دادگاه عالی اجازه داده است که ممنوعیت سقط جنین در تگزاس به قوت خود باقی بماند

[ad_1] برای دومی به مدت هفت سال، دکتر باویک کومار مراقبت های سقط جنین را در مرکز انتخاب والدین برنامه ریزی شد

توسط NEWSOULS در 20 آذر 1400
[ad_1]

برای دومی به مدت هفت سال، دکتر باویک کومار مراقبت های سقط جنین را در مرکز انتخاب والدین برنامه ریزی شده در هیوستون، تگزاس ارائه کرده است. او گفت: «این 100 روز یا بیشتر، چالش‌برانگیزترین روز زندگی من بوده است. این به دلیل ممنوعیت تقریباً کامل سقط جنین در تگزاس است که از اول سپتامبر به اجرا درآمد. او گفت که از آن زمان، کومار و سایر ارائه دهندگان مجبور شده اند "وجدان و آموزش ما را بشکنند و بیمارانی را که به ما نیاز دارند طرد کنند." "و ما پاسخ خوبی به سوالات آنها در مورد اینکه چرا این اتفاق می افتد یا چه زمانی می تواند پایان یابد، نداریم.

در 10 دسامبر، در تصمیمی با پیامدهای گسترده، دادگاه عالی ایالات متحده اساساً گفت که چالش های پیش روی بیماران و ارائه دهندگان ممکن است هرگز پایان نیابد. حکم دادگاه نه تنها به ممنوعیت سقط جنین در تگزاس اجازه می دهد تا به طور نامحدود به قوت خود باقی بماند، بلکه به سایر ایالت ها نیز چراغ سبز نشان می دهد تا قوانین بیشتری را بنویسند که به شدت قانون اساسی را نقض می کند.

مارک هرون، مشاور ارشد مرکز حقوق باروری گفت: «پیامدهای تصمیم امروز عمیق خواهد بود و برای سال های آینده طنین انداز خواهد شد. «امروز، حقوق سقط جنین مورد حمله قرار گرفته است. فردا شک ندارم که در سایر ایالت ها نسخه ای از قوانین سقط جنین را خواهیم دید. و سپس هر حق اساسی دیگری که توسط دیوان عالی به رسمیت شناخته شده باشد می تواند مورد حمله قرار گیرد و دادگاه های فدرال برای جلوگیری از آن دستبند خواهند شد.

اثر موج SB 8

مشکلی که در این مورد وجود دارد، لایحه 8 سنای تگزاس است که تمام سقط جنین ها را پس از شش هفته ممنوع می کند، خیلی قبل از اینکه بسیاری از مردم متوجه بارداری خود شوند. تقریباً 90 درصد از افرادی که در این ایالت سقط جنین می کنند، حداقل شش هفته باردار هستند. ده درصد از جمعیت ایالات متحده در سنین باروری در تگزاس زندگی می کنند. در حالی که ممنوعیت های مشابه اعمال شده در 11 ایالت توسط دادگاه های فدرال به دلیل نادیده گرفتن سابقه تقریباً 50 ساله محافظت از سقط جنین قبل از زنده ماندن جنین - تقریباً چهار ماه پس از محدودیت شش هفته ای - توسط دادگاه های فدرال مسدود شده است. .

SB 8 به جای اعمال ممنوعیت توسط یک بازیگر دولتی، مانند رئیس بهداشت عمومی یا دادستان ارشد، به شرکت کنندگان خصوصی اجازه می دهد تا علیه هرکسی که فکر می کنند ممکن است سقط جنین کرده یا به شخصی کمک کرده باشد، شکایت های مدنی ارائه دهند. قانون. مورد دوم ممکن است شامل یک دوست باشد که بیمار را به کلینیک یا صندوق سقط جنین می برد تا به کمک هزینه مراقبت کمک کند.

موضوع ایجاد مجری قانون است تا هیچ بازیگر دولتی مشخصی برای پیگرد قانونی ارائه دهندگان یا بیماران برای جلوگیری از اجرایی شدن قانون وجود نداشته باشد، که به عنوان چالشی برای اجرای اولیه شناخته می شود.

ده درصد از جمعیت ایالات متحده در سنین باروری در تگزاس زندگی می کنند.

در ماه ژوئیه، ائتلافی از ارائه دهندگان تگزاس، صندوق های سقط جنین، پزشکان و رهبران مذهبی تلاش کردند تا با تعقیب کارمندان دولت و قضات منطقه ای که باید با کسانی که توسط SB 8 ایجاد شده اند، از قانون جلوگیری کنند. تلاش های آنها توسط دادگاه ناحیه 5 ایالات متحده خنثی شد. استیناف، و قانون اجرایی شد و هرج و مرج را در شبکه ظریف و به هم پیوسته ارائه دهندگان سقط جنین کشور ایجاد کرد.

از زمان اجرایی شدن این قانون، دو سوم بیمارانی که به کلینیک زنان تراست در اوکلاهاما سیتی مراجعه می‌کنند اهل تگزاس بوده‌اند. زمان انتظار جلسات نیز افزایش یافته است: تا چهار هفته در اوکلاهما و بیش از شش هفته در لوئیزیانا. تأثیر جادویی قانون تگزاس به ویژه در ایالت هایی که قبلاً تحت فشار محدودیت های شدید سقط جنین قرار گرفته اند بسیار مهم است. بیماران در آنجا اکنون با یک سری موانع برای دسترسی به مراقبت مواجه هستند.

در همین حال، دولت فدرال نیز شکایتی را برای مسدود کردن SB 8 تنظیم کرده است و استدلال می کند که باید این کار را برای محافظت از حقوق قانونی میلیون ها تگزاسی که توسط ایالت رد صلاحیت شده اند انجام دهد. این تلاش در ابتدا زمانی موفقیت آمیز بود که رابرت پیتمن، قاضی ناحیه فدرال، نظر تکان دهنده ای را نوشت که مانع اجرای قانون شد. با این حال، حدود 48 ساعت بعد، مدار 5 مداخله کرد و تصمیم پیتمن را لغو کرد.

ارائه دهندگان و دولت فدرال از دادگاه عالی خواستند در 1 نوامبر، دو ماه پس از اینکه قانون حقوق باروری را در تگزاس از بین برد، مداخله کند، و قضات در هر دو مورد بحث را شنیدند. سوال پیش روی دادگاه این بود که آیا دولت می تواند خود را از چالش های قانونی علیه قانون منزوی کند؟

جاد استون، دادستان کل تگزاس، استدلال می کند که ایالت حق دارد قانونی را تدوین کند که برای فرار از نظارت فدرال طراحی شده است. با این حال، به نظر می‌رسد که عواقب این امر اکثریت دادگاه را نگران کرده است: اگر تگزاس می‌توانست به قانون اساسی که مساعد نبود پایان دهد، چه چیزی مانع از آن می‌شد که سایر ایالت‌ها از همان نوع مانورهای قانونی برای جدا کردن حقوقی که انجام می‌دادند استفاده کنند. مهم نیست؟ استون اذعان کرد که اگر تگزاس موفق شود، اساساً همه حقوق ضبط خواهد شد.

کشور آماده نیست

در 10 دسامبر، اکثریت دادگاه از نگرانی های بیان شده در طول یک بحث شفاهی کناره گیری کردند، در عوض موقعیت استون را مورد برکت قرار دادند، اجازه دادند SB 8 همچنان به قوت خود باقی بماند، هرگونه راه معنی دار برای به چالش کشیدن آن را ممنوع کرد، و ادعای دولت فدرال را رد کرد.

قاضی نیل گورسوچ در مورد اکثریت نوشت، اجازه دادن به ارائه دهندگان سقط جنین برای تعقیب مقامات دادگاه یا قضات ایالتی برای جلوگیری از اعمال SB 8 باعث هرج و مرج می شود. اگر قضات فدرال بتوانند کارمندان را از طرح شکایت های SB 8 منع کنند، همه چیز به کجا ختم می شود؟ او درخواست کرد. "آیا دادگاه های فدرال می توانند کسانی را که سایر وظایف وزارتی را انجام می دهند که به طور بالقوه مرتبط با دعوی قضایی هستند، مانند شرکت حمل و نقل پستی که شکایات را به دادگاه تحویل می دهد، اجرا کنند؟"

گورسوچ می نویسد، تنها مقامات دولتی که ارائه دهندگان می توانند از آنها شکایت کنند، مقامات صدور مجوز دولتی هستند: روسای شوراهای پزشکی، پرستاران و داروخانه ها، همراه با مقام بهداشت دولتی مسئول صدور مجوز کلینیک های سقط جنین.

ارائه دهندگان سقط جنین با مسئولیت فاجعه باری روبرو هستند.

اگرچه این ممکن است چیزی شبیه به نظر برسد، اما تسکین کمی، اگر وجود داشته باشد، فراهم می کند: این کارمندان حق دارند ارائه دهندگان و کلینیک ها را مطابق با تعهدات مجوز خود کنترل کنند، اما پیگرد قانونی آنها هیچ مانعی برای مسدود کردن افراد تصادفی نمی کند. زندگی در هر نقطه از کشور، از طرح دعوای مدنی تحت طرح اجرای SB 8. همچنین برای کسانی که ادعا می‌شود به یک جوینده سقط جنین کمک کرده یا تحریک کرده‌اند، محافظت نمی‌کند: کارکنان کلینیک، صندوق‌های سقط جنین یا والدین و دوستانی که می‌توانند در این راه به بیمار کمک کنند.

قاضی سونیا سوتومایور با مخالفت شدید اخراج شد. او نوشت: "دادگاه باید ماه ها پیش قبل از اجرایی شدن SB 8 به این جنون پایان می داد." سپس او نتوانست این کار را انجام دهد و امروز دوباره شکست می خورد.»

قانون ایالتی نه تنها استفاده از شکارچیان جایزه را اجباری می کند - که می توانند حداقل 10000 دلار برای هر شکایت موفقی که طرح می کنند جمع آوری کنند - بلکه سیستم عدالت مدنی را نیز منحرف می کند و موانع غیرقابل عبوری را برای تامین کنندگان و دیگرانی که مجبور به دفاع از خود هستند ایجاد می کند.

برای مثال، در حالی که یک ارائه‌دهنده می‌تواند با موفقیت در یک مورد فردی استدلال کند که SB 8 خلاف قانون اساسی است، هر تصمیمی از این قبیل جدا می‌شود. این مانع از شکایت شخص دیگری به دلیل رفتار ادعایی مشابه نمی‌شود و ارائه‌دهنده را مجبور می‌کند به دادگاه برود و دوباره همان استدلال را مطرح کند. و در حالی که قانون تضمین می کند که حق الوکاله به شاکیان موفق پرداخت می شود، متهمان را از بازپرداخت هزینه ها در صورت برنده شدن منع می کند - بنابراین ارائه دهندگان باید هزینه دفاع خود را "هرچقدر هم بیهوده پرونده" تامین کنند.

او نوشت: «ارائه دهندگان سقط جنین تحت یک قانون غیرقانونی چهره با مسئولیت فاجعه باری روبرو هستند. تهدید فقط احتمال جریمه نیست. همچنین، چه برنده شوند و چه ببازند، ممکن است تأمین‌کنندگان مجبور شوند در برابر دعاوی حقوقی بی‌شماری در سراسر ایالت بدون هیچ چشم‌اندازی برای بازیابی زیان‌ها یا هزینه‌های خود از خود دفاع کنند.»

«این انتخاب برای دور شدن از چالش تگزاس برای برتری فدرال عواقب گسترده ای خواهد داشت.

سوتومایور گفت، از آنجا که تگزاس قانونی را تصویب کرده است که به وضوح خلاف قانون اساسی است، طبق پیشینه دیوان عالی، و سیستم قضایی مدنی را برای اجرای آن مسلح کرده است، دادگاه باید مداخله کند و تسکین دهد.

سوتومایور همچنین نگرانی عمیق خود را در مورد آنچه دادگاه رها کرد، ابراز کرد که نتوانست تلاش جسورانه تگزاس برای فرار از نظارت دادگاه فدرال و غصب حمایت های قانون اساسی را متوقف کند. او نوشت: «بحث بر سر این است که آیا ایالت ها می توانند حقوق قانون اساسی فدرال را با استفاده از طرح هایی مانند قانون فعلی لغو کنند یا خیر. دادگاه خاطرنشان می کند که تا زمانی که قوانین خود را بنویسند، می توانند هر گونه درخواست مقامات دولتی از جمله مقامات صدور مجوز را رد کنند.

او ادامه داد: «این انتخاب برای دور شدن از چالش تگزاس برای برتری فدرال، پیامدهای گسترده‌ای خواهد داشت. من شک دارم که دادگاه، چه رسد به کشور، برای آنها آماده باشد.

پاسخهای ساده ای نیستند

این واقعیت که دادگاه عالی پیش از این به SB 8 اجازه داده بود تا ماه‌ها قبل از رسیدگی به این پرونده باقی بماند، قانونگذاران ایالات متحده در جاهای دیگر را بر آن داشته است که از تگزاس الگوبرداری کنند. قانون کپی کردن قبلاً در فلوریدا، اوهایو و آلاباما ثبت شده است. در آرکانزاس، جیسون راپرت، سناتور جمهوری خواه، تلاش کرد و (حداقل در حال حاضر) نتوانست همکارانش را وادار کند تا لایحه 13 سنا را در یک جلسه ویژه درباره کاهش مالیات بررسی کنند. پیشنهاد او فراتر از SB 8 است و تمام سقط جنین را ممنوع خواهد کرد. او همچنین این لایحه را یک اقدام "اضطراری" اعلام کرد و آماده کرد که در صورت تصویب فوراً اجرایی شود، که قانونگذاران می گویند برای جلوگیری از مراجعه افراد باردار آواره شده توسط قانون تگزاس در آرکانزاس ضروری است.

عدم اقدام ماهانه دادگاه در پرونده SB 8 همچنین نشان می دهد که هیچ مشکلی در انکار زنان باردار از حق استقلال بدنی نمی بیند.

دادگاه در گذشته سوابق خود را لغو کرده است، اما فقط در مواردی که تصمیم آن واقعاً به مردم حقوق اساسی بیشتری داده است.

در عوض، در 1 دسامبر، یک ماه پس از بحث شفاهی SB 8، دادگاه استدلال‌هایی را در مورد یک پرونده سقط جنین متفاوت، دابز علیه سازمان بهداشت زنان جکسون، شنید. در حالی که دابز اسماً در مورد این بود که آیا می سی سی پی می تواند ممنوعیت 15 هفته ای برای سقط جنین را اعمال کند، دادستان کل ایالت به صراحت گفت که آنچه ایالت واقعاً می خواهد این است که دادگاه یک سابقه تقریباً 50 ساله در حمایت از حق سقط جنین را لغو کند. به نظر می رسید که اکثریت دادگاه اینطور فکر می کردند.

دادگاه در گذشته سوابق خود را لغو کرده است، اما فقط در مواردی که تصمیم آن واقعاً به مردم حقوق اساسی بیشتری داده است. حکم می سی سی پی اولین باری است که دادگاه برای محدود کردن حقوق فردی از آن عقب نشینی می کند.

تا آنجا که به SB 8 مربوط می شود، مسیر قانونی رو به جلو کاملاً مشخص نیست. در 9 دسامبر، یک قاضی تگزاس حکم داد که جنبه های مختلف مکانیسم های اجرای قانون مغایر با قانون اساسی است - از جمله جایگزینی افراد خصوصی و اعطای جایزه اجباری حداقل 10000 دلار برای یک شکایت.

این حکم تنها بر 14 پرونده در حال رسیدگی به قاضی منطقه ای ایالات متحده دیوید پیپلز تأثیر می گذارد - شکایت هایی که علیه بزرگترین فعال آمریکایی فعال ضد سقط جنین، تگزاس حق زندگی، توسط سازمان های غیرانتفاعی، ارائه دهندگان و برنامه ریزی شده والدین تنظیم شده است. در حال حاضر، این تصمیم تنها حق زندگی تگزاس را از شکایت از این شاکیان خاص منع می کند. گروه ضد سقط جنین در حال حاضر به این تصمیم اعتراض کرده است.

جولی موری، وکیل ایالتی در فدراسیون والدین برنامه‌ریزی شده آمریکا گفت، اگر این پرونده به دادگاه عالی تگزاس برود، آن قضات می‌توانند به گونه‌ای تصمیم بگیرند که اجرای قانون در سراسر ایالت را مسدود کند. او گفت: «البته، زمان می برد. "واقعیت در محل این است که هیچ پاسخ آسانی وجود ندارد."


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن