “معتبر” و به او اعتماد مردم را به تصمیم گیری خود را. “اگر آنها نیاز به پوشیدن یک ماسک آنها با پوشیدن ماسک,” او می گوید. “اگر آنها نیاز لاستیکی, دستکش, آنها با پوشیدن آنها. در پایان روز آن را پناهگاه.”

برخی از شرکت های پناهگاه را با حروف بزرگ در coronavirus نگرانی و شروع بازاریابی سیستم های تصفیه هوا است که می تواند روی صفحه نمایش COVID-19 ذرات. افزایش S شرکت تگزاس مبتنی بر آمادگی, گروه تماس, خود رهبر در “هسته ای و بیولوژیکی و شیمیایی و سیستم های تصفیه هوا” و می گوید این است که “تجربه مورد نیاز برای کمک به جلوگیری از گسترش این ویروس مرگبار است.” بقا محل سکونت یک پناهگاه لوکس ساز می گوید: این یک سیستم است که “می توانید فیلتر کردن عوامل بیماری زا مانند COVID-19.” حتی Vivos می گوید آن پناهگاه آمده با “هوا اسکرابر برای از بین بردن عوامل بیماری زا و ذرات رادیو اکتیو قبل از ورود به فضای زیر زمین.”

“ما تا به حال مقدار زیادی از روغن مار شرکت ها در داخل سالن هوا فضا قبل از, می گوید:” جفری Siegel استاد مهندسی عمران در دانشگاه تورنتو است که دارای تخصص در سیستم های تصفیه هوا. “در حال حاضر ما سفارشات از قدر بیشتر از آنها ساخت خاص ادعا می کند در مورد COVID.”

سیگل می گوید که در حالی که این فیلترها ممکن است موثر برای تمیز کردن هوایی که می آید به پناهگاه آنها نمی آدرس نگرانی های عمده ای در مورد چگونه coronavirus است که در واقع گسترش یافته است. “از نظر COVID خطر من نگران نباشید در مورد هوا خارج در همه,” او می گوید. “من نگران هوای داخل و من نگران بودن در فضا با کسی که آلوده است.”

Siegel همچنین می گوید که نصب فانتزی, فیلترهای هوا اما نه تست افرادی که سفر کردم از شهرهای بزرگ احمقانه است اگر نه کاملا خطرناک است. “اگر شما در حال پرداختن به برنامه مسیر و نه پرداختن به تماس نزدیک آن احمقانه است. ما نباید حتی صحبت کردن در مورد آن,” او می گوید. “اگر پناهگاه هستند و تهویه ضعیف و سپس آنها در واقع خطرناک تر از بیماری ها اشاره خوبی تهویه مناسب خانه که انجام هر کاری برای درمان, هوای آزاد هوا.”

برای مایکل مگان و دو بچه ها همه گیر شد و فشار نهایی نیاز به حرکت به xPoint به طور دائم. خانواده چهار زندگی کرده بود در جدید کارلایل ایندیانا — یک شهر زیر 2000 نفر — اما آنها می خواستند به حتی بیشتر روستایی است. دو سال قبل از آنها می خواهم به خرید یک پناهگاه در xPoint. در حال حاضر از آن زمان به جهش.

تصمیم مورخ به سال 2012 هنگامی که یکی از دختران خود را در یک تصادف وحشتناک در ایالت ایندیانا عادلانه است. او بیش از یک کامیون اجرا و دچار خرد لگن و دو شکسته دست و همچنین تعداد زیادی از جراحات داخلی که مورد نیاز تقریبا 20 عمل جراحی بهبود می یابند. تجربه چپ مایکل و مگان با دانش است که آنها نیاز به یادگیری به دفع کردن برای خود — هر چیزی می تواند رخ دهد در هر زمان. “اگر شما نگاه کاترینا و سیل در تگزاس, دولت ها نمی توانند کنترل جهان” مایکل می گوید. “بعد از تمام این مسائل آشکار و شما با دیدن فیلم های یوتیوب, آن را احمقانه برای کسی که به فکر می کنم شما می توانید بستگی دارد دولت است.”

در حال حاضر که آنها در داکوتای جنوبی روز خود را ساده و رضایت بخش است. در صبح مگان homeschools خود دو دختر در حالی که مایکل شروع کار در پناهگاه. او ساختمان یک طبقه چوب بر و بتن و قرار دادن در لوله کشی و سیستم برق. در بعد از ظهر مگان و دختران تمایل به باغ سبزی. به زودی آنها شروع کنسرو کردن مواد غذایی خود را. روال یادآور Little House on the Prairie و یا اینکه از یک مینیمالیستی Instagram تاثیر گذار جز با درب زره پوش به جای پرده های کتانی. “تمام تجربه ساخت پناهگاه و بودن در اینجا این است که سرگرم کننده و هیجان انگیز” مگان می گوید. “هر روز یک ماجراجویی است.”

در حالی که بسیاری از Vivos مشتریان در حال حاضر ساختمان های خود را پناهگاه تام و مری یکی از زوج های دیگر زندگی در xPoint به طور دائم. آنها را خریداری و سرپناه خود را از سه سال پیش پس از خواندن Patriots: A Novel بقا در آینده سقوطاست که محبوب در میان katey جوامع است. این کتاب یک اثر داستانی; آن را می گوید داستان از یک اقتصاد جهانی سقوط که در آن ایالات متحده می شود “گریبانگیر” در “مستمر, موج, از, سرقت, قتل, غارت و تجاوز و آتش سوزی” که در آن “انبوهی از پناهندگان و غارتگران پور از شهرستانها.” تام می گوید: “آن را باز کرد چشم من به سطح آسیب پذیری است که اکثر مردم اگر چیزی اتفاق می افتد و مواد غذایی را نمی توان به فروشگاه به هر دلیلی.”

زمانی که زن و شوهر در مورد xPoint آنها شیفته اما می خواستم برای دیدن آنچه که جامعه بود که قبل از ارتکاب. “این یک چیز برای پنهان شدن در یک سوراخ در زمین و اقامت وجود دارد برای سال, اما وجود دارد برخی از چیزهایی که من نمی توانم خودم” تام می گوید. “جامعه در حال رفتن به مهم است زیرا شما در حال رفتن به نیاز به کمک.”

او تصمیم گرفت برای حضور در xFest چهارم جولای جشنواره Vivos نگه می دارد به استقبال اعضای آینده نگر. او در بر داشت یک گروه از افراد همفکر — بیشتر خانواده ها و زوج های مثل خودش و مری که او می دانست که می تواند پایه بقا شبکه. او و مریم امضا مدارک برنامه ریزی برای استفاده از پناهگاه به عنوان یک پایگاه هنگامی که آنها بازنشسته شده و شروع به سفر در سراسر ایالات متحده است.

اما همه گیر منتقل شده است که جدول زمانی تا بطور قابل توجهی. در ماه فوریه به عنوان موارد شروع به رشد در ایالات متحده تام و مری را در وحشت به عنوان نشانه هایی از فروپاشی که آنها می خواهم در مورد خواندن در میهن پرستان شروع به بازی کردن قبل از اینکه چشم خود را. “ما می تواند از پنجره بیرون را نگاه کنید و ببینید مردم در مورد برگزاری نمایشگاه رفتاری که قرار بود به گسترش این ویروس مانند دیوانه” تام می گوید.

البته آنها آماده تر از بسیاری از, اما آنها تا به حال پیش بینی شرایط مانند یک کاغذ توالت کمبود. “کاغذ توالت مهم است که باید من را دریافت نمی اشتباه است اما وجود دارد و مردم در حال بارگذاری دستی از کاغذ توالت و لازم نیست که مواد غذایی را در دهان خود را” تام می گوید.

کمبود ساخته شده تام و مری احساس می کنید در معرض به خصوص نزدیک بودن به یک شهر بزرگ است. “ما به رسمیت شناخته شده است که اگر ما یک کامل در سقوط جامعه به عنوان ما آن را می دانم که ما می تواند بسیار آسیب پذیر در خانه ما غرب آتلانتا” تام می گوید. آنها تصمیم گرفت از آن زمان به حرکت می کند.

در حال حاضر مثل مایکل و مگان آنها زندگی می کنند به طور کامل خارج از شبکه. XPoint هیچ قدرت یا برق و نزدیک ترین شهر 30 دقیقه دور. به تام و مری آن بهشت — نه بیشتر وافغان آژیر یا جمعیت از مردم است. “ما به اینجا رسیدیم و فورا متوجه شدیم که از آن ساخته شده” تام می گوید. “فقط این واقعا کمک های زیادی به می دانم که ما در یک مکان امن و می تواند مدیریت خودمان است.” او کار بر روی ساختمان های خارج از پناهگاه با همه چیز به آن نیاز دارد برای تبدیل شدن به یک قابل زندگی در خانه. در حال حاضر او خود را ایجاد قدرت سیستم و دارای آرایه های خورشیدی و توربین بادی است. “من او را یاور” مریم می گوید. آنها اصلا قصد بازگشت به گرجستان در هر زمان به زودی.

در حالی که این بیماری همه گیر باعث تام و مری به حرکت می کند برای خود پناهگاه و آورده در هجوم مشتریان جدید رابرت Vicino معتقد است این تنها آغاز راه است. “این اثر موج دار شدن” او به من می گوید. “مردم را تبدیل به شکارچیان.” Vicino رنگ های یک عکس از غارت و ضرب وشتم بسیار شبیه به آنچه در توصیف میهن پرستان. “این have-nots خواهد شد پس از دارا” او می گوید: دوباره. “وجود خواهد داشت جهنم مناطق.”

اگر این اتفاق می افتد, Vicino ادعا Vivos خواهد بود نهایی منطقه امن. “من امیدوارم که دانه آینده جامعه آمریکا از طریق Vivos” او می گوید: تواضع. “این ممکن است صدای نبوی, اما آن اتفاق می افتد.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر