امریکا کمبود گوشت است جدی تر از خود را از دست رفته همبرگر

اگر شما به وندی در این هفته یک فرصت خوب وجود دارد شما نمی قادر خواهد بود برای به دست آوردن یک همبرگر. رفتن به سوپر مارکت و شما احتمالا می خواهید در برخی از قفسه های خالی در این بخش است. شما همچنین ممکن است محدود به خرید یک یا دو بسته از هر آنچه در دسترس است. سعی کنید به دنبال در قیمت ها. آنها تقریبا قطعا بالاتر از آنچه که شما استفاده می شود.

این واقعیت جدید: آمریکا که در آن گوشت گاو و مرغ و گوشت خوک را کاملا به فراوان و یا مقرون به صرفه به عنوان آنها حتی یک ماه پیش. Coronavirus همه گیر است و آمار صنعت بسته بندی گوشت می آمد که برخی از بدترین شیوع ویروس در ایالات متحده رخ داده است در تنگ سرد محدوده گوشت گیاهان پردازش. ایستاده آرنج به آرنج کارگران وجود دارد — بسیاری از آنها مهاجران در حال حاضر خطرناک نقش و ساخت حداقل دستمزد روبرو هستند و برخی از بالاترین نرخ ابتلا به عفونت در کشور است.

بیمار کارگران معنی بسته بندی گوشت می آمد گیاهان در حال بستن و این تعطیلی در حال کمک به یک عمیقا مخل شکست در گوشت زنجیره تامین است. اکثریت قریب به اتفاق گوشت پردازش طول می کشد محل در تعداد کمی از گیاهان کنترل شده توسط یک تعداد انگشت شماری از شرکت های بزرگ یعنی Tyson Foods, Smithfield, مواد غذایی, JBS, ایالات متحده آمریکا Holdings, Inc. و شرکت کارگیل, Inc. بیش از یک دوجین از این شرکت و گوشت گاو و مرغ و گوشت خوک گیاهان بسته در ماه آوریل و با وجود دستور رئیس جمهور تهمت به بازگشایی گیاهان مدیران ترس که انجام این کار قرار داده خواهد شد زندگی در معرض خطر تا امکانات ادامه به نزدیک است. شده اند وجود دارد نزدیک به 5000 موارد گزارش شده از کارگران با Covid-19 در برخی از 115 پردازش گوشت امکانات در سراسر کشور است. حداقل 20 بسته بندی گوشت می آمد کارگران کشته شده اند.

و این فقط چیزی است که در حال حاضر اتفاق افتاده است. به عنوان همه گیر اثرات کشش به تابستان شیوع بیماری در بسته بندی گوشت می آمد گیاهان ایجاد اثرات موج دار شدن. کندتر خطوط در گیاهان معنی کمتر گوشت باعث می شود آن را به بازار در حالی که کشاورزان در حال euthanizing میلیون ها نفر از حیوانات است که می تواند پردازش با توجه به کاهش سرعت از خطوط. این یک تناقض است که می تواند مختل مواد غذایی در امریکا عرضه برای سال آمده است.

در این زمینه باید خود را از دست رفته همبرگر به چشم انداز. گرفتاری این کارگران فقط نقطه شروع در یک زنجیره ای از بحران coronavirus ایجاد شده است در امریکا عرضه مواد غذایی. این توقیف بسته بندی گوشت می آمد گیاهان ایجاد تنگنا در این سیستم که از طریق آن ترین گوشت در ایالات متحده آمریکا باید جریان به منظور رسیدن گوشت به وندی سینه مرغ را به محلی فروشگاه های مواد غذایی, بیکن به نزدیکی کسی که شام میخورد در حال حاضر در تلاش برای اجرای یک takeout کسب و کار و غیره.

همه چیز واقعا از روی حیله و تزویر در طرف دیگر از این تنگنا که در آن هزاران نفر از کشاورزان برنامه ریزی زندگی حیوانات خود را در اطراف یک برنامه است که خاتمه در آن امکانات بسته بندی گوشت می آمد. اگر این گیاهان نیست و عامل آن را مانند آنها فقط می تواند نگه داشتن گاو و جوجه ها یا خوک ها در نزدیکی میدان.

“اگر شما آنها را نگه دارید آنها به دست آوردن وزن و شما باید به آنها غذا و گران قیمت” مری Hendrickson یک روستایی جامعه شناس در دانشگاه میسوری گفت Recode. “و اگر آنها به دست آوردن بیش از حد وزن و سپس آنها در حال رفتن به بیش از حد بزرگ فرآوری شده در این استاندارد گیاهان گوشت مانند Smithfield.”

“بنابراین شما ممکن است سعی کنید به آنها را نگه دارید تا” و نگه داشتن حیوانات در حال انتظار در یک feedlot Hendrickson اضافه شده است. “یا شما در حال رفتن برای کشتن آنها euthanize آنها.”

حالا تصور کنید این را در مقیاس. با توجه به Jayson Lusk کشاورزی اقتصاددان در دانشگاه پردیو گوشت پردازش ظرفیت در ایالات متحده به پایین است که توسط حدود 40 درصد است. در صنعت گوشت خوک به تنهایی است که به مقدار 200,000 خوک که نمی توانید ارسال به کشتار چرا که بسته بندی گوشت می آمد گیاهان است که روند آنها بسته و یا در غیر این صورت در دسترس نیست. اگر هیچ چیز دیگری, تغییرات آن 200,000 بیش از حد خوک یک روز تبدیل شدن به یک میلیون خوک یک هفته با هیچ جایی برای رفتن اما یک گور دسته جمعی.

“من فکر می کنم که این اعداد بسیار سرسام آور” Lusk گفت. “اما این واقعیت موجود است.”

گوشت خوک وضعیت است که در واقع بخشنده تر از آنچه اتفاق می افتد به گوشت گاو. در حالی که خوک را حدود نه ماه برای رسیدن به وزن کشتار گاو می تواند تا 24 ماه. بنابراین euthanizing و دفن یک گله گاو می تواند ارسال اثر موج دار شدن از طریق یک مزرعه بهره وری سال پس از معدوم گله ميانگين درآمد از دست رفته و کمتر سرمایه گذاری فشردن کشاورزان که در حال حاضر در حال مبارزه برای رقابت در یک صنعت با حاشیه.

هیچ یک از این بدان معنی است که امریکا اجرا خواهد شد از همبرگر یا مرغ انگشتان دست و یا بیکن در آینده قابل پیش بینی. این تاریخی اختلال در امریکا عرضه گوشت موظف است که بیشتر اثرات ماندگار بر کارگران و کشاورزان و شاید حتی راه ما فکر می کنم در مورد مواد غذایی خود را. بسته بندی گوشت می آمد شرکت می تواند به نوبه خود به اتوماسیون قرار دادن کارگران از شغل, در حالی که تلاش کشاورزان ممکن است مجبور به تحکیم بیشتر تغییر قدرت بزرگ کشاورزی است.

درک چگونه ما به یک نقطه در ایالات متحده که در آن دو ماه از اختلال ناشی از کل سیستم برای شکستن نیاز به برخی از دیدگاه تاریخی.

اگر این همه به شما فکر کردن در مورد جنگل, شما در مسیر صحیح است. آپتون سینکلر muckraking رمان تبدیل آمریکایی صنعت گوشت وارونه فقط بیش از یک قرن پیش, افشای غیر انسانی شرایط کار برای مهاجران در گیاهان پردازش در شیکاگو است. ولی به نظر می رسید کمتر علاقه مند در انسان علاقه به جنبه ای از کتاب به جای fixating در جزئیات خطرناکی غیر بهداشتی بسته بندی گوشت می آمد گیاهان. چند ماه پس از جنگل منتشر شد در سال 1906 دولت ایالات متحده به تصویب قانون بازرسی گوشت و تاسیس سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA). سینکلر معروف گفت: این قانون: “من با هدف عمومی قلب و حادثه من آمار آن را در معده است.”

چه سینکلر گفت: پس از آن هنوز هم حلقه درست است. در حالی که FDA آیا آدرس نگرانی عمومی در بیش از شرایط بهداشتی در گیاهان, کارگران در ادامه مبارزه انجام پشت شکستن کار برای دستمزد کم است. در ضمن کل صنعت گوشت بود و شدیدا کنترل شده توسط یک تعداد انگشت شماری از شرکت قدرتمند. این همه هنوز هم درست است.

A pig standing amidst other pigs looks up.
با وجود تعطیلی کارخانه ها و گزارش ها از کمبود ایالات متحده همچنان به صادرات گوشت خوک به چین است.
کارستن Koall/گتی ایماژ

آن تکنولوژی است که گذاشته و زمینه را برای آمریکا بیش از حد تثبیت گوشت عرضه است. نوآوری از یخچال راه آهن در اواخر قرن 19 به معنای این است که گوشت را می توان حمل در سراسر ایالات متحده آسان تر از حیوانات است. شیکاگو گوشت نجیب زاده Gustavus سویفت, شرکت, کامل, طراحی, برای اولین بار از “یخ جعبه بر روی چهار چرخ” فعال کردن حمل و نقل گوشت در سراسر ایالات متحده و جهان است. یکی دیگر از شیکاگو شرکت آرمور و شرکت شد پیشگامانی یخچال boxcars و تحکیم این صنعت را دنبال کرد. توسط نوبه خود از قرن موسوم به “پنج بزرگ” هکرها کنترل می شود اکثریت قریب به اتفاق از صنعت گوشت از جمله زیرساخت های که متصل مزارع به گیاهان پردازش به میز شام که در آن آمریکایی ها بودند ناگهان با بهره گیری از انواع گوشت برای کاهش قیمت ها.

این مدل متمرکز برای تولید گوشت به خصوص گوشت گاو تغییر زیادی نکرده در طی صد سال یا بیشتر. سیستم ساخته شده توسط original پنج بزرگ شد یک پارادایم مدرن صنعتی, کشاورزی, کسب و کار در ایالات متحده و برخی از این شرکت ها هنوز هم باید دست در امریکا عرضه مواد غذایی. سویفت و شرکت در حال حاضر بخشی از JBS, ایالات متحده آمریکا. زره و شرکت رو خریداری شده توسط ConAgra و عزت تجاری بود و بعد از آن فروخته شده به Smithfield مواد غذایی. بسته بندی گوشت می آمد باقی مانده تثبیت به چند ده میانه گیاهان پردازش که بسیاری از آنها متعلق به یک تعداد انگشت شماری از شرکت های بزرگ مانند JBS و Smithfield. به همین دلیل است که تعداد کمی از این پردازنده های تعطیل به دلیل یک بیماری همه گیر و یا چیز دیگری در این کشور تمام گوشت عرضه رنج می برد.

“گوشت عرضه سیستم متکی بر یک بسیار کارآمد به خوبی مدیریت مجموعه ای از تدارکات گفت:” مورین Ogle, مورخ و نویسنده در گوشت ما اعتماد. “اما این مشکل در حال حاضر این است که coronavirus است مختل حداقل یک لینک مهم در گوشت زنجیره تامین در راه است که هرگز مختل قبل که یک اختلال است که ناهمواری از طریق کل سیستم باعث تنگناها و انواع مسائل دیگر.”

شما می توانید استدلال می کنند آپتون سینکلر سعی کردم به ما هشدار می دهند. تحکیم صنعت بسته بندی گوشت می آمد آغاز شده بود سال قبل از جنگل فروش جهان, اما در حالی که این قانون که به دنبال آن در اوایل قرن 20th بهبود جنبه های خاصی از نحوه پردازش آثار آمریکایی ها در حال حاضر در دام ارزان و به آسانی در دسترس گوشت و به نظر می رسید مایل به بخشی با لوکس بدون در نظر گرفتن چگونه نفرت صنعت بود. بنابراین این صنعت تغییر نمی کند. بسیاری از مردم نگاه درست به گذشته وضع اسفناک مهاجران کاری شیکاگو بسته بندی گوشت می آمد گیاهان و گوشت بزرگ شرکت های بزرگ ادامه داد: برای بهره برداری از نیروی کار ارزان. صد سال بعد کارگران در بسته بندی گوشت می آمد گیاهان بیمار شدن و مردن در حال حاضر, اما اکثر آمریکایی ها به جای تمرکز توجه خود را بر وندی اینکه از همبرگر.

در یک صفحه کامل آگهی زد که در نیویورک تایمز و دیگر مقالات در آوریل 26, Tyson Foods رئیس John H. تایسون گفت: “مواد غذایی زنجیره تامین در حال شکستن است” و هشدار داد که “میلیون ها نفر از حیوانات — جوجه خوک و گاو خواهد بود بدون جمعیت به دلیل بسته شدن از ما امکانات پردازش.” دو روز بعد رئیس جمهور تهمت صدور یک فرمان اجرایی اعلام گوشت فرآوری گیاهان به “زیرساخت های حیاتی” و تلاش برای نگه داشتن کارگران در خط. اتحادیه گریه ناپاک با این استدلال که منافع شرکت های بزرگ ادامه خواهد داد برای قرار دادن سود بیش از اعضای خود را زندگی می کند. مقامات بهداشت عمومی به نام به گیاهان بیشتر دچار بیماری است اما در برخی موارد دولت نگهداری این گیاهان باز است.

معنی داری کمبود گوشت در آن زمان است. بر خلاف آنچه تایسون آگهی گفت: این تعطیلی از بسته بندی گوشت می آمد گیاهان که تا کنون تنها لرزاند غذایی زنجیره تامین باعث قیمت گوشت به بالا رفتن و فروشگاه ها برای اجرا از برخی اقلام است.

حتی به عنوان ده ها تن از گیاهان پردازش شد و بسته شدن با توجه به شیوع گوشت غول تا به حال حداقل یک زن و شوهر هفته ارزش گوشت منجمد در ذخیره سازی است که فروشگاه های مواد غذایی در انبار. آمریکا ذخایر تجاری از گوشت بود و در واقع بزرگ به خصوص در بهار امسال پس از صنعت گوشت بود ramped تا تولید در پیش بینی برای تقاضای بیشتر در چین که در آن شیوع آنفولانزای خوکی آفریقایی تا به حال زده آن گوشت خوک عرضه است. با وجود تهمت و عمومی نگرانی بیش از کمبود گوشت خوک و صادرات به چین هنوز صعودی در اوایل ممکن است.

اما در دسترس بودن مسائل بود شروع به محصول تا پس از اقامت در خانه سفارشات تغییر عادات غذا خوردن در سراسر کشور است. قفسه های خالی در فروشگاه مواد غذایی گروه گوشت منجر به سهمیه بندی و قیمت از آیتم های محبوب مانند سینه مرغ و گوشت بالا رفت. رستوران ها بسته شده و توزیع کنندگان است که عرضه آنها خودشان را در بر داشت با مازاد گوشت که نبود بسته بندی و یا برچسب به فروش می رسد در فروشگاه های مواد غذایی. برخی از توزیع کنندگان در واقع باز به فروش طرف از گوشت گاو و سایر عمده فروشی کاهش به خانواده های شجاع به اندازه کافی برای انجام یک کمی قصاب در خانه. زمان از دست رفته در بیشتر اولیه و فرعی اولیه کاهش گوشت باید شروع به نشان دادن تا در فروشگاه های مواد غذایی, بیش از حد.

“که بازتابی مستقیم از دو چیز” گفت: Lusk, اکونومیست. “یک کاهش در دسترس بودن نیروی کار در کارخانه بسته بندی. نکته دوم این است که برخی از آن ها ممکن است با توجه به این واقعیت که ما در حال کشیدن موجودی خارج از سردخانه.”

شما باید انتظار برای دیدن بیشتر از این در هفته ها و ماه آمده است. به عنوان عرضه خرده فروشی گوشت و پایین می رود و چه می کند نشان می دهد تا خود را در فروشگاه مواد غذایی ممکن است نگاه کمی متفاوت است به عنوان توزیع کنندگان تقلا برای دیدار با تقاضا است. که قیمت ها بالا خواهد رفت. گوشت مواد باغچه خانهها استفاده می شود که در وندی همبرگر هزینه 25 سنت در هر پوند در تاریخ 1 آوریل. با هفته اول ماه مه بودند تا $1.93 یک پوند. بنابراین وندی می توانید از گوشت گاو, اما آن را در حال اجرا پایین در همبرگر چون گوشت گاو شدن بیش از حد گران قیمت برای فست فود در بازار در حال حاضر.

وجود دارد یکی دیگر از پتانسیل آینده یکی که خیلی ترسناک تر از یک جایی که ما را از رنج می برند گران قیمت گوشت گاو زمین. آن را کاملا ممکن است که بسته بندی گوشت می آمد گیاهان را ادامه خواهد داد به تعطیل با توجه به Covid-19 شیوع و این منجر خواهد شد به سال از اختلال در عرضه مواد غذایی آمریکا. بر اساس سطح وحشت در اتاق از شرکت هایی مانند تایسون غذاهای این فقط به نظر می رسد ممکن است. به نظر می رسد به احتمال زیاد.

در مارس 4 سرمایه گذار تماس تایسون گفت که آن گراز ظرفیت پردازش پایین بود 50 درصد است. یک اقتصاددان گفت: واشنگتن پست که این رقم در واقع نزدیک به 75 درصد است. با بسیاری از گیاهان خود را بسته و دیگران عامل در کاهش ظرفیت تایسون گفت که انتظار دارد “به ادامه به صورت slowdowns و موقت معطل ماندن از امکانات تولید” در آینده نزدیک با توجه به کمبود کارگر و شستشو است. “ما دریغ نکنید به بیکار هر گیاه برای تمیز کردن عمیق هنگامی که نیاز ناشی میشود” تایسون اجرایی Noel سفید گفت: در تماس است.

A severe-seeming chicken stands in a group of other chickens.
در این صورت عمودی یکپارچه صنعت مرغداری شرکت های بزرگ مانند تایسون خود جوجه ها و کشاورزان که جمع آوری آنها را به عنوان کار پیمانکاران.
دیماس Ardian/گتی ایماژ

وضعیت تفاوت چندانی ندارد و برای دیگر عمده شرکت پردازش گوشت. Smithfield بسته شده است گیاهان در ویسکانسین و میسوری و همچنین به عنوان عظیم آن Sioux Falls, کارخانه که یکی از بزرگترین کشور. شرکت کارگیل توقیف گیاهان در پنسیلوانیا و نبراسکا. JBS ایالات متحده آمریکا خود را تعطیل, گوشت گاو تولید تسهیلات در کلرادو و یک خوک گیاه در مینه سوتا است. دومی به تازگی بازگشایی با یک گزینه جدید “برای ارائه به تولید کنندگان با یک انسانی کشتن از سر ترحم گزینه است.” این است یکی دیگر از راه گفت که این شرکت را کمک به کشاورزان کشتن و دفن حیوانات خود را به جای پردازش آنها برای مصرف انسان است. دیگر گیاهان در حال بازگشایی اجتماعی فاصله در جایی که بدن افت می کند پردازش خط و اجازه می دهد تا تنها تعداد محدودی از کارگران به بازگشت. در ضمن شرایط را برای حیوانات در همه این موقعیت های به طور بالقوه بدتر از قبل به عنوان عدم قطعیت برگ آنها انتظار طولانی در boxcars و نگه داشتن قلم به جای زندگی در فضاهای باز.

یکی فکر می کنم که بسته شدن بسیاری از بزرگ بسته بندی گوشت می آمد گیاهان به آن معنا است که و کارهای کوچک و پردازنده می تواند رسیدگی به برخی از پرونده ها. که قطعا برای تلفن های موبایل بهتر از کشتن میلیون ها گاو و خوک و جوجه و سپس دفن آنها در گورهای دسته جمعی. اما از آنجا که از راه صنعت گوشت است و ساختار این فقط امکان پذیر نیست.

“چهار گاو پردازنده روند بیش از 80 درصد از ماده گاو کشتار و گوشت گاو که به طور کلی می شود به فروش می رسد از طریق فروشگاه های مواد غذایی” توضیح Hendrickson روستایی جامعه شناس. “بیش از 60 درصد از مرغ و گوشت پردازش شده توسط بزرگترین شرکت.” او افزود که مرغ است به طوری عمودی یکپارچه است که شرکت های بزرگ مانند تایسون در واقع خود را به جوجه های خود را و همه درگیر گرفتن که مرغ به فروشگاه فقط یک پیمانکار برای تایسون.

این پردازنده های کوچکتر نمی باید از این ظرفیت برای مقابله با این همه گاو و مرغ و خوک. Coronavirus همه گیر ندارد تاریخ انقضا بنابراین ما نمی دانیم که چه مدت این گیاهان ممکن است مبارزه با شیوع بیماری در میان کارگران است که تاخیر بیشتر در پردازش و یا تعطیل بیشتر گیاهان. حتی با برخی از نسخه های اجتماعی فاصله در محل آن آشکار است که این امکانات مثل خانه های سالمندان و زندانها به ویژه مستعد ابتلا به Covid شیوع است.

این حقایق در نهایت اضافه کردن به یک دلسردکننده میزان یقین برای کشاورزان که نمی دانم اگر این حیوانات بوده و برای بالا بردن برای ماه ها یا سال آن را به کشتارگاه و یا دریافت خواهد شد معدوم و ریخته در یک خندق. کشاورزان را مجبور به انجام این کار و یا آنها ایستاده به از دست دادن پول بیشتر با تلاش برای نگه داشتن حیوانات زنده به اندازه کافی بلند برای رسیدن به فروش می رسد به گوشت پردازش کارخانه. برخی از کشاورزان ممکن است قادر به فروش لاشه یک گیاه رندر جایی که آنها می تواند پردازش به مواد تشکیل دهنده برای چیزهایی مانند مواد غذایی حیوان خانگی و شامپو.

این همه نیز خبر بد برای کوچک و متوسط گوشت پردازنده که به سادگی نمی طراحی شده که مسئولیت رسیدگی به حجم زیادی نیاز به نگه داشتن زنجیره تامین و دست نخورده است. این مشکل برای فروشگاه های مواد غذایی چون همه آشفتگی در گوشت زنجیره تامین در نهایت می تواند تغییر راه مردم خوردن. (در حال حاضر وجود دارد شواهدی وجود دارد که کارخانه مواد غذایی مبتنی بر کسب و کار پررونق است.) و برای مصرف کنندگان مانند شما — شما نمی دانید که اگر شما قادر به پرداخت هزینه به خوردن همبرگر یا مرغ انگشتان دست و یا بیکن در این تابستان.

“ما آمریکایی ها می خواهند آنچه ما می خواهیم” گفت: Ogle مورخ. “ما یک حس عمیق از حق وقتی که می آید به مواد غذایی است.”

احتمالا وجود دارد نمی شود یک کمبود گوشت هر زمان به زودی. احتمالا شما همچنان به لذت بردن از گوشت اگر چه آن ممکن است به عنوان ارزان و یا به راحتی در دسترس به عنوان آن استفاده می شود. در طول زمان شواهدی وجود دارد که آمریکا عرضه مواد غذایی بیشتر خواهد بود هرج و مرج و غیر قابل پیش بینی بیش از حد. در طول راه بیشتر ضعیف کارگران پرداخت می شود در بسته بندی گوشت می آمد گیاهان احتمالا می میرند. بیشتر حیوانات می میرند شاید میلیون ها نفر بیشتر است. برخی از کشاورزان ممکن است از دست دادن زمین های خود را.

پس از آن واقعا در مورد همبرگر. وجود دارد یک نسخه از امریکا و مصرف مواد غذایی عادات وجود داشت که سه ماه پیش که ممکن است وجود دارد هرگز دوباره. برخی ممکن است احساس حق به گرفتن که برگشت. دیگران را به پیدا کردن چیزی جدید به می خواهید.


پشتیبانی بورسی را توضیح روزنامه نگاری

هر روز در Vox هدف ما برای پاسخ به مهم ترین سوالات و ارائه شما و مخاطبان ما در سراسر جهان با اطلاعات است که قدرت را به صرفه جویی در زندگی می کند. ماموریت ما این شده است هرگز حیاتی تر از آن است که در این لحظه: برای توانمند سازی شما از طریق درک. Vox کار رسیدن به مردم بیشتر از همیشه اما متمایز ما با نام تجاری توضیحی روزنامه نگاری طول می کشد تا منابع — به خصوص در طول یک بیماری همه گیر و رکود اقتصادی. مالی خود را کمک خواهد تلقی نمی اهدای اما آن را قادر می سازد کارکنان ما به ادامه به ارائه مقالات رایگان, فیلم ها و پادکست ها در کیفیت و حجم که در این لحظه نیاز دارد. لطفا نظر سهم به بورسی امروز.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer penetrasyon testiistanbul duşakabinhtml nullednulled themesKamagraAşk Büyüsübuy stripe accountgates of olympus oynaEvde Paketleme İşi İstanbul