شناخته شده Salton Sea منبع داستان در مورد سوال توسط تحقیقات جدید نشان می دهد نبود ‘اتفاقی’

منشاء کالیفرنیا بزرگترین دریاچه است که به خوبی شناخته شده داستان. در تلاش برای تبدیل بیابان به شکوه زمین های کشاورزی بیش از یک قرن پیش انسان سعی کردم — و به طور موقت اما به طور چشمگیری موفق به اعمال کنترل بر طبیعت است.

“The Salton Sea در جنوب کالیفرنیا ایجاد شد و در سال 1905 که در بهار جاری شدن سیل در رودخانه کلرادو نقض یک کانال” ناسا سایت جادوها. برای 18 ماه مهم ترین رودخانه در غرب سرازیر همراه آنچه به نظر می رسد یک رمان البته از طریق Salton حوضه نهفته است که 227 پا زیر سطح دریا است.

متولد از مهندسی پیش بینی غلط در بخشی از کالیفرنیا شرکت توسعه به معنی Salton Sea نوشته شده است به عنوان یک “حادثه” در تاریخ امضا در بسیاری از صفحات اعم از واشنگتن پست, ایمیل روزانه.

اما این فریم است بیش از حد ساده انگارانه تحقیقات جدید نشان می دهد با این استدلال که دریا را تشکیل اجتناب ناپذیر بود, صرف نظر از معروف کانال نقض در سال 1905.

“نگرش مردم نسبت به Salton Sea شده اند رنگی با این تصور که دریا اتفاقی و غیر طبیعی گفت:” جنی راس یک عکاس محقق و نویسنده.

شور بدن از آب گرفته شده توجه او از 15 سال پیش زمانی که پرندگان است که حل و فصل آن royal blue waters شد او عکاسی افراد است. راس به تازگی منتشر شده تحقیقات خود را از طریق 2020 تکرار صحرا سمپوزیوم در یک مقاله با یک عنوان است که برای خود صحبت می کند: “تشکیل کالیفرنیا Salton Sea در 1905-07 بود و نه اتفاقی.'”

سمپوزیوم یک “آرام و دوستانه” کنفرانس در Zzyzx کالیفرنیا است توسط دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در فولرتون و تساوی یک جمعیت اعم از اساتید به کویر علاقه مندان است. برگزارکنندگان لغو این رویداد در نور از coronavirus اگر چه آنها هنوز هم تحقیقات منتشر شده بود که به ارائه شود.

مقالات متعددی در این سال در زمان Salton Sea مسائل مربوط به کاهش زیست محیطی و نگرانی های بهداشتی در اطراف کاهش بدن از آب یک موضوع داغ. ایالت کالیفرنیا است و تنها با تکمیل یک گرد و غبار سرکوب پروژه پوشش 112 هکتار, اما متعهد شده است که صدها میلیون دلار برای بازگرداندن تالاب زیستگاه و تمبجربهي پایین سمی گرد و غبار و باد کردن در معرض دق.

“وجود بی میلی به صرف مقدار عظیمی از پول در یک دریا است که مردم باور دارند نباید از وجود دارد برای شروع با” راس گفت. “اگر مردم فهمیده بودند همه این زمان است که شکل گیری آن به طور کامل طبیعی مردم احساس متفاوت در مورد آن.”

پس از بیش از یک دهه از مذاکرات کمی توافق حل و فصل را به اثر در سال 2003. این معامله شناخته شده و منفور در اطراف دره امپریال به عنوان “QSA” — دیدم صدها هزار هکتار از آب در هر سال منتقل شده از امپریال منطقه آبیاری به سان Diego County سازمان آب و احزاب دیگر. این توافق کاهش رواناب کشاورزی به دریا بدتر شدن وضعیت فعلی.

در حال حاضر برنامه ای که پیشنهاد شده است به مدیریت گرد و غبار و مواج از سرعت خشک شدن بستر طیف وسیعی از تنها صرفه جویی در عمیق تر مرکزی بخشهایی از آن را به محیطی دریای کورتز آب در سراسر مرزهای بین المللی را به دوباره پر کردن این حوضه.

راس بررسی تاریخی و علمی و سوابق پیشنهاد کرد که سیل شبیه به کسانی که بین سال های 1905 و 1907 شده بود رخ داده در این منطقه حداقل برای ده ها هزار سال دیگر حفظ بدن از آب است. شواهد با اشاره به کلرادو رودخانه سیلابی و دلتا — در آن منطقه است که در حال حاضر تخلیه به دریای کورتز اگر رودخانه آزادانه سرازیر شد که دور بودن مستعد ابتلا به راه پر پیچ و خم در چه Ross با عنوان “پیچ و خم از تغییر مداوم distributary کانال.”

“ایجاد سیل داستان منجر به ریشه دوانده اما اشتباه که Salton Sea است که اتفاقی و غیر طبیعی” او در او نوشت و کاغذ. قطعه ای از تاریخ که واقعا غیر معمول او گفت: چقدر رودخانه کلرادو شده است hemmed در سدها و levees بوده است.

مقاله دوم نوشته شده برای بیابان سمپوزیوم با عنوان “در مورد منشاء و تکامل Salton Sea” ساخته شده مشابه استدلال و به قلم دیوید لینچ که تدریس ریاضی در موسسه فناوری کالیفرنیا و برایان McNeece که فعال بوده است در آب مسائل مربوط به حقوق در دره امپریال برای چند دهه.

McNeece گفت که reframing دریا منشاء داستان دور از آن به عنوان یک حادثه مهم است چرا که “نقل و انتقالات است که ما امروز از امپریال منطقه آبیاری را آغاز کرد با این تصور که IID شد هدر رفتن آب ارسال آن به Salton Sea.”

در مقاله خود McNeece و لینچ گمان که بسیاری از 1905 سیل آمد از Gila River یک برف-تغذیه رودخانه ای که سرچشمه امروزی در نیومکزیکو قبل از غذا خوردن به رودخانه کلرادو. این مطالعه نشان می دهد که دریا ممکن است ام ناپدید شد با توجه به تبخیر و نفوذ حدود یک دهه پس از آن بار دیگر قطع از رودخانه کلرادو. به جای رواناب از آبیاری مزارع کشاورزی نگهداری می شود جریان آب به دریا.

“من امیدوارم که مردم نمی اخراج Salton Sea به عنوان بی اهمیت با این منطق احمقانه است که آن را وجود دارد به اشتباه” McNeece گفت.

علامت Olalde را پوشش می دهد و محیط را برای خورشید صحرا. در تماس گرفتن در molalde@gannett.com و او را دنبال کنید در توییتر @MarkOlalde.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر