Vicia مایکل Gallina یک فینالیست برای جیمز ریش بنیاد بهترین آشپز میانه جایزه

Chef Michael Gallina received a nod for the James Beard Foundation's Best Chef Midwest award for his work at Vicia. - JONATHAN GAYMAN

  • جاناتان GAYMAN
  • آشپز مایکل Gallina دریافت nod برای جیمز ریش بنیاد بهترین آشپز میانه جایزه برای کار خود را در Vicia.

روز دوشنبه سنت لوئیس صحنه رستوران تا به حال یک لحظه آفتاب در میان COVID-19 طوفان با تشکر از جیمز ریش بنیاد: آشپز مایکل Gallina نامگذاری شد, فینالیست برای سازمان معتبر بهترین آشپز میانه جایزه.

Gallina دریافت nod برای کار خود را در Vicia (4260 پارک جنگلی خیابان 314-553-9239), رستوران او صاحب با همسرش, تارا. سه سال از تاسیس واقع در قشر نوآوری منطقه است Gallina را ادای احترام به فضل میانه و شناخته شده است و آن گیاهی به جلو چوب اخراج پخت و پز.

یک سنت بومی Gallina چپ زادگاه خود برای منطقه خلیج کالیفرنیا موسسه آشپزی کردم و او شروع به پخت و پز در Bouchon و کمپتن محل که در آن او به توسعه یک رابطه حرفه ای با تحسین chef Daniel Humm. Gallina به دنبال Humm به یازده مدیسون پارک شهر نیویورک جایی که او کار می کرد تا زمانی که ترک برای پیوستن به دن باربر در احترام آبی تپه در انبارهای سنگ. وجود دارد در حالی که خدمت به عنوان chef de cuisine, Gallina خود را دریافت کرد اولین بار به رسمیت شناختن از جیمز ریش بنیاد هنگامی که آن را تاج گذاری 2015 برجسته رستوران.

بهترین آشپز میانه نامزدی آخرین در یک لیست طولانی از افتخارات برای Gallina از او و تارا باز Vicia. در سال 2018 رستوران شد و یک نیمه نهایی برای جیمز ریش بنیاد بهترین رستوران جدید. آن را نیز به نام بهترین رستوران جدید در امریکا توسط خوار, Esquire و Bon Appetit. که در سال Gallina نیز به نام بهترین آشپز جدید در امریکا توسط غذا و شراب.

آخرین افتخار می آید در یک زمان دشوار برای رستوران. مانند هر مهمان نوازی حرفه ای در شهر Gallinas دیده جهان خود را وارونه به دلیل COVID-19 بیماری همه گیر. هر دو Vicia و وینسلو جدول, دانشگاه شهر ضیافت که زن و شوهر خود را داشته اند توقیف از مارس 21 و در صورت تغییر ناهار خوری چشم انداز هنگامی که آنها بازگشایی شده است. Gallina اشاره به تلخ و شیرین, طبیعت, از به رسمیت شناختن در Facebook پست که به اشتراک گذاشته شده خبر از نامزدی.

این احساس عجیب و غریب به جشن می گیرند در یک زمان مثل این. جهان ما در حال وارونه همه چیز ما خیلی سخت کار کرده اند برای سراسر حرفه ما به عنوان سرآشپزها احساس می کند مانند برگزاری آن در یک موضوع. اما برای یک لحظه به رسمیت شناخته شده توسط [جیمز ریش بنیاد] و به نمایندگی از شهرستان های من برای چیزی مثبت احساس می کند مانند یک اشعه نور خورشید بسیار مورد نیاز. سنت لوئیس به مبارزه سخت و از طریق این بحران و متحد با هم برای حمایت از جامعه ما در آن زمان نیاز دارند و من می دانم که ما رستوران جامعه ادامه خواهد داد به مبارزه سخت به جلو و از طریق نگه داشتن ما شور و شوق برای مواد غذایی شگفت انگیز و مهمان نوازی در هسته خود است. من خیلی افتخار می کنم به انجام آنچه که من دوست دارم و کار سخت برای ایجاد یک تاثیر مثبت مهم نیست که چه می آید بعدی.

2020 جیمز ریش جوایز که به تعویق افتاد و با توجه به COVID-19 برگزار خواهد شد عملا در این سال از طریق بنیاد خوراک توییتر. در حال حاضر این است که برنامه ریزی شده برای سپتامبر 25th.

ما همیشه گرسنه برای راهنمایی و بازخورد. ایمیل نویسنده در cheryl.baehr@riverfronttimes.com.

  • ثبت نام برای خبرنامه هفتگی ما به دریافت آخرین اخبار همه چیز برای انجام و مکان برای غذا خوردن در حال تحویل به صندوق پستی خود را.
  • ما را دنبال کنید در Facebook, Twitter و Instagram.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر